Profile cover photo
Profile photo
Burun Estetiği
16 followers
16 followers
About
Posts

Post has attachment
#bilgisayardaburunestetiği
http://bursaburun.com/bilgisayarda-burun-estetigi.html
Gelişen teknoloji sayesinde burun estetiğinde operasyon olmadan önce fotoğraflar çekilerek bilgisayar ortamına aktarılır.

Aktarılan bu fotoğraflarda doktorunuz operasyondan sonra nasıl bir burna sahip olacağını ortaya çıkarır. Operasyona girmeden önce operasyon sonrası burnunuzu görerek nasıl bir burna sahip olacağınız konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Eğer isterseniz bilgisayar ortamında gördüğünüz burnunuzun şeklinde oynamalar yaparak doktorunuzla konuşup nasıl bir burun tasarımı istediğinize karar verebilirsiniz.

Burun estetiği operasyonlarının gelişen teknoloji sonrasında operasyon olmadan önce nasıl bir burna sahip olacağınızı bileceğiniz için operasyon sonrasında yaşayacağınız sorun minimum düzeye inecektir.
Photo
Photo
2014-07-23
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
#Burunameliyatı
Burun ameliyatı sadece burun görünümünü daha düzgün kılmak amacıyla yapılmamaktadır.

Burun ameliyatı, kişilerin burun tıkanıklığı yaşamaları, solunum güçlüğü çekmeleri gibi durumlarda da devreye girerek yaşanan sorunların kalıcı olarak giderilmesini sağlar.Burun ameliyatı ile giderilebilen ve cerrahi müdahalenin zorunlu olduğu durumlarda  burun ameliyatı yapılabilir.

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılması gereken bir ameliyattır. Burun ameliyatlarında genel anestezi gerektiren ameliyatların tümü, uygun donanıma sahip hastanede, ameliyathane ortamında yapılır.

Ameliyat süresi, burundaki problemin büyüklüğüne göre 1 ile 4 saat arasında değişir. Burun ameliyatı sırasında kemik ve kıkırdaklara tasarımda belirlenen modele uygun şekil verilir. Buna göre kemik ve kıkırdakların fazlalıkları varsa alınır, eksiklik ya da çukurluk varsa yine kemik ve kıkırdak parçaları ile dolgu yapılır.

Burun estetiği ameliyatı uygulamasında her cerrahın uyguladığı, alışık olduğu kendine özgü tekniği vardır.

Burun ameliyatında kemik yapıları şekillendirilirken asla kırmıyorum. Kemikleri kırarak şekillendirmek fazladan hasar oluşturduğu için ameliyat sonrası ağrı, şişme, morarma gibi şikayetleri arttırıyor.Kemiklerin ince, hassas keskilerle adeta bir heykeltıraşın yaptığı gibi kesilerek şekillendirilmesi ameliyatın kalitesini arttırıyor, ameliyatın daha kontrollü olmasını sağlayarak istenmeyen sürprizlerin ortaya çıkmasını engelliyor, aynı zamanda ağrı, şişlik, morarmayı en aza indiriyor.

Burun Ameliyatın bitiminde burun deliklerinin içine tampon yerleştirmiyorum. Bu sayede  ameliyat sonrası burnunuzdan rahat rahat nefes alıp vermeniz mümkün oluyor. Ameliyat sonunda burnunuza verilen şekli korumak için dıştan plastik kalıp yerleştiriyorum. Bu kalıp 1 hafta burnunuzda kalıyor.

Burun Ameliyatı Detaylar;
http://bursaburun.com/burun-ameliyati.html
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded