Profile

Cover photo
NokhostinSabt نخستین ثبت
Works at موسسه حقوقی نخستین ثبت
Lives in Tehran, Tehran Province, Iran
1,369 views
AboutPostsPhotosVideos+1's

Stream

1
Add a comment...
 
ثبت شرکت چیست؟

شرکت قراردادی است که اشخاص حقیقی حقوقی بین خود به امضا می رسانند تا در چهارچوب خاصی از قوانین تعریف شده ( اساسنامه ) عمل نمایند. این قرارداد ( شرکت ) می تواند شامل قوانین بین خود اعضا و همچنین نحوه تعامل با افراد و یا شرکت های دیگر باشد.ثبت شرکت با مسئولیت محدود:

ثبت شرکت با مسئولیت محدود نوعی از شرکت های تجاری است که حداقل با 2 شریک قابلیت ثبت دارد.

افرادی که قصد ثبت شرکت بازرگانی را دارند شرکت مسئولیت محدود را انتخاب می کنند. حداقل سرمایه برای ثبت این نوع شرکت ها یک میلیون ریال در نظر گرفته شده است. مدت مسئولیت هیات مدیره در شرکت مسئولیت محدود، نامحدود است مگر اینکه در اساسنامه به ترتیب دیگری در نظر گرفته شده باشد. مسئولیت و ضمانت شرکاء در شرکت با مسئولیت محدود تا سقف میزان سرمایه است. در کشورهای خارجی برای امور بازرگانی و جنرال اکثرا شرکت با مسئولیت محدود ( LTD ) را انتخاب می کنند.ثبت شرکت سهامی خاص:

ثبت شرکت سهامی خاص نوع دیگری از شرکت های تجاری می باشد. برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل تعداد اعضا 3 نفر است. حداقل سرمایه برای ثبت این نوع شرکت به میزان یک میلیون ریال می باشد. وجود 2 بازرس در شرکت سهامی خاص الزامی است. وجود هر یک از سمت های مدیرعامل ، رئیس هیئت مدیره و نائب رئیس در شرکت سهامی خاص اجباری می باشد. شرکت های عمرانی ، شهرداری که معمولا در مزایدات و مناقصات شرکت می کنند، شرکت سهامی خاص را انتخاب می کنند. اعتبار هیات مدیره شرکت سهامی خاص 2 سال خورشیدی و بازرسین 1 سال مالیاتی می باشد و پس از انقضاء باید تمدید و یا تعویض شوند.ثبت شرکت بازرگانی:

در ثبت شرکت بازرگانی یا جنرال ابتدا باید نوع شرکت اعم از مسئولیت محدود و یا سهامی خاص مشخص گردد و در مرحله دوم موضوع فعالیت بازرگانی که عبارت است از انجام کلیه امور در زمینه خرید و فروش و واردات و صادرات و ترخیص کالا از کلیه گمرکات و … مشخص گردد. اکثرا برای شرکت بازرگانی ، شرکت مسئولیت محدود توصیه می شود. پس از ثبت شرکت بازرگانی باید نسبت به اخذ کارت بازرگانی اقدام گردد.ثبت شرکت دانش بنیان:

شرکت های دانش بنیان شرکت هایی هستند که می توانند از طریق فروش فناوری ( خدمات ) به درآمد و سود برسند.

عموما برای ثبت شرکت دانش بنیان ، شرکت سهامی خاص مناسب تر است. اعضای شرکت دانش بنیان می بایست بدین گونه چیده شوند: حداقل دو نفر از اعضای هیئت مدیره باید مدرک کارشناسی ارشد به بالا و یا اختراعی ثبت شده داشته باشند و یا عضو هیئت علمی دانشگاه باشند. شرکت دانش بنیان معاف از پرداخت مالیات ، عوارض و گمرک به مدت 15 سال می باشد.

اهداف شرکت دانش بنیان جذب و تبدیل ایده ها به محصول و مشاغل پایدار، تجاری سازی یافته های پژوهشی و تحقیقاتی، حمایت و هدایت در جهت سودآوری و تولید فناوری های برتر است.ثبت شرکت های پیمانکاری:

شرکت های پیمانکاری به طور عمده شرکت هایی هستند که در زمینه ساختمان، راه، باند، تاسیسات مکانیکی و الکترونیکی ، برق ، نیرو ، آب و فاضلاب و … به فعالیت می پردازند.

شرکت پیمان کاری به دو صورت قابلیت ثبت دارد: مسئولیت محدود یا سهامی خاص

این نکته ضروری است که بدانیم اعتبار شرکت سهامی خاص برای تاسیس شرکت پیمانکاری بیشتر است اما بدین بدین معنی نیست که برای ثبت، شرکت مسئولیت محدود نامعتبر است.ثبت شرکت های هواپیمایی:

برای تاسیس شرکت های هواپیمایی- جهانگردی نیاز به گرفتن پروانه طبق مقررات و یا مجوز مرتبط است. برای شرکت هواپیمایی تاسیس شرکت سهامی خاص مناسب تر است، سرمایه شرکت هواپیمایی حداقل باید پانصد میلیون ریال باشد. معرفی حداقل 10 نام که معرف خدمات آنها باشد و معرفی حداقل 10 آرم و یا نشان که معرف فعالیت باشد الزامی است.

ذکر این نکته ضروری است که اخذ مجوز بند ب برای تاسیس شرکت های هواپیمایی اجباری است.ثبت شرکت های تبلیغاتی:

برای ثبت شرکت تبلیغاتی نیاز به اخذ مجوز از کانون تبلیغاتی می باشد که با ثبت یکی از انواع شرکت های سهامی خاص و یا مسئولیت محدود امکان پذیر است.ثبت شرکت تعاونی:

شرکت تعاونی از هفت نفر اعضا تشکیل می شود که 5 نفر به عنوان اعضای هیئت مدیره و 2 نفر به عنوان بازرس انتخاب می شوند. پس از اخذ تایید نام برای اخذ مجوز باید به وزارت تعاون مراجعه نمود و یک سوم سرمایه که در اساسنامه قید شده است را در بانک تعاون به حساب شرکت در شرف تاسیس واریز نمود.ثبت شرکت در مناطق آزاد:

ثبت شرکت در مناطق آزاد اکثرا با موضوع فعالیت بازرگانی تاسیس می شود.

ثبت شرکت در مناطق آزاد دارای مزایایی است که عبارت است از: معافیت مالیاتی برای 15 سال ، نبود تشریفات گمرکی، تسریع فعالیت های بازرگانی با جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی.

مالکین به صورت 100 درصد می تواند خارجی باشد.


ثبت شرکت جوینت ونچر ( Joint Venture ) :

شرکت جوینت ونچر یک قرارداد مشارکتی و نوعی سرمایه گذاری خارجی است.

برای ثبت شرکت جوینت ونچر کافی است یکی از سهامداران یک شخص حقوقی غیر ایرانی باشد. اصولا برای ثبت این نوع شرکت، ثبت شرکت با مسئولیت محدود را انتخاب می کنند. ثبت شرکت جوینت ونچر تنها راه حل برای استفاده از اسم لاتین در نام شرکت می باشد.ثبت شعبه یا نمایندگی خارجی:

اگر یک شرکت در کشور خارجی ثبت شده باشد و قصد افتتاح شعبه و یا نمایندگی در ایران را داشته باشد از طریق ثبت شعبه یا نمایندگی خارجی می تواند این کار را انجام دهد.

تفاوت شعبه با نمایندگی این است که در شعبه انتخاب مدیران توسط شرکت اصلی صورت می گیرد و در هر زمان که بخواهد می تواند شعبه را منحل کند اما اعطای نمایندگی از طریق عقد قرارداد است با یک طرف ایرانی و انحلال آن تابع مفاد مندرج در قرارداد می باشد.ثبت تغییرات شرکت ها:

کلیه تغییرات و تصمیمات شرکت ها در مجامع عمومی عادی و یا فوق العاده و یا جلسات هیئات مدیره انجام می گیرد مانند تغییر آدرس ، افزایش سرمایه و ….

اگر مجمع عمومی عادی در چهار ماه اول سال مالی تشکیل گردد عادی سالیانه و در غیر این صورت عادی (به طور فوق العاده) نامیده می شود.مدت ثبت تغییرات شرکت ها:

برای ثبت تغییرات شرکت، مدارک هویتی تمامی اعضا و در صورتی که اولین تغییرات شرکت باشد روزنامه تاسیس و در غیر این صورت روزنامه رسمی آخرین تغییرات ضروروی است.ثبت انحلال شرکت ها:

ثبت انحلال شرکت به معنی اتمام و پایان کار فعالیت های شرکت می باشد.

ثبت انحلال شرکت ها در چند صورت انجام می پذیرد: بر اثر ورشکستگی شرکت ، به دستور و حکم دادگاه ، انقضاء مدت زمان معین شرکت ثبت شده و یا کامل شدن موضوع فعالیتی که شرکت بدان منظور ثبت شده است.


https://www.nokhostinsabt.com/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%AB%D8%A8%D8%AA%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA/

 ·  Translate
شرکت قراردادی است که اشخاص حقیقی حقوقی بین خود به امضا می رسانند تا در چهارچوب خاصی از قوانین تعریف شده عمل نمایند.این قرارداد تعیین کننده روابط شرکتها و ...
1
Add a comment...
 
ثبت تغییرات شرکت


حد نصاب ها برای تغییرات

همیشه شرکا در صلاح و سازش نیستند و مواقعی به اختلافاتی برمیخورند که باعث می شود تصمیم به تغییرات بگیرند.

حدنصاب لازم برای مجامع عمومی فوق العاده در شرکت های مسئولیت محدود 75% و اکثریت عددی سهامداران است و در مجامع عمومی عادی 51% و اکثریت عددی است.

برای مثال: علی و مهدی و حامد در یک شرکت مسئولیت محدود به صورت ذیل شریک هستند.

سرمایه شرکت: 120.000.000 ريال

علی 40.000.000 ريال به سمت مدیرعامل و عضو

محمد 60.000.000 ريال به سمت عضو

حامد 20.000.000 ريال به سمت رئیس و عضوشرکا تصمیم به تغییر آدرس می گیرند و حامد خارج از کشور است. راه حل قانونی این است که این مسئله در روزنامه کثیرالانتشار آگهی گردد و از حامد دعوت شود در مجمع شرکت کند. در صورتی که ایشان در جلسه حاضر نشدند و آگهی منقضی شد چون مجمع فوق العاده ست و حدنصاب آن 75% و اکثریت است و با توجه به این مسئله که علی و محمد حدود 84% و اکثریت عددی هم با ایشان است جلسه تشکیل و تغییر آدرس انجام می گیرد.

اما اگر تمام اعضا حضور داشته باشند دیگر مسئله آگهی دعوت منتفی است و به صورت عادی تغییر آدرس انجام می پذیرد.

حال اگر علی و محمد و علی تصمیم بگیرند در شرکت حامد را از سمت خود عزل کنند به قرار زیر است:

می توانند این کار را انجام دهند زیرا عزل و نصب مدیران از وظایف مجمع عمومی عادی است و حدنصاب آن 51% و اکثریت عددی است که باز این کار با آگهی دعوت امکان پذیر است اما این فقط برای عزل و گرفتن سمت است اما برای خروج این شخص از شرکت ، وجود ایشان همراه با در دست داشتن کارت ملی الزامی است.

وظایف مجامع در شرکت و تغییرات شرکت :

مجمع فوق العاده : هرگونه تغییرات در اساسنامه

عادی یا عادی بطور فوق العاده : تمدید یا انتخاب مدیران ، انتخاب یا تمدید بازرسین ، روزنامه علاوه بر این تصویب صورت های مالی و ترازنامه

حد نصاب ها جهت تشکیل این دو مجمع 51% است چه برای عادی چه برای فوق العاده

علاوه بر آن وجود 3 نفر از سهامداران نیز باید رعایت شود.

حامد، علی، پاشا و نیما سهامداران یک شرکت هستند . این شرکت دارای 100.000.000 ريال سرمایه و 1.000 سهم 100.000 ريالی است

یعنی:

حامد 250 سهم رئیس و عضو

علی 300 سهم مدیرعامل و عضو

پاشا 100سهم نائب رئیس و عضو

نیما 350 سهم عضوپاشا و نیما در جلسه حضور نمی بابند . آیا تغییر آدرس و یا اینکه پاشا را از سمت نائب رئیس عزل کنیم قابل اجراست یا خیر؟

با توجه به اینکه حامد و علی 550 سهم یعنی 55% سهام را دارا هستند از نظر درصدی جلسه رسمیت دارد اما چون 2 نفر هستند نمی توانند مجمع را تشکیل دهند.


https://www.nokhostinsabt.com/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%AB%D8%A8%D8%AA%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA/


 ·  Translate
1
Add a comment...
 
مراحل کلی انجام کار توسط نخستین ثبت در یک نگاه:
1 – تنظیم قرارداد با نخستین ثبت
در رابطه با هر یک از امور ثبتی،موکل ابتدا در دفتر شرکت نخستین ثبت حضور یافته و پس از مشاوره رایگان با کارشناس مربوطه می تواند اطلاعات کلی نسبت به درخواست خود بدست آورد و پس از حصول اطمینان اقدام به امضای قراداد نماید، در صورتی که موکل زمان کافی برای حضور در محل شرکت را نداشته باشند ، کارشناسان نخستین ثبت به صورت رایگان در محل موکل حضور می یابد و پس از عقد قرارداد امورات به صورت غیر حصوری قابل انجام می باشد
2 – تکمیل مدارک مورد نیاز توسط شما
پس از عقد قرارداد با شرکت نخستین ثبت ، مدارک مربوطه و مورد نیاز از طرف نخستین ثبت به شما اعلام می گردد و شما می بایست مدارک مربوطه را در اسرع وقت به صور کامل تهیه نموده و تحویل نخستین ثبت دهید
3 – تنظیم مدارک توسط نخستین ثبت و ارجاع به سازمان مربوطه و انتظار برای اعلام نتیجه
پس از آن مدارک توسط نخستین ثبت بررسی شده و صورتجلسه ها صادر و اقدامات مورد نیاز از طرف نخستین ثبت به عنوان وکیل پرونده به نیابت از شما انجام می گردد، سپس مدارک توسط کارشناسان فوق حرفه ای نخستین ثبت به سازمان و ارگان مربوطه ارسال شده و کارشناس پرونده تا زمان حصول نتیجه پیگیر کار شما می شود
4 – انجام امورات مربوط به روزنامه و آگهی توسط نخستین ثبت
پس از اینکه از طرف سازمان مربوطه در رابطه با پرونده شما جوابیه دریافت گردد، نخستین ثبت اقدام به بررسی مجدد پرونده و تنظیم مدارک برای روزنامه رسمی می نماید و بلافاصله پس از تکمیل مدارک، آنها را برای دریافت آگهی و روزنامه رسمی ارسال می نماید
5 – حضور موکل در نخستین ثبت و دریافت گواهینامه پایان کار
در پایان موکل،با حضور در دفتر شرکت تمامی گواهینامه ها و مدارک را از نخستین ثبت دریافت می نماید
برای اطلاعات بیشتر به وبسایت ما به نشانی www.nokhostinsabt.com مراجعه نمایید
 ·  Translate
نخستین ثبت ، جزو اولین و با سابقه ترین موسسه های حقوقی در زمینه ثبت شرکت ها است. شعار نخستین ثبت بالغ بر 1500 مشتری راضی در طول فعالیت خود می باشد.
1
Add a comment...
Story
Tagline
نخستین ثبت - ثبت شرکت,ثبت برند,دریافت کد اقتصادی,امور مالیاتی و ...
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Tehran, Tehran Province, Iran
Work
Employment
  • موسسه حقوقی نخستین ثبت
    present
Contact Information
Home
Phone
+982188648389
Email
Address
تهران - میدان ونک - خیابان گاندی جنوبی - خیابان هجدهم - پلاک 18 - طبقه اول
NokhostinSabt نخستین ثبت's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.