Profile cover photo
Profile photo
Mustafa Karagöz
1,201 followers -
FİRMAMIZ GELENEĞİMİZ OLAN, MÜŞTERİLERİMİZ VELİNİMETİMİZDİR, DÜSTURUYLA EN KALİTELİ ÜRÜNLERİ EN UYGUN FİYATA SATMAYI HEDEF EDİNMİŞ, HİÇ HASED ETMEDEN, MESLEKTAŞLARINI KISKANMADAN RIZKIN REZZAK OLAN YARATICININ TAKDİRİNDE OLDUĞUNA İNANARAK, ÇALIŞMAYIDA İBADET ADDEDEREK HEDEFİNDE GÜNDE GÜN İLERLEMEKTEDİR. SAYGILARIMIZLA. KARAGÖZ KUYUMCULUK
FİRMAMIZ GELENEĞİMİZ OLAN, MÜŞTERİLERİMİZ VELİNİMETİMİZDİR, DÜSTURUYLA EN KALİTELİ ÜRÜNLERİ EN UYGUN FİYATA SATMAYI HEDEF EDİNMİŞ, HİÇ HASED ETMEDEN, MESLEKTAŞLARINI KISKANMADAN RIZKIN REZZAK OLAN YARATICININ TAKDİRİNDE OLDUĞUNA İNANARAK, ÇALIŞMAYIDA İBADET ADDEDEREK HEDEFİNDE GÜNDE GÜN İLERLEMEKTEDİR. SAYGILARIMIZLA. KARAGÖZ KUYUMCULUK

1,201 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
BU NE AĞIR BİR İMTİHAN ALLAHIM
İBRAHİM ALEYHİSSELAM'IN OĞLU İSMAİL'İ KURBAN ETMESİ
Hazreti İbrahim Aleyhisselam,ın Hazreti İsmail'i (a.s.) kurban olarak kesmek üzere iken Cebrail (a.s.) ''ALLAHÜ EKBER, ALLAHÜ EKBER'' Dedi. İbrahim (a.s.) bu tekbiri işitince ''LA İLAHE İLLALLAHÜ VALLAHÜ EKBER'' Buyurdu. İsmail (a.s.) da ''ALLAHÜ EKBER VE LİLLAHİ'L HAMD'' Buyurdu.
Teşrik tekbiri, teşrik günlerinde alınan tekbir demektir. Mükellef olan her müslümana vaciptir. Bakara Suresi'nin 203. ayeti teşrik tekbirine işaret etmektedir. Arefe günü sabah namazında başlayarak bayramın dördüncü günü ikindi namazına kadar her farz namazın arkasından tekbir alınır.
Sol tarafa selam verildikten sonra ara vermeden, yerinden kalkmadan, mescidden çıkmadan ve dünya kelamı konuşmadan tekbir getirmek lazımdır.
Teşrik tekbirini münferid (namazını yalnız kılan),imam, cemaat, mukim, müsafir, kadın-erkek herkes okur. (Kaynak: Fazilet takvimi 18 Ağustos 2018)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
HARİKA BİR KONUŞMA
Add a comment...

Post has attachment
YANLIŞ BU KADAR YAPILIR!
DİYELİM BAKIRKÖY'DE ÇALIŞAN BİR BABA ÇOCUĞUNU BAKIRKÖY'DE ORTAÖĞRETİME KAYIT YAPTIRDI. BABANIN TAYİNİ SON YIL BAHÇELİEVLERE ÇIKTI. ÇOCUĞUNU BAKIRKÖY'DE ARKADAŞLRINDAN SON SINIFTA AYRILMASIN DİYE BIRAKAN BABANIN ÇOCUĞU BAHÇELİEVLER'DE DE BAKIRKÖY'DE DE KOMŞU KAYIT BÖLGESİNDE? BU KADAR MANTIK DIŞI SİSTEMİ KİM YAPTI ALLAHINI SEVERSENİZ? ÇOCUĞUN KAYIT ALANI NERESİ? İKAMETGAH BAHÇELİEVLER'DE FAKAT OKULU BAKIRKÖY'DE OLDUĞU İÇİN ''ORTAÖĞRETİM KOMŞU KAYIT'' ALANINA GİRDİĞİ İÇİN BAHÇELİEVLERE KAYIT MÜMKÜN DEĞİL. BAKIRKÖY'DE SENİN İKAMETİN BAHÇELİEVLER'DE BURASI İKAMETİN DIŞI OLDUĞU İÇİN BAKIRKÖY'DE ''KOMŞU KAYIT ALANI'' ÇOCUK BUNALIMA GİRMESİN DE NE YAPSIN? BU DÜNYA'NIN BAŞKA BİR YERİNDE OLSA YER YERİNDEN OYNARDI. BAKAN YENİ DE OLSA İSTİFA EDERDİ; ANLAMAYAN VARSA İZAH EDERİM. BU İNCELİĞİ BEN ÖĞRETMENLERE ANLATIYORUM ONLAR BİLE BU MANTIKSIZ OLAYA İNANMAK İSTEMİYORLAR?
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Tacikistan – Duşanbe’de Mevlana Yakub Çerhi camii içerisinde medfun; Silsile-i Aliyyenin 17. Halkası YAKUB ÇERHİ HAZRETLERİ

💐 MUTLAKA OKUYALIM İNŞALLAH Nakşibendi silsilesinden Yâkub-u Çerhî hazretleri, bundan sekiz yüz sene kadar evvel yaşamıştır. Karısı tarafından kırk sene boyunca mütemâdiyen eziyet ve hakaretlere hedef olmuştur. Karısı ona daima, ‘papaz, kâfir adam’ diye eziyet ederdi. Bu mübârek zât da ona hiç karşılık vermez, daimâ iyilikle mukabele eder ve bu hâlini hiç bozmazdı.

Bir gün karısı, “ben bu adamla geçinemeyeceğim”, diyerek yemeğine zehir karıştırdı. hazret de bile bile o yemeği yedi. Yarım saat sonra, vefatına yakın yakazaten Resûlüllah sallallâhü aleyhi ve sellem efendimizin yüz yirmi dört bin enbiyâ ile birlikte teşrîf ettiklerini gördü. Resûlüllah aleyhisselavati vesselam efendimiz:

“Ey Yâkub! Rabbü’l-âlemîn’den murâdın var ise dile, bizler de âmin diyeceğiz” buyurdu. Yâkub Çerhi hazretleri de:

“Yâ Râb! kendim için bir isteğim yoktur, hâcetim yoktur. Bana eziyet etmesi ve hakârette bulunması ve hattâ ölümüme sebep olması yüzünden imânsız gidecek olan karımın affını dilerim” dedi ve duası anında kabul oldu.

“yâ râb! bu inâyetin azdır. bana ihsân ettiğin kırk senelik kutupluk nimetini ve rütbeyi o hâtûna da ihsân buyurmadıkça kabul etmem. ona kutupluk pâye ve makâmını ihsân et” dedi ve bu duası da kabul edildi.
O anda karısının kalb gözü açıldı ve normalde kendisinin ebedî cehennemlik olduğunu ve imansız surette âhirete intikâl edeceğini ve kocasının duâsı ile kurtulduğunu ve bu kadar mânevî ihsânâta onun duası ile kavuştuğunu görünce mahcûbiyetinden,

“ben ona neler yaptım, o bana neler ihsân etti. bu sırrın hikmetini kimse bilemeyip, eceliyle öldü sanacaklar” diye türlü türlü mülâhazalar sebebi ile kalbi parça parça oldu ve kahrından dolayı kocasından önce vefât etti. Bu sırrın ve hikmetin hakîkatını hiç kimse bilemeyip, karı ve kocayı beraber defnettiler. Bir kaç gün sonra hazretin keşif sahibi yüksek talebeleri kabrini ziyâret ettiler.
“yâ hazret-i üstâd! kırk sene kutupluk makâmında vâzife gördünüz, yüzbinlerce ümmeti hidâyete sevkettiniz. Cenâb-ı Hakk bu müddet içinde ne gibi amelinizden râzı oldu? bizlere tavsiye et de, ona göre amelde bulunalım” demeleri üzerine:
“evlatlarım! kırk sene kutupluk ve mürşitlik yaptım. bu kadar ümmeti Allah'ın izniyle hidâyete sevk ettim. bu amellerden dolayı cenâb-ı hakk bana nazar-ı iltifâtta bulunmadı. şayet kötü ahlaklı ve kâtil karımı affetmemiş olsaydım, bu kutupluk ve mürşitlikten azledilip, cehenneme müstehak olacaktım. aman evlatlarım en büyük tavsiyem, kötülüklere kötülük ile karşılık vermemenizdir.
Allahü teala, kötülük edene iyilik etmekten başka ibâdeti kabul etmiyor. kötülük edene iyilik yapmayan kimse, kırk sene ravza-i mutahhara’da, kırk sene de kâbede dünya kelâmı söylemeden ibâdette bulunsa, melekler adedince sevâplar işlese ve binlerce hac edâ etse, Allahü Teâlâ kabul etmiyor. Çünkü, kötüye kötülük ile karşılık verdiğinizde onun tamamen batmasına sebep oluyorsunuz. onu tümüyle nefsani bir hayata mahkum ediyorsunuz.
Bir kimse öfke anında, beş dakika sabredip karşısındakini affederek, iyilikle mukâbelede bulunsa, âdem’den şimdiye kadar ne kadar insanın ibâdeti varsa, onların, sevâba müstahak kabul edilmiş amelleri miktârınca, cenâb-ı hakk ona sevâp verir. Cenabı Allah (Celle celalühu) “sabredenlere hesapsız ecir vereceğim” diyor. bu sebeple sizlere tavsiyem, bu meseleye çok dikkat etmenizdir"demiş.Hayırlı bereketli huzurlu geçim diliyorum..
Photo
Add a comment...

Post has attachment
KASİDE-İ BÜRDE
Kaside-i Bürde'nin müellifi olan İmam-ı Busayri Hazretleri, sofiyye-i aliyyenin büyüklerindendir.
Bir gün felç oldu, bedeninin yarısı hareketsiz kaldı. Resulullah'a tevessül edip, insanların en üstününü öven, meşhur kasidesini hazırladı.
Rüyasında Resulullaha okudu. Rasulüllah Efendimiz, çok beğenip, arkasından mübarek hırkasını çıkarıp, imama giydirdi. Bedeninin felçli olan yerlerini mübarek eli ile sıvazladı. Uyanınca, bedeni sağlam idi. Hırka-i Saadet de, sırtındaydı. Bunun için, bu kasideye Kaside-i bürde denilmiştir. Bürde, hırka, palto demektir.
İmam-ı Busayri Hazretleri sevinerek, sabah namazına giderken, zühd ile meşhur bir zata rastladı. İmam-ı Busayri'ye, "kasideni dinlemek isterim" dedi. "Benim kasidelerim çoktur. Hepsini herkes bilir" dedi. "Kimsenin bilmediği, bu gece Resulullaha okuduğunu istiyorum" deyince, "Bunu hiç kimseye söylemedim. Nerden biliyorsun?" dedi. O zat da, rüyasını olduğu gibi haber verdi.
Ruhen şifa bulmak isteyenler; lütfen abdestli ve tevazu içinde dinlerlerse, kesinlikle şifayap olurlar. Kaside-i Bürde ruhların ferahlamasına ve feyzi ilahinin akmasına mahza vesiledir.
Add a comment...

Post has attachment
KİLİSEDE EZAN!
İspanya’da Ezan-ı Muhammediyeyi Lütfen Dinler misiniz!
Emevilerin Başkenti olan Cordoba'da ''kiliseye çevrilen'' Kurtuba Camii.
Müslüman müezzin Endülüs kostümü içinde Hıristiyanların dua ettiği günlerde bile her gün tüm namaz vakitlerinde ezan okur, Hıristiyanlar da ezana saygılarından ezan bitinceye kadar sessiz bir şekilde dinlerler.
Add a comment...

Post has attachment
KİLİSE'DE EZAN
KİLİSEDE EZAN! İspanya’da Ezan-ı Muhammediyeyi Lütfen Dinler misiniz! Emevilerin Başkenti olan Cordoba'da ''kiliseye çevrilen'' Kurtuba Camii. Müslüman müezzin Endülüs kostümü içinde Hıristiyanların dua ettiği günlerde bile her gün tüm namaz vakitlerinde ez...
KİLİSE'DE EZAN
KİLİSE'DE EZAN
kuyumcu-kuyumculuk.blogspot.com
Add a comment...

Post has shared content
Bakışlar Bazen Bir Kitaptan Daha Fazla Şey Anlatır

KİMİN YÜREĞİ TİTREMEDİ Kİ? BAKIŞLAR NE ÇOK ŞEY ANLATIYOR!
Photo

Post has attachment

KİMİN YÜREĞİ TİTREMEDİ Kİ? BAKIŞLAR NE ÇOK ŞEY ANLATIYOR!
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded