Profile cover photo
Profile photo
Vivobarefoot Concept Store
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Často je dobré podívat se zpět v čase, aby člověk pochopil své současné problémy. Kdy se vlastně lidé začali obouvat? A proč nás to dovedlo až do bodu, kdy nám boty způsobují nepohodlí, bolesti a deformace nohou? To s námi můžete zjistit v novém článku na našem blogu Žij naboso.
Add a comment...

Post has attachment
Dnes můžeme směle navázat na náš včerejší příspěvek o tom, proč je šířka boty tak důležitá pro funkci nohou.
Fyzioterapeutka Mgr. Štěpánka Hovorková odvážně rozrazila dveře šaten a botníků ve školách a školkách, měřila, obkreslovala, otiskovala a statisticky hodnotila dětské nohy a boty. A výsledek? Podle jejích výsledků nosí až 75% (!) dětí malé boty. Největším problémem je šířka bot a jejich příliš úzká špice, která deformuje předonoží a vyřazuje jej z funkce. Příliš úzké boty mělo celých 63% dětí. Opravdu chceme, aby se z nás postupně staly 4 prsté bytosti?
Add a comment...

Post has attachment
Proč je u bot důležité, aby měly širokou přední část (toebox), tedy aby "špice" nebyla "špice"?

Palec a prsty potřebují životní prostor, aby mohly plnohodnotně fungovat tak, jak to příroda zamýšlela. Při každém dopadu nohy na zem se prsty společně s předonožím rozprostřou vějířovitě do šířky a pomáhají tak tělu se stabilitou, tlumením dopadu, plynulým odvinutím plosky a následným odrazem dolní končetiny do dalšího kroku. Běžná obuv tento mechanismus neumožní, prsty jsou stlačeny k sobě a ztrácejí svou schopnost a funkci. Ta musí být nahrazena v jiných částech pohybového aparátu a následkem postupně vzniká přetížení, dysbalance, porucha.

Video zachycuje dopad nožky a zdravé, dobře fungující rozprostření předonoží u 4letého dítka.
(zdroj videa www.runblogger.com)
Add a comment...

Post has attachment
Být naboso bývalo pro lidi tak přirozené, jako dýchat. Proč už tomu tak není? Co nám brání sundat boty a užít si radost z bosého pohybu? Jsou to naše přesvědčení, výchova, společenská tabu, lékaři nebo babičky a tchýně? Jeden z pohledů na věc si můžete přečíst v novém článku "Mýty a pověry o chůzi naboso" na našem blogu.
Add a comment...

Post has attachment
Tadááá! Co jsme slíbili, to také splníme! Nastražte uši, náš první adventní týden právě začíná. Můžete v něm najít 20% slevu na 3 vybrané modely bot z kolekce VIVOBAREFOOT podzim/zima 2015. Gwen, Ella, Hiker, to je silná trojka tohoto týdne. Akce platí v kamenné prodejně Vivo HK a na našem e-shopu www.zijnaboso.cz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Adventní nálada se dnes po špičkách vplížila i k nám do hradeckého VIVOBAREFOOT....
Rádi bychom vás během předvánočního času nějak potěšili a poděkovali tak za vaši přízeň. Každý ze čtyř adventních týdnů bude u nás jiný a každý něčím vyjímečný. Sledujte nás, už zítra ráno zde najdete první adventní dárek!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Stealth bez problémů zvládají i výstupy na tatranské dvoutisícovky, jsou prostě super!
Moc děkujeme Báře Křížkové za milý vzkaz a krásnou dokumentaci z Koprovského štítu ve Vysokých Tatrách.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Milí příznivci bosého pohybu a barefoot obouvání,
s radostí si dovolujeme oznámit, že na našich webových stránkách www.zijnaboso.cz jsme odstartovali fungování nového E-SHOPU!
Najdete zde kompletní nabídku kamenného obchodu Vivobarefoot Concept Store Hradec Králové a postupně i něco víc!
Klikněte a vstupte, těšíme se na Vaši návštěvu!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Proč chodit bos? Pro koho jsou a nejsou vhodné barefoot boty? Jak si sám vyléčit vbočené palce? Na tyto a další otázky vám odpovíme! Sledujte náš web, kde začínáme uveřejňovat seriál článků s tematikou bosé chůze a barefoot obouvání. 1.díl s názvem Bosá chůze si můžete přečíst již teď. Pohodový den všem!
Add a comment...

Post has attachment
Znáte +Houpací Prkno? Jednoduchá, minimalistická a hravá věc, vymyšlená s láskou v ČR a navíc krásně řemeslně provedená. Když se stane členem vaší domácnosti, může sloužit na 100+1 způsob, stačí se jenom zasnít. Houpání, lenošení, cvičení rovnováhy, propriocepce, hravý trénink síly a obratnosti, tunel pro vláček, sedátko, shrnovák na hračky.....:) Je nám potěšením stát se od dnešního dne jedním z míst, kde se můžete s houpacím prknem seznámit, vyzkoušet a zakoupit jej. Zastavte se pohoupat, těšíme se!
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded