Profile cover photo
Profile photo
Eco Law
8 followers -
Eco&Law- последние новости в области экологии, природоохранном и экологическом законодательстве Украины
Eco&Law- последние новости в области экологии, природоохранном и экологическом законодательстве Украины

8 followers
About
Posts

Post has attachment
Японія продовжить участь у спільних інфраструктурних проектах з Україною – Геннадій Зубко

Україна продовжить реалізацію великих інфраструктурних проектів національного значення за допомогою пільгових кредитів від Японії. Про це йшла мова під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра України — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка з Генеральним директором Європейського бюро МЗС Японії Хаджіме Хаяші.

«Ми почали реалізовувати проект модернізації Бортницької станції аерації. Уряд та Верховна Рада України прийняли всі необхідні рішення, зміни до законодавства для цього», — наголосив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр України зазначив, що за наполяганням Мінрегіону Урядом виділено 63,1 млн. грн.. із Державного бюджету 2016 року, а Урядом Японії надано близько 900 млн. дол. США пільгового кредиту для реалізації цього проекту, що передбачає 0,1% річних, 40 років на повернення кредиту,10 років пільгового періоду з оплати тіла кредиту.

Геннадій Зубко наголосив, що не менш важливим напрямом є співпраця в енергетичній сфері, зокрема, впровадження в Україні японських передових технологій «Clean Coal» з покращення ефективності вугільних теплоелектростанцій в Україні.

«Ми розраховуємо на успішність реалізації першого проекту із заміни парової турбіни на Трипільській ТЕС», — сказав він.

Геннадій Зубко та Хаджіме Хаяші також обговорили можливість участі японських кампаній у проектах завершення будівництва мосту через Дніпро та будівництва станції метрополітену на Троєщину від станції метро Радужна до станції метро Тараса Шевченко.

Співрозмовники також обговорили підтримку Японією реформ в Україні та надання їй необхідної допомоги в рамках співробітництва в Групі підтримки України, створеної на рівні послів країн «Великої сімки» G7 (Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція, Японія) в Києві. Також обговорили можливість проведення консультаційних зустрічей міністрів українського уряду із цією групою для обговорення питань проведення реформ за конкретними напрямками. Очолює Групу підтримки України Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі.

У 2016 році Японія головує у «Великій сімці» і висловила готовність докладати активних зусиль для підтримки проведення реформ в Україні. 26-27 травня 2016 року в Ісе-Сіма в префектурі Міе відбудеться саміт G7.

Довідка

У 2014 році Уряд Японії виділив Україні фінансову допомогу у розмірі приблизно 1,3 млрд. дол. США, з яких:

— 110 млрд. ієн (близько 900 млн. дол. США) пільгового кредиту для реалізації проекту з реконструкції станції аерації в Бортничах у рамках програми Офіційної допомоги розвитку;

— 300 млн. дол. США — кредитна лінія Японського агентства гарантування експорту та інвестицій строком на 2 роки для імпорту з Японії товарів та послуг для стабілізації соціально-економічної ситуації в Україні;

— 100 млн. дол. США в рамках програми МВФ/Світового банку та в рамках Першої Кредитної угоди про позику на політику розвитку на здійснення економічних реформ;

— 3,5 млн. дол. США — непроектний грант для імпорту медичного обладнання з Японії.

Додатково у 2014 році було виділено 800 тис. євро для підтримки демократизації в Україні через ОБСЄ та Раду Європи. Цей проект завершено.

У рамках Міжнародного комітету Червоного Хреста та інших міжнародних організацій у 2014 році було виділено грантову гуманітарну допомогу приблизно у 7,5 млн. дол. США для допомоги внутрішньопереміщеним особам, покращення гуманітарної ситуації на Сході України, закупівлі медичного обладнання, тощо.

У 2015 році Уряд Японії надав додатковий пільговий кредит Україні у розмірі 300 млн. дол. США (друга позика на політику розвитку на здійснення економічних реформ).

Також у 2015 році було вирішено виділити 16,6 млн. дол. США для відбудови східних регіонів України. Допомога надаватиметься у вигляді безоплатного гранту спільно з МКЧХ, МОМ, ЮНІСЕФ, ПРООН.

Post has attachment
Вінницька область: піротехніки виявили та знешкодили дві мінометні міни

14 січня, о 14:56 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на узбіччі за межами смт Оратів, під час розчистки ґрунтової дороги від снігу, було знайдено предмети, ззовні схожі на вибухонебезпечні.

Фахівці ДСНС встановили, що виявленими боєприпасами є мінометні міни калібру 82 мм часів Другої світової війни.

15 січня групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС у Вінницькій області проведено знешкодження зазначених боєприпасів.

Рятувальники вкотре звертаються до громадян із проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером «101».

ГУ ДСНС України
у Вінницькій області

Post has attachment
Луганська область: ліквідовано витікання скрапленого газу внаслідок дорожньо-транспортної події

На місці події було задіяно підйомний автокран та чергову ремонтну бригаду Рубіжанського «Міжрайгазу». Розгорнуто пересувний мобільний пункт обігріву на базі автомобіля з кунгом для забезпечення стабільної роботи особового складу та працівників допоміжних служб.

Скраплений газ було перекачано в іншу автоцистерну, за допомогою підйомного автокрану цистерну переміщено на дорогу.

Завдяки своєчасним та ефективним діям рятувальників вдалося запобігти викиду небезпечних речовин у атмосферу та можливого вибуху, відвернуто загрозу руйнування від житлової забудови.

ГУ ДСНС України
 у Луганській області

Post has attachment
Запорізька область: піротехніки виявили та знешкодили 80 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн

13 січня поблизу с. Виноградне Токмацького району, під час проведення земляних робіт, працівники виявили підозрілі предмети, схожі на вибухонебезпечні. Люди передали інформацію до Служби порятунку «101».

На місці події працювала група розмінування Аварійно-рятувального загону спеціального призначення смт Мирне. Всього рятувальники вилучили та знешкодили 80 одиниць мінометних мін калібру 82 мм часів минулих війн.

Фахівці-піротехніки знищили вибухонебезпечні предмети шляхом контрольованого підриву на спеціально відведеному майданчику з дотриманням правил техніки безпеки.


ГУ ДСНС України
у Запорізькій області

Post has attachment
У трёх беларусских городов появились стратегии управления отходами электрического и электронного оборудования
В Беларуси подошла к концу реализация проекта Центра экологических решений «Повышение уровня менеджмента отходов электрического и электронного оборудования» (ОЭЭО). Его главным итогом стала разработка стратегий управления этими видами отходов для Бобруйска, Жодино и Браслава.Координатор проекта ЮНИДО в Российской Федерации Владимир Комиссаров назвал несколько направлений сотрудничества в сфере обращения с ОЭЭО:

— Национальные законодательства необходимо координировать. Практика показывает, что, как только принимается новый закон в одной из наших стран, появляются условия, и отходы из одного государства перемещаются в другую, — обратил внимание он.

В РФ нет Закона об определённых категориях отходов. Но в 2017 году в России будет запрещено захоранивать то, что можно переработать. Эту перспективу эксперт считает фактором, который уже сейчас стимулирует сборщиков и переработчиков отходов.
— Экономическая эффективность управления отходами может быть выше, если оптимизировать логистику. На сегодня больших затрат требует транспортировка, — говорит Владимир Комиссаров. — Низкий уровень сбора электроотходов от населения объясняется отсутствием рекламы и информации о раздельном сборе, низким уровнем технологий сортировки отходов.

Он выразил надежду, что беларусские эксперты — как по законодательным инициативам, так и по практике сбора и переработки ОЭЭО — будут успешно работать в координации со специалистами органов ТС. В Беларуси многие вопросы повестки дня решаются лучше или уже решены.

Post has attachment
Рокитнянський цукрозавод отримав за "зеленим" тарифом 1,8 млн гривень за один місяць

У грудні 2015 року ТОВ «Рокитнянський цукровий завод»(Київська область) отримав 1,8 млн гривень за «зеленим» тарифом. 

Як зазначає генеральний директор ТОВ "Зорг Біогаз Україна" Ігор Реддіх, вперше в історії України організація змогла отримати з бюджету гроші від продажу електроенергії, виробленої з біогазу. 

«Відрахування за "зеленим" тарифом відбуваються по 30-40 тисяч гривень щодня, починаючи з 15 числа кожного місяця, - пояснює фахівець. - У кінці кожного місяця відбувається підсумковий розрахунок і до 6 числа наступного місяця надходить фінальний платіж». 
Рокитнянський цукровий завод, який входить в групу компаній «Сільгосппродукт» отримав ліцензію на продаж електроенергії з біогазу за підвищеним «зеленим» тарифом - 3 грн. 60 коп. - у червні минулого року. 

Зведена Zorg Biogas(Швейцарія) установка електричною потужністю 2,4 МВт працює на жомі цукрових буряків. На біогазовій станції встановлено 4 реактора по 3600 м3.

Post has attachment
Нова ефективна лампа розжарювання живиться власними тепловими відходами

Вчені з філії Масачусетського технологічного інституту у Кембриджі (Велика Британія) збільшили ефективність традиційних ламп розжарювання у три рази. 

Науковцям Огнену Ілічу, Маріну Солячічу і Джону Джаннопулосу вдалося вдосконалити лампу розжарювання, застосувавши складний матеріал під назвою «фотонний кристал», передає Наукова Росія з посиланням на опубліковані у журналі Nature результати дослідження та представлений у Science зміст роботи. 

Відомі своєю низькою продуктивністю і підвищеною енергоємністю лампи розжарювання лише 2% споживаної енергії витрачають на видиме світло, а решта – йде на вироблення теплового (інфрачервоного) випромінювання. 

Розроблена вченими технологія дозволяє перетворювати частину інфрачервоного випромінювання у видиме світло, що значно збільшує яскравість світіння при тій же потужності. Для створення фотонних кристалів науковці використали лист скла товщиною 1 мм, у якому чергувалися 90 шарів оксиду титану і діоксиду кремнію. Завдяки такому складу "дзеркало" почало відбивати тільки ІЧ-випромінювання, але не фотони видимого світла, пояснюють розробники. 

Використовуючи спеціальні розрахунки, інженери модифікували традиційну вольфрамову спіраль, перетворивши метал у тонку стрічку і склавши її своєрідною гармошкою, так, щоб електрони, як і раніше, стикалися з високим опором. Разом з тим розширена площа елемента, який світиться, дозволяла йому ефективніше поглинати більше ІЧ-випромінювання, відбитого фотонними кристалами. 

Вчені оснастили лампу з листоподібним вольфрамом фотонними кристалами, завдяки яким більшість ІЧ-фотонів було поглинуто вдруге і перетворено. Як результат, світність лампи досягла 6,6%, що у три рази вище, ніж у звичних ламп розжарювання. 

Вчені покладають на новий принцип великі надії і вважають, що у майбутньому ККД ламп розжарювання вдасться підвищити до 40%. 

Сьогодні традиційні лампи розжарювання, які крім світлового випромінювання генерують величезну кількість тепла, зняті з виробництва у багатьох країнах. Їх замінили альтернативні технології - компактні люмінесцентні лампи та LED-світильники, енергоефективність яких коливається в межах 7-13% та 5-15% відповідно. Водночас від таких ламп складно домогтися теплого білого світла, яке багатьом подобається і приємне оку.

Post has attachment
СОЗДАН КЛЕЙ, СПОСОБНЫЙ ЗАМЕНИТЬ ПАЯЛЬНИК И СВАРОЧНЫЙ АППАРАТ

Post has attachment
Инновационная ветровая турбина из Исландии
Традиционные ветряные турбины выходят из-под контроля из-за сильных местных ветров. Однако, инновационная турбина IceWind CW1000 может быть даже эффективней, чем традиционные ветрогенераторы.Традиционные ветряные двигатели в Исландии долго не живут из за сильного ветра, который может достигать до 65 км. В штормовую же погоду, скорость ветра может достигать до 180 км. в час.
Единственным способом решить эту проблему было создание ветровой турбины выдерживающей эти нагрузки, что и сделал изобретатель Сэезор Асгейрссон. Вместо того, чтобы совершенствовать длинные и тонкие лезвия ветровых лопастей, Сэезор изобрёл турбину, с установленной вертикальной широкой базой и изогнутыми лопастями. Уникальная форма лопастей турбины позволяет улавливать ветер таким образом, что она не может вращаться слишком быстро, что являлось главной проблемой у традиционной конструкции. Таким образом, CW1000 может выдержать высокие скорости ветра в Исландии.
Несмотря на то, что Исландия уже получает всю свою энергию от других возобновляемых источников, эффективные системы ветряных электростанций до сих пор ещё имеют место на рынке, особенно для индивидуальных домовладельцев. IceWind CW1000 предназначен для использования в домостроениях, для которых компания планирует начать продажи турбины в течение ближайших нескольких месяцев.
Сэезор Асгейрссон не только признает возможность использовать энергию ветра у себя на родине, но и планирует продавать технологию на международном уровне уже летом 2016 года. Компания недавно подписала контракт с Американским инвестором и в настоящее время ищет дистрибьюторов, чтобы продвигать свой продукт в Европе и Северной Америке.

Post has attachment
Эволюция отраслей Эволюция пространства Эволюция потребления Эволюция управления Эволюция сознания Ре-эволюция Panasonic построит в Китае свой первый завод по производству батарей для гибридных машин
Стоимость проекта оценивается в $412 млн, сообщает tass.ruОдин из крупнейших японских производителей электроники Panasonic построит в Китае первый завод по производству батарей для гибридных машин и электромобилей.
Предприятие будет построено в городе Далянь (провинция Ляонин на северо-востоке Китая), его ввод в эксплуатацию намечен на 2017 год. Ежегодно на заводе планируется производить батареи для 200 тыс. авто. Стоимость проекта оценивается в 50 млрд иен ($412 млн).
За счет строительства завода в Даляне японский производитель рассчитывает укрепить свои позиции на перспективном китайском рынке, где быстрыми темпами растет количество экологически чистых машин. По оценкам Китайской ассоциации производителей автомобилей, сбыт электромобилей в Китае в этом году составит 220-250 тыс. единиц, благодаря чему КНР выйдет по этому показателю на первое место в мире, опередив США.
Госсовет КНР в этом году принял решение о новых мерах по поддержке производства и продаж автомобилей на альтернативных видах энергии и с малым объемом двигателя. Для более широкого использования автомобилей на новых видах энергии китайское правительство призвало местные органы власти, предприятия и учреждения активнее использовать электромобили и гибридные автомобили при смене автопарка. Для регионов, которые не достигнут установленных норм в использовании автомобилей на новых видах энергии, центральное правительство снижает субсидии на топливо и эксплуатационные расходы.
Стоит отметить, что Panasonic является одним из ведущих мировых производителей батарей для гибридов и электромобилей. Доля корпорации на мировом рынке составляет 45,7%. Японская компания в настоящее время сталкивается с рядом трудностей после того, как она потеряла часть рынка бытовой электроники, уступив более дешевой продукции южнокорейских фирм. В связи с этим Panasonic проводит оптимизацию производства с целью сконцентрироваться на выпуске высокотехнологичных систем помощи при движении и парковке, устанавливаемых в автомобили, а также систем энергосбережения и аккумуляторных батарей. По итогам 2014 финансового года, несмотря на реструктуризацию, чистая прибыль Panasonic выросла на 49% по сравнению с аналогичными данными за 2013 финансовый год. Она составила 179,49 млрд иен (около $1,5 млрд).
Wait while more posts are being loaded