Profile cover photo
Profile photo
شرکت نگار صنعت الوند
1 follower -
همراه با مشتری
همراه با مشتری

1 follower
About
Posts

Post has attachment
گواهینامه تعیین صلاحیت شرکت های خدماتی، پشتیبانی و فنی مهندسی
Photo
Add a comment...

Post has attachment
گواهینامه ISO 9001- 2008
Photo
Add a comment...

Post has attachment
گواهینامه ها ISO 9001:2015
Photo
Add a comment...

Post has attachment
دیزل

به مجموعه تجهیزات مکانیکال که با مصرف انرژی فسیلی گازوئیل باعث ایجاد دوران میل لنگ میشود دیزل گویند.

شایان ذکر است دیزل بعنوان احتراق در فشار بالا و گرم شدن محفظه و هوای محبوس درآن شرایط مشتعل شدن سوخت پودر شده و پاشیده شده بداخل محفظه احتراق را فراهم می آورد و از شمع و جرقه زن در سیستم احتراق دیزل خبری نمیباشد.

درحال حاضر در موتورهای بنزینی، سوخت به شکل پودر درآمده همراه با هوا وارد محفظه احتراق میشود و با یک جرقه کوچک شمع و بکاررفتن کوئل و حذف دلکو سیستم احتراق انجام می پذیرد.

تفاوت دیزل با موتور بنزینی:

۱- برخلاف ذهینت های موجود و باتوجه به قیمت سوخت ( اختلاف قیمت بین گازوئیل و بنزین )، هرچند قیمت تمام شدۀ اولیۀ موتور دیزل از موتور بنزینی بالاتر میباشد، لیکن بدلیل آلودگی کمتر دیزل و همچنین نیاز به تعمیرات کمتر در یک مدت زمان ثابت، عملکرد موتورهای دیزل نسبت به مشابه بنزینی مقرون بصرفه تر میباشد.

۲- اجزاء موتورهای دیزلی بدلیل سنگینتر و مقاومتر بودن نسبت به موتورهای بنزینی مشابه در موتورهای دیزل باعث ایجاد گشتاور زیاد در سرعت کم میگردد.

گفتنی است بدلیل نیروی گریز از مرکز و نیروهای اینرسی که در دیزل بیش از موتورهای بنزینی است این مقاومت و استحکام اجزاء الزام آور میباشد.

۳- این مدل موتورها برخلاف موتورهای بنزینی، این قابلیت را که بصورت دائم کار کنند را دارا میباشند به همین دلیل در سیستم کشندۀ قطارها، اتوبوسهای بین شهری، کامیونها و کشتیها که برای مدت زیادی بر روی آب روان میباشند از دیزل بجای نمونۀ بنزینی استفاده میشود.

۴- طول عمر بالا و نیاز به حداقل تعمیرات در بازه های زمانی طولانی برخلاف موتورهای بنزینی از بارزترین خصیصه های موتورهای دیزل میباشد.

۵- بیشترین کاربرد دیزلها در بحرکت درآوردن رتور ژنراتورهای الکتریکی میباشد که باعث تولید برق در نیروگاهها و شرایط اضطراری در برجها، اماکن تجاری و صنعتی و مسکونی میشوند لیکن تعمیرات دیزل به نسبت موتور بنزینی از دانش فنی و تخصص بیشتری الزامیست که تعمیرکار مربوطه برخوردار باشد بویژه در برندهای متفاوت.


Add a comment...

Post has attachment
شرکت نگار صنعت الوند
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded