Profile cover photo
Profile photo
Fundacja Podaruj Uśmiech
2 followers -
Strona fundacji pomocy dzieciom niepełnosprawnym Podaruj Uśmiech
Strona fundacji pomocy dzieciom niepełnosprawnym Podaruj Uśmiech

2 followers
About
Posts

Post has attachment
Szanowni Dyrektorzy, Pedagodzy, Uczniowie,
Zarząd Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „POMÓŻ i TY” jeszcze raz serdecznie dziękuje za Państwa dotychczasowe wsparcie naszej działalności i udział w zeszłorocznej Akcji „Szkoło Pomóż i Ty”. Między innymi dzięki Państwa wsparciu udało się sfinansować zakup specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji tj rowerowózka, dla naszego podopiecznego Daniela Czerniak.

Jeżeli zechcą Państwo ponownie okazać serce naszym podopiecznym, prosimy Państwa o składanie zamówień na dodatkowe cegiełki – pomoce naukowe, których wzory przesłaliśmy Państwu w pakiecie startowym. Zamówienia można składać przy użyciu nadesłanej wraz z pakietem startowym Karty Zamówień, przesyłając ją pocztą, drogą mailową na adres fundacja@pomozity.org, faksem pod numerem 58 663 81 41 lub za pośrednictwem strony dobroczynne.pl

Przypominamy o naszym corocznym konkursie LAPTOP DLA SZKOŁY. Jego szczegółowy regulamin otrzymali Państwo wraz z pakietem startowym, jest on również dostępny pod adresem: pomozity.org

Tegoroczna akcja, stawia za cel pomoc 17-letniej Oliwii Kielusiak, która pomimo przepukliny oponowo-rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Z uwagi na jej stan zdrowia fizycznego niezbędne jest zapewnienie jej systematycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój i sprawność. Pasją Oliwii są sporty i taniec. Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny tj. aktywny sportowy wózek inwalidzki oprócz rehabilitacji ułatwi Oliwii realizację jej pasji poprzez udział w kursach tańca i zawodach sportowych.

Koszt takiego sprzętu to około 15 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie ułatwienie Oliwii spełnienie marzeń o uprawianiu sportu.

Z poważaniem Fundacja Pomóż i TY
Photo
Add a comment...

Post has attachment
WYNIKI KONKURSU „LAPTOP DLA SZKOŁY”
W RAMACH AKCJI „SZKOŁO POMÓŻ I TY” NA ROK SZKOLNY 2014/2015

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z Gdyni po raz kolejny zorganizowała akcję „Szkoło Pomóż i Ty”, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup sprzętu do edukacji i obsługi komputera za pomocą ruchów gałek ocznych tj. "PCEye GO" dla 17-letniego Kamila Dominiak.
W odpowiedzi na zaproszenie Fundacji do akcji „Szkoło Pomóż i Ty” włączyło się wiele szkół i placówek oświatowych za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dzięki Państwu, tj. Dyrektorom, Gronu Pedagogicznemu, Uczniom, Rodzicom i ich przyjaciołom –Kamil otrzymał ogromną szansę na edukację i możliwość komunikacji ze światem zewnętrznym.
Fundacja „Pomóż i Ty” w ramach konkursu „Laptop dla Szkoły”, do którego mogły przystąpić wszystkie zainteresowane szkoły do dnia 30.11.2014 r., ufundowała 3 równorzędne nagrody w postaci wysokiej klasy laptopów przydatnych w edukacji dzieci i młodzieży, które przyznane zostały w trzech kategoriach: szkoła mała (do 150 uczniów), szkoła średnia (151-400 uczniów) i szkoła duża (powyżej 400 uczniów). Po raz czwarty konkurs odbył się według nowych zasad, zgodnie z którymi każda szkoła – i mała, i ta największa - mają równe szanse na zdobycie nagrody.

• Nagrodę w kategorii „Szkoła mała” zdobyło Gimnazjum Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. Piotra Jerzego Frassatiego w Gorzowie Wielkopolskim, woj. lubuskie , prowadzone przez Pana dyrektora mgr Leszka Weichert osiągając współczynnik W = 1904 %.
• Nagrodę w kategorii „Szkoła średnia” zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach, woj. opolskie, prowadzona przez Panią dyrektor mgr Anitę Jesse osiągając współczynnik W = 374,9 %.
• Nagrodę w kategorii „Szkoła duża” zdobyła Szkoła Podstawowa nr 39 w Sosnowcu, woj. śląskie, prowadzona przez Panią dyrektor mgr Elżbietę Szewczyk - Kanios osiągając współczynnik W = 218,69 %.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim pozostałym Szkołom biorącym udział w akcji gorąco dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zbiórki funduszy na zakup sprzętu do edukacji tj. "PCEye GO" dla Kamila Dominiak.
Wszystkim ofiarodawcom i ludziom dobrego serca serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2015 Roku!
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded