Profile cover photo
Profile photo
WMC Warsaw Medical Center
About
Posts

Post has attachment
Często spotykasz na ulicy bliźnięta? Te dwujajowe przychodzą na świat raz na 80 – 90 urodzeń. Są też jednojajowe. Te z kolei rodzą się zdecydowanie rzadziej. Statystyki mówią o jednym takim przypadku na 200 – 250 urodzeń. To mniej więcej tyle ilu chłopców przychodzi na świat obciążonych spodziectwem.
Add a comment...

Post has attachment
To pytanie podobne do popularnego w okresie transformacji ustrojowej dylematu „czy aby można nie płacić podatków” – nie, nie można, ale… No właśnie, w zasadzie ryzyka wstąpienia spodziectwa wyeliminować się nie da, ale warto uczynić wszystko, aby zminimalizować takie niebezpieczeństwo.
Add a comment...

Post has attachment
Są dzieci, których skóra w żaden sposób nie jest odporna na działanie promieniowania UV. Chorobę tę określa się jako skóra pergaminowa, pergaminowata bądź barwnikowa (łac. xeroderma pigmentosum). Do takich dzieci należy siedmioletni Oliver Kei.
Add a comment...

Post has attachment
Niewiarygodne, ale okazuje się, że u aktora Jarosława Jakimowicza nie udało się zdiagnozować przewlekłego zapalenia zatok przez … 15 lat. Dla kogoś kto nie zmagał, lub nie zmaga, się z tą chorobą stwierdzenie takie może być co najmniej dziwne. Dla cierpiących historia odtwórcy głównej roli w „Młodych Wilkach” może być pouczająca.
Add a comment...

Post has attachment
Z alergią pokarmową nie ma żartów! Przekonała się o tym wytwórnia Sony Pictures, po upublicznieniu niewinnego filmu dla dzieci „Piotruś Królik”. Zawarty w nim wątek dotyczący alergii pokarmowej wzbudził zdecydowany protest organizacji zrzeszających alergików na cały świecie.
Add a comment...

Post has attachment
Rodzice, zważajcie na chusteczki higieniczne i pieluchy, które kupujecie niemowlakom – alarmują brytyjscy naukowcy z Northwestern University. Korzystanie z takich udogodnień bez ograniczeń to prosta droga do zafundowania pociechom alergii …pokarmowej.
Add a comment...

Post has attachment
NIK podała właśnie, że średni, dzienny koszt wyżywienia w kontrolowanych szpitalach w latach 2015-2017 wynosił od 9,55 zł do 17,99 zł, zaś średni koszt surowców użytych do przygotowania posiłków oscylował pomiędzy 3,70 a 8,46 zł.
Add a comment...

Post has attachment
Warsaw Medical Center składa najserdeczniejsze życzenia świąteczne, tym wszystkim osobom, które szczęśliwie nie mają powodu, aby intensywnie zajmować się zdrowiem swoim i swoich bliskich. Przede wszystkim jednak ciepło myślimy o osobach, z którymi spotykaliśmy się i spotykamy się, po to aby wspólnie zadbać o dar dla każdego człowieka najcenniejszy.
http://wmcenter.pl/skad-wzial-sie-kroliczek-wielkanocny-.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Statystyki podają, że w ciągu roku, z powodu dolegliwości rozpoznanych jako zespół cieśni nadgarstka, niemal 20 tys. osób przebywa na zwolnieniach lekarskich. Choroba to cierpienie, ale i wymierne straty finansowe dla osoby, która z powodu dolegliwości przestaje być aktywna zawodowo.
http://wmcenter.pl/zespol-ciesni-nadgarstka-zabiera-800-tys-dni-pracy-w-roku.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zziębnięcie, drętwienie i mrowienie palców, nagle narastający ból w obrębie nadgarstka, osłabienie czucia, pęcherzykowate zmiany skórne, owrzodzenia opuszków palców - to tylko niektóre objawy zespołu cieśni nadgarstka. Oczywiście nie wszystkie problemy muszą wystąpić, ich sekwencja także nie musi być stała.
http://wmcenter.pl/wiele-drog-prowadzi-do-zespolu-ciesni-nadgarstka.html
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded