Profile cover photo
Profile photo
Jiří Peterka
94 followers
94 followers
About
Jiří Peterka's posts

Post has attachment
Jednotným digitálním trhem proti on-line platformám?

Nová unijní strategie jednotného digitálního trhu je velmi rozsáhlá a chce co nejrychleji vyřešit celou řadu problematických oblastí, jejichž řešení se dosud moc nedařilo. Podaří se nyní?

Soudě podle načasování konkrétních kroků (ale i dalších signálů) se zdá, že Unii nejvíce pálí otázka on-line platforem: ty již dnes vládnou on-line světem, a do budoucna jím zřejmě budou vládnout ještě více. Ale nejsou z Evropy ....

Post has attachment
Ambicióznější reforma evropských telekomunikací se nejspíše odkládá

Podle pracovní verze nové strategie jednotného digitálního trhu, která unikla na veřejnost, Evropská komise rezignovala na hlubší změny v oblasti telekomunikací a odkládá je na později. Nechá zřejmě projít notně zredukovaný Propojený kontinent.

Post has attachment
Kauza okleštění: ČTÚ vrací úder

Je to sice hodně dlouhé čtení - o tom, jak ČTÚ hodnotí dopady novely z konce loňského roku, a jak hodlá rozhodovat případné spory - ale pro zákazníky jsou to velmi důležité věci.

Post has attachment
Jak je to s pokrytím tunelů nového metra mobilním signálem? Jak bude řešeno, až se ho dočkáme?

Post has attachment
Další pokračování mého rozboru elektronické evidence tržeb. Tentokráte jde o kontroverzní povinnost převzít účtenku.

Post has attachment
Můj komentář k dnes oznámené žalobě českého Vodafone na O2 CZ, za margin squeeze

Post has attachment
Zákon to sice neřeší, ale povinnost držitelů datových schránek podávat daňové přiznání v elektronické formě by měla respektovat to, o jaký typ datové schránky jde (i jaký druh podání, resp. přiznání).

Post has attachment
Finanční správa dočasně ulevila držitelům datových schránek. Spíše ale ulevila jejich účetním .....

Post has attachment
Moje přednáška na Pedagogické fakultě UK, na téma elektronických podpisů: jaké jsou nástrahy a problémy současného stavu, co se změní (s nařízením eIDAS), jak by vypadal elektronický podpis jako služba, a co vlastně je (či spíše není) dynamický biometrický podpis.

Post has attachment
Nemáme digitálního lídra, který by byl tolik potřebným tahounem s dostatečnými kompetencemi a vlastním zájmem o věc. A tak se pokoušíme to obejít různými radami, komisemi, pracovními skupinami - a nejnověji i stínovou digitální vládou.
Wait while more posts are being loaded