Profile cover photo
Profile photo
Prof Dr Sinan Sözen ve Prof Dr Cenk Yücel Bilen
3 followers
3 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
FOKAL TEDAVİ
Lokalize Prostat Kanseri tedavisinde gerek açık gerekse robotik cerrahi ile başarılı onkolojik sonuçlar elde edilebilmektedir.
MR teknolojisindeki gelişmelere paralel, prostat kanseri tedavisinde fokal tedaviler gündeme gelmektedir. Son yıllarda; Prostat kanserli bölgelerin tanısında multiparametrik MR, ultrasona göre çok daha yüksek başarı göstermektedir. Bununla beraber düşük riskli ve organa sınırlı prostat kanserinde MR teknolojisinin de yardımı ile fokal tedaviler (HIFU: Yüksek Frekanslı Odaklanmış Ultrsaon Dalgaları ile yapılan fokal tedavi yöntemi)) ile ilgili bir çok çalışma yürütülmektedir. Lokal prostat kanserinde standart tedavi olan cerrahi tedavinin idrar kaçırma ve erektil disfonksiyon ile ilgili yan etkilerinden korunmak amacı ile fokal tedavi çalışmaları yapılmaktadır.İlk 5 yıllık sonuçlarda ise %70-93 arasında onkolojik başarı bildirilmektedir.
Prostat kanserinin lokal tedavisinde gelecekte, tüm organı tedavi etmek yerine görüntülemeye dayalı hedefe yönelik fokal tedaviler ön plana çıkmaya başlayacaktır.
- Görüntüleme metodlarındaki gelişmeler ve tecrübe kazanılması
- 3 Boyutlu hedefe yönelik yapılan “Füzyon Biyopsileri”
- Enerji kaynakları vasıtasıyla yapılan iyi tanımlanmış tümör alanının“Fokal” (odaklanmış) tedavileri...

Detaylı bilgi için; www.ürolojianlara.com
+ 90 (312) 4669092
+ 90 (312) 4669093
#prostat #kanser #robotikcerrahi #minimalinvaziv #HIFU #ankara #PSA #prostatkanseri #biyopsi #MR #böbrekkanseri #füzyonbiyopsi #böbrektaşı #böbrek #profdrsinansözen #profdrcenkyücelbilen #testis #testiskanseri #radikalprostatektomi #prostat
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Prof. Dr. Sinan Sözen, prostat ve böbrek kanserleri hakkında tüm merak edilenleri yarın #DavinciCerrahisi Facebook kanalinda anlatacak.
#prostat #kanser #böbrek #prostatkanseri
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded