Profile cover photo
Profile photo
Kosova Lindore
About
Posts

Post has attachment
https://koha.gjirafa.com/?embed=pergjimet-e-reja-shperfaqin-planet-e-pdkse-per-aleksander-lumezin Në vitin 2011, kryeprokurori Aleksandër Lumezi, kishte tentuar të bëhej pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës. Kjo bëhet e ditur nga përgjimet e…
Add a comment...

Post has attachment
  Naim Tërnava bashkë me zyrtarë tjerë të Bashkësisë Islame kishin aplikuar në vitin 2013 për statusin e veteranit të UÇK-së. Dhënia e disa ndihmave ushqimore, e higjenike si dhe e disa mija markave për UÇK-në u janë dukur të mjaftueshme për të bërë këtë…
Add a comment...

Post has attachment
Ish-komandanti i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi, thotë se pas lufte janë identifikuar rreth 13 mijë ushtarë të UÇK‘së. Në një intervistë për Televizionin 7, Selimi nga burgu i Dubravës, përmes telefonit, kërkon që tërë…
Add a comment...

Post has attachment
  Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksander Vulin ka thënë se “Kërcënimet e Haradinajt janë dëshmi e mjaftueshme pse Kosova nuk guxon të ketë Ushtri”. Ai ka theksuar se ndërmjet Serbisë e Shqipërisë së madhe duhet të bëhet kufizimi i qartë dhe i…
Add a comment...

Post has attachment
  Ekipet e emergjencës ndihmojnë një të plagosur në një sulm në Las Ramblas, Barcelonë. Numri i sulmeve terroriste në botë është ulur dukshëm gjatë vitit 2017. Sipas të dhënave të Universitetit Maryland me seli në Shtetet e Bashkuara, gjatë vitit 2017…
Ulet numri i sulmeve terroriste në nivel global
Ulet numri i sulmeve terroriste në nivel global
skenderjashariblog.wordpress.com
Add a comment...

Post has attachment
   Transaksionet pasurore që gjenden në Shqipëri, nuk mund të bëhen në shtet tjetër, këtë skenar e provon mungesa e vlerës fiananciare të aksioneve të shitësit Një skandal ndërshtetëror Kosovë-Shqipëri, fshihet brenda një transaksioni pasuror-financiar,…
Add a comment...

Post has attachment
  Frud Bezhan E veshur me një burka të pluhurosur ngjyrë të kaltër dhe duke mbajtur një copë bukë në dorë, Khaleda vajton para tre fëmijëve të saj në një kamp të improvizuar refugjatësh në Afganistanin verior. Tridhjetepesë vjeçarja, e cila është…
Add a comment...

Post has attachment
Pavarësisht mposhtjes së grupit militant, Shteti Islamik (IS) në Irak dhe pjesën më të madhe të Sirisë, i njëjti ka rreth 20,000 deri në 30,000 militantë të këto dy shtete, thuhet në një raport të Kombeve të Bashkuara. Në raportin e publikuar më 13 gusht…
Add a comment...

Post has attachment
Shumë imamë dhe teologë nga Kosova kanë kryer studimet në botën islame, kryesisht në vendet arabe, gjë që besohet se ka ndikuar në sjelljen e rrymave të ndryshme dhe më ekstreme në Kosovë. Importimi i ideologjive apo rrymave më ekstreme fetare në Kosovë,…
Add a comment...

Post has attachment
Lideri i grupit ekstremist, Shteti Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi u ka bërë thirrje mbështetësve të tij, në atë që pretendohet të jetë fjalimi i parë i incizuar këtë vit, që të vazhdojnë të luftojnë grupet armike në gjithë botën, pavarësisht humbjeve të…
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded