Profile cover photo
Profile photo
Dagmar Grafová
23 followers -
Jsme si vědomi, že čím více času věnujete do Vašeho účetnictví, tím méně času Vám zbývá na jádro Vašeho podnikání.
Jsme si vědomi, že čím více času věnujete do Vašeho účetnictví, tím méně času Vám zbývá na jádro Vašeho podnikání.

23 followers
About
Posts

Post has attachment
Daňové přiznání s plnou odpovědností zpracuje jen daňový poradce

Daňový poradce je pro klienta nejen zárukou vysoké odbornosti, ale je také povinně pojištěný pro odpovědnost za škodu způsobenou klientovi při výkonu daňového poradenství. Tuto záruku pojištění nemůže nabídnout žádná jiná profese, navíc zplnomocnění daňového poradce k podání daňového přiznání k dani z příjmu přináší poplatníkovi 3 měsíční posunutí termínu pro podání daňového přiznání. Spolupráce s daňovým poradcem se tak určitě vyplatí.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
NEŠETŘETE NA DAŇOVÉM PORADCI. MŮŽE SE VÁM MNOHONÁSOBNĚ VYPLATIT.
Podnikatelé stále častěji využívají služeb daňového poradce. Daňové omyly stojí podnikatele tisíce korun ročně. Není se co divit, zákony se prakticky s každým zdaňovacím obdobím mění a daňové správy po celém světě zvyšují tlak na maximální výběr daní a efektivitu daňových procesů. Právě v těchto chvílích je ten správný čas obrátit se na daňové poradce.

Více informací o našich službách naleznete na www.dane-a-ucetnictvi.eu
Photo
Add a comment...

Post has attachment
V novém roce si budou moci živnostníci uplatňovat paušál pouze v případě, že budou mít obrat do dvou milionů korun ročně. I nadále budou platit 80%, 60%, 40%, 30% paušály. Nejvyšší ve výši 80 % si budou moci odečítat živnostníci v zemědělství a řemeslní živnostníci a to do maximální výše 1,6 milionu korun. Ostatní živnostníci si budou moci uplatnit výdajový paušál 60 % ve výši 1,2 milionu korun. Ostatní OSVČ (jako jsou nezávislá povolání, znalci, tlumočníci, autoři a další) si mohou uplatňovat výdajový paušál 40 % v maximální výši 800 tisíc korun. Pro osoby s příjmy z pronájmu platí výdajový paušál 30 % a maximální výše paušálu je 600 tisíc korun.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
DAŇOVÉ ZVÝHODNĚNÍ U ŽIVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ
Pokud o daňové zvýhodnění stojíte, musíte uzavřít dodatek ke smlouvě, ve kterém se zavážete, že nebudete provádět výběry vložených prostředků. Pokud byste přesto prostředky vybrali dříve, než vám bude 60 let, budete muset státu vrátit peníze, které jste si z daní odečetli za posledních 10 let.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
CHYSTÁTE SE PODNIKAT - JSTE ZAČÍNAJÍCÍ PODNIKATEL?
Máte spousty otázek a potřebujete na ně odpovědi?
Pomůžeme vám při začátku vašeho podnikání. Nastavíme vám systém Vašeho zdanění tak, aby byl pro Vás co nejvíce výhodný. Poradíme vám jaké jsou první kroky začínajícího podnikatele a pomůžeme Vám s nimi.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zdanění důchodu v roce 2015 
Od roku 2015 se zvyšuje částka pro osvobození důchodu. Současně ale končí neomezená možnost přivýdělku bez jeho zdanění – opět platí limit pro výši přivýdělku k důchodu nebo penzi 840 000 Kč. 
Minimální mzda v roce 2015 činí 9 200 Kč. Důchod je tedy pro rok 2015 osvobozen pouze do částky 331 200 Kč (v roce 2014 tato částka činila 306 000 Kč z minimální mzdy 8 500 Kč). 
Důchod vyplacený nad tuto částku je důchodce povinen zdanit ve svém daňovém přiznání (musí tedy podávat daňové přiznání), a to jako ostatní příjmy podle § 10 ZDP. 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Přivyděláváte si ke mzdě?
Když si budete v roce 2015 přivydělávat jako osoba samostatně výdělečně činná a nebude to pro vás hlavní příjem (hlavním příjmem bude zaměstnání...), tato zpráva vás potěší. Pokud váš roční hrubý zisk bude do 63 865 korun, nebudete muset platit sociální pojištění. 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Novou daňovou slevu za školku využijete už letos. Až 8500 Kč.
Rodiče si budou moci snížit daň o náklady, které vydávají za pobyt dítěte v mateřské škole nebo jiném zařízení péče o děti předškolního věku. Sleva za umístění dítěte umožní jednomu z rodičů odečíst si z daní výdaje, které v příslušném kalendářním roce prokazatelně vynaložil za umístění v mateřské škole nebo jiném zařízení péče o děti předškolního věku. Výši těchto výdajů potvrdí provozovatel školky nebo obdobného zařízení. Tuto slevu si budou moci rodiče odečíst už při vyúčtování daní za rok 2014. V tom případě to bude částka 8 500 korun za rok, při vyúčtování za rok 2015 to bude částka 9 200 korun. Z daní si můžete odečíst pouze školné bez stravného či dopravy. 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Minimální mzda v roce 2015 
Minimální mzda je od 1.1.2015 9.200 Kč. U zaměstnanců s minimální mzdou přepracujte platové výměry. 
Od letošního roku má každý s plným úvazkem zaručený příjem 9.200 Kč korun měsíčně. Výše minimální mzdy ovlivňuje kromě našich platů i mnoho dalších věcí: důchody jsou osvobozeny od daně do trojnásobku minimální mzdy, slevu na dítě si může uplatnit jen ten, kdo má roční příjem alespoň 6násobek minimální mzdy. Od výše minimální mzdy se odvíjí také zdravotní pojištění OBZP - osob bez zdanitelných příjmů či lidí bez práce mimo evidenci úřadu práce, a to z 1.148,-- Kč na 1.242,-- Kč. 
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded