Profile cover photo
Profile photo
Blog Majstrowa
2 followers -
Z przytupem wkraczam do "męskiego świata", by uczynić go bardziej przystępnym...
Z przytupem wkraczam do "męskiego świata", by uczynić go bardziej przystępnym...

2 followers
About
Posts

Post has attachment
<NOWY ARTYKUŁ>
Mam pięć minut by zgrać pliki z dysku na pendrive’a i wybiec z domu. Wpadam do salonu, odpalam laptopa i wkładam pena. Szlag by to! Czemu nie wchodzi? No tak, znów w pośpiechu nie spojrzałam i pakuję nie w to wejście. A przecież musi być sposób, by zawsze bezbłędnie trafiać w port USB...

O USB i innych portach w laptopie:
http://majstrowa.pl/porty_laptop/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
<A TO BYŁO TAK>
Tego dnia, ubrana od stóp do głów, byłam gotowa na szybki wymarsz z domu. Daleko jednak nie zaszłam. Odbiłam się od drzwi... i to dosłownie! Klucz ani drgnął!

Mój mąż poprzedniego popołudnia wymienił „zamek”. Miało być tak pięknie, wygodnie i bezpiecznie...

Naszarpałam się z tym kluczem jak szalona. Ściągnęłam na pomoc rodzinkę, by próbowali mnie oswobodzić z drugiej strony. Nic z tego. Byłam delikatnie mówiąc troszkę zła. Tym bardziej, że naprawdę się spieszyłam.

Mąż w pracy, ale stanął na wysokości zadania i wezwał pogotowie ślusarskie. Pan przyjechał w ciągu pół godziny. Dwie minuty i będę uratowana! - pomyślałam sobie. Tylko czemu ja mam takie szczęście, że w moim przypadku minuty zmieniają się w nieskończoność?

Pan wiercił, dłubał i szamotał się z tymi moimi drzwiami ponad godzinę! Początkowo myślałam, że mój mąż pewnie coś źle zamontował i narobił tego całego bigosu. Wkrótce okazało się jak bardzo się myliłam! Pan wtajemniczył mnie, że nowa wkładka została zamontowana prawidłowo, a zepsuł się cały mechanizm zamka, bo był bardzo stary - siedział tam już kilkanaście lat.

No i przy okazji dowiedziałam się, że całe to ustrojstwo, które macie na zdjęciu, to zamek, a otwór, który wskazuje mój mały pomocnik to miejsce na wkładkę:) Już teraz do końca życia zapamiętam, że wkładka, to ta część, w którą wkłada się klucz (więc ten element, który zwykle wymienia się, gdy zgubimy klucz).

#naprawa #remont #zamek #drzwi #ślusarz #wymianazamka
Photo
Add a comment...

Post has attachment
<A TO BYŁO TAK>
Z przyjemnością wspominam emocje związane z mikołajkami, które towarzyszyły mi w dzieciństwie. Gdy kładłam się spać i wiedziałam, że w nocy odwiedzi nas Święty Mikołaj, byłam zachwycona. Obiecywałam sobie, że tym razem nie usnę i Go przywitam. Nigdy mi się nie udało, ale w butach zawsze czekały prezenty. Miałam więc pewność, że był;)

Oczywiście odkąd mamy dzieci, to na nich koncentrujemy się tego dnia, ale mimo wszystko Mikołaj symbolicznie pamięta nawet o dorosłych.

W tym roku z małym opóźnieniem, ale też dostałam od Niego upominek. Nie mogę mieć Mu za złe, że nie zdążył na czas, bo tym razem zamówił prezent w Chinach. A wiadomo, że w takim przypadku trzeba czasem dłużej poczekać.

Wczoraj zajrzałam do skrzynki i w końcu była w niej koperta. Zupełnie nie przewidywałam co w niej będzie, bo mój mąż postanowił zrobić mi niespodziankę i sam wszystko uzgodnił z Mikołajem. Otworzyłam przesyłkę i … W mordę jeża, co to jest???

Musiałam jakoś wybadać co dostałam!
- "Miśku, zobacz, Mikołaj przysłał mi taki świetny prezent, srebrny i błyszczący!"- rzuciłam wchodząc do domu.
- „Wiedziałem, że spodoba Ci się ta ostrzałka” - z dumą odpowiedział mężuś.
Ostrzałka do noży!?! Śmiać się czy płakać?;)

A Wy co dostaliście w tym roku na mikołajki?

#mążromantyk #wyjątkowyprezent #mikołajki
Photo
Add a comment...

Post has attachment
<MAJSTROPEDIA>
😎 Czy Wasz majsterkowicz był grzeczny i dostał wczoraj prezent? Jeśli nie, to do świąt ma szansę na poprawę:) Tylko na co Mikołaj powinien zwrócić uwagę przy wyborze elektronarzędzia (np. wkrętarki)?

📕 Oczywiście to zależy od sprzętu, lecz jest jedna rzecz wspólna dla wszystkich. Rodzaj akumulatora! Kup taki przyrząd, który ma akumulator litowo-jonowy (Li-ion), a nie niklowo-kadmowy (Ni-Cd). Sprawdź również, czy w zestawie są dwa akumulatory, by jeden był na wymianę (chyba że upewnisz się, że akumulator do danego elektronarzędzia jest dostępny osobno, to może być jeden).
Powodzenia w poszukiwaniach:)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ojej! Już grudzień. Pierniczki, dekoracje świąteczne i kalendarze adwentowe w natarciu:) Czuję małą presję... Dziś więc o tym, jak pozbyć się nadmiaru sprzętów z domu i przygotować miejsce na te wszystkie piękne ozdoby:
http://majstrowa.pl/skrzynki-narzedzia/

#porządki #świąteczne #narzędzia #narzedzia
Photo
Add a comment...

Post has attachment
O żesz! Teraz się przygotowują i nawet nie chcę myśleć, co to będzie jak przystąpią do ataku i zaczną zadawać pytania!
#jakdziałająmaszyny #nojak #ciałoczłowieka #jestempobiolchemie #powinnobyćłatwiej #powinnoprawda #aaaa
#dzieńjakcodzień
Photo
Add a comment...

Post has attachment
9 minut 38 sekund przy śrubkach! Kto da więcej? Myślałam, że jajo zniosę;)
#narzędzia #narzedzia #śrubki
#dzieńjakcodzień
Photo
Add a comment...

Post has attachment
- "Bombasie, pomogę Ci znaleźć kapcia, nie martw się!"
- "Nie, ja siam!!!"
No i córcia załamana odeszła. Widząc smutną minę siostry, maluch zreflektowal się:
- "Tulunia, pomóz."
W tym momencie jednak córcia była już obrażona i chciała unieść się honorem, wiec wkroczyłam:
- "Widzisz córeczko, tata jak mnie wkurzy, a potem pokaże, że mu przykro, to daję mu szansę. Pomożesz braciszkowi? Zobacz jak ładnie prosi."
Spojrzałam na mężusia. Jego mina była bezcenna! :) #niezawszetrudnowybaczyc #grunttozgoda #swietoniepodleglosci #11listopada #dzieńjakcodzień

Photo
Add a comment...

Post has attachment
<NOWY ARTYKUŁ>
Jeśli dotąd jedynie uśmiechaliście się z politowaniem na widok arsenału śrubokrętów, to teraz … dalej będziecie się uśmiechać, ale z wyrazem triumfu na twarzy. Odkręcenie śruby to niby żadna filozofia, pod warunkiem jednak, że nie zjedziemy gniazda w jej łebku i nie skażemy jej na dalszy niebyt. Ale my tego nie chcemy, prawda?;)
http://majstrowa.pl/srubokrety/
Add a comment...

Post has attachment
<NOWY ARTYKUŁ>
Mój mąż ostatnio przebąkiwał, że potrzebujemy silikonu. Dużo i szybko! Spojrzałam na siebie badawczo. Nie kupuję miseczek F, ale ja tam jestem zadowolona. Postanowiłam nie brać tych tekstów poważnie! Do momentu aż w naszym domu pojawiło się go dużo, bardzo dużo!

http://majstrowa.pl/silikon-akryl/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded