Profile cover photo
Profile photo
اکسل پدیا Excelpedia
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
دانلود کتاب Advanced Excel Essentials

برخی از کاربران اکسل بعد از یادگیری اکسل تصمیم به تکمیل مهارت خودشون تو اکسل بکنند. برای همین به دنبال منابع آموزشی مختلفی در این مورد هستند. اما متأسفانه یا خوشبختانه نکات پیشرفته معمولا به راحتی بدست نمیاد و زحمت و زمان زیادی برای کسب آنها باید صرف کنند. کتاب Advanced Excel Essentials حاوی نکات پیشرفته بسیار جالبی هست که با مطالعه اونها خلاقیت های بیشتری در کار با اکسل یاد میگیرید.
#اکسل
#Excel
https://buff.ly/2l5yLVM
Photo
Add a comment...

Post has attachment
تهیه پرسشنامه در اکسل

تهیه پرسشنامه یکی از مسائلی هست که زیاد مورد استفاده قرار میگیره؛ انواع مطالعات و نظرسنجی های علمی، اجتماعی، سیاسی و … با استفاده پرسشنامه انجام میشه. راه های مختلفی برای تهیه پرسشنامه وجود داره، یک سری نرم افزار و سایت برای این کار وجود داره. اما یکی از راه ها اینه که پرسشنامه در اکسل رو با استفاده از ابزارهای فرم و دکمه رادیویی یا Option Button تهیه کنیم و با تهیه یک دیتابیس جامع، میتونیم تحلیل های قوی و حرفه ای روی داده های جمع آوری شده داشته باشیم.

در ادامه نحوه تهیه یک پرسشنامه در اکسل رو با هم بررسی میکنیم:

ادامه مطلب را در لینک زیر بخوانید:
https://buff.ly/2Li0VrM

#اکسل
#Excel
Photo
Add a comment...

Post has attachment
روش های میانگیری در اکسل

محاسبه میانگین در اکسل یکی از عملیات پرکاربرد روی داده ها به شمار میره. توابع مختلفی هم برای این کار در اکسل وجود داره:

میانگین معمولی (Average/Averagea)
میانگین شرطی (Averageif/ Averageifs)
میانگین وزنی

روش ها و نکات این موضوع رو در آدرس زیر بخوانید:

https://buff.ly/2IWCVtm
#اکسل
#Excel
Photo
Add a comment...

Post has attachment
کار با فایل های سنگین اکسل و افزایش سرعت

حتما تا حالا با این موضوع برخورد کردید که فایل اکسلی که باهاش کار میکنید خیلی سنگین شده و کار کردن باهاش سخت. فایل های سنگین به سختی ایمیل میشن، موقعی که میخوایم این فایل ها رو باز کنیم زمان طولانی باید صبر کنیم تا فایل باز بشه. حتی با یک تغییر کوچک در فایل، باید مدت زیادی رو صبر کنیم تا محاسبات فایل بروزرسانی بشه و مشکلاتی از این قبیل. در این مقاله سعی داریم راه های حل این مشکل رو برای افزایش سرعت فایل اکسل ارائه بدیم.

ادامه مطلب
https://buff.ly/2xfe3M0
#اکسل
#Excel
Photo
Add a comment...

Post has attachment
محاسبه فراوانی داده ها با استفاده از پیوت تیبل

روش های متفاوتی برای محاسبه فراوانی در اکسل وجود داره. روش های فرمولی یعنی استفاده از تابع Frequency و Countifs رو به همراه نکات و ویژگی های روش ارائه کردیم. حالا در این قسمت میخوایم روش سوم یعنی محاسبه فراوانی در اکسل با استفاده از ابزار پیوت تیبل را توضیح بدیم.

https://buff.ly/2KGJVMi

#اکسل
#excel
Photo
Add a comment...

Post has attachment
بدست آوردن Kامین عدد بزرگ با تابع Large

مرتب سازی داده ها در #اکسل یکی از مسائل بسیار پر کاربرد به حساب میاد. مرتب کردن داده ها مخصوصا اعداد یکی از مسائل مهم در تهیه داشبورد هاست. چرا که عموما در داشبوردها، قسمتی رو برای نمایش بزرگترین ها، بیشترین ها، کمترین ها و … اختصاص میدیم. همونطور که قبلا توضیح داده شده، یکی از راه های مرتب کردن داده ها ابزار Sort هست. اما باید به این موضوع هم دقت داشته باشیم که ابزارها داینامیک نیستن و با تغییر داده های مرجع، نتیجه Sort خودبه خود تغییر نمیکنه و باید دوباره ابزار اجرا بشه. که البته این خاصیت همه ابزارها در اکسل هست و خیلی جاها هم کاربردهای خودشون رو دارن. در مقاله تابع Small رو آموزش دادیم و گفتیم که برای مرتب کردن داده ها از کوچیک به بزرگ میتونیم از این تابع استفاده کنیم. در این مقاله تابع Large اکسل رو با هم می بینیم. این تابع دقیقا برعکس تابع Small هست و Kامین عدد بزرگ رو بر میگردونه.

https://buff.ly/2vFgGG9

https://buff.ly/2FcEjFn
Add a comment...

Post has attachment
مبحث تفکیک داده ها در #اکسل از مباحث خیلی پرکاربرد بشمار میره. همونطور که قبلا گفتیم برای تفکیک داده ها بسته به شرایط و منطق و الگوی داده ها، روش های مختلفی مثل کدنویسی وی بی، فرمول نویسی، ابزارهایی مثل ابزار Flash Fill و ابزار Text To Column اکسل وجود داره.

در آموزش های قبلی نحوه تفکیک داده ها بوسیله جدا کننده (Delimiters) و تبدیل فرمت داده ها رو بوسیله ابزار Text to Column رو توضیح دادیم.

در این مقاله تفکیک داده ها بوسیله پهنای کاراکتر (Fixed Width) توسط ابزار Text to Column رو آموزش خواهم داد.

https://buff.ly/2vIOnXo
https://buff.ly/2FcEjFn
Photo
Add a comment...

Post has attachment
رسم نمودار شرطی در اکسل
همونطور که قبلا هم اشاره کردیم رسم نمودار در اکسل اهمیت خیلی زیادی داره. برای نمایش بهتر داده ها و ارائه مفهوم و منظور داده ها از نمودار استفاده میکنیم. اولین گام در رسم نمودار، شناخت داده ها و شناخت انواع نمودار هست که مثلا برای نمایش هر نوع داده از چه نوع نموداری استفاده میشه. مثلا نمودار خطی برای نمایش روند و جریان مناسبه، نمودار دایره ای برای نمایش سهم و درصد مناسب هست. در این آموزش میخوایم به آموزش نحوه رسم نمودار شرطی بپردازیم.

ادامه مطلب در
https://buff.ly/2FbBlRN
https://buff.ly/2FcEjFn

#اکسل
#EXCEL
Photo
Add a comment...

Post has attachment
دانلود کتابچه 200 میانبر در اکسل

معمولا در استفاده از اکسل (همچنین سایر برنامه ها) هر چقدر استفاده از کیبورد افزایش پیدا کنه سرعت عمل کاربر بیشتر میشه و حرفه ای تر به نظر میرسه. برای اینکه میزان استفاده از کیبورد افزایش پیدا کنه نیاز به تمرین و دقت هست. به مرور استفاده از کیبورد در ذهن نهادینه میشه و به راحتی میتونید از کلید میانبر اکسل استفاده کنید. از مهمترین ویژگی های اکسل، امکان استفاده از کلیدهای میانبر، جهت افزایش سرعت در هنگام کار با کیبورد هست. یکی از مهمترین کلیدهای میانبر دکمه Alt هست!

لینک دانلود:
https://buff.ly/2vkV5Tl
#اکسل #Excel
Photo
Add a comment...

Post has attachment
⚜ دوره برنامه نویسی وی بی و ایجاد برنامه در اکسل ⚜

کد تخفیف برای ثبت نام زودهنگام در این دوره:
VBA-EarlyReg

برگزاری: حضوری و غیر حضوری

توضیحات بیشتر و ثبت نام:
https://buff.ly/2vlABKc
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded