Profile

Cover photo
50 followers|29,076 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

DiasporaTV

Shared publicly  - 
 
Wireless konfigurimi i Tornado M55 Plus HD
Wireless konfigurimi i Tornado M55 Plus HD
1
Add a comment...

DiasporaTV

Shared publicly  - 
 
www.gatojca.info - me shije :)
1
Add a comment...

DiasporaTV

Shared publicly  - 
 
Per te qene sa me afer jush t'ju japim informacionin e pyetjeve qe keni, prej tani mund te na kontaktoni direkt ne MSN Messenger. Ju presim ne adresen diasporatv@hotmail.com
 ·  Translate
1
Add a comment...

DiasporaTV

Shared publicly  - 
 
Urime dhe Pershendetje ne TV MITROVICA, kanali 82, cdo dite prej ores 17:00
 ·  Translate
1
Add a comment...

DiasporaTV

Shared publicly  - 
 
Tornado M55 ne SHQIP - www.DiasporaTV.com - IPTV Shqip
Tornado M55 ne SHQIP - DiasporaTV.com - IPTV Shqip
 ·  Translate
1
Add a comment...

DiasporaTV

Shared publicly  - 
 
Lidhje te webfaqeve te ndryshme ne http://albanian.biz/lidhjet/media/ - Nese keni webfaqe per te publikuar, dergoni ate ne Albanian.biz
 ·  Translate
1
Add a comment...

DiasporaTV

Shared publicly  - 
 
Klikoni http://diasporatv.com/support/ dhe mund te degjoni dhe lexoni pergjigjet ne shume pyetje qe mund t'ju interesojne. Nese keni pyetje shtese, mos hezitoni te na kontaktoni duke klikuar http://diasporatv.com/bisedomene/chat.php
 ·  Translate
Support. Mirësevini në faqën përkrahëse të DiasporaTV. Në këtë faqe do t'i gjeni të gjitha përgjigjet në pyetjet tuaja. Nëse nuk gjeni përgjigjen këtu, ju lutemi kërkoni bazën e njohurisë në anën ...
1
Add a comment...

DiasporaTV has a new profile photo.

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

DiasporaTV

Shared publicly  - 
 
Mos harroni t'i tregoni shoqërisë dhe familjes tuaj për DiasporaTV!
 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Tagline
TV kanale shqip pa nevojen e antenes satelitore
Introduction
Si Funksionon DiasporaTV Çka ofrohet

DiasporaTV ofron kanale televizive Shqiptare. Ju lutem shfletoni listën e kanaleve. Përpos kanaleve televizive në këtë listë mund të shihni edhe listën e radio kanaleve. Poashtu në platformën tonë ka qindra DVD tituj nga humori, muzika, filmi, dokumentarët dhe teatri Shqiptar.

Si punon platforma DiasporaTV

Nuk ka nevojë për antenë satelitore, as CableTV kompani lokale në vendin ku banoni e as për kompjuter. Ju porositni resiverin me parapagim prej DiasporaTV dhe kur pranoni resiverin me postë, e lidhni me një kabllo HDMI prej resiverit në televizor dhe një kabllo e internetit (network cable) shkon prej resiverit në modem apo router (kuti të internetit në shtëpinë tuaj). Kjo është e tëra rreth instalimit. Kur pranoni kutinë nga ne, brenda është edhe një udhëzues në gjuhën shqipe i cili ju ndihmon se si ta instaloni dhe përdorni resiverin e DiasporaTV.

Çfarë shpejtësije e internetit duhet që të funksionon DiasporaTV?

Për të përdorur shërbimin e DiasporaTV, duhet të keni shpejtësinë e lidhjes internetike së paku 1,200 kbps (apo 1.2 mbps). Për shikim të këndshëm sugjerohet shpejtësia prej 2,000 kbps (apo 2.0 mbps) ose më e lartë.

Si mund të bëhet porosia?

Klikoni në linkun POROSI E RE. Plotësoni formularin. Në formular do të zgjedhni porosinë tuaj dhe formulari do ta bëjë matjen dhe stabilitetin e shpejtësisë tuaj të internetit. I plotësoni te gjitha informatat tuaja si Emri, Mbiemri, Adresa, Telefoni dhe E-mail adresa. Hapi i fundit në formular është kryerja e pagesës ku mund t’i shihni mënyrat e ndryshme për të paguar. Kur plotësohet formulari dhe dërgohet porosia, do t’ju vijë një e-mail automatik nga DiasporaTV me informata në detaje rreth porosisë tuaj. Gjatë gjithë kohës në formular nga ana e djathtë do të shihni çmimin që do të paguani për DiasporaTV.

Links
Contact Information
Contact info
Phone
+17188191049
Email
MSN
diasporatv@hotmail.com