Profile cover photo
Profile photo
Galaxy Guard
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
BEYMEN İLE ENERJİNİN IŞILTISI HİÇ KESİLMESİN

Türkiye geneli şubelere bakım anlaşması ve UPS satışı (30 adet, 3 KVA)
Beymen, Türkiye'nin hazır giyim markalarından biri olarak, 1971 yılında Osman Boyner tarafından kurulmuştur.
Beymen Multibrand Stores, Beymen Club, Beymen Blender ve Beymen Shu adlarında alt markaları bulunan Beymen'in, Türkiye genelinde 60'ı aşkın mağazası mevcuttur.
Dior, Saint Laurent, Valentino, Celine, Stella McCartney, Dolce&Gabbana gibi pek çok marka, Türkiye'de sadece Beymen mağazalarında satılmaktadır


#beymen #kesintisizenerji #kesintisizgüçkaynakları #upsgüçkaynakları #giyim #tekstil #mağaza #kesintisizgüçkaynağıbakımı #üretim

KAYNAK: www.upsteknoloji.com/referanslar.php
Photo
Add a comment...

Post has attachment
SHELL AUTO GAS  GALAXYGUARD ILE GASLIYOR

Dünyanın önde gelen enerji firmalarından biri olan Shell, dünyada büyüyen enerji talebininin karşılanmasına ekonomik, çevresel ve sosyal yönden duyarlı yöntemlerle yardım ederek önemli bir rol oynuyor.
Shell Türkiye; Satış ve Operasyon, Ticari Akaryakıtlar ve Ticari Filo iş birimlerini kapsayan  “Perakende Satışlar” ile “Madeni Yağlar”, “Rafineri ve Dağıtım”, “Enerji ve Gaz”, “Arama ve Üretim”, “Havacılık Satışları”, “Kimya Satışları” ve  “Denizcilik Satışları” alanlarında faaliyet gösteriyor. Shell, Türkiye’de 700 personel ve perakende ağında 1000 istasyon ile 12 bin dolaylı çalışanıyla çalışmalarını sürdürüyor.

#kesintisizgüç #upsteknoloji #pegasus #güç #elektrik #işletmelerdeenerji #süreklienerji #galaxyguard #shell #shellautogas #otomobil #araç 
KAYNAK: www.upsteknoloji.com/referanslar.php
Photo
Add a comment...

Post has attachment
EN ÖNEMLİ ANLARINIZDA ENERJİ SIKINTISI YAŞAMAYACAĞINIZ İYİ BİR HAFTA DİLERİZ.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
STARGATE RT SERISI KESINTISIZ GÜÇ KAYNAKLARI

Galaxy Guard stargate RT serisi kesintisiz güç kaynakları kabin sistemlerinde yatay veya dikey kullanımda küçük/Orta işletmeler, Merkezi sunucu sistemleri, Network haberleşme sektörlerinin ihtiyaçlarını sorunsuz ve yüksek performans ile karşılaya bilmek amacı ile üretilmiş bir kesintisiz güç kaynağıdır.

Gerçek sinüs çıkışlı On-line UPS
160 VAC ~ 300 VAC geniş giriş gerilimi aralığı
Çift çevrimli ( Double conversion )
CPU kontrolu ile maksimum güvenlik
PFC fonksiyonu (Güç faktörü düzeltimi)
Statik bypass özelliği
Cold start (Aküden çalışma özelliği )
RS232 port üzerinden haberleşme
Aşırı yük ve kısa devre korumalı
Açılışta otomatik test özelliği
Yüksek verim ile enerji tasarrufu
SNMP desteği (Opsiyonel)
Manuel bypass (Opsiyonel)
Yüke göre değişen fan hızı (Akıllı fan)
Ek akü bağlayabilme özelliği (Opsiyonel)
Giriş / çıkış / yük / akü / frekans durumunu gösteren büyük, anlaşılır lcd display ve led gösterge
Gelişmiş akü yönetimi (ABM)
Kompakt, hafif, sessiz yapı (EMI/RFI)
Ücretsiz ups yönetim yazılımı (Kapatma ve yeniden başlatma)
2 yıl tam garanti
CE, ISO 9001 sertifikalı
10 yıl yedek parça garantisi
#kesintisizgüç #upsteknoloji #güç #elektrik #işletmelerdeenerji #süreklienerji #galaxyguard #kesintisienerji #enerjinizkesilmesin #akıllıkentler #sunucusistemleri #şehirlerdeelektrik #elektrikveyaşam

DEVAMI: http://upsteknoloji.com/urunler.php?id=126&sef=stargate-rt-1-2-3-kva
Photo
Add a comment...

Post has attachment
PEGASUS KANATLARINI GALAXY GUARD İLE AÇIYOR

Pegasus Hava Yolları, Official Airline Guide (OAG) tarafından hazırlanan raporda 2011 ve 2012 yıllarında olduğu gibi 2013 yılında da koltuk kapasitesi açısından tarifeli uçuş gerçekleştiren Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu arasında “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havayolu” oldu.
Türkiye’de havacılık sektörünü değiştiren ve uçmanın herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus Hava Yolları, 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding'in ortak girişimiyle İstanbul'da kuruldu. Mayıs 1990'da ilk uçuşunu gerçekleştiren Pegasus,2005 yılında ESAS Holding tarafından satın alınmış. Aynı yıl Kasım ayında düşük maliyetli havayolu taşıyıcısı olarak tarifeli iç hat seferlerine başlayarak Türkiye’de faaliyet gösteren 4. tarifeli havayolu olmuştur.

#kesintisizgüç #upsteknoloji #pegasus #güç #elektrik #işletmelerdeenerji #süreklienerji #galaxyguard #havayolları

KAYNAK: www.upsteknoloji.com/referanslar.php
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Aşırı ısınmayan lityum iyon pil üretildi
Lityum iyon pilleri giderek artan sayıda taşınabilir araçlarda kullanılıyor. Bunlar şu anda sahip olduğumuz en iyi piller, ancak %100 güvenli olduklarını söylemek mümkün değil. Bu pillerin zarar görüp aşırı ısındığında neler yapabildiğini hepiniz görmüşsünüzdür. Genelde çok sıcak bir alev topu oluşur ve pilin takılı olduğu cihazı yutar.

Lityum iyon pillerine bir alternatif bulana dek bu riski azaltacak bir yol bulmamız gerekir, Stanford Üniversitesi’nden bir ekip, aşırı ısınmaya uğramayan bir lityum iyon pili keşfederek bu soruna bir çözüm üretmiş gibi görünüyor. Burada giyilebilir insan vücut sıcaklık algılayıcısı esas işi gören kısım, ve pillerde kullanım için biraz özelleştirilmiş durumda.

Özelleştirilmiş algılayıcı, pilin elektrotlarına bağlanmış, nikel parçacıkları içeren bir plastik polimer şeklini almış. Normal şartlarda, elektriğin nikel parçacıkları üzerinden akmasına izin veriliyor, çünkü bunlar birbirlerine dokunuyor. Ancak, pil ısındığında polimer genişliyor ve belli bir sıcaklıkta nikel parçacıkları ayrılıyor ve bağlantı kopuyor. Elektrik akımı kesiliyor ve pil daha fazla ısınamıyor.

Burada polimerin faydası yalnızca aşırı ısınmayı durdurması değil elbette. Ayrıca, sıcaklık düştüğü zaman büzülmeye başlıyor. Böylelikle pil aşırı ısınmayı önlemek için çalışmayı durdurabilir, ancak sıcaklık kabul edilen sınırlara eriştiğinde yeniden çalışmaya da başlayabilir. Bunun anlamı, kullanıcının pahalı bir işlem olan pil değiştirme olayından kurtulması demek, tabii ki pilin gerçekten zarar görmemiş olması ve aşırı ısınmayı tekrarlamaması gerekiyor.

Tasarım, var olan pil tasarımlarına bir polimer eklemeye dayandığı için, bu tasarımın yürürlüğe girmesi ve toplu üretime katılması çok pahalı olmaz. Böylece umuyoruz ki Stanford’un keşfi ticari pillere çabucak uyarlanır ve bütün araçlarımızla beraber bizler de daha güvende oluruz.

Ekim’de, Cambridge Üniversitesi’nden araştırmacılar aynı boyuttaki bir lityum iyon pilinden çok daha fazla güç depolayan bir lityum-hava pili üretti, ancak bu tasarımın toplu üretimi görmesi için daha yıllar var.
#pil #ısınmayanpil #lityumiyonpil #güç #kesintisizenerji #elektrik  #kesintisizgüçkaynakları #upsgüçkaynakları 
KAYNAK: http://www.bilim.org/asiri-isinmayan-lityum-iyon-pil-uretildi/ 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
UZAY ZAMAN BÜKÜLMESİ DOĞRULANDI

Yüzyılın başarısı: Uzay araştırmacıları Einstein’ın 100 yıl önce öngördüğü çekim dalgalarını
doğrudan gözlemledi. Bu da Einstein’ın uzay-zaman bükülmesi teorisini doğruluyor.

 

Onlarca yıllık araştırmalar sonrası, uzay bilimciler ilk kez çekim dalgalarını doğrudan gözlemlediklerini duyurdu. Böylece Albert Einstein'ın 100 yıl önceki genel görelilik kuramında geçen Kütle Çekim Teorisi de doğrulanmış oldu.

Çekim dalgaları yıldız gibi büyük gök cisimleri hızlandığında ortaya çıkıyor. Uzayı büküp genişletiyorlar.

ABD'deki Ligo Çekim Dalgaları Gözlemevi astrofizikçileri, gözlemleri sırasında birbiriyle çarpışan iki kara delik tespit etti. Çarpışma sesinin kaydedildiği bildirildi. Nobel Ödülü alabileceği düşünülen keşifte Alman araştırmacılar da yer aldı.

Max-Planck Enstitüsü Çekim Fiziği Bölümü Direktörü Bruce Allen, kara deliklerden alınan sinyalin çekim dalgalarının doğrudan varlığı konusunda hiçbir şüphe bırakmadığını bildirdi.

Bruce, Hannover'de grubundaki iki bilim insanının sinyali ilk keşfedenler olduğunu belirtti. Allen'in meslektaşı Alessandra Buonanno, çekim dalgalarını doğrudan gözlemleme olasılığıyla birlikte evrenin araştırılması yolunda şimdi temel bir aracın ortaya çıkmış olduğunu belirtti.

Araştırmacılar, çalışmanın ayrıntılarını "Physical Review Letters" adlı dergide anlatıyor.

Einstein'ın genel görelilik kuramı, kütle çekim dalgalarının varlığını öngörüyor. Buna göre, cisimlerin kütleleri ne kadar büyükse, çekim kuvveti de o kadar büyük olur. Bu kuram, kara delik gibi büyük kütleli cisimlerin hem çok fazla çekim kuvvetine, hem de zamanı bükebilme yeteneğine sahip olduğunu öngörür.

KAYNAK: http://www.ortakhaber.com/uzay-zaman-bukulmesi-dogrulandi.html#.Vry6EaLS_eU.facebook 

#uzay #zaman #uzayzamanbükülmesi #galaxyguard #bilim #Einstein #görelilikkuramı #bilimadamı 

www.upsteknoloji.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
17 Yıl önce aramızdan ayrılan Barış Manço'yu sevgi, rahmet ve saygıyla anıyoruz...

"Unutmadık Seni"

‪#‎Barış‬ ‪#‎Manço‬ ‪#‎BarışManço‬ ‪#‎UnutmadıkSeni‬ ‪#‎Sevgi‬ ‪#‎Rahmet‬ ‪#‎Saygı‬ ‪#GalaxyGuard

www.upsteknoloji.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
UPS ALIRKEN İHTİYAÇ İYİ BELİRLENMELİ…

Kesintisiz Güç Kaynağı satın alırken, öncelikle ihtiyaç iyi belirlenmeli gerekiyorsa bu konuda firmalardan teknik destek alınmalıdır. Güç seçimi, yalnızca beslenecek cihazların etiketlerine bakılarak yapılmamalı yüklerin karakteristikleri ve anlık davranışları dikkate alınmalıdır.

Motorlar, Kompresörler, Lazerler, Tomografi Cihazları, Emar Cihazları ve çeşitli nonlineer akım çeken cihazlar güç tespiti yapılması gereken yüklerdir. Bu cihazlarda güç tespiti yapılması doğru güçte cihaz seçimi için gereklidir.

Güç tespiti nasıl yapılır?

Güç tespiti yapılabilmesi için; öncelikle pik akımı ölçebilecek pens ampermetreye sahip olunması gerekir. Bunun yanında akım dalga şeklini görmeye yardımcı olacak scope, enerji analizörü gibi cihazlarında bulunması faydalı olacaktır. Güç tespiti yapılacak yükün devreye girerken ve tam yükte çalışma anlarında çektiği pik akımları pens ampermetre ile ölçülerek ve scope, enerji analizörü gibi cihazlarla kaydedilerek, anlık akımlara göre güç hesabı yapılması uygun olacaktır.

#UPS #KesintisizGüçKaynağı #İhtiyaç #GereksizMasraf #Firma #Teknik #Destek #GüçSeçimi #Motor #Kompresör #GüçTespiti #GalaxyGuard #UPSTeknoloji

www.upsteknoloji.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
KIŞIN HAYAT KURTARAN ARAÇ KULLANMA TEKNİKLERİ

Çıkma dediler çıktınız, zincir tak dediler takmadınız, kar lastiği takın dediler dinlemediniz...

Bir metropolde oturuyorsunuz sabah kalktınız işe gideceksiniz camı açtınız ve o "beyaz çile" ile yüz yüze geldiniz. Yola çıkıp işe yetişmeniz lazım ama kafanızda deli sorular; arabamı nasıl çıkaracağım, yol buzlanmış mıdır, zincir takmam gerekir mi, ya patinajla otomobilimi kaydırırsam?... Gününüz bir kabusla mı başladı yani?

Ya da uzun yola gitmeniz gerekiyor. Uzun yolun çilesine bir de kış koşulları ekleniyor. Yokuş yukarı nasıl çıkacağım, ya gizli buzlanma varsa, rampa inmem gerekirse, takip mesafesini nasıl ayarlamalıyım?..

Aslında dikkat etmeniz gerekenler… Devamı: http://goo.gl/NtHBi4

#Kışın #Hayat #Araç #Teknik #Zincir #Lastik #Metropol #BeyazÇile #UzunYol #Kar #Kış #UPS #Güç #Kaynak #KGK #GalaxyGuard #UPSTeknoloji

www.upsteknoloji.com
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded