Profile cover photo
Profile photo
Lekier France Tours
8 followers
8 followers
About
Posts

Post has attachment
 Polskie biuro podroży w Paryzu Lekier zaprasza na wycieczki, a raczej spacery po polskim Paryżu. Organizujemy wycieczki piesze lub samochodem z polskojezycznym przewodnikiem lub audioguidem. Spotkanie z przewodnikiem lub kierowca odbywa sie w hotelu.
 
Pomnik marszałka Ferdinanda Focha  (Fosza)
Na placu Trocadero znajduje się konny posąg Ferdinanda Focha (Fosza): marszałka Francji, Wielkiej Brytanii i honorowego marszałka Polski. Był on wielkim przyjacielem naszego kraju. Pomógł nam między innymi, gdy wymusił na Niemcach przerwanie zbrojnego tłumienia Powstania Wielkopolskiego w 1919 roku. Jednym z najbardziej podniosłych wydarzeń w dwudziestoleciu międzywojennym w Polsce było odznaczenie marszałka Focha ( Fosza) orderem Virtuti Militari. Piątego lutego 1921 roku w słynnej szkole wojskowej w Saint-Cyr Józef Piłsudski odpiął ze swego munduru własny krzyż Virtuti Militari i udekorował nim Focha(Fosza). Marszałek Foch (Fosz) otrzymał także tytuły doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Poznańskiego. Jest również Honorowym Obywatelem Grudziądza, choć nigdy nie był w tym mieście. Foch (Fosz)  był bardzo lubiany w dawnej Polsce. Gdy odbierał honorowe obywatelstwo Lwowa, młodzież wyprzęgła konie z jego powozu i sama ciągnęła go ulicami miasta wśród wiwatujących tłumów. Co ciekawe, jedna z jego idei politycznych, gdyby została urzeczywistniona, mogłaby zapobiec II wojnie światowej. Był on bowiem zwolennikiem uderzenia polsko-francuskiego na słabe jeszcze Niemcy i okupacji tego kraju.

http://www.lekierfrance.com/paryz_sladami_wielkich_polakow
Photo

Post has attachment
Hotele 2 * w centrum Paryża
Hotele dwugwiazdkowe w centrum Paryża.
Planujesz wizytę w Paryżu? Zastanawiasz się nad zakwaterowaniem, ale nie wiesz gdzie się zatrzymać i który hotel wybrać? W naszej ofercie znajdziesz ogromny wybór hoteli dwugwiazdkowych i apartamentów w Paryżu.
Proponujemy szeroki zakres hoteli dwugwiazdkowych w centrum Paryża. Nasza baza hotelowa w Paryżu to apartamenty i pokoje w pobliżu stacji metra, blisko największych atrakcji i zabytków Paryża. Hotele 2-gwiazdkowe, które oferujemy to pokoje od skromnego standardu turystycznego, po dobre, przypominające standard hoteli trzygwiazdkowych. Rezerwujemy miejsca noclegowe w hotelach Paryża w dzielnicy Montmartre blisko Bazyliki Sacre Coeur lub w eleganckich rejonach Paryża, blisko Opery Garnier lub Wieży Eiffel`a. Z naszej oferty hotelowej w Paryżu w standardzie 2-gwiazdkowym, mogą skorzystać zarówno klienci samodzielni przyjeżdżający autem i szukający hotelu z parkingiem jak i turyści przyjeżdżający autokarem lub przylatujący samolotem. Dzięki naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, hotele w Paryżu po niższej lub wyższej cenie.
Cena noclegu w hotelu dwugwiazdkowym w Paryżu uzależnione są od daty pobytu w hotelu.

Post has attachment
Hotele w Paryżu!

Szukasz hotelu w Paryżu...? Interesuje Cię zakwaterowanie w centrum miasta, a może lepiej zatrzymać się na obrzeżach Paryża, w bardziej zacisznym miejscu z łatwym i szybkim dostępem do środków komunikacji miejskiej w Paryżu takich jak kolej RER czy metro? W naszej ofercie znajdziesz to co jest Ci potrzebne podczas wycieczki po Paryżu.
W Paryżu i na przedmieściach Paryża zapewniamy pobyt w hotelach różnych kategorii: Budget Paris, 2-gwiazdkowe hotele w Paryżu, 3-gwiazdkowe hotele w Paryżu, 4-gwiazdkowe hotele w Paryżu. Dajemy do wyboru hotele w Paryżu od skromnego standardu turystycznego, po luksusowe paryskie hotele o wysokim standardzie.
Oferujemy rezerwacje pokoi w Paryżu na wycieczki kilkudniowe i na dłuższy pobyt. Nasza propozycja to oferta na każdą kieszeń.
Gwarantujemy zakwaterowanie w hotelach w Paryżu i na przedmieściach miasta, a turysta wybiera gdzie się zatrzymać. Wystarczy zdecydować czy wygodniej będzie zatrzymać się na peryferiach Paryża, czy jednak przyjemniejsza perspektywa to pobyt w hotelu w centrum Paryża - tak aby przez całą wycieczkę korzystać z paryskich atrakcji. Rezerwujemy hotele w okolicach słynnych zabytków paryskich takich jak bazylika Sacre Coeur, Opera Garnier, czy Wieża Eiffel. Jeśli do Paryża wybierasz się z rodziną i dziećmi to zaproponujemy pobyt w przepięknych hotelach w Disneyland Paris, co umożliwi szybkie docieranie do disneyowskiego centrum rozrywki.
Dla naszych gości w Paryżu rezerwujemy pokoje u hotelarzy, których my znamy i którzy dobrze znają nas. Posiadamy zaufaną bazę hoteli w Paryżu, dlatego pobyt w proponowanych przez nas miejscach noclegowych będzie bardzo udany i przyjemny.
Nasza oferta hotelowa dostępna jest dla wszystkich turystów, którzy wybierają się do Paryża. Dojeżdżasz samodzielnie, jesteś członkiem grupy turystycznej, albo bierzesz udział w naszej wycieczce, zawsze znajdziemy dla ciebie odpowiedni hotel w Paryżu i zarezerwujemy pokój na wskazaną ilość osób.
Dodatkowo turystom podróżującym do Paryża samolotem proponujemy transfery lotnisko-hotel-lotnisko w Paryżu oraz wynajem samochodu na zwiedzanie Paryża lub jego okolic. Każdy, więc może znaleźć coś dla siebie, w odpowiedniej cenie.
Wait while more posts are being loaded