Profile cover photo
Profile photo
Ali Khezeli
269 followers
269 followers
About
Ali Khezeli's posts

Post has shared content
در هیاهوی در آمدنِ گندِ فیش‌های حقوقی برخی مسئولان مملکت، میزان حقوق مقام‌های ارشد حکومت امریکا از گذشته تا سال ۲۰۱۵ را ببینید:
https://pressgallery.house.gov/member-data/salaries

نسبت قابل توجهی از این مبالغ، کسر مالیاتی می‌شود و هر چه میزان حقوق یک فرد در امریکا بیشتر باشد، درصد افزون‌تری از آن را بایستی به عنوان تکس بپردازد.

این هم حقوق سالانه‌ی پرداختی به سناتورها از سال ۱۷۸۹ تاکنون:
http://www.senate.gov/artandhistory/history/common/briefing/senate_salaries.htm

#شفافیت
@K1inUSA

Post has shared content
شهید مطهری در مقدمه کتاب داستان راستان مینویسد:

"از ذکر این نکته نیز نمی‌توانم صرف نظر کنم که، در مدتی که مشغول نگارش یا چاپ این داستان‌ها بودم، بعضی از دوستان ضمن تحسین و اعتراف به سودمندی این کتاب، از اینکه من کارهای به عقیده آنها مهم‌تر و لازم‌تر خود را موقتاً کنار گذاشته و به این کار پرداخته‌ام، اظهار تأسف می‌کردند و ملامتم می‌نمودند که چرا چندین تألیف علمی مهم را در رشته‌های مختلف به یک سو گذاشته‌ام و به چنین کار ساده‌ای پرداخته‌ام. حتی بعضی پیشنهاد کردند که حالا که زحمت این کار را کشیده‌ای پس لااقل به نام خودت منتشر نکن! من گفتم چرا؟ مگر چه عیبی دارد؟ گفتند اثری که به نام تو منتشر می‌شود لااقل باید در ردیف همان اصول فلسفه باشد، این کار برای تو کوچک است. گفتم مقیاس کوچکی و بزرگی چیست؟ معلوم شد مقیاس بزرگی و کوچکی کار در نظر این آقایان مشکلی و سادگی آن است و کاری به اهمیت و بزرگی و کوچکی نتیجه کار ندارند؛ هر کاری که مشکل است بزرگ است و هر کاری که ساده است کوچک.

اگر این منطق و این طرز تفکر مربوط به یک نفر یا چند نفر می‌بود، من در اینجا از آن نام نمی‌بردم. متأسفانه این طرز تفکر- که جز یک بیماری اجتماعی و یک انحراف بزرگ از تعلیمات عالیه اسلامی چیز دیگری نیست- در اجتماع ما زیاد شیوع پیدا کرده. چه زبان‌ها را که این منطق نبسته و چه قلم‌ها را که نشکسته و به گوشه‌ای نیفکنده است؟

به همین دلیل است که ما امروز از لحاظ کتب مفید و مخصوصاً کتب دینی و مذهبی سودمند، بیش از اندازه فقیریم. هر مدعی فضلی حاضر است ده سال یا بیشتر صرف وقت کند و یک رطب و یابس به هم ببافد و به عنوان یک اثر علمی، کتابی تألیف کند و با کمال افتخار نام خود را پشت آن کتاب بنویسد، بدون آنکه یک ذره به حال اجتماع مفید فایده‌ای باشد. اما از تألیف یک کتاب مفید، فقط به جرم اینکه ساده است و کسر شأن است، خودداری می‌کند. نتیجه همین است که آنچه بایسته و لازم است نوشته نمی‌شود و چیزهایی که زائد و بی مصرف است پشت سر یکدیگر چاپ و تألیف می‌گردد.

عاقبة الامر در جواب آن آقایان گفتم: این پیشنهاد شما مرا متذکر یک بیماری اجتماعی کرد، و نه تنها از تصمیم خود صرف نظر نمی‌کنم، بلکه در مقدمه کتاب از این پیشنهاد شما به عنوان یک بیماری اجتماعی نام خواهم برد."


پ.ن: اگر شهید مطهری از حوزه اخراج نمیشد، حتما یک جای کارش میلنگید!
ولی خدا را شکر اخراج شد!
Photo

Post has shared content
سلام.
دو پاراگراف اول بسیار مهم است:
لزوم تشکیل پلیس علمی/آکادمیک در ایران

باز هم یکی دیگر از این اسپم های تقلب علمی/آکادمیک را دریافت کرده ام. اگر ایران می واهد در مسیر رشد علمی باقی بماند و واقعا هدف گذاریش این است که تا سال 1404 قدرت علمی اول منطقه و ان شا الله در آینده، یکی از قطبهای علمی دنیا باشد، باید با پدیده ی پایان نامه نویسی به جای دانشجو، مقاله نویسی به جای محقق، چاپ کتاب به جای مولف، و سرقت علمی به معنی عام به مثابه ی یک جرم برخورد کند (البته با مجازات متناسب علمی / آکادمیک؛ مانند اخراج از دانشگاه).

تصویب قانون متناسب و ایجاد قوه ی قهریه در برخورد با این بزهکاریهای علمی برای حیات آکادمیک کشور لازم است.

نکته ی منفی و تاسف آور این است که بعضی از نمایندگان و مسوولان اجرایی کشور به همین نحو مدارج علمی خودشان را به دست آورده اند و طبیعی و بدیهی است که به این گونه بزه-ستیزی ها تمایلی ندارند.

اما هر چه جلوتر برویم و تعداد این مسوولان بیشتر شود، مقابله با این وضعیت سخت تر می شود. کاش کسی تا دستش می رسد کاری کند...
Photo

Post has shared content
مهم مهم مهم ...

بخش هایی از صحبتهای صریح امروز حضرت امام خامنه ای  #روحی_فداه  خطاب به مسئولان که دراغلب رسانه ها پررنگ نشد و کمتر توجه شد :

نمیدانم اینکه ما سالی چندمیلیارد لوازم آرایشی وارد میکنیم راست است یا نه...نمیدانم این موضوع واردات خودروهای امریکایی صحت دارد یا نه ، امریکاییها خودشان هم بدلیل مصرف بالا ، خودروی امریکایی سوار نمیشوند ، آنوقت ما برای هوس یک پولدار نوکیسه میرویم و ازیک شرکت درحال ورشکستگی خودرو میخریم ، این غلط است !

تصویر فروشگاههایی رابه من نشان دادند که بالای تابلویش زده بودند "فقط اجناس داخلی فروخته میشود" ... بارک الله ، آفرین به این مغازه دار!
درمقابل ، برخی فروشگاههای بزرگ که وابسته به دستگاههای حکومتی هم هستند ، مملو از اجناس خارجی اند ، چرا ؟!
این ظلم به کارگر ایرانی است !!

به من گزارش داده اند برخی میروند کارخانه ها رااز دولت میخرند و وام هم میگیرند اما برای فروش زمین آن ، به یک بهانه ای کارخانه راتعطیل میکنند و وام راخرج ساخت و ساز میکنند ، دولت و قوه قضائیه برخورد جدی کنند !

مسئولین میگویند تعرفه واردات راافزایش نمیدهیم تا قاچاق کالا افزایش نیابد ، آیا این منطقی است !؟
خب جلوی قاچاق را بگیرید ...
منظور من ازقاچاقچی ، آن "کوله بر سیستانی"  نیست ، باآن کوله بر مبارزه هم نشود اشکالی ندارد !!!
منظور بنده قاچاقهای سازمان یافته و صدها و هزارها کانتینری است که دارد وارد میشود ، شما دولتید خب برخورد کنید !

یکی ازبهانه های مسئولان برای واردات اینست که فناوری اجناس خارجی جدید وپیشرفته است ...
پاسخ من اینست ؛ ماکه میتوانیم موشک با برد 2هزارکیلومتری با خطای کمتراز 10متر بسازیم ، آن مغز آیا نمیتواند خودرویی بسازد که مصرف 13 لیتر در100کیلومتر رابرساند به 5 لیتر در 100کیلومتر!؟
چرابه ذهن خلاق جوانهای خودمان مراجعه نمیکنید !؟

مواردی هم به من گزارش میشود که برخی سودجوها و نوکیسه ها که متاسفانه تعدادشان کم هم نیست ، گاهی ازطریق رشوه به مسئولین ، گاهی ازطرق مختلف دیگر و گاهی ازطریق ارتکاب جنایت و صدمه زدن ، جلوی برخی تولیدات داخلی رامیگیرند وتولیدکنندگان رابه زانو درمی آورند ...
دستگاههای مسئول اطلاعاتی و قضایی باید باشدت بااینها برخورد کنند !

به مسئولین خوش بینم ، منتها کارها یکجایش میلنگد ، خب بگردید این شکافها را پیداکنید !
ببینند کجای این استخر شکاف دارد که هرچه آب میریزند پر نمیشود

بعضی به بنده میگویند چرا اینقدر "دشمن دشمن" میکنید !!!؟ ...
امریکا دشمن است چه من بگویم و چه نگویم !!!
آنها رااز در رانده ایم میخواهند از پنجره وارد شوند ...
ما مظلومیم اما قوی هم هستبم مثل مولایمان امیرالمومنین علیه السلام

#مرگ_بر_آمریکا  
#هیهات_منا_الذلّة  
Photo

Post has shared content

Post has attachment
نکاتی از سخنرانی ای که امروز گوش کردم:
اطلاعاتی که در مورد دین و دینداری به ما می رسد مثل دانه های تسبیح پراکنده اند و نظم ندارند. به همین خاطر ما متوجه نمی شویم که نکته اصلی چیست و کمبود ما کجاست. همچنین خیلی ها آدم های خوبی هستند اما به همین علت فکر می کنند خوب نیستند و خیلی ها آدم های بدی هستند و به همین علت فکر می کنند خوب هستند.
نخ تسبیح و نکته اصلی، جهاد با نفس است. در قیامت ما را بر اساس تعداد حرف های راست و دروغ یا... محاسبه نمی کنند. بلکه این مبارزه با نفس است که یک تجلی آن ممکن است دروغ نگفتن باشد. ارزش راست گویی انسان به همین است، نه صرف خوب بودن کار.
در قرآن و روایات آمده است که دشمنان مسلمانان ضعیف اند و شیطان هم ضعیف است اما هیچ جا نیامده است که هوای نفس ضعیف است. برعکس، روایت داریم که بزرگترین دشمن انسان نفس او است. انسان می تواند از جانش بگذرد، اما گذشتن از هوای نفس سخت است!
منبع: سخنرانی با عنوان "تنها مسیر"، جلسه اول
این هم نکته ای از برداشت های خودم:
همه ما دوست داریم آدم های خوبی باشیم و به همین خاطر سعی می کنیم کارهای خوبی انجام دهیم. اما گاهی می بینیم سخت است و نمی توانیم ادامه دهیم، مثل نماز شب. به نظر من نکته این است که انگیزه "خوب بودن" کافی نیست و انگیزه مبارزه با نفس لازم است.
Photo

Post has shared content
آیت الله صافی گلپایگانی:
بنده بار‌ها گفته‌ام که از نظر شرع مقدس حبس بدهکاران مالی جایز نیست و چنین افرادی نباید زندانی شوند.

کسانی که حاکم شرع جامع الشرایط اجازه حبس آنها را می‌دهد ، باید با زندانی‌شدن به تربیت آنها بپردازید و طوری شود که وقتی از زندان خارج می‌شوند، مرتکب اعمال خلاف نشوند.

فظ حقوق خانواده زندانیان از وظایف مهم مسئولان این سازمان‌ است که باید در این زمینه نهاد‌ها و دستگاه‌های مربوطه هم شما را یاری و همکاری کنند به نحوی که با حبس سرپرست خانواده، حقوق خانواده او تضییع نشود، و باید از نظر اقتصادی و فرهنگی آن‌ها را تأمین نمود.

دقت شود این سخنان یک مجتهد مسلم زمان ماست. حالا در عمل، ما به جای عمل به اسلام، رفته ایم راحت‌ترین راه را جهت مجازات انتخاب کرده ایم. چون زندانی کردن صدای حقوق بشری‌ها را بلند نمی کند و از آن سو‌ می‌‌شود به مجرم فشار آورد. زندان‌هایمان که به جای محل تربیت، محل واترقی شده است. نه ایران، اکثر کشور‌های جهان داستان همین است.

Post has attachment
سلام.
اللهم بارک فینا و بارک لنا فی بنائنا
و چه حق است #لتسکنوا_إليها
و به نقل از امام رحمت می گویم که "برای یک مرد پس از قبول اسلام هیچ سودی بهتر و برتر از همسری با یک زن مسلمان درستکار نیست، زنی که مرد را با دیدن خود شاد سازد..."
ان شاء الله از همه دوستان خیلی زود خبرهای خوب بشنویم. برای همه دعا می کنم و خودم هم التماس دعا دارم.
#الحمدلله
#اللهم_بارک_لی 
#ما_دو_نفر

پ.ن. البته خبر مربوط به ۲۵ تیرماه میشه! خبر داغ رو توی اینستاگرامم گذاشته بودم. خدا رو شکر اواخر مرداد هم مراسم داشتیم.
#التماس_دعا
Photo

Post has shared content
امروز ميگفت فلاني و فلاني خائن اند و اين خيانت نامه است نه توافق نامه و بيانيه...
گفتم شك داري كه رهبري راضي نيست كسي را كه فرزند ملت ناميده خائن بنامي؟
گفت نه.
گفتم طلبه ها همديگر را تا مرز كتك نقد ميكنند اما اذان كه گفت پشت هم نماز ميخوانند...
هيچ اشكالي ندارد بگوييم مذاكره كنندگان از خطوط قرمز گذشته اند چون چشم داريم و ميبينيم كه گذشته اند
اما خائن ناميدن يعني نفوذ به قلب و اعتقاد و ذهن آنها كه چنين چيزي را فقط خدا ميتواند
لذا به نام نقد براي خودمان گناه نخريم...
خائن گناه كار است و خطاكار بي گناه...
لاجناح عليكم ان اخطأتم ولكن ماتعمدت قلوبكم...

طراح عكسهايي مانند اين عكس حتما گناهكارند
Photo
Wait while more posts are being loaded