Profile cover photo
Profile photo
א.מ פיננסים
6 followers -
לווי כלכלי לעסקים גיוס וניהול אשראי בנקאי וחוץ בנקאי הפחתת הוצאות מימון לעסקים
לווי כלכלי לעסקים גיוס וניהול אשראי בנקאי וחוץ בנקאי הפחתת הוצאות מימון לעסקים

6 followers
About
א.מ פיננסים's posts

Post has attachment
Photo

Post has attachment
מימון בנקאי 
מו"מ עם בנקים בנושא תמהיל אשראי , ריביות ועמלות 

 התאמת תמהיל אשראי - למעשה ניתוח ראשוני של צרכי האשראי של העסק ע"י כלכלן ממשרדנו מאפשר יחד עם בעל העסק לזהות ולחזות  את צרכיו האמיתיים של העסק אל מול התזרים השוטף ובהישען על פעילות קודמת ובהתייחס למשתנים כגון תנאי אשראי לקוחות/ספקים התחייבויות קודמות/ עלויות והוצ' קבועות / בלצ"מ וכד'
זהוי זה מאפשר בניית תמהיל אשראי נכון יותר עבור העסק בהתייחס להיקפי האשראי הנדרש ואופן צריכתו !

שיח מקצועי בשפה הבנקאית- כאשר כלכלן מטעם משרדנו נכנס לבנק  הוא דובר את השפה הבנקאית, מכיר את הנהלים והחוקים של הבנק, יודע מה הוא יכול לקבל וכיצד לדרוש את החשיפה האפשרית  -כנגד בטחונות קיימים. בכך לבנות מערך אשראי שמגבה את צרכי העסק- מערך אשראי שכזה ישפיע הן על התנהלותו הכספית השוטפת של העסק וישפיע באופן ישיר ועקיף על עלויות החשבון.

טבעי כי כלכלן א.מ פיננסים יוכל להשיג תוצאות הרבה יותר טובות מאשר בעל עסק אשר במידה רבה מרגיש שהוא תלוי בבנק. בעל העסק לא תמיד מכיר באילו עלויות יש לגעת ואת העלות ביחס לעסקים אחרים - גבוהה או סבירה,על מה הוא משלם,אילו תנאים והיקפי אשראי ניתן לקבל מהבנק לעומת מה שמציעים לו.

השיח של הכלכלן שלנו הוא נקי מתלות או אי נעימות או תחושת "אני חייב לו כי הוא תמך בי" אלא שיח מקצועי נטו המתבצע כמו"מ עסקי לכל דבר.

חשוב לדעת !
כאשר בנק רואה שעסק בקשר עם כלכלן/גורם פיננסי חיצוני אשר בדק אותו הוא מייחס לו רמת יציבות גבוהה יותר ורמת הסיכון של העסק בעייני הבנק יורדת וככה הוא יכול לתת לו ריביות נמוכות יותר.             
גורם פיננסי ממשרדנו אשר דובר את השפה הבנקאית ,בקיא בכל הפרטים הטכניים והמקצועיים יכול להגיע לבנק באמת לדרוש לקבל את מה שהעסק צריך ולא את מה שהבנק מציע, המון פעמים בנקאים באמת מנסים   לעזור לעסק ולא מבינים שהם גורמים לו יותר נזק, גורם פיננסי יכול לנהל משא ומתן מול הבנק באופן הרבה יותר שקול ומקצועי מאשר בעל עסק..           
 יתרון נוסף – לא אחת מו"מ לקבלת תנאים מתבצע בשיתוף עם מרכז העסקים/מנהלת כאשר למשרדנו גישה להגיע לגורמים בכירים במערך הבנקאי אתה כבעל העסק נהנה מרשת קשרים זו לטובת העסק שלך                                                                                     
חשוב לזכור ! בנק הוא עסק בדיוק כמוך עם מטרה מובהקת וברורה -רווחים .הבנק למעשה הוא מעין "ספק" של העסק - בעלי עסקים מוצאים עצמם לא אחת במו"מ חריף עם ספקים על עלויות על מנת לחסוך שקלים בודדים . אך כשזה מגיע לשיח עם הבנק נהוג להניח לעניין זה על אף שלרוב ברור לבעל העסק כי העלויות הינן יקרות וכי איננו מבין חלק מן החיובים ומה נהוג לשלם . הסיבות הינן ברורות ונאמרו לא אחת להלן ציטוטים:" לא רוצה להסתבך איתם".. " שווה לי לשלם כי הם מאפשרים לי להתנהל ומספיק לי הרווח - שגם הם ירוויחו משהו".. "הם תמכו בי כשהייתי צריך אז שיהנו"...    בדיוק בנקודה הזאת א.מ פיננסים היא הכרחית ולפעמים היא קלף חשוב מאוד להרבה מאוד עסקים שאין להם את הידע ו/או היכולת להתמודד מול הבנקים.      ......                                                                             
בגלל האינטרסים ההפוכים בין הבנקים לעסקים ובשל התלות של הרבה מאוד עסקים בבנקים נוצר צורך גדול מאוד בשירותי משרדנו 
אשר יוביל אתכם למצויינות כלכלית !!!

זיהוי צרכי אשראי -
ראשית חשוב להבין את הצורך הבסיסי של בעלי עסקים בהתנהלות באמצעות אשראי בנקאי:

1. השקעות - פתיחת עסק / הרחבת עסק/ רכישת ציוד או מכונות.  אשראי לצורך השקעות נהוג לקחת הלוואה לכחמש שנים [ למעט במקרה של רכישת מבנים מדובר בתקופה ארוכה יותר ] לעתים ניתן להיעזר לאו דווקא בבנק אלא בקרנות השונות הקיימות לצורך פיתוח וקידום עסקים בישראל

2. הון חוזר / פער תזרימי-

מהו פער תזרימי - לעתים קרובות בגלל הבדלים בין אשראי הלקוחות לאשראי הספקים נוצרת תופעה אשר מאוד נפוצה בשוק הישראלי ונקראת- פער תזרימי.

הפער התזרימי נוצר כאשר העסק צריך לשלם לספקים שלו על סחורה כשעדיין לא קיבל את תשלום מהלקוחות שלו.
מכיוון שלעסק אין כסף לשלם הוא נאלץ להשתמש במסגרת אשראי שנותן לו הבנק.

מבנה מסגרת אשראי:

מסגרת האשראי בנויה מ 2 עד 3 מדרגים
המדרג הראשון: המסגרת הרגילה שבגינה הוא משלם ריבית מסוימת אשר נקבעת מול הבנק.
המדרג השני : במקרה והעסק חורג מהמסגרת הראשונית הוא ישלם ריבית גבוהה יותר על כל שקל מעבר שילווה מהבנק.
חריגה : מעל למסגרת –   שם   מוגדרת ריבית גבוה יותר באופן משמעותי

דוגמא למסגרת אשראי - 
                                          חריגה                     מדרג 2                                      מדרג 1
[גובה ריבית משוער]               12%                         9%                                          6%


מסגרת אשראי שאינה מתאימה  לצרכי העסק וכמובן,אי ניהול תקין של האשראי מצד בית העסק  יגרמו לקושי בניהול תזרימי שוטף ולעלויות גבוהות של אחזקת חשבון !
Wait while more posts are being loaded