Profile cover photo
Profile photo
Shahid 17000
3 followers
3 followers
About
Shahid's posts

Post has attachment
دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور به کار خود پایان داد

دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور عصر امروز(سه شنبه) با تقدیر از مقالات برتر و مقالات ویژه از حیث نوآوری و خلاقیت در موضوع، به کار خود پایان داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور، از بین مقالات ارسالی 10 مقاله داخلی به عنوان مقالات برتر ، پنج مقاله داخلی و سه مقاله خارجی نیز در بخش مقالات ویژه از حیث نوآوری و خلاقیت در موضوع، برگزیده شدند.
در بخش مقالات برتر داخلی، مقالات زیر به ترتیب مقام اول تا دهم را از آن خود کردند.
1- تروریسم در مرزهای غرب وشمال غرب جمهوری اسلامی ایران از دکتر علی آدمی و مهدی شادمانی
2-محکومیت سوء قصد به جان مقامات سیاسی در قوانین داخلی ایران و موازین بین الملل از امین کیانی
3- بررسی علل ناکارآمدی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در حمایت از شهدای ترور ایران از جهانشاه شکری، حسین شکری و مجتبی عباسی
4- کالبدشکافی ترور در سیستان و بلوچستان از حسین جهان تیغ، اکبر خواجه و زهرا جهان تیغ
5- پیشگیری از زایش تروریسم اجتماعی در ایران از علی عزیزی
6- تحلیل تطابق عملکرد داعش با شاخص های تروریست با تاکید برامنیت ملی ایران از عبدالکریم سالکی و مهسا قنبریان
7- تروریسم سایبری و مشکل یافتن منشاء آنها از هادی ایمانی، علیرضا رحیمی و محمد مهربان
8- بررسی امکان استرداد اعضای گروهک منافقین به ایران با استناد به قانون استرداد مجرمین در حقوق بین الملل از حسین حسن زاده
9- امکان سنجی و بازنگری اسلامی حقوق بین الملل در مبارزه علیه تروریسم سایبر از سید محسن طلوع و سید محسن مسعودی
10- علل شکل گیری و تداوم تروریسم پس از انقلاب با تکیه بر مولفه های هویت انقلاب اسلامی از محمد تقی امراللهی
*در بخش مقالات ویژه از حیث نوآوری و خلاقیت در موضوع، نیز مقالات زیر رتبه اول تا پنجم را از آن خود کردند.
1- تحلیل فقهی وجوه افتراق و اشتراک عملیاتهای تروریستی، انتحاری و استشهادی از دکتر حسین علی سعدی و محمد جواد آقا باقری
2- اهمیت تاریخ شفاهی در مستندسازی و اطلاع رسانی و مطالعات ترور در ایران از دکتر ابوالفضل حسن آبادی
3- بررسی ابعاد تروریسم فرهنگی هالیوود علیه جمهوری اسلامی ایران از کیانوش نظری
4- بررسی نقش شبکه استانی هامون در ایجاد ، حفظ و گسترش امنیت در شهر زاهدان(شهر قربانی تروریسم) از غلامرضا ابراهیمی
5- مروری بر روشهای نوین بیوتروریسم بر مبنای سلاح های ژنیتکی از سجاد نجفی و امین هاشمی
*در بخش مقالات خارجی ویژه از حیث نوآوری و خلاقیت در موضوع، نیز مقالات زیر رتبه اول تا سوم را از آن خود کردند.
1- چالش های ایران در مبارزه با تروریسم در خاورمیانه از دکتر حسین احمد دخیل
2- تروریسم صهیونیستی علیه ایران با نگاهی به پرونده هسته ای از دکتر احمد جاسم الطرفی
3- تهدید تروریسم در جنوب شرق آسیا درس هایی برای خط منشی امنیت ملی ایران از دکتر بیلورسینگ
Photo

Post has attachment
ایران حق دارد استرداد منافقین را بخواهد
حسین حسن زاده محقق حوزه حقوق بین الملل

یک محقق حوزه حقوق بین الملل استرداد منافقین به ایران را امری اجتناب‌ناپذیر دانست و گفت: از آنجا که انجام جرم توسط منافقین در کشور ایران انجام شده است این حق وجود دارد که از کشورهای دیگر و سازمانهای بین المللی درخواست استرداد آنها را داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور، حسین حسن زاده در سخنانی در پنل علمی دومین کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور بیان کرد: استرداد منافقین به ایران امری است اجتناب ناپذیر و حجم خیانت ها و جنایت های منافقین در سطحی است که ایران باید جهت برخورد با این گروهک اقدامات لازم را انجام دهد.
وی در ادامه به شرایط استرداد مجرمین در قوانین حقوق بین المللی اشاره کرد و افزود: می توان از ظرفیت های حقوق بین الملل به نفع استرداد منافقین به ایران استفاده کرد.
حسین زاده در ادامه به کاستی های ظرفیتهای حقوقی ایران جهت مقابله با تروریسم اشاره کرد و افزود: در قانون با این که بارها به لغت تروریسم اشاره شده است اما تعریف درستی از آن در قانون نشده است و لفظ تروریست در کنار شورشها و حرکتهای خشونت آمیز آورده شده است.
وی افزود: باید در کشوری که ما از آن تقاضای استرداد می کنیم، جرم انجام شده نیز تخلف یا جرم محسوب شود و ما صرفا به قوانین بین المللی اکتفا نکنیم چرا که معمولا در عرصه بین المللی مجرمین می توانند انجام عمل تروریستی را به یک اختلاف سیاسی تنزل دهند.
حسین زاده هم چنین بر لزوم پیگیری حقوقی رفتارهای تروریستی در قوه قضاییه تاکید کرد و آن را لازمه استرداد تروریستها از سایر کشورها دانست.
Photo

Post has attachment
پایداری مظلومین اجازه نداد، ترور آنها را از مسیرشان متزلزل کند
حسین شیخ الاسلام مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ترور، ظلم و جنایت هرگز موفق نشد به هدف راهبردی خود که از بین بردن انقلاب اسلامی و نابود کردن فلسطین است، برسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور، حسین شیخ الاسلام صبح امروز(سه شنبه) در سخنانی بیان کرد: پایداری مظلومین و آزادگان اجازه نداد که ترور، ملت های مسلمان را از مسیر خود متزلزل کند. یعنی تلاش می کنند که استکبار و ظالمین را نصیحت کنند ولی من در تاثیر آن شک دارم. به اعتقاد من ظلم جزو ذات استکبار است و به تبع آن ترور هم جزو وسایلی است که در ذات آن نهفته است.
وی ادامه داد: ترور یکی از ابزارهای وحشیانه ای است که در طول تاریخ، جناح ظالم همواره از آن برای تهدید وجود مظلوم استفاده کرده است.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی جهان و منطقه را به دو قسمت و دو جناح دین سالاران و مستضعفین و طاغوتی ها تقسیم کرد. نبرد بین این دو جناح و بین ظالم و مظلوم تاکنون در جهان و منطقه ادامه داشته است.
شیخ الاسلام بیان کرد: کشورهای پادشاهی منطقه نیز برای حفظ تاج و تخت خود با برافروختن جنگ و ترور سعی در استفاده سیاسی از آن دارند که مثال بارز آن حمایت های کشورهای منطقه از جمله صدام از گروهک منافقین است.
مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اسراییل به عنوان عامل شر در منطقه که نطفه آن با ترور بسته شد و با آن هم رشد کرد، بارزترین عامل و نماد ظلم در منطقه است.
 وی در ادامه داعش را حاصل پیوند با طالبان و القاعده را حاصل پیوند با حزب بعث دانست و ریشه های اصلی آن را در حمایتهای آمریکا از طالبان جستجو کرد.
Photo

Post has attachment
رونمایی از کتاب روزشمار وقایع تروریستی ایران

در دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور از کتاب روزشمار وقایع تروریستی ایران در حوزه ترور و تروریسم رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور، صبح امروز در مراسم افتتاحیه، کتاب روزشمار وقایع تروریستی ایران در حوزه ترور و تروریسم به دست حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان رونمایی شد.
روزشمار وقایع تروریستی ایران، مجموعه مقالات رسیده به اولین کنگره ملی 17000 شهید ترور، منبع شناسی تروریسم، منافقین در اسناد بین المللی، خاطرات منافق جداشده، سند مظلومیت  و ترور به جرم خدمت از دیگر کتابهایی است که برای این کنگره آماده و چاپ شده است.
Photo

Post has attachment
برپایی نمایشگاه ایران قربانی تروریسم

در حاشیه دومین کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور، نمایشگاه شهدا و جانبازان مسئول برپا شد.
وحید قائنی، مسئول برگزاری این نمایشگاه در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی 17000 شهید ترور در این خصوص بیان کرد: این نمایشگاه با محتوای شهدا و جانبازان تروری که مسئولیتی در جمهوری اسلامی ایران داشتند برگزار شد.
وی ادامه داد: در این نمایشگاه مجموعا 110 تابلو به نمایش درآمده است که در هر یک از آنها مختصری از زندگی این شهدا و جانبازان، نحوه شهادت و فعالیت آنها مطرح شده است.
قائنی گفت: این نمایشگاه به جهت آشنایی افراد حاضر در کنگره برگزار شده است تا اعلام شود این تنها افراد معمولی نیستند که مورد هدف تروریست ها قرار گرفته اند بلکه مسئولان نظام هم هدف تروریست های کوردل قرار دارند.
وی افزود: نکته مورد توجه آن است که همواره ترور مسئولان در هر کجای دنیا به صورت ویژه ای مورد بررسی قرار میگیرد اما ترور مسئولان ایرانی به هیچ وجه رسیدگی نمی شود و مجامع بین المللی پاسخگو نیست.
Photo

Post has attachment
از خانواده شهدای ترور کشور تجلیل شد

در دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور از تعدادی از خانواده‌های شهدا تجلیل شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور، در این مراسم که با حضور سیدمحمدجواد هاشمی نژاد، دبیر کنگره، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوترابی فرد، پدر شهید احمدی روشن و همسر شهید علی محمدی برگزار شد از خانواده های شهیدان جمشید دانایی فرد، عباس گودرزی، زینب کمایی، محمود و علیرضا آبیز، منیره سیف، فاطمه سادات طالقانی، هایقان و ادموند موئسسیان، عرفان انتظامی، بهمن رحیمی، فرشته باخیشی و جانبازان طارق دهیماوی، سیدنورخدا موسوی، نزهت شبان آزاد، علیرضا بنیانی و خانواده جانبازان بیت سالم با اهدای لوح تقدیر و نشان یادگاری  تقدیر شد.
در ادامه این مراسم سرود، ایران، قربانی ترور و خون هابیل با اجرای حامد زمانی به نمایش درآمد.
Photo
Photo
2015-09-02
2 Photos - View album

Post has attachment
بی‌تفاوتی درخصوص عملیات‌های تروریستی؛ بی‌اثر‌شدن واکنش‌ها در سطح بین‌المللی
در کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور مطرح شد

یک استاد دانشگاه گفت: اقدام نکردن حقوقی و بی تفاوتی ما در خصوص عملیات های تروریستی رخ داده در کشور موجب میشود که واکنش های ما نسبت به این اقدامات تروریستی در سطح بین المللی بی اثر شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور، دکتر محسن صغیرا عصر روز گذشته(دوشنبه) تاکید کرد: ما می توانیم ابتدا از باب خسارات وارده در دادگاه به صورت کیفری و حقوقی طرح دعوا کنیم و در کشورهایی که این گروه ها و اشخاص اموال دارند، آن را استیفا کنیم.
وی در سخنانی درباره ضرورت رسیدگی قضایی به جرائم تروریستی بیان کرد: عملیات های تروریستی دارای ترس و وحشت و دارای هدف اصلی و حامل پیامی هستند. قربانیان این عملیات ها هم خود مستقیما هدف قرار می گیرند و هم خانواده های شان قربانی هستند و این جرائم می تواند از باب عمومی و خصوصی مورد بررسی قرار گیرد.
صغیرا ادامه داد: ما تا سال 90 هیچ اقدام قضایی برای محکومیت این گروه های تروریستی انجام ندادیم. در نظام حقوقی ایران جرم انگاری تروریسم تعریف نشده است که این از وظایف مجلس شورای اسلامی است.
این استاد دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات ضد ایرانی کشورهای غربی اشاره کرد و افزود: در دادگاه های آمریکا به صورت غیابی علیه ایران رای صادر می شود و حتی قسمت زیادی از اموال ایران ضبط شده است.
دستگاه دیپلماسی در زمینه جرم انگاری تروریسم فعالیت کند
 در ادامه این پنل علمی جهانشاه شکری، دانشجوی دکترای حقوق بین الملل در سخنانی به بررسی علل ناکارآمدی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در حمایت از شهدای ترور ایران پرداخت و گفت: شورای حقوق بشر در رابطه با تروریسم تکلیف قانونی دارد تا با احراز وقوع تروریسم موضوع را به مقامات سازمان گزارش دهد، اما با محرز شدن عملیات های تروریستی در ایران شورای حقوق بشر با کارکرد سیاسی اقدام به فرستادن گزارش به مجمع عمومی کرد که این خود باعث بی اعتباری این گزارش ها می شود.
وی افزود: مشکل دیگری که باعث بی محتوا شدن گزارش های شورای حقوق بشر می شود، وتوی اعضای اصلی درباره این گزارشها  و قطعنامه ها است و در کنار این مساله، یکی دیگر از مشکلات اصلی در انتخاب گزارشگران است که اکثرا این انتخاب ها با درنظر گرفتن مسایل سیاسی صورت می گیرد.
شکری با بیان این که موضوع ترور شهدای هسته ای نیز در دیوان کیفری شورای حقوق بشر قابل طرح است و این شورا می تواند مستقیما به آن ورود پیدا کند، تصریح کرد: اما نیاز است دستگاه دیپلماسی در زمینه جرم انگاری تروریسم در دیوان کیفری بین الملل فعالیت هایی را داشته باشد.
داعش تهدیدی برای جوانان منطقه است
هم چنین در این مراسم دکتر مینا سینگ روی، رئیس برنامه آسیای غرب مرکز مطالعات و تحلیل های دفاعی هندوستان گفت: گروه داعش تهدیدی روز افزون است که به جوانان منطقه دسترسی دارد و این مهمترین مساله درباره داعش است.
وی ادامه داد: داعش به دلیل پتانسیل نظامی بالا می تواند مانند یک کشور در چند جبهه بجنگد فرضیه بر این است که قرنطینه داعش یکی از نیازهای اصلی ما در عصر حاضر است.
سینگ با اشاره به تهدید مشترک داعش برای کشورها بیان کرد: هند و ایران با این چالش مواجه هستند اما به دلیل مرز مشترک زیاد ایران با افغانستان و پاکستان این چالش برای ایران بدتر است. در هند 157 میلیون مسلمان داریم که در میان آنها جوانانی هستند که جذب ایدئولوژی داعش شدند و به افغانستان و عراق رفتند.
وی ادامه داد: هشدار دیگر چالش های جدی است که حضور داعش در شبکه های مجازی مانند توئیتر ایجاد کرده است این گروه که توانسته محبوبیت زیادی جذب کند. معتقدم بدون همکاری و هماهنگی نمی توان با داعش مبارزه کرد. ما باید منابع مالی داعش را قطع کنیم و در نهایت با تاثیرگذاری فرهنگی داعش مبارزه کنیم.
شیخ زهیر عثمان از فعالان و چهره های بارز مقاومت در لبنان نیز در سخنانی گفت: ما در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی به مردم لبنان هیچ یار و یاوری نداریم و از این تجاوز که با حمایت آمریکا و غرب انجام می شود رنج می بریم. در سالهای قتل و کشتار، آمریکا مدرنترین جنگنده ها را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار داد که همه آنها از فرودگاه های کشورهای منطقه برمیخیزند.
وی ادامه داد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران متعلق به همه مستضعفین جهان است و حامی حق علیه باطل است و چه باطلی بزرگتر از رژیم صیهیونیستی.
این فعال لبنانی گفت: امام خمینی(ره) فلسطین را بیان کننده مرز میان حق و باطل دانست. به دلیل حمایت های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه لبنان و حماس با رژیم صهیونیستی بود که این رژیم مجبور شد ناامید از این سرزمینها خارج شود.
تفاوت تروریسم و جرم در مقاصد سیاسی، مذهبی و ایدئولوژیکی است
دکتر سید حسین شهید سهروردی، استاد روابط بین الملل دانشگاه پیشاور پاکستان نیز در سخنانی اظهار کرد: اولین اشتباه آمریکا در منطقه سرنگونی دولت دکتر مصدق و دومین اشتباهش به رسمیت نشناختن جمهوری اسلامی ایران بود که مردم ایران این اشتباه را نه فراموش کردند و نه بخشیدند.
وی ادامه داد: برخلاف سرطان و یا حمله های قلبی مسئولیت مبارزه با ترور با دولتها است و اگر کشوری نتواند با آن مبارزه کند در اصطلاح شکست خورده است.
دکتر شهید درادامه به بررسی تفاوت تروریسم و جرم پرداخت و گفت: تفاوت اصلی بین تروریسم و جرم در مقاصد سیاسی مذهبی و ایدئولوژیکی است که در تروریسم نهفته است.
وی افزود: نکته دیگر این است که ما نمی توانیم تعریف واحدی از تروریسم را قبول کنیم؛ چرا که نمی توان گفت ماندلا یا جورج واشنگتن تروریست هستند یا خیر. نکته بعد سوء مدیریت آمریکا در منطقه است که ما در به وجود آوردن مجاهدین در مقابل شوروی درافغانستان دیدیم که در نهایت آنها منتهی به طالبان شدند. القاعده نیز تبدیل به داعش شد و نکته مشترک همه آنها شبهه نظامی بودن آنها است آمریکایی ها در آوردن صلح شکست خوردند و این به دلیل دوستان اشتباهی است که همانند کشورهای مستبد شیخ نشین در منطقه دارند. آمریکایی ها این مساله را متوجه شدند و ما این تغییر را در دیدگاه های  آمریکا شاهد هستیم.
Photo

Post has attachment
ریشه تروریسم در مشکلات حل‌نشده منطقه است
دکتر سید خطاب استاد دانشگاه موناش ملبورن

یکی از اساتید دانشگاه موناش ملبورن گفت: ریشه تروریسم در مشکلات حل نشده ای مانند فلسطین و عراق است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور، دکتر سید خطاب در نشست علمی کنگره در سخنانی بیان کرد: ریشه تروریسم در مشکلات حل نشده ای مانند فلسطین و عراق است که این مشکلات باعث دامن زدن به تروریسم می شود معتقدم آنچه در منطقه به وقوع پیوسته آنطور که گفته می شود بهار نیست بلکه این برای غربی ها یک بهار است و اگر حمایت ایران نبود، سوریه به پنج کشور تقسیم می شد.
وی در ادامه با ابراز نگرانی از فعالیت داعش در استرالیا گفت: در استرالیا، مسلمانان نگران تلاش جوانان برای پیوستن به داعش هستند. متاسفانه این موضوع باعث شده است که نام اسلام کنار نام داعش قرار بگیرد و بسیاری از جوانان در استرالیا به خاطر این موضوع بازداشت شوند.
وی ادامه داد: تروریسم هم افرادی را که درغرب هستند و هم افرادی را که در خاورمیانه هستند، تحت تاثیر خود قرار داده است. باید ریشه تروریسم را پیدا کرد و دانست که یک مرحله قبل از تروریسم، رادیکالیسم است که ما آن را در قالب طالبان شاهد هستیم و این رادیکالیسم است که به تروریسم می انجامد.
این استاد دانشگاه با طرح این سوال که آیا اسلام خشونت آمیز است؟، گفت: اسلام دینی خشونت آمیز نیست؛ چرا که اسلام، جهاد را بدون اذن والدین درست نمی داند. در اسلام برای جهاد شرایطی وجود دارد که باید مهیا شود ولی ما شاهدیم که این شرایط برای هیچ یک از گروه های تروریستی مهیا نیست و آنها به کشتار در مساجد و مکانهای مذهبی دست می زنند و حتی احترام مسجد را نگاه نمی دارند.
Photo

Post has attachment
همکاری ایران نباشد، داعش دنیا را در برمی‌گیرد
مدهو نالاپات دکترای ژئوپولتیک و روابط بین الملل از دانشگاه دهلی

یک دکترای ژئوپولتیک و روابط بین الملل از دانشگاه دهلی با تاکید بر نقش ایران در امر مبارزه با تروریسم گفت: اگر به نقش ایران اهمیت داده نشود و از ایران همکاری گرفته نشود، غده سرطانی داعش می تواند مانند تروریسم فاشیستی دنیا را در برگیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور،
دکتر مدهو نالاپات در سخنانی با موضوع "ایران، متحدی در جنگ علیه وهابیسم بین الملل" با اشاره به این که تروریسم همه بشر را تحت تاثیر قرار می دهد، بیان کرد: در قرن 21 وهابیت خطرناکترین نوع تروریسم است و باید ناظر خطرات آن بود.
وی ادامه داد: متاسفانه در قرن 21 شاهد رویش دوباره تروریسم فاشیستی هستیم که باید به موقع آن را شناسایی کرد تا بتوان جلوی صدمه و رنج بشر را از این غده سرطانی گرفت. تروریسم مثل سرطان است که حتی یک سلول آن در بدن وجود داشته باشد، تکثیر می شود چه جندالله باشد و چه سازمان منافقین.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: بعضی دولتها معتقدند تروریسم می تواند برای آنها مفید باشد در حالی که در کوتاه مدت چنین است ولی در طولانی مدت دامن آنها را نیز خواهد گرفت.
وی در ادامه ایجاد وهابیت را از اشتباهات غرب توصیف کرد و افزود: یکی از بزرگترین اشتباهات دنیای غرب به وجود آوردن وهابیت است که اکنون به غولی تبدیل شده است که خود غرب را تهدید می کند.
نالاپات گفت: امروز شاهد آن هستیم که در لیبی، عراق و سوریه این غده های سرطانی در منطقه در حال گسترش هستند. داعش از گلوله هایی استفاده می کند که هزینه آن توسط افراد دیگری تامین می شود. باید ببینیم که این پول توسط چه کسی تامین شده است.
وی با اشاره به نقش ایران در مبارزه با تروریسم بیان کرد: به عنوان یک استاد دانشگاه معتقدم اگر حمایت ایران نبود داعش به بغداد و دمشق رسیده بود. از این رو اگر به نقش ایران اهمیت داده نشود و از ایران همکاری گرفته نشود، غده سرطانی داعش می تواند مانند تروریسم فاشیستی دنیا را در برگیرد.
Photo

Post has attachment
رژیم صهیونیستی بدلیل احساس ناامنی به ترور در کشورهای اسلامی دست می‌زند
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسن ابوترابی‌فر

ابوترابی فرد گفت: رژیم صهیونیستی منافع خود را در خطر می‌بیند و 17 هزار شهید تروری که ایران از دست داده است به واسطه همین احساس ناامنی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دومین کنگره 17000 شهید ترور به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنانی در دومین کنگره بین‌المللی 17 هزار شهید ترور گفت: جمهوری اسلامی ایران با هرگونه خشونت و ترور در عرصه جهانی مخالف است و ایران همواره خواهان امنیت جهانی و مقابله با هرگونه ترور در عرصه بین‌المللی است.
وی ادامه داد: متأسفانه اخیراً در دنیای اسلام و منطقه شاهد گسترش پدیده زشت ترور و افزایش خشونت هستیم.
ابوترابی فرد با اشاره به اینکه خشونت و ترور در دنیای اسلام خصوصاً جنوب غرب آسیا به دلیل شکل‌گیری رژیم صهیونیستی افزایش یافته است، گفت: رژیم صهیونیستی دست به کشتار زنان و کودکان بیگناه مسلمان در سرزمین فلسطین می‌زند و افزایش خشونت‌ها نیز با همین اقدام آغاز شد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: می‌توان گفت گسترش خشونت در منطقه نیز با هدف حراست از این غده سرطانی و رژیم جعلی صورت می‌گیرد و به واسطه همین امر هم خواهران و برادران مسلمان ما و خانواده‌های شهدا و جانبازان شاهد سختی‌های فراوانی هستند.
ابوترابی فرد با بیان اینکه رژیم صهیونیستی طی سی و چند سال گذشته برای ضربه زدن به ملت ایران از همه توان و ظرفیت خود بهره جسته است، افزود: در زمان تهاجم صدام به کشورمان این رژیم از کشتار ملت بزرگ ایران حمایت کرد. همچنین از گروه‌های تروریستی که تاکنون 17 هزار شهید ترور را در ایران به جا گذاشته‌اند نیز حمایت کرد و این 17 هزار شهید ترور در ایران به دلیل هویت اسلامی و استکبار ستیزی نظام جمهوری اسلامی ایران به شهادت رسیدند.
نایب رئیس مجلس ادامه داد: نظام سلطه و نظام حاکم بر جهان موجودیت رژیم جعلی صهیونیستی را در سرزمین‌های فلسطین را در معرض خطر جدی می‌بیند و از نظر آنها این خطر به واسطه تفکر اسلامی و بازگشت تفکر قرآنی در دنیای اسلام و سرزمین فلسطین ایجاد شده است. موشه دایان نیز در خاطراتش می‌نویسد برای جنگ با مردم لبنان از گروه‌های موسیقی استفاده می‌کردند ولی در حال حاضر شاهد آن هستیم که لبنان در خط مقاومت اسلامی قرار گرفته و در جنگ 33 روزه علیه این رژیم به پیروزی دست یافته است.
ابوترابی فرد با تأکید بر اینکه غرب برای حفاظت از رژیم صهیونیستی و منافع نامشروع آن منطقه را ناامن کرده است،‌ خاطرنشان کرد: امروز ما شاهد ترور نخبگان مذهبی، دینی و مردم عادی در عراق لبنان، ایران، افغانستان و سراسر دنیای اسلام هستیم.
وی با تاکید بر اینکه گسترش خشونت در دنیای اسلام با هدف حراست از رژیم صهیونیستی و کاهش تهدید‌هایی است که این رژیم با آن روبرو شده، اضافه کرد: بازیگران غربی و مزدوران آن با طرح ناامنی و ترور شخصیت‌ها در کشورهای مسلمان رسالت خود را در دفاع از رژیم صهیونیست جامه عمل پوشانده‌اند.
ابوترابی‌فرد اضافه کرد: کدام اندیشمندی باور دارد که ترور امروزه به یک بلای خانمانسوز در کشورهای مسلمان تبدیل شده که مدیریت غربی‌ها و سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی و حمایت های مالی و جدی آن ها شکل می‌گیرد؟ و این حمایت‌ها به یک تهدید برای تمام جوامع بین المللی تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران براساس آموزه های دینی سر ستیز با پدیده شوم ترور دارد، گفت: ملت ایران پیروان مدرسه عاشورا هستند، در مدرسه عاشورا مسلم بن عقیل می‌تواند ابن زیاد را ترور کند اما براساس آموزه‌های اسلام از این اقدام دست باز می‌دارد، در واقع در تفکر مسلمانان حتی ابن زیاد هم کشته نمی‌شود.
نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران مبارزه با ترور را در دستور کار خود قرار داده است، بیان کرد: ترور را در کشور ایران ریشه‌کن کرده‌ایم و آرامش ملت ایران فراهم شده است و حالا از تمام تجربه خود استفاده خواهیم کرد تا کشورهای منطقه از خطر این پدیده شوم در امان بمانند.
وی افزود: وظیفه نظام اسلامی مقابله و ایستادگی در مقابل داعش، گروهک‌های تروریستی و ... است، بنابراین از همه ظرفیت خود برای افزایش توان کشورهای همسایه برای رویارویی با دشمنان و گروهک‌های تروریستی در سایه اسلام و سنت پیامبر و در پرتو پیوند تمام مذاهب با یکدیگر استفاده می‌کند.
ابوترابی‌فرد تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین ابزارها و سرمایه‌ها برای مبارزه با تروریست، وحدت میان امت اسلام است و دشمن می‌خواهد از این عامل قدرتمند برای ایجاد شکاف در دنیای اسلام بهره ببرد اما نظام جمهوری اسلامی ایران مفتخر است به اینکه پیروان تمامی مکاتب اسلامی و دینی در سراسر ایران با وحدت و همدلی زندگی کنند.
نایب رئیس مجلس با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی نماد وحدت در نظام جمهوری اسلامی است و این در سایه رهبری آموزه های قرآن کریم امکان پذیر شده است، گفت: در کشور عراق آن زمان که آموزه‌های قرآن حاکم بود و بزرگان و مراجع دینی مدیریت کشور را در دست داشتند شیعیان و سنیان در کمال وحدت در کنار یکدیگر زندگی می‌کردند اما امروزه رویدادهای کشور عراق برآمده از نفوذ سرویس‌های جاسوسی موساد و آمریکایی است و توطئه‌ها به دست دشمنان اسلام طراحی می‌شود اما اگر مسلمانان در سایه آموزه‌های دینی حیات خود را سامان دهند به وحدت می‌رسند و در این جامعه ترور جایگاهی نخواهد داشت.
وی با بیان 3 توصیه به مسلمانان جهان اسلام ادامه داد: مهم‌ترین توصیه این است که ابتدا امت ایران و تمامی مسلمانان جهان صنوف وحدت خود را مستحکم و منظم کنند این مهم‌ترین قدم برای ریشه‌کن کردن ترور و خشونت است.
ابوترابی‌فرد ادامه داد: توصیه دوم این است که در یک جبهه واحد دشمنان خارجی خود را بشناسد، دشمن شناسی یکی از آموزه‌های مهم قرآن است، قرآن می‌فرماید مسلمانان دشمنان بسیاری دارند بنابراین نباید از آن‌ها غافل شوند لذا شناخت دشمن که وحدت امت اسلام را نشانه رفته بسیار مهم و ضروری است چرا که افزایش امنیت و اقتدار جامعه اسلامی را به دنبال دارد.
وی در توصیه سوم خود با بیان اینکه باید مزدوران را شناخت و دستان آن‌ها را از دنیای اسلام قطع کرد، گفت: این مسئله نیازمند عزم ملی شخصیت‌ها، علما و سیاسیون دنیای اسلام است.
نایب رئیس مجلس در پایان گفت: امیدوارم اینگونه نشست‌ها اولا راه را برای وحدت ملت ایران هموار کند و آن ها در مقابل یک دشمن واحد به یک جبهه واحد تبدیل شوند و در ادامه مسلمانان جهان در سایه بیداری دنیای اسلام نابود شوند. امنیت جامعه بشری و گسترش صلح و دوستی جزو اهداف نظام جمهوری اسلامی است
Photo
Wait while more posts are being loaded