Profile cover photo
Profile photo
Redas Laukys
Myliu mediciną, gyvenu su teise
Myliu mediciną, gyvenu su teise
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has shared content
Ну что, паркуемся? Дед рассказывал, что видел такое в Чикаго в 1930е. Я думал он сочиняет. А вот, и правда оказалось, не врал. Раньше технологии были круче, чем сейчас))
Animated Photo
Add a comment...

Post has attachment
CSKA - Žalgiris Ed.: PERGAL$$$
Tokios rungtynės, ir tokia tyla
Add a comment...

Post has attachment
Pagaliau A.Kubilius, atgaiva širdžiai:

Andrius Tapinas bara Seimo narius. Ypač konservatorius. Ir man kliūva. Galėčiau dėl to susijaudinti, bet kažkodėl neišeina.

A.Tapinas bara dėl dviejų dalykų: pirma) kodėl nesėdėjome Seimo posėdyje iki vėlyvo vakaro, ir antra) kodėl dėl mūsų tariamos kaltės nebuvo pritarta Džiugelio pataisai dėl atviro balsavimo per apkaltą.

Mano atsakymai yra trumpi ir aiškūs:

1) nesu įsitikinęs, kad atviras balsavimas visais klausimais yra tikra demokratijos ir skaidrumo "viršūnė".

2) ir dabar yra galima per apkaltą balsuoti "atvirai", nes Seimo Statuto 242 straipsnio 2 dalis (kurią siūlė taisyti Džiugelis) nenurodo kaip turi būti balsuojama per apkaltą. Taigi Seimas gali pasirinkti - atvirai ar slaptai balsuoti per apkaltą.

3) Vakar 18.30 val. turėjau iš anksto suplanuotą diskusiją su TSPMI jaunimu apie konservatizmą ir namo grįžau 20.30 val.

4) norint kritikuoti Seimo narius už tai, kad jie per pateikimus nesėdi salėje, reikia susipažinti su tuo, kas yra "pateikimo" stadija pagal Seimo Statutą; reikia žinoti, kodėl Seimo Statuto pataisoms priimti reikia daugiau kaip 71 Seimo nario balso; reikia atsakyti į klausimą kodėl Švedijos parlamentarai posėdžių dienomis plenariniame posėdyje dalyvauja tik keliese, tačiau visa salė užsipildo tarp 16.00 ir 17.00, kai vyksta balsavimai; ir reikia suprasti, kodėl JAV Kongreso nariai, tuo metu, kai Kongreso salėje vyksta diskusijos, savo kabinetuose priiminėja užsienio svečius, tačiau bėga į salę, kad suspėtų sudalyvauti iš anksto numatytu laiku vykstančiuose svarbiuose balsavimuose (kurių per dieną būna tik keli); ir t.t., ir t.t.

Daugelį metų dalyvaudamas Lietuvos politikoje, kartas nuo karto susidurdavau su protingais žmonėmis, apie kuriuos juokais sakydavome, kad "jis eina genijaus pareigas" - tai yra dedasi išmanąs viską ir nepraleidžiantis progos politikams iš aukšto paaiškinti, kad jie privalo "genijaus" klausyti.

Parlamento darbas daug kam atrodo esąs paprastas ir aiškus. Todėl daug kas turi nemažai paprastų pamokymų parlamentarams. Kartais skambančių ir iš "einančių genijaus pareigas" lūpų. Tačiau neretai tai nuskamba ir kaip paprastasis populizmas.

Seimo darbą ir procedūras reikia tvarkyti, bet tai galima padaryti tik perimant patirtį iš ilgas demokratines tradicijas turinčių parlamentų (Švedijos ar JAV), o ne populistiškai aiškinant, kad Seimo nariai privalo visą dieną sėdėti Seimo salėje ir maigyti balsavimo mygtukus. Ir, kad tik toks sėdėjimas yra jų darbo produktyvumo įrodymas.

https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/andrius-tapinas-seimo-darbeliu-diena-virs-ju-tik-dangus.d?id=77485897
Add a comment...

#vakaruška
Opozicija visada nori priešlaikinių, o kada nenorėjo :)
Add a comment...

Post has attachment
#šaltibarščiųrevoliucija
Iš tos rytojaus revoliucijos bus šnipštas. Ta proga suvalgiau jau šiandien šaltibarščių. Manau, kad žalieji pajudino daugiausiai korupcijos lizdų šalies istorijoje, todėl ir kyla sujudimas.
Add a comment...

Post has attachment
#eSveikata
Švedija: Doctors now get exactly the same amount of money for a video consultation as they would get for a conventional in-office consultation, and patients have to pay exactly the same fee, too, around €20 per visit. This could result in a major shift in how medical care is provided in Sweden.

http://www.himssinsights.eu/moving-towards-holistic-healthcare-ecosystem?lipi=urn%3Ali%3Apage%3Ad_flagship3_search_srp_content%3B0%2FHuQv3AToeoWQBB2O5a8A%3D%3D
Add a comment...

Post has attachment
#viesiejipirkimai
Jau ne kartą savo praktikoje esu susidūręs su tiekėjų piktnaudžiavimu ir pakartotinių pretenzijų teikimu. Turiu naują teismo sprendimą, įrodantį, kad pakarotinių pretenzijų teikimas yra negera praktika.
Apeliacinis teismas 2018-02-08 išnagrinėjo ir atmetė ieškovės UAB „Roche Lietuva“ apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo sprendimo civilinėje byloje pagal ieškovės ieškinį VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikoms dėl perkančiosios organizacijos sprendimo panaikinimo.
VPĮ įtvirtinta tiekėjų teisė dėl perkančiųjų organizacijų sprendimų paduoti vieną pretenziją, vėliau teikti ieškinį teismui, jei pretenzija nepatenkinta ar neišnagrinėta, o perkančiosios organizacijos turi teisę pakartotines (dėl to paties sprendimo tuo pačiu pagrindu) pretenzijas palikti nenagrinėtas, tokiu atveju ieškinio senaties terminas pradedamas skaičiuoti nuo sužinojimo apie pirmosios pretenzijos išnagrinėjimą ar nuo datos, kai ji turėjo būti išnagrinėta. Sprendime konstatuota, kad pretenzijų pakartotinumui vertinti svarbus ne perkančiųjų organizacijų ginčijamų sprendimų priėmimo momentas, o šių sprendimų atskirtis turinio atžvilgiu.
Photo

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded