Profile

Cover photo
‫سیدمحمدحسین حسینی‬‎
Attended Allameh Tabatabaii University
Lives in Columbia, SC, USA
9,069 followers|1,797,153 views
AboutPostsVideos

Stream

 
#راهنمایی_و_رانندگی
جاتون خالی امروز دعوایی تو #شهرک_آزمایش کردم که ميخواستند بازداشتم کنند!
یک بخشی دارند به اسم کاردان فنی که برای تایید توانایی رانندگی سالخورده ها و معافیت های پزشکی ست.
رفتم دیدم ملت نشستند. گفته بودند سیستم قطع است باید صبر کنید. حدود 20 دقیقه ای نشستم. از بقیه پرسیدم گفتند یک ساعتی هست که گفتند سیستم قطع است. رفتم از مسؤول ش پرسیدم تا کی باید منتظر باشیم؟ گفت خدا عالم است!
- خب یعنی چی؟
- همین که گفتم خدا عالم است.
- مردم علاف نيستند از همه جای شهر آمدند اینجا! حداقل بگویید چقدر باید منتظر بمانیم تا تکلیف ملت روشن باشد!
با عصبانیت گفت: همان که گفتم خدا عالم است.
-,ظاهرا به جای اینکه شما بیایید متواضعانه از مردم عذرخواهی کنید ما بدهکار شما هستیم؟ّ
پاشد من رو از اتاق انداخت بیرون و در را بست!
بعد سرهنگ مربوطه آمد و مردم بعد حرف های من ریختن سرش! رفت تو و آمد گفت سیستم وصل شد به نوبت بیاید داخل(قبلش یکی اومد گفت برید سیستم اصلا امروز وصل نمیشه!)
نشستیم تا نوبت م شد. تا رفتم تو ماموری که در رو روم بسته بود به سرهنگ اشاره کرد که این بود! سرهنگ هم پرونده م رو گذاشت رو کنار و گفت شما بیرون منتظر باش! منم گفتم الان نوبتمه بیرون نمیرم.
- برو بیرون.
-زیر بار حرف زور نمیرم.
- دستور میدم بهت برو بیرون!
- من از شما دستور نمی گیرم.
- آبروی نظام بازیچه شما نیست که با بد برخورد کردن با مردم نابودش کنید.
تا اینو گفتم پاشد مامورها رو صدا زد گفت بيابيد اینو ببرید اتاق 201. مردم ریختن دورم گفتن بیخیال شو بیا معذرت خواهی کن الان برات مشکل درست میشه! گفتم کار اشتباهی نکردم که معذرت بخوام! مامور اومد با هم رفتیم طبقه بالا دفتر رییس که کلی درجه های گنده داشت. سرباز به رییس گفت سرهنگ فلانی گفته کار اين آقا باید 6 ماه عقب بیافته! ماجرا رو برای رییس توضيح دادم. گفت سیستم قطع بوده. گفتم قطع بودن سیستم مهم نيست. مهم برخورد طلبکارانه با مردم است!
رییس گفت به سرهنگ بگویید کار این آقا (یعنی من) را سر نوبت ش انجام بدهد.
رفتم پایین و کارم انجام شد.
 ·  Translate
95
7
‫مهدی خانعلی‌زاده‬‎'s profile photo‫سیدمحمدحسین حسینی‬‎'s profile photo
54 comments
 ·  Translate
Add a comment...
 
#راهنمایی_و_رانندگی
امروز گیر دادم به یک ماشین #پلیس راهنمایی و رانندگی؛ گفتم چرا خودتون کمربند نمی بندید!؟ راننده دست ش رو به نشونه شرمندگی برد جلوی پیشونی ش. رفتم جلو گفتم آخه چرا خودتون نمی بندید! (کمربند رو از پشت شون رد می کنند و همیشه بسته است). گفت چون همش پیاده و سوار میشیم! گفتم همین رو مردم بگویند قبول می کنید؟ گفت حرف حق و حساب جواب نداره.
البته به نظرم مشکل از ماموران راهنمایی و رانندگی نیست. مشکل از خود راهنمایی و رانندگی ست که نظارت کارا ندارد یا اصلا مساله شون نیست!
وقتی ماموران راهنمایی و رانندگی قانون را رعايت نمی کنند چه توقعی ست از مردم؟
#الناس_علی_دین_ملوکهم
البته از سیستمی که رییس جمهورش در فیلم تبليغاتی انتخاباتی اش در ماشین کمربند نبسته، توقعی هم نیست.
 ·  Translate
77
3
‫سیدمحمدحسین حسینی‬‎'s profile photoAli Alavi's profile photoSeyyed Ali - H's profile photoMohammad Mahdi Shiri's profile photo
9 comments
 
باز خوبه طرف شرمنده شده!!
من یه بار به یکی تذکر دادم(جدی)، که چرا چراغ قرمز رد میکنی!!
کار بالا گرفت و رفتیم سمت شکایت و ... که تو یکی از این کلانتری های سیار، یه پلیس بزرگتر ریش سفیدی کرد!!!
:)))
 ·  Translate
Add a comment...
 
 
"محیط زیست مساله این دولت و یا آن دولت و یا این شخص و آن شخص نیست"
سیاست براى چیست؟ اقتصاد براى چیست؟ خدمات گوناگون شهرى و کشورى براى چیست؟ اصلاً پیشرفت کشور براى چیست؟ پیشرفت براى این است که انسانها زندگى سالم و مطلوبى داشته باشند. اگر محیط زیست تخریب شد، همه‌ى اینها باطل خواهد شد. اهمیت محیط زیست اینجاست.

درست است که در شمارش مسائل اساسى کشور، چشمها و نگاه‌ها به سمت اقتصاد، به سمت فرهنگ، به سمت مسائل پولى، به سمت مسائل سیاسى کشانده میشود - معمولاً اینجور است - لیکن اگر با دقت نگاه کنیم، مسائلى که مربوط به زیست انسانى است، بیشتر از آنها اهمیت دارد.

زمینهاى مراتع را در جاهاى مختلف، بخصوص در نزدیکى شهرهاى بزرگ، مورد تعرض قرار دادند و ضایع کردند؛ جلوى این را باید بگیرید؛ والّا ما اینجا یک دانه درخت بکاریم، دو تا درخت بکاریم، یا مثلاً هزاران درخت در سطح کشور کاشته بشود، اما معادل آن، درختهائى که عمرهاى طولانى دارند و میتوانند بمانند و میتوانند منشأ استفاده قرار بگیرند - و از جنگل چقدر استفاده‌هاى چوبى میشود کرد، در حالى که جنگل هم مطلقاً تکان نخورد و مورد نقص قرار نگیرد - از بین بروند؛

http://goo.gl/wrNCsG

#محیط_زیست #توسعه #کوه_خواری #جنگل #گردوغبار  
 ·  Translate
View original post
24
1
Add a comment...
 
به به چه ایامی
نیمه شعبان
آزادسازی خرمشهر
ریاست آقا #جنتی بر #خبرگان
 ·  Translate
39
Add a comment...
 
جنتی رییس شد؛ تکرار کنید: آقا جنتی رییس شد...
 ·  Translate
75
1
‫سیدمحسن بهرسی‬‎'s profile photo‫تازه به دوران رسیده‬‎'s profile photoMohsen Keikhaie's profile photo
12 comments
 
+سیدمحسن بهرسی
خدا پدرتا بیامرزه من و امثال من اگر اختلاس کرده بودیم که نمیامدم اینجا با افراد کج فهم و بد فهم و بد فکر و شتاب زده مثل تو بحث کنیم !!!
 ·  Translate
Add a comment...
 
آخ آخ
دیگه سبزها نمیرن انتخابات شرکت کنند :-)
خودشون رو کشتند لیست #هاشمی رای بیاره آخر سر آقا #جنتی رییس #خبرگان شد😂
 ·  Translate
85
1
‫سیدمحسن بهرسی‬‎'s profile photohamed shahmoradi's profile photo
21 comments
 
+سیدمحسن بهرسی معلومه که سوادی نداری و عقلت در اجاره دیگرانه وگرنه کمی استدلال و تحلیل میکردی
این کامنت شما در جواب اقای حسینیه
والا نمردیم و مفهوم باشعوری رو هم درک کردیم.پاسخ من هم در جواب این کامنت شما بود داداش
 ·  Translate
Add a comment...
 
 
دیدم یه ژانری هم هست که "خاطرات فرنگ" و "تجربه زندگی در آمریکا" میگن گفتم یک نمونه هم من بگم.
مدتی قبل، ماشین رو پارک کرده بودم در نزدیکی دانشگاه رایس، در منطقه پارکینگ دو ساعته. بعدن که برگشتم و راه افتادم دیدم که زیر برف‌پاک‌کن برگه جریمه ست. به دلیل پارک کردن در محدوده پمپ آتش‌نشانی 105 دلار جریمه شده بودم. دقیقن خاطرم نبود که فاصله م با پمپ چقدر بوده (فاصله قانونی 15 فوت ئه) اما معمولن به این قبیل مسایل دقت میکنم.
در آمریکا قانونی هست که به فرد جریمه شده حق میده در صورتی که فکر میکنه به ناحق جریمه شده شکایت کنه و از خودش در برابر قاضی دفاع کنه، در این موارد کسی که شما رو جریمه کرده هم باید در دادگاه محلی (Municipal Court) حاضر بشه و شما حق دارید که مامور پلیس رو در دادگاه ببینید به طوری که اگر شما به دادگاه برید و مامور در دادگاه حاضر نشه، بیگناه شناخته میشید. پیش از رفتن به دادگاه معمولن به دفاعیات شما گوش میکنن و ممکنه بدون رفتن پیش قاضی مساله حل بشه. اینم بگم که برای برخی جرائم ترافیکی (مثل رانندگی در حین مستی) حضور متهم در دادگاه الزامیه و ربطی به اعتراض نداره. البته جزئیات مساله در ایالات مختلف فرق میکنه و مشمول قوانین ایالتی ئه.
من هم رفتم به دادگاه و درخواست اعتراض دادم. درخواست به این ترتیبه که برگ جریمه یا شماره ش همراه با گواهینامه رو میدید. یعنی پر کردن فرم و تمبر باطل کردن و کپی کارت شناسایی و... نداره. ظرف کمتر از 10 دقیقه مسئول استماع (Hearing) اومد و من هم بهش گفتم "گرچه به جزئیات فاصله ماشینم از چیزها توجه ندارم ولی فکر میکنم همیشه حد قانونی رو رعایت کردم و تا الان هم هیچ وقت جریمه نشدم، این بار هم ازونجایی که بعد از حرکت دادن ماشین متوجه جریمه شدم مطمئن نیستم و عکس هم نگرفتم؛ اما فکر میکنم که احتمالن قانون رو رعایت کردم و قبول هم دارم که این دفاع خوبی نیست."
مامور مربوط جواب داد که "البته در این مورد نمیتونی دفاع خوبی داشته باشی" بعد تصویر ماشینم در محل، همراه با فاصله با دقت اینچ رو نشونم داد . من هم پذیرفتم که تصویر ماشین منه که حد قانونی رو رعایت نکرده و حق رو بهشون دادم. البته در نهایت مامور گفت که "من جریمه رو برات کم میکنم" و این شد که مبلغ جریمه ما شد 55 دلار و اصطلاحن Liable تشخیص داده شدیم. بنده هم در حالی مبلغ رو دادم که از برخورد خوب مجموعه راضی بودم.
در کیس ما پیش نیومد اما در صورتی که از نتیجه استماع اولیه راضی نباشید امکان اعتراض وجود داره؛ میتونید در دادگاه حاضر بشید و این بار مقابل قاضی از خودتون دفاع کنید. در اونصورت اگر در دادگاه محکوم بشید، هزینه دادگاه که در این موارد حدود 30-40 دلار میشه، با شماست. البته این خروجی هم کاملن ممکن و متداوله که دفاع خوبی بکنید و قاضی حق رو به شما بده یا جریمه رو کم کنه.
چندتا نتیجه هم با علم به محدود بودن مشاهده م میگیرم که تو گلوم گیر نکنه: نتیجه اول اینکه ایجاد روال منصفانه غیرممکن نیست و لازم هم نیست شما رو هفته‌ها یا ماه‌ها علاف کنه. نتیجه دیگه اینکه روال خوب از خودش مطمئنه، حتی دراین موارد جزئی اولویت رو در عدالت میدونه و به شما فرصت کافی برای دفاع میده (و مثلن فوری شلاقتون نمیزنه تا اقتدارش رو به جهانیان ثابت کنه)، در نتیجه از مامور خودش هم مثل شما میخواد که در برابر قاضی قرار بگیره و شواهدش رو ارایه کنه. نتیجه نهایی اینکه گاهی یک روال منصفانه و خوب حتی اگر محکوم بشی میتونه قانع‌کننده و رضایت‌بخش باشه.
 ·  Translate
4 comments on original post
23
M.ghorbani Fatima's profile photo
 
اینجاست که باید بدون هیچ غرور و خودبرتر بینی باید از آنها بیاموزیم 
 ·  Translate
Add a comment...
 

تیتر یکی از گزارش های دیروز سایت The Daily Meal این بود:
Can You Guess the Most-Hated Fast Food Chains in America?
«آیا می توانید منفور ترین فست فودهای رنجیره ای در آمریکا را حدس بزنید؟»
در این گزارش آمده است پس از بررسی نظرات 10,000 فرد رستوران‌رو، #مک_دونالد (McDonald's) و #برگر_کینگ (Burger King) منفورترین رستوران های زنجیره ای در آمریکا هستند.
واقعیت این است که مک دونالد از بی کیفیت ترین و بدترین فست فودهای داخل آمریکاست. اکثر مشتری هایش هم از طبقه پایین جامعه هستند. به دلیل ارزانی اش نسبت به بقیه و البته سریع بودن! قشری که نه درآمد خوبی دارند و نه وقت زیادی برای تهیه غذا...
مثلا فکر کنید سالاد را می دهد 4 دلار ولی همبرگر را 2 دلار! در صورتی که تقریبا قیمت همبرگر در دیگر رستوران ها بالای 5 دلار است. دیگر خودتان حدس بزنید چیزی که به اسم همبرگر می دهد به مشتری چه خواهد بود!!!
دوستی دارم در #آمریکا که در #کانادا به دنیا آمده است. یک بار به او گفتم مردم #ایران فکر می کنند مک دونالد یکی از بهترین غذاهای دنیاست. باور کنید چندین بار پشت سر هم با تعجب بسیار گفت چرا!؟ آخه چرا؟ مک دونالد؟! برای چی؟!
—------—
روایت خاطرات و تجربه های جالب و مفید ساکنان خارج از کشور در کانال تلگرام فرنگ نوشت
https://telegram.me/joinchat/Abx14DvCMEWJX5rtprp0Hg
 ·  Translate
Two of the biggest fast food chains in the world are — perhaps unsurprisingly — the most reviled. A new consumer survey from Temkin Experience revealed that McDonald’s and Burger King received the worst approval ratings gathered from a pool of more than 10,000 restaurant-goers. McDonald’s came in dead-last, with Burger King following not too far behind.[related]
55
2
hamed shahmoradi's profile photofarshad toomadj's profile photo‫سیدمحمدحسین حسینی‬‎'s profile photo
14 comments
 
+farshad toomadj
در ایران خیلی ها برعکس نکاتی که شما الان فرمودید فکر می کنند متاسفانه
 ·  Translate
Add a comment...
 
چندتا جعبه شیرینی شکلات بگیریم ببریم
متلا جلو پارک ملت میرداماد ظفر سعادت آباد و...
عرضه نداریم که! الان باید خیابون ها رو ببندیم بزن برقص راه بندازیم.
 ·  Translate
65
Kazem Alireza's profile photoMohsen Keikhaie's profile photo‫تازه به دوران رسیده‬‎'s profile photohamed shahmoradi's profile photo
10 comments
 
آقا حرام است
 ·  Translate
Add a comment...
 
الان همه شون دست به دعا شدند عمر آقای خامنه ای طولانی تر از عمر این مجلس #خبرگان باشه :-)
#جنتى
 ·  Translate
64
‫خانوم سادات‬‎'s profile phototak negar's profile photo‫محمد مهدی میرزایی پور‬‎'s profile photo
3 comments
 
یعنی طنزش قوی بود! 
 ·  Translate
Add a comment...
 
خطاب به روحانى و هاشمی و...
آب سرد هست ولی کم هست :-)))
 ·  Translate
74
Seyyed Ali - H's profile photoSali Niko's profile photo‫سید مصطفی آل علی‬‎'s profile photoMohsen Keikhaie's profile photo
4 comments
 
برای هر دوشان هم نیست به دوستاشون بگید وعده آب سرد ندن .
 ·  Translate
Add a comment...
 

در طول زندگی در ایالات متحده متوجه مساله ای شدیم که حتی برای خودمان هم خیلی قابل باور نبود! به خاطر همین هم از روایت آن همانند خیلی دیگر از مسایل دیگر به خاطر سختی توضیح و تاویل و اثبات و اما و اگرهای فراوان خودداری می کردیم. اما چند روز پیش #آسوشیتد_پرس (Associated Press) یک نظرسنجی جدید را که به کمک یک موسسه تحقیقاتی انجام داده را منتشر کرد که اثبات صحت این خاطره و ادعای پشت آن را بسیار راحت می کند. ابتدا روایت ماجرای خودمان و بعد نتایج #نظرسنجی:
ویزای ما برای حضور در #آمریکا تاریخ از قبل معلوم شده ای داشت. ولی از اول گفته بودند اگر می خواهید تمدید کنید مشکلی نیست؛ فقط به ما اطلاع دهید.
تاریخ پایان ویزای ما نزدیک بود و قصد نداشتیم بیشتر هم بمانیم (حتی بلیط برگشت را هم برای همان تاریخ گرفته بودیم). اما به دلایلی مجبور شدیم زمان برگشت مان را چند ماهی عقب بیاندازیم. طبق قرار اولیه تغییر تصمیم را اطلاع دادیم تا تاریخ ویزاهایمان را تمدید کنند. جواب دادند که مشکلی نیست فقط یک گزارش از حساب بانکی تان ارایه بدهید تا ما مطمئن شویم توان پرداخت هزینه های زندگی در این مدتی که می خواهید بیشتر بمانید را دارید یا خیر!؟
در آن زمان میزان پول لازم که مد نظر آنها بود در حساب مان نداشتیم. مساله را با چند دوست در میان گذاشتیم. گفتند مشکلی نیست؛ ما پول مورد نیاز را به شما قرض می دهیم تا بتوانید گزارش مالی مورد را از بانک بگیرید.
پس از واریز پول، گزارش حساب را از #بانک درخواست کردیم. در گزارش تنها چیزی که اشاره شده بود مانده حساب بود. در #ایران چنین گزارش هایی را دیده بودم؛ معمولا علاوه بر مانده، گردش حساب و معدل مانده حساب را نیز ذکر می کنند. علت هم این است ملت می روند از یک نفر قرض می گیرند، گزارش را می گیرند و بعد هم پول طرف را پس می دهند (دقیقا شبیه کاری که ما در آمریکا کردیم).
الغرض گزارش مانده حساب را بردیم گفتند خیلی هم خوب مشکلی نیست؛ ویزاها تمدید شد. بعد از تمدید ویزا پول دوستان را عودت دادیم. آنجا بود که یک سوال بزرگ برای مان ایجاد شد!؟ چطور این آمریکایی ها که مو را از ماست می کشند و مقررات شان در تمام زمینه ها جای فرار حداقل برای مردم عادی نمی گذارد، چگونه چنین مساله ای را پیش بینی نکرده اند و از بانک گزارش مالی کامل تری نخواستند!؟
خودمان اول فکر کردیم علت این است که فکرش را نمی کنند که کسی پیدا شود به دیگری همین طوری بی حساب کتاب پول قرض بدهد. بعد از مطرح کردن این مساله با دیگر دوستان با تجربه ساکن آمریکا فهمیدیم که علاوه بر این نکته، در اینجا مردم پولی برای پس انداز ندارند که بخواهند به دیگری قرض بدهند! به خاطر وجود #کارت_اعتباری که زندگی مردم بر آنها بنا شده است اکثریت شان خیلی بیشتر از میزان درآمدشان خرج کرده اند و همیشه خدا بدهکار سیستم هستند؛ و درآمدهای بعدی را جلو جلو خرج کرده اند.
حالا همان طور که در ابتدا عرض شد آسوشیتد پرس در نظرسنجی جدیدی که منتشر کرده نشان داده است دو_سوم مردم آمریکا 1000 دلار پول نقد فوری در حساب پس انداز یا دم دست شان ندارند تا اگر اتفاق از پیش تعیین نشده ای افتاد روی آن حساب کنند.
این نظرسنجی نشان می دهد در درآمدهای کمتر از 50 هزار دلار در سال (که پس از کسر #مالیات_بر_درآمد تقریبا می شود سالی 38 هزار دلار) 75 درصد مردم اصلا چنین امکانی را ندارند.
67 درصد مردم با درآمدهای بین 50 هزار تا 100 هزار دلار در سال، 1000 دلار پس انداز ندارند و وقتی درآمد بالای 100 هزار دلار می رود 38 درصد مردم گفته اند که اگر بخواهیم پول را جور کنیم به سختی می توانیم.
قابل توجه که در آمریکا تنها یک_پنجم مردم #درآمد بالای 100 هزار دلار در سال دارند.
آسوشیتد پرس می گوید یافته هایش با نتیجه های یک تحقیق مشابه که #بانک_مرکزی آمریکا در سال 2015 انجام داده هماهنگ است که نشان می دهد 47 درصد آمریکایی ها اگر مورد اورژانسی پیش بیاید نمی توانند 400 دلار نقد حاضر کنند و یا باید پول قرض کنند یا یک چیزی بفروشند.
با تشکر از خانم +Fereshteh Sadeghi​​ بابت اشتراک لینک نظرسنجی AP
—------—
روایت خاطرات و تجربه های جالب و مفید ساکنان خارج از کشور در کانال #فرنگ_نوشت

https://telegram.me/joinchat/Abx14DvCMEWJX5rtprp0Hg
 ·  Translate
NEW YORK (AP) — Two-thirds of Americans would have difficulty coming up with the money to cover a $1,000 emergency, according to an exclusive poll released Thursday, a signal that despite years after the Great Recession,…
67
8
‫محمد مهدی میرزایی پور‬‎'s profile photoMaysam Nasiri's profile photonaeim karimi's profile photo‫مهپویا دماوند‬‎'s profile photo
16 comments
 
یاد مستند the arrivals افتادم که میگفت با بحران بدهی، مردم را به بردگی میکشند...
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have him in circles
9,069 people
‫مریم ایرانی‬‎'s profile photo
mojtaba makki's profile photo
urmia irani's profile photo
‫حامیان مهندس نیکزاد‬‎'s profile photo
‫خانه فرهنگ و رسانه ثائر‬‎'s profile photo
saber mosavi (‫علیرضا‬‎)'s profile photo
Mehrestan Zaboli's profile photo
‫مجتبی خسروی‬‎'s profile photo
arvin shamloo's profile photo
Education
  • Allameh Tabatabaii University
    اقتصاد‎, 1384
Basic Information
Gender
Male
Relationship
Married
Story
Tagline
سرباز صفر خامنه ای
Introduction

کاش تا وقتی زنده هستم، خدا من را بر موالات و دوست‌داشتن شما و دین شما پابرجا بدارد و در اطاعت از شما به من توفیق بدهد و شفاعت‌تان را روزی‌ام کند و من را از بهترین دوستان‌تان که پیروِ شما هستند قرار بدهد و من را از کسانی قرار بدهد که آثار شما را نقل کنم و راهِ شما را بروم و با هدایت شما راه بروم و در گروه شما محشور بشوم و چشمم فردا به دیدارتان روشن بشود. پدر و مادرم و خانواده‌ام و جانم و دارایی‌ام به فدای شما...

فرازی از دعای جامعه کبیره

adlodad.blogfa.com

Bragging rights
سرباز صفر خامنه ای
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Columbia, SC, USA