Profile cover photo
Profile photo
Biuro Rachunkowe PRO TAX Kraków
21 followers
21 followers
About
Posts

Post has attachment
Ministerstwo Finansów wydało obszerną broszurę na temat zmian od 1 kwietnia 2014 przepisów dotyczących samochodów firmowych. Link do  pobrania broszury poniżej.

Post has attachment
Odliczanie od 1 kwietnia 2014 100% podatku VAT od zakupu pojazdów typu van i pick-up oraz związanych z nimi wydatkami eksploatacyjnymi.

Post has attachment
Warunki jakie należy spełnić, aby w przypadku zadeklarowania użycia firmowego samochodu osobowego wyłączenie do użytku związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, móc odliczać 100% podatku VAT od zakupu pojazdu, paliwa i innych wydatków eksploatacyjnych.

Post has attachment
Zmiany w VAT od samochodów osobowych w firmie już od 1 kwietnia 2014.  O tym jakie stawki podatku VAT można odliczyć od zakupu pojazdu oraz zakupów związanych z eksploatacją pojazdu w artykule na naszej stronie.

Post has attachment
Artykuł w gazecie Rzeczpospolitej odnośnie wprowadzanych zmian w Kodeksie pracy

Post has attachment
Z dniem 23.08.2013 weszły w życie nowe regulacje kodeksowe dotyczące rozliczania czasu pracy. Do uelastycznienia czasu pracy konieczne jest zastosowanie procedury zgodnej z przepisami. Link do ustawy zmieniającej Kodeks pracy oraz ustawy o związkach zawodowych poniżej.

Post has attachment
Faktura uproszczona nie dla nabywcy będącego osobą fizyczną nieprowadzącą działalność gospodarczą. Kiedy można wystawić fakturę uproszczoną? Wykluczenia wynikające z przepisów.

Post has attachment
Ministerstowo Finansów opublikowało wyjaśnienie dotyczące „jednoznacznej nazwy na paragonie fiskalnym”. Zgodnie z nim niedopuszczalne jest stosowanie na paragonach nazewnictwa bazującego na grupach towarowych. Dodatkowo MF wyjaśnia, że nazwy na paragonach muszą być na tyle szczegółowe, aby zapewnić jednoznaczne dopasowanie towaru lub usługi do odpowiedniej stawki VAT. W przypadku gdy w danym asortymencie występuje tylko jedna stawka VAT dopuszczalne jest stosowanie nazwy zbiorczej.

Post has attachment
Ministerstwo Finansów na swoich stronach zamieściło broszurę na temat najważniejszych zmian w zakresie kas rejestrujących od 1 kwietnia 2013 r. Jest to broszura uzupełniona o wyjaśnienia z dnia 9 sierpnia 2013 r.

Post has attachment
Ważne informacje dla podatników będących płatnikami podatku VAT w nowym artykule na temat "ulgi na złe długi". Możliwe korzyści płynące z nowej ulgi oraz zagrożenia mogące z niej wyniknąć. Zapraszamy do przeczytania artykułu.
Wait while more posts are being loaded