Profile cover photo
Profile photo
Scio.cz
19,727 followers -
Vizí je rozvoj paralelního vzdělávání. Vzdělávání se stává celoživotní nutností a probíhá mnoha jinými způsoby a na jiných místech, než jen ve škole.
Vizí je rozvoj paralelního vzdělávání. Vzdělávání se stává celoživotní nutností a probíhá mnoha jinými způsoby a na jiných místech, než jen ve škole.

19,727 followers
About
Posts

Post has attachment
Public
Add a comment...

Post has attachment
❗Bude ScioŠkola také v Karlových Varech? Ovlivnit to můžete i vy.❗

👉 Ve čtvrtek 23. 2. plánujeme besedu s Ondřej Šteffl. Mluvit budeme o všem, co může zajímat rodiče, kterým nevyhovuje stávající systém klasických základních škol a uvažují o tom, že dají dítě do inovativní školy.

Pokud chcete podpořit vznik ScioŠkoly v Karlových Varech, přijďte na besedu. Pomoci můžete i sdílením této události mezi ostatní rodiče, které téma zajímá. Těšíme se na vás!
Add a comment...

Kolik času tráví (vaše) děti před obrazovkou? Máte jim to zakazovat? Co je ještě v pořádku a co už má na děti negativní dopad?

Britští vědci analyzovali data 120 000 patnáctiletých žáků o jejich celkové mentální spokojenosti a současně o čase, který tráví před obrazovkou.

První hodina až dvě duševní pohodu teenagerů přímo zvyšuje, což byla dosud jen nepotvrzená hypotéza. Kolik času je ale maximální hranice? Ta se u jednotlivých zařízení výrazně liší. Podrobnosti v článku: magazin-perpetuum.cz/Clanek/Zaci-pred-obrazovkou
Add a comment...

Post has attachment
Jak vypadá efektivní rané vzdělávání a vyplatí se financovat takové programy?

Ze studie Jamese Heckmana a jeho kolegů z Chicagské univerzity vyplývá, že podstatou úspěšných programů je empatie s dítětem, jeho podpora a povzbuzení pro objevování světa včetně neúspěšných pokusů, vystavení dítěte dostatku slov během dne, a zejména podpora vztahu dítěte s jeho rodičem.

Výsledky potvrdily, že vysoké investice šestnácti až sedmnácti tisíc dolarů za dítě ročně se vyplatí – přináší 13% roční zisk. Více v článku.

Zdroj: https://ww2.kqed.org/mindshift/2016/12/12/which-qualities-of-early-childcare-programs-help-parents-and-kids-succeed/
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Emoce. Jak silně ovlivňují náš život? Umíme s nimi pracovat? A umí s nimi pracovat naše děti?

Sylvia Jančiová vám na konkrétních příkladech ze života ukáže, jak zvládat emoce tak, aby neubližovaly vašemu okolí, ale ani vám, a jak rozvíjet emoční inteligenci u dětí. Některé z drobných her si můžete zahrát už zítra cestou do školy/do práce :)

Uvařte si kávu, záznam z prosincové Káva a vzdělávání právě začíná. ☕️🎬
Add a comment...

Post has attachment
Singapur se už od roku 2006 umisťuje na předních příčkách mezinárodních žebříčků PIRLS, TIMSS a PISA, a to jak v matematice nebo přírodních vědách, tak ve čtenářských dovednostech a schopnosti řešit problémy. Většina odborné literatury zdůvodňuje výsledky vysokou kvalitou pedagogického sboru.

❗️ Ale: Výsledky singapurského Střediska výzkumu pedagogiky a praxe ukazují, že singapurská výuka je postavena zásadně na předávání předepsaných znalostí, učitel většinou mluví k celé třídě, používá sekvence otázek a odpovědí ke kontrole zvládání učiva, postupuje podle učebnice a doprovodných pracovních listů, které musí žáci vyplňovat za domácí úkol. Pokud kantoři použijí inovativní metody, je cílem hlavně správně odpovídat, nikoli porozumět problému.

⁉️ Paradox: Testy PISA se snaží testovat dovednosti pro 21. století, a pokud v nich vítězí Singapur, mělo by to znamenat, že právě uvedené metody vedou k jejich rozvoji. Přesto bylo opakovaně potvrzeno, že taková výuka nevychovává kritické a inovativní myslitele potřebné pro příští podobu ekonomie a nerozvíjí individuální talenty.

❓Nabízí se otázky: Do jaké míry testy PISA skutečně měří potřebné dovednosti? Měly by být primárním ukazatelem výkonu vzdělávacích systémů?
Add a comment...

Post has attachment
Ještě než vám popřejeme krásné Vánoce, máme pro vás čtení na volné chvíle mezi pohádkami a balením dárků. 🎁

👉 Pokud se k vám ještě nedostalo naše nové číslo magazínu Perpetuum, můžete se začíst i v on-line podobě. 👈

Takže - uvařte si svařák, nandejte cukroví a pusťte se do čtení :)
Add a comment...

Post has attachment
Zajímá vás, jak vypadají testy Národních srovnávacích zkoušek, podle nichž vybrané vysoké školy přijímají studenty? Chtěli byste si je zkusit? Máte možnost :)

Na našem webu jsou k dispozici obě varianty testu Obecných studijních předpokladů (OSP) a test ze Základů společenských věd (ZSV). Každý si tak může vyzkoušet test, kterého se 10. prosince zúčastnilo 4 026 studentů ve dvaceti českých a slovenských městech.

Více na https://www.scio.cz/nsz.
Add a comment...

Post has attachment
Jak u vás probíhají přípravy na Vánoce? Už zavládla ta správná vánoční atmosféra? 🎄:)

U nás ve #Scio už se rozdávají dárky (a cukroví). Kolegové dostali hrnečky s vlastní podobiznou, ale než si do nich uvaří první čaj, ostatní ze studia mu ho nějakým způsobem vylepší :) Třeba se vám to bude hodit i jako tip na dárek 🎁
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-12-20
6 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded