Profile cover photo
Profile photo
Maringo
91 followers -
Maringo to dynamiczny zespół organizujący ciekawe eventy firmowe, wyjazdy firmowe i wyjazdy integracyjne na mazurach oraz na terenie całej Polski.
Maringo to dynamiczny zespół organizujący ciekawe eventy firmowe, wyjazdy firmowe i wyjazdy integracyjne na mazurach oraz na terenie całej Polski.

91 followers
About
Posts

Nowa oferta rejsów morskich na 2016 r. już dostępna.
Zapraszamy na naszą stronę https://www.morskierejsy.pl gdzie znajdziecie Państwo całą naszą ofertę morskich rejsów na sezon 2016 począwszy od Bałtyku a kończąc na rejsach po Karaibach. Zapraszamy takich cen i super obsługi nie znajdziecie nigdzie indziej.
‪#‎morskierejsy‬ ‪#‎rejsypobałtyku2016‬ ‪#‎rejsy‬ ‪#‎maringo‬ Maringo.pl
Add a comment...

Post has attachment
To nazywa się żeglować !! Zapiera dech w piersiach, na takim katamaranie to muszą być ekstrymalne przeżycia. 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jak zdobyć patent żeglarski - jest to konieczne jeśli chcesz być żeglarzem i swoją pasję rozwijać jest to konieczne.

Patent żeglarski to inaczej prawo jazdy na jacht żaglowy. Potwierdza on posiadanie stopnia żeglarskiego uprawniającego do prowadzenia określonych jachtów żaglowych.


Stopnie żeglarskie: 
• Żeglarz Jachtowy (jachty śródlądowe i jachty morskie do 12 m długości pływające blisko brzegu)
• Jachtowy Sternik Morski (jachty morskie do 18 m długości)
• Kapitan Jachtowy (jachty morskie bez ograniczeń)


Osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych:
- po wodach śródlądowych (jeziora, rzeki, kanały) bez ograniczeń, 
- o długości do 12 m, po morskich wodach wewnętrznych* oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 Mm (mile morskie) od brzegu, w porze dziennej.

Patent żeglarza jachtowego może uzyskać każdy po ukończeniu 14 roku życia. 
Aby przystąpić do egzaminu, należy złożyć następujące dokumenty:
pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na uprawianie żeglarstwa (dotyczy osób niepełnoletnich) - deklaracja na Karcie Uczestnika lub druk,
wniosek o wydanie patentu żeglarza jachtowego - druk,
1 zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm;

Ponadto należy wnieść opłaty:
∙ egzaminacyjną (młodzież ucząca się do 26 roku życia - 125 zł, dorośli - 250 zł)
∙ za wydanie patentu (młodzież ucząca się do 26 roku życia - 25 zł, dorośli - 50 zł)

Po zdaniu egzaminu i zatwierdzeniu dokumentacji egzaminacyjnej, biuro PZŻ wystawia patent żeglarza jachtowego i przesyła go na adres podany przez kandydata na wniosku egzaminacyjnym.

#patentżeglarski #jakzdobyćpatentżeglarski

www.morskierejsy.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zjawa IV przepłynęła Atlantyk! GRATULUJEMY 

Harcerski jacht s/y Zjawa IV, po 16 dniach żeglugi non stop przepłynął Ocean Atlantycki i szczęśliwie dotarł do brzegów Barbados. Zjawa płynie w rejsie dookoła Atlantyku pod nazwa OdySEA Władka Wagnera, mającego upamiętnić sylwetkę Władysława Wagnera, pierwszego Polaka, który na jachtach Zjawa, Zjawa II i Zjawa III opłynął Kulę Ziemską w latach 30 ubiegłego wieku.


Zjawa płynie w wyprawie wieloetapowej, to znaczy, że załoga jachtu zmienia się co ok. 14 dni. OdySEA rozpoczęła się 15 sierpnia 2015 roku w Gdyni, w miejscu z którego wystartował Wagner. Następnie przez kanał Kiloński, Amsterdam, Brest i Lizbonę jacht dopłynął do Afryki, do portu Rabat w Maroko. Stamtąd wykonał skok na Maderę i na Wyspy Kanaryjskie i dalej na Wyspy Zielonego Przylądka. To właśnie z Wysp Zielonego Przylądka rozpoczął się rejs przez Ocean do Barbados.

Do dnia dzisiejszego Zjawa przepłynęła ponad 7000 mil morskich. W wyprawie wzięło udział blisko 100 żeglarzy. Jachtem jak do tej pory kierowało 4 kapitanów. Skok przez Atlantyk poprowadził kpt. Wojciech Zientara z 8 osobową załogą złożoną w większości z instruktorów harcerskich. Podróż przez Atlantyk rozpoczęła się w Mindelo 21 listopada 2015. Jacht przepłynął względnie spokojnie 2000 mil do Barbados. Żeglarzom towarzyszyły wprawdzie wielkie oceaniczne fale, ale stały kierunek i siła wiatru pozwalały na spokojną pasatową żeglugę mimo rozfalowania. Jak mówi kapitan Wojciech Zientara, podstawowym problemem na jachcie była powtarzalność dni i wkradająca się w życie załogi nuda, spowodowana przeczytaniem wszystkiego co dało się przeczytać na jachcie.

Na Barbados Zjawa nie zostanie długo. Kolejna załoga przylatuje już 12 grudnia na Martynikę, skąd rozpocznie się kolejny XI już etap wyprawy. Organizatorem rejsu jest Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP – armator jachtu.

Dalej Zjawa ma w planach pobyt na Karaibach. Święta i Nowy Rok spędzi na Martynice, a stamtąd popłynie do Puerto Rico. Po drodze zatrzyma się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, gdzie przez kilka lat mieszkał Władysław Wagner i gdzie znajduje się ufundowana jego pamięci tablica, a potem przez Jamajkę i Kubę do Stanów Zjednoczonych. W powrotny rejs do Europy wyruszy z Miami z końcem marca 2016 roku.

#morskierejsy #rejsypobałtyku
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Czym są właściwie szanty ?
Specjalnie dla Was krótka historia
SHANTY - Co to właściwie jest, odpowiedź jest prosta piosenka żeglarska. Ale czy każdy z Was wie, czym naprawdę jest shanta. Shanty to przecież pieśni pracy - rytmiczne i monotonne, jak i czynność, podczas której ją wykonywano. A było to stawianie i zwijanie wielkich żagli rejowych, brasowanie ciężkich rei, pompowanie wody, wybieranie kotwicy, stawianie i pompowanie żagli skośnych i wiele, wiele innych zajęć.
Pieśń pracy marynarza, która posługuje się on jak narzędziem, narodziła się bardzo wcześnie, była znana już w epoce elżbietańskiej, za czasów Magellana i Drake'a. Prawdopodobnie narodziła się w okresie rozkwitu morskiej żeglugi, a więc w XV do XVI wieku. Ukształtował ją ostatecznie wiek XVIII. Z tego okresu historycznego pochodzi jedna z najstarszych szant "Haul on the Bowline". Jednak prawdziwy rozkwit pieśni marynarskich przypada na wiek XIX. Były to czasy szybkich kliprów, rejsów bawełnianych i herbacianych, gorączki złota, irlandzkiej emigracji i żeglugi wokół przylądka Horn. Apogeum szantowego zaśpiewu przypada, więc na wspaniały i jedyny okres w historii żeglugi, który jak na ironię, wyznaczył kres historii wielkich żaglowców. Nadchodził powoli i nieuchronnie wiek pary.
Nazwa szanta (Shanties, Shnaty) - pieśń, którą śpiewa się na dużych żaglowcach dla ustalenia rytmu pracy, pochodzi prawdopodobnie od angielskiego czasownika chant: śpiewać monotonnie, lub od francuskiego słowa chanter lub chantez. To ostatnie jest zniekształceniem pierwszego, a używają go mówiący po francusku Murzyni, których zatrudniano, jako tragarzy portowych w Nowym Orleanie. Tam też, w portach południowych wybrzeży Stanów Zjednoczonych powstaje wiele pieśni pracy, śpiewanych przez robotników portowych. Z czasem przeniesione na pokłady żaglowców zadomowiły się pod ogólnym mianem
‪#‎rejsypomorzubałtyckim‬ ‪#‎rejsypobałtyku‬ ‪#‎rejsy‬
www.morskierejsy.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Czytaliście już biografię Aleksandra Doby, człowieka który został podróżnikiem roku 2015 "National Geographic"? Naszym zdaniem, to lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika żeglarstwa, ale nie tylko. Każdy kto chce miło spędzić zimowy wieczór, powinien sięgnąć po pozycję Dominika Szczepańskiego. Książka ta rzeczywiście udowadnia, że życie zaczyna się po sześćdziesiątce.

www.morskierejsy.pl

‪#‎rejsy‬ ‪#‎morskierejsy‬ ‪#‎maringo‬ ‪#‎rejsynazamówienie‬ ‪#‎rejsypokaraibach‬ ‪#‎superwakacje‬
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Tak wygląda Polska z perspektywy jezior i morza. Chyba każdy przyzna, że widok jest imponujący. My jesteśmy pod wrażeniem !

www.maringo.pl
https://www.facebook.com/rodakupolubnas/videos/733779596747921/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Rejs mikołajowy katamaranem. Karaiby 28.11-12.12.2015 - ostanie wolne miejsca.

Kochani !
Zapraszamy na rejs marzeń szlakiem Pina Colady! KARAIBY rejs mikołajowy 28.11-12.12.2015. Zapewne to najlepszy, jaki możecie zrobić dla siebie prezent na Św. Mikołaja. Płyniemy flotyllą 3 nowych katamaranów, na których zostały 2 lub 4 ostatnie wolne miejsca w cenie 2990pln / osoby. Pojedyncze osoby też zapraszamy Emotikon wink Miejsca są w kajutach na katamaranie Logoon z 2013 roku!
Przeloty z Warszawy lub Berlina do Paryża, a następnie na Martynikę aktualnie można kupić w cenie około 3000 zł.

odpowiedzi na wszystkie pytania chętnie udzielimy:
- telefonicznie pod nr 602675692
- lub mailem na adres klub@morskierejsy.pl
pełna oferta pod linkiem http://www.morskierejsy.pl/artykul,33,12,karaiby-pina-colad
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Już za tydzień ruszamy w Rejs po Karaibach 12-26.11.2015 

 Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy na niezapomniane rejs po Karaibach, takie atrakcje macie Państwo tylko z nami i to w bardzo dobrej cenie. Nie znajdziecie lepszej oferty na rynku.

Cena rejsu obejmuje 

miejsce na jachcie
wyposażenie kambuza, gaz
czysta pościel, koce i poduszki
usługi SKIPPERA / instruktora
opinie z rejsu dla PZŻ
ubezpieczenie jachtu
ubezpieczenie uczestnika KLiA i NNW
sprzątanie jachtu
ponton z silnikiem
ABC do snorkelingu
materiały szkoleniowe dla zapisanych na ISSA

Wyobrażacie sobie idealne miejsce na spędzenie niezapomnianych chwil, nasze rejsy to coś więcej niż marzenia, to spełnienie marzeń na wyciągnięcie ręki to cudowne chwilę w listopadowe zimne polskie wieczory wśród błękitnych wód i przepięknych wysp Karaibskich. 
PhotoPhotoPhoto
2015-11-02
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Na to jaką będziemy mieli pogodą w długiej podróży nie mamy wpływu, czy będzie słońce czy deszcz czy będzie wiatr nie zależy to od nas, jednak możemy zadbać o bezpieczeństwo na jachcie i optymalnie wyposażyć apteczkę pokładową we wszystkie niezbędne narzędzia i lekarstwa. 

Choroba morska

To, co się kojarzy z żeglarstwem, to przede wszystkim choroba morska (na śródlądziu u co wrażliwszych osób też może wystąpić). W polskich aptekach poleca się na nią głównie aviomarin lub środki pochodzenia roślinnego, zawierające sproszkowane kłącze imbiru, ale jest też torecan, dramamina, skopolamina czy przyklejane na nadgarstek plastry. Niestety, nie łudźmy się – przy dużej fali nieprzyjemne objawy i tak pewnie nas dopadną. Cóż, trzeba pogodzić się z tym, że to normalna reakcja organizmu, która po jakimś czasie minie, a borykają się z nią na początku rejsu nawet kapitanowie i oficerowie. Choruje zdecydowana większość ludzi, tyle że nie wszyscy się do tego przyznają.

Na skaleczenia, oparzenia, potłuczenia

W czasie rejsu najczęstsze wypadki to uderzenia (zwłaszcza urazy głowy od przelatującego przy zwrotach bomu), upadki spowodowane przez kiwanie się jachtu na fali (efektem może być np. wypadnięcie z koi) oraz skaleczenia (np. o rozplatające się liny stalowe). Oznacza to, że podstawą są środki opatrunkowe, a także opaski chroniące stawy. Gotowanie na skaczącym na fali jachcie kończy się często oparzeniami, tak więc dobrze jest mieć pod ręką np. pantenol.

źródło internet
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded