Profile cover photo
Profile photo
Intrum Justitia Polska
Intrum Justitia to firma europejska, specjalizującą się w usługach z zakresu zarządzania należnościami. Firma powstała w 1923 roku.
Intrum Justitia to firma europejska, specjalizującą się w usługach z zakresu zarządzania należnościami. Firma powstała w 1923 roku.
About
Intrum Justitia's posts

Post has attachment
Czy wiecie, że najmłodsi dłużnicy wpisani do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor mają jedynie... 8 lat? W Rejestrze jest ok. 230 nieletnich, którzy trafili tam głównie z powodu niezapłaconych mandatów za jazdę na gapę.
Młodym gapowiczom radzimy, aby uzbierali pieniądze z kieszonkowego i zapłacili karę za jazdę bez biletu lub poprosili o pomoc rodziców, ponieważ dług wpisany do BIG może tam widnieć nawet 10 lat!

Post has attachment
Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada, że najpóźniej w połowie przyszłego roku stworzony zostanie Krajowy Rejestr Zadłużonych. Informacje o prowadzonych postępowaniach i bezskutecznych egzekucjach znajdować się będą w sieci, a nie tylko sądowych czytelniach akt. Więcej na temat tego pomysłu przeczytacie w artykule:

Post has attachment
Jakie są zasady i tzw. "kodeks honorowy", którym kierujemy się na co dzień w Intrum Justitia? Najważniejszy jest dla nas zespół i szacunek wewnątrz niego, kreatywność, rozwój i komunikacja. Więcej na temat cech naszej działalności przeczytacie na stronie: https://www.intrum.com/pl/pl/o-nas/intrum-justitia-polska/kodeks-honorowy/
Photo

Post has attachment
Jak bezpiecznie płacić za pośrednictwem Internetu, aby nie paść ofiarą kradzieży? Po pierwsze unikać tzw. scrapingu. Polega on na wydobyciu danych od użytkownika, przez przekierowanie użytkownika na stronę banku, lecz podanie swojego loginu i hasła pośrednikowi. Niebezpieczny może być również phishing, czyli podszycie się pod zaufaną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia danych bankowych. Uważać należy również na wirusy i odpowiednio zabezpieczać swój komputer oraz telefon, a także chronić loginy, hasła i kody PIN.
Więcej na ten temat w artykule:

Post has attachment
Lepiej radzimy sobie z bieżącymi rachunkami! Odsetek gospodarstw domowych z dużymi problemami w spłacie zobowiązań zmalał z 5,4% do 4,6%, natomiast liczba gospodarstw domowych, które deklarują niewielkie problemy z obsługą spadła z 18,3% do 17,6%. Kto najsolidniej reguluje swoje zobowiązania? Z badania wynika, że osoby utrzymujące się z pracy najemnej na stanowisku nierobotniczym oraz emeryci i renciści.

Post has attachment
Kim jest zamożny Polak? Według ostatniego raportu Deutsche Banku zarabia co najmniej 7,5 tys. zł miesięcznie, regularnie oszczędza niemałe kwoty, ale też nie stroni od... kredytów! Polacy z tzw. wyższej klasy średniej chętnie korzystają z różnorodnych rozwiązań kredytowych. 21% badanych uważa, że przydatnym rozwiązaniem jest szybki kredyt gotówkowy, a kolejne 21% deklaruje, że jest nim limit w koncie osobistym. Więcej na ten temat w artykule:
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/kim-jest-zamozny-polak,746117.html
Photo

Post has attachment
W Intrum Justitia lubimy pomagać. Pomagamy nie tylko wyjść z zadłużenia, ale pomagamy też całkiem bezinteresownie. Niedawno, braliśmy udział w zbiórce książek dla pacjentów Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej oraz Kliniki Neurologii i Rehabilitacji Dziecięcej, a także innych oddziałów USK. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i z chęcią dołączymy się do kolejnych podobnych akcji!
Photo

Post has attachment
Już dzisiaj premiera European Payment Report 2017! :)
Raport opiera się na badaniu, które zostało przeprowadzone w tym samym czasie w 29 krajach Europy, w okresie od lutego do marca 2017 roku. W raporcie zebraliśmy dane z 10.468 europejskich firm na temat ich kondycji finansowej oraz zachowań płatniczych.
Raport do pobrania za darmo ze strony www.intrum.pl
Photo

Post has attachment
Jakie są najważniejsze powody opóźnianych płatności? To przede wszystkim trudności finansowe kontrahentów oraz celowe opóźnienia w płatnościach

O tych i innych wnioskach płynących z Europejskiego Raportu Płatności 2017 opowiada ekspert Intrum Justitia, Katarzyna Płusa:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zatory-platnicze-zmora-polskiego-biznesu-78-proc-firm-otrzymuje-platnosci-nawet-30-dni-po-terminie
Photo

Post has attachment
Jak wygląda praca wymiaru sprawiedliwości w Polsce? Najszybciej sprawy rozstrzyga się w Apelacji Białostockiej i Rzeszowskiej, a najwolniej w Apelacji Warszawskiej. Jak społeczeństwo ocenia wymiar sprawiedliwości? Ilu sędziów przypada na określoną liczbę mieszkańców? Dane na temat polskiego wymiaru sprawiedliwości znajdziecie tutaj:
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wymiar-sprawiedliwosci-w-polsce-infografika/8c4mg44
Photo
Wait while more posts are being loaded