Profile cover photo
Profile photo
Ukrainian Action: Healing the Past
25 followers -
A programme of Foundations for Freedom
A programme of Foundations for Freedom

25 followers
About
Ukrainian Action: Healing the Past's interests
Ukrainian Action: Healing the Past's posts

Post is pinned.Post has attachment
Міжнародна громадська організація "Основи свободи", Міжнародний дім зустрічей молоді в Освенцимі, Фундація Нижньосаксонських місць пам’яті/Miсце пам’яті Берґен-Бельзен запрошують молодь з України віком 18-20 років подавати заявки на участь у міжнародному молодіжному проекті "Історія починається в родині...". Заявки приймаються до 15 травня.

Проект складається з трьох однотижневих зустрічей в Україні, Польщі та Німеччині.

В межах проекту молоді люди з Польщі, Німеччини та України досліджуватимуть тему родини та історії. Нашу увагу буде зосереджено на пам’яті про Другу світову війну з особливим акцентом на нацистських злочинах. Теми родини та історії ми будемо розглядати з двох перспектив: родини у історії та історії в родині.

Під час зустрічей в Україні, Польщі та Німеччині учасники відвідають місця пам’яті Берґен-Бельзен (колишній концентраційний табір) і Аушвіц-Біркенау (колишній концтабір смерті), а також місця пам’яті у Львові. На підставі різних джерел учасники дізнаються про долю сімей, що постраждали від німецької та радянської окупаційної політики, а також політики знищення в Європі.

На семінарах ми розглянемо питання, про що і яким чином у наших родинах відбувається діалог між поколіннями про історію та яким чином формується історична свідомість. В Україні під час майстерні на тему усної історії учасники опанують техніки проведення інтерв’ю, щоб під час другої частини семінару в Польщі поділитися з групою інформацією та досвідом, отриманим під час дослідження вибраних родинних історій. На третій зустрічі у Німеччині учасники обговорять власні відкриття, які з’явились від участі у проекту у формі діалогу.

Через розкриття різних родинних історій ми продемонструємо, як окремі покоління в Польщі, Німеччині та Україні пам’ятають про минуле, які схожі й відмінні риси з’являються всередині кожної країни та між країнами.

Проект є відтворюваним за задумом і спирається на спільні зустрічі та навчання молоді з Польщі, Німеччини та України. Діяльність проекту сприятиме утвердженню ідеалів демократії у молодих людей та спільнот, з яких вони походять, а також зробить внесок у просування фундаментальних цінностей, розвитку міжнародної співпраці та порозуміння.

Результати проекту будуть публічно представлені у вигляді онлайнової виставки зібраних учасниками родинних історій на сторінці проекту www.dialogue-of-generations.org.

До участі в проекті запрошуються молоді громадяни України віком 18-20 років, які:
- цікавляться історією Другої світової війни, а також темою суспільної та культурної пам’яті про ці події;
- хочуть проводити дослідження на тему долі власної родини під час Другої світової війни та у післявоєнні роки і готові поділитися пам’яттю про ці події в родині, а також готові поділитись отриманим досвідом в групі;
- хочуть взяти участь у спільному польсько-німецько-українському проекті, результати якого будуть задокументовані та стануть доступні широкій громадськості.

Дати та місця проведення семінарів:
- 3-9 липня 2017 р. - Львів, Україна
- 5-11 листопада 2017 р. - Освенцим, Польща
- 18-24 березня 2018 р. - Олдау, Німеччина

Робочі мови: англійська, польська, німецька, українська.

Фінансове забезпечення:
В межах проекту організатори допомагають в отриманні візи для в’їзду до Польщі та Німеччини, забезпечують проїзд від Львова до Олдау та Освенцима, а також зворотну дорогу, проживання, харчування в місцях проведення проекту, а також місцеві поїздки. Учасники мають власноруч отримати (якщо відсутній) закордонний паспорт, а також придбати страховий поліс. Учасники з України покривають власноруч витрати, пов’язані з проїздом до Львова. Реєстраційний благодійний внесок за участь у проекті становить 100 євро по курсу НБУ (для учасників з України).

Умови участі:
- обов’язкова участь у всіх трьох частинах проекту;
- добре володіння англійською мовою (частина програми -
відбуватиметься національними мовами або з перекладом, частина – англійською мовою).
наявність закордонного паспорту громадянина України для виїзду за кордон;
- індивідуальна страховка під час перебування за кордоном.

Щоби взяти участь у проекті просимо подати онлайнову заявку до 15 травня 2017 р. https://goo.gl/forms/NPK7hfo3bU0ifu4O2
Про результати відбору ми повідомимо до 31 травня 2017 р.

Контакти:
Олекса Стасевич, координатор в Україні
Тел.: +380 67 622 7218, +380 50 309 7997
E-Mail: oleksiy.stasevych@gmail.com

Олег Овчаренко, координатор в Україні
Тел.: +380 67 276 8826
E-Mail: oleh.ovcharenko@gmail.com

Докладно: http://www.iofc.org/uk/zaproshuyemo-vziaty-uchast-u-proekti-istoriya-pochynaetsia-v-rodyni_2017-2018-event_ukr

Post has attachment
Підбірка корисних інструментів для тих, хто займається розшифровувати аудіозаписів. http://productivityblog.com.ua/?p=2610

Post has attachment
Родинна історія: що молоді українці, поляки і німці пам'ятають про Другу світову? +Олег Овчаренко​ на "Громадському" розповідає про досвід проєкту "Історія починається в родині".

Post has attachment
У середу, 10 травня, у Львові відбудеться презентація історико-драматичного фільму «Чужа молитва». Стрічка знята режисером Ахтемом Сеїтаблаєвим на основі реальних подій. В центрі сюжету – доля молодої кримсько-татарської дівчини Саіде Аріфової, яка в роки Другої світової війни врятувала життя 88 єврейських дітей-сиріт. Незважаючи на смертельну загрозу, дівчина бере під свій захист небезпечних вихованців та перетворює маленьких євреїв на татар – дає їм нові імена, навчає мови, звичаїв і молитов.

Post has attachment
We invite youth from Ukraine, Poland and Germany to apply to the participation in the History begins in the family project 2017-2018 which is focused on dealing with the family memories of 3 European countries about the Second World War.

Deadline for submitting applications: 15 May (Ukraine), 31 May (Poland and Germany).

Read more at: http://www.iofc.org/uahtp-history-begins-in-the-family-project-en

Post has attachment
"Мене тягне в це місце. Справа в тому, що мій дід був есесівцем". — "Чому ти це сказав! Мого діда вбили в Аушвіц, в Освенцімі", — майже прокричала Ґабі. Через годину нащадки ката і жертви йшли по вулиці і мовчали. А через рік Ґабі й Уве побралися.

2006 рік. Краків. Полька Ґабріела разом з друзями весело проводила вечір в кафе "Singer". Жарти, сухе вино, розмови про спільних знайомих, про подорожі. Товариство вирішило зробити фото.
Свою допомогу запропонував самотній чоловік, котрий сидів за сусіднім столиком. Поляк? Ні! Українець? Також ні. Він говорив з якимсь дивним акцентом. Виявилося, що Уве — німець. Він приєднався до товариства, зав'язалася бесіда."

Post has attachment
Дорогі друзі! Міжнародна громадська організація "Основи свободи", Міжнародний дім зустрічей молоді в Освенцимі, Фундація Нижньосаксонських місць пам’яті/Miсце пам’яті Берґен-Бельзен запрошують молодь з України віком 18-19 років подавати заявки на участь у міжнародному молодіжному проєкті "Історія починається в родині...". Заявки приймаються до 15 травня.

Це вже другий проєкт, який ми впроваджуємо спільно з партнерами з Німеччини та Польщі. З результатами попереднього проєкту можна познайомитися на веб-сайті www.dialogue-of-generations.org.

Post has attachment
Партнери з організації "Простір гідности" запрошують до участи у школі для фасилітаторів діялогів з використанням методики ненасильницької комунікації:

"​Пишемо Вам цього разу, щоб поділитися гарною новиною!
Наш задум відкрити довгострокову школу для фасилітаторів діалогу, засновану на ННС, здійснюється!

Дякуємо вам за підтримку на шляху до втілення цього задуму. ​Минулої п'ятниці ми розпочали відбір учасників для участі у ​школ​і​​. Ми очікуємо, що інформація про можливість навчання "Інженерів Порозуміння" досягне тих, хто мріють присвятити себе справі побудови миру через налагодження діалогу, а тому дуже просимо вас долучитися і поширити інформацію своїми мережами.

До участі в конкурсі запрошуються зацікавлені та мотивовані особи ​з Донецької, Луганської, Дніпро​петровської​, Харківської та Одеської областей​, ​​які незалежно​ від​ роду​ ​діяльності відчувають потенціал налагоджувати ​зв'язок між сторонами​ конфлікту і таким чином розвивати культуру діалогу в Україні.

Детальніше про умови навчання і відбору — на веб-сайті проекту https://peaceengineers.com/ та ФБ-сторінці https://www.facebook.com/PeaceEngineers/.

​На учасників програми чекає 60 днів тренінгів ​з Ненасильницького спілкування, фасилітації діалогу, медіації, коучингу, ведення переговорів, технік роботи з посттравматичним синдромом і психоемоційною травмою тощо від ​визнани​х​ міжнародних спеціаліст​ів​, а також супровід і ​підтримка під час активної практики у громадах на місцях.

​​Впродовж усього періоду​ програми​​ майбутні Інженери порозуміння ​ проживатимуть у спільноті школи​ з метою повноцінного занурення в атмосферу навчання​, а між тренінгами повертатимуться додому, щоб виконати домашні завдання і засвоїти знання, здобуті під час тренінгів.

"Інженери Порозуміння" - це​ безпрецедентна​ інтенсивн​а однорічна​ навчальна програма​ у сфері побудови миру через відновлення соціальних зв'язків та врегулювання конфліктів​.

Б​ільше інформації — у прес-анонсі, що додаємо до цього повідомлення, а також за посиланнями:
* процес відбору: https://peaceengineers.com/take-part/tests
* умови участі: https://peaceengineers.com/take-part/conditions
* навчальну програму: https://peaceengineers.com/school/curriculum

Post has attachment
Дорогі друзі, колеги! Вітаємо вас з Новим роком і спішимо поділитися тим, що ми завершили роботу над історіями життя шахтарських родин.

28 історій розміщено в онлайновій галереї "Шахтарські історії", 2 історії не увійшли до неї, оскільки оповідачі вирішили не публікувати їх у загальному доступі.

Коротка статистика за результатами реалізації проєкту "Шахтарські історії зі сходу та заходу України":
- 30 життєвих історій оповідачів віком від 20 до 90 років
- 27 родин з 13 різних сіл та містечок України
- 20 волонтерів взяли участь у експедиціях зі збору усних історій

Білозерське, Вугледар, Даченське, Межиріччя, Мирноград, Новогродівка, Новоекономічне, Новоукраїнка, Острів, Павлоград, Родинське, Сокаль, Червоноград

Проєкт впроваджено МГО "Основи свободи" та ГО "Наше майбутнє" у співпрації з Незалежною профспілкою гірників України за фінансової підтримки Посольства Швейцарії в Україні та Фундації "Айрін Прествіч Траст" (Велика Британія).

Post has attachment
Публікуємо відеозапис із зустрічі учасників проекту "Історія починається в родині" з пані Ярославою Мельничук, колишнім в’язнем ҐУЛАҐ, яка відбулася 22 березня 2016 року ц Центрі міської історії Східно та Центральної Европи (м.Львів).

Під час зустрічі пані Ярослава розповіла про досвід ув’язнення, життя в трудовому таборі, поділилася тим, що допомагало їй вижити й лишатися сильною.

Модерування: Людмила Левченюк
Відео: Ольга Шевчук

Wait while more posts are being loaded