Profile cover photo
Profile photo
Biuro Rachunkowe DORGO s.c. A.Słoński & K.Słońska
About
Posts

Post has attachment
Życzymy ciepłych, pogodnych Świąt Wielkanocnych
Photo

Od 1 stycznia 2018 r. wpłata składek ZUS na jeden rachunek

Od 1 stycznia 2018 r. wszelkie należności z tytułu składek, również dotyczące okresu sprzed 1 stycznia br., płatnicy powinni wpłacać do ZUS tylko jedną wpłatą na indywidualny rachunek składkowy, wygenerowany dla nich przez ZUS. Na ten rachunek należy wpłacać nie tylko składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne, ale też składki na fundusze pozaubezpieczeniowe, tj. Fundusz Pracy, FGŚP oraz FEP.

Post has attachment
Od 01 stycznia 2018 roku ponad półtora miliona mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT prowadzących elektroniczną ewidencję VAT i przesyłających ją jako Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). Nie stresuj się tym. Dołącz do grona naszych klientów. My obsługując większe firmy zajmujemy się JPK_VAT już od roku. Powierz nam swoje ewidencje podatkowe, a my je poprowadzimy, a przy okazji wygenerujemy i prześlemy Twój JPK_VAT. ZAPRASZAMY!!!!
Photo

Post has attachment
Wszystkiego najpiękniejszego na nadchodzące Święta
Photo

PIT za 2017 r. bez pomocy pracodawcy

W rozliczeniu podatku dochodowego za 2017 r. pracodawca nie wyręczy pracownika. Ustawodawca zlikwidował funkcjonujące jeszcze w rozliczeniach PIT za 2016 r. rozwiązanie polegające na dokonywaniu na formularzu PIT-40 rocznego obliczenia podatku przez płatników.
W miejsce tego rozwiązania w rozliczeniu za 2017 r. pracownik może powierzyć sporządzenie rocznego rozliczenia urzędowi skarbowemu. Usługa jest dostępna na wniosek pracownika i jest w całości obsługiwana w formie elektronicznej. Można z niej skorzystać za pośrednictwem portalu podatkowego, systemu e-deklaracje lub systemów teleinformatycznych wybranych banków krajowych lub SKOK-ów.

Post has attachment
Lepiej sprawdź kontrahenta czy ma status czynnego podatnika VAT

Ministerstwo Finansów konsekwentnie uszczelnia „odpływ” podatku VAT z budżetu państwa i nakłada surowe kary na nieuczciwych przedsiębiorców, którzy dopuszczają się wykroczeń finansowych. Problem w tym, że każda firma może nieświadomie paść ofiarą nielegalnych praktyk swoich kontrahentów.

Aby od faktur za zakupione towary i usługi można odliczyć podatek VAT, kontrahent musi posiadać status zarejestrowanego czynnego podatnika VAT. Dlatego zachęcamy, aby przed zapłaceniem za "fakturę" (za usługę lub towar) od nowego kontrahenta sprawdzić jego status VAT. Można to zrobić pod adresem

http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/aktualnosci/ministerstwo-finansow2/-/asset_publisher/M1vU/content/sprawdz-czy-twoj-kontrahent-jest-czynnym-podatnikiem-vat


Post has attachment

Rozliczenia roczne osób fizycznych

Zapraszamy do naszego biura w celu rozliczenia swoich PIT-ów rocznych
Photo

Płatności gotówkowe powyżej 15.000 zł

Proszę zwrócić uwagę na obowiązujące od 01.01.2017 ograniczenie zaliczania do kosztów podatkowych, gdy wartość zakupu przekracza 15.000 złotych i zostanie zapłacona gotówką:

„Podatnicy PIT prowadzący działalność gospodarczą oraz podatnicy CIT nie zaliczają do kosztów uzyskania przychodów kosztu w tej części, w jakiej płatność dotycząca jednorazowej transakcji przekraczającej 15.000 zł została dokonana bez pośrednictwa rachunku bankowego.

W przypadku natomiast zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości takiej transakcji podatnicy zobowiązani są zmniejszyć koszty uzyskania przychodów albo w przypadku braku możliwości zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów - zwiększyć przychody, w miesiącu, w którym została dokonana płatność bez pośrednictwa rachunku bankowego.

Zasady te obowiązują również w przypadku nabycia lub wytworzenia środków trwałych albo nabycia wartości niematerialnych i prawnych.”

Post has attachment
Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.
Photo

A jednak nowa kwota wolna od podatku

Nowelizacja ustawy PIT zakłada podniesienie kwoty wolnej od podatku do 6,6 tys. zł dla osób najmniej zarabiających. W konsekwencji podatnicy, którzy w danym roku nie przekroczą tej kwoty, w ogóle nie zapłacą podatku dochodowego. W przypadku dochodów wyższych, ale mniejszych od 11 tys. zł w skali roku, kwota wolna będzie odpowiednio maleć.

Jednocześnie osoby zarabiające więcej, ale maksymalnie do 85 528 zł (pierwszy przedział skali podatkowej), będą płacić tyle samo podatku, co obecnie. Z większym obciążeniem muszą jednak liczyć się ci, którzy zarabiają powyżej 85 528 zł – od tego progu kwota wolna będzie stopniowano maleć, a podatnik o zarobkach na poziomie ponad 127 tys. zł rocznie w ogóle nie będzie mieć kwoty wolnej.

Wait while more posts are being loaded