Profile cover photo
Profile photo
Scio.cz
19,956 followers -
Vizí je rozvoj paralelního vzdělávání. Vzdělávání se stává celoživotní nutností a probíhá mnoha jinými způsoby a na jiných místech, než jen ve škole.
Vizí je rozvoj paralelního vzdělávání. Vzdělávání se stává celoživotní nutností a probíhá mnoha jinými způsoby a na jiných místech, než jen ve škole.

19,956 followers
About
Posts

Post has attachment
Public
❗Bude ScioŠkola také v Karlových Varech? Ovlivnit to můžete i vy.❗

👉 Ve čtvrtek 23. 2. plánujeme besedu s Ondřej Šteffl. Mluvit budeme o všem, co může zajímat rodiče, kterým nevyhovuje stávající systém klasických základních škol a uvažují o tom, že dají dítě do inovativní školy.

Pokud chcete podpořit vznik ScioŠkoly v Karlových Varech, přijďte na besedu. Pomoci můžete i sdílením této události mezi ostatní rodiče, které téma zajímá. Těšíme se na vás!

Public
Kolik času tráví (vaše) děti před obrazovkou? Máte jim to zakazovat? Co je ještě v pořádku a co už má na děti negativní dopad?

Britští vědci analyzovali data 120 000 patnáctiletých žáků o jejich celkové mentální spokojenosti a současně o čase, který tráví před obrazovkou.

První hodina až dvě duševní pohodu teenagerů přímo zvyšuje, což byla dosud jen nepotvrzená hypotéza. Kolik času je ale maximální hranice? Ta se u jednotlivých zařízení výrazně liší. Podrobnosti v článku: magazin-perpetuum.cz/Clanek/Zaci-pred-obrazovkou

Post has attachment
Public
Jak vypadá efektivní rané vzdělávání a vyplatí se financovat takové programy?

Ze studie Jamese Heckmana a jeho kolegů z Chicagské univerzity vyplývá, že podstatou úspěšných programů je empatie s dítětem, jeho podpora a povzbuzení pro objevování světa včetně neúspěšných pokusů, vystavení dítěte dostatku slov během dne, a zejména podpora vztahu dítěte s jeho rodičem.

Výsledky potvrdily, že vysoké investice šestnácti až sedmnácti tisíc dolarů za dítě ročně se vyplatí – přináší 13% roční zisk. Více v článku.

Zdroj: https://ww2.kqed.org/mindshift/2016/12/12/which-qualities-of-early-childcare-programs-help-parents-and-kids-succeed/

Post has attachment
Public
Zajímáte se o vzdělávání a chtěli byste mít výběr toho nejzajímavějšího každý týden ve svém zařízení?

Přihlaste se k odběru newsletteru na https://goo.gl/0W2sj7 nebo pravidelně čtěte aktuality ve vzdělávání na http://magazin-perpetuum.cz/.

Post has attachment
Public
Emoce. Jak silně ovlivňují náš život? Umíme s nimi pracovat? A umí s nimi pracovat naše děti?

Sylvia Jančiová vám na konkrétních příkladech ze života ukáže, jak zvládat emoce tak, aby neubližovaly vašemu okolí, ale ani vám, a jak rozvíjet emoční inteligenci u dětí. Některé z drobných her si můžete zahrát už zítra cestou do školy/do práce :)

Uvařte si kávu, záznam z prosincové Káva a vzdělávání právě začíná. ☕️🎬

Post has attachment
Public
Singapur se už od roku 2006 umisťuje na předních příčkách mezinárodních žebříčků PIRLS, TIMSS a PISA, a to jak v matematice nebo přírodních vědách, tak ve čtenářských dovednostech a schopnosti řešit problémy. Většina odborné literatury zdůvodňuje výsledky vysokou kvalitou pedagogického sboru.

❗️ Ale: Výsledky singapurského Střediska výzkumu pedagogiky a praxe ukazují, že singapurská výuka je postavena zásadně na předávání předepsaných znalostí, učitel většinou mluví k celé třídě, používá sekvence otázek a odpovědí ke kontrole zvládání učiva, postupuje podle učebnice a doprovodných pracovních listů, které musí žáci vyplňovat za domácí úkol. Pokud kantoři použijí inovativní metody, je cílem hlavně správně odpovídat, nikoli porozumět problému.

⁉️ Paradox: Testy PISA se snaží testovat dovednosti pro 21. století, a pokud v nich vítězí Singapur, mělo by to znamenat, že právě uvedené metody vedou k jejich rozvoji. Přesto bylo opakovaně potvrzeno, že taková výuka nevychovává kritické a inovativní myslitele potřebné pro příští podobu ekonomie a nerozvíjí individuální talenty.

❓Nabízí se otázky: Do jaké míry testy PISA skutečně měří potřebné dovednosti? Měly by být primárním ukazatelem výkonu vzdělávacích systémů?

Post has attachment
Public
Ještě než vám popřejeme krásné Vánoce, máme pro vás čtení na volné chvíle mezi pohádkami a balením dárků. 🎁

👉 Pokud se k vám ještě nedostalo naše nové číslo magazínu Perpetuum, můžete se začíst i v on-line podobě. 👈

Takže - uvařte si svařák, nandejte cukroví a pusťte se do čtení :)

Post has attachment
Public
Zajímá vás, jak vypadají testy Národních srovnávacích zkoušek, podle nichž vybrané vysoké školy přijímají studenty? Chtěli byste si je zkusit? Máte možnost :)

Na našem webu jsou k dispozici obě varianty testu Obecných studijních předpokladů (OSP) a test ze Základů společenských věd (ZSV). Každý si tak může vyzkoušet test, kterého se 10. prosince zúčastnilo 4 026 studentů ve dvaceti českých a slovenských městech.

Více na https://www.scio.cz/nsz.

Post has attachment
Public
Jak u vás probíhají přípravy na Vánoce? Už zavládla ta správná vánoční atmosféra? 🎄:)

U nás ve #Scio už se rozdávají dárky (a cukroví). Kolegové dostali hrnečky s vlastní podobiznou, ale než si do nich uvaří první čaj, ostatní ze studia mu ho nějakým způsobem vylepší :) Třeba se vám to bude hodit i jako tip na dárek 🎁
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-12-20
6 Photos - View album

Post has attachment
Public
Které hodnoty jsou a budou pro naši budoucnost klíčové?

🎬 4. záznamem z konference #Perpetuum2016 vás provede Šimon Pánek, který hovořil (nejen) o vzdělávání, demokracii, zodpovědnosti a integraci.
Wait while more posts are being loaded