Profile cover photo
Profile photo
Ataşehir Perde
22 followers
22 followers
About
Posts

Post has attachment
Perde
Evliliğe ilk adıma atanların evlerini kurarken ilk düşündükleri şey şüphesiz Perde modelleridir. Tül modelleri ile kordine olmaları çok önemlidir… Aslına bakarsanız Kadınlar için ise Ev dekorasyonlarında olmazsa olmaz perdelerdir. Perde seçimi ve kullanımı ne kadar rahat olursa o kadar farkındalık artar. Perdenin şıklığı eve ve eşyalara yansırken aslında en önemli unsurdur da. Perdelerini yenilemek isteyenler, yeni eve taşınanlar evlenip yeni ev kuranlar 2014 de çok şanslı.
2014 Yılının Moda Perde Modelleriyle evlerinin bütün eşyalarına karar verebilirler. 2014 koleksiyonunda neler yok ki. Herkesin zevkine, isteğine hayaline uygun perde çeşitleriyle 2014 yılı kapıları çalıyor. Ev dekorasyonu demek insanın huzurunu bulması demek! Mutluluğu bulması demek! Stresli bir günün ardından rahat bir nefes alması demek!
2014 koleksiyonun başında sakallı tül perde modelleri geliyor. Perdeye bakış açınızı değiştirecek özelliklere ve görselliğe sahiptirler. Sakallı tül modelleri evleri adeta bir gelin gibi süslerler. Perde sektörü sürekli değişen tasarımlara sahiptir. Herkes evlerinin dekorasyonunu ilgi çekici ister. Herkesin zevkini yansıtan dekorasyonun temel parçası olan perde seçimlerinde oldukça dikkatli olmak gerekiyor.
2014 yılı koleksiyonunda Retro ağırlıklı desenlerde dikkatleri üzerlerine topluyor. Yarım meyve desenleriyle ağırlığını hissettiriyor. Egzotik renklerin ağırlığını hissettiren 2014 yılının perde koleksiyonunda geometrik çiçek desenlerine siyah, beyaz, pembe, turuncunun farklı tonlarını yansıtarak çok çekici ve sıra dışı çalışmalarla görücüye çıkıyor.
2014 yılının perde koleksiyonunda daha çok pastel tonların ve ihtişamlı tasarımların ön planda tutuluyor. Bu ihtişamın herkesi olumlu olarak da büyüsü altına alacağını ve yaşadığı hayata daha pozitif bakılmasında olumlu etkisinin olacağının garantisini veren kalite kokan 2014 perde koleksiyonu bayanları çok sevindirecek.
 
Perde modelleri ve Tül modelleri
Add a comment...

Post has attachment
Çok ince gözenekli pamuk, ipek veya sentetik dokuma şeklinde tarif edebileceğimiz kumaş türüdür.
Tül perdelerin enleri genellikle 300cm dir. İthal tüllerin yaygınlaşması, 140-150cm enindeki tüllerin kullanımını arttırmıştır. 30 derecede yıkayabileceğiniz ve asarak kurumaya bırakacağınız bu perdeler için Mobil Perde danışmanınızın tavsiye edeceği ütü ve temizlik yöntemini dikkate almanızı öneririz. Budak Perde
Add a comment...

Post has attachment
Dikey PVC perdeler daha çok ofis ve işyerlerinde tercih edilir. Dikey perdeler PVC veya kumaştan yapılabilirler. PVC 89mm kumaş ise 127 mm’dir. PVC bantları sabunlu suyla temizlenebilir. Kumaş nemli bezle silinir. Dikey perdelerin eğimli yüzeylerde kullanılabilme özelliği vardır. Yandan veya ortadan ikiye ayrılmış sistemlerde mevcuttur. İsteğe göre PVC rayı aynı bandın alınlığıyla kamufle edilebilirler. Dikey perdelerin tavana monte özelliği vardır. Duvara L şeklinde ayaklarla uygulanır. Tavan uygulamaları daha dekoratiftir. Güneş ışınları kanattan ters çevirerek kesilebilir. Budak Perde
Add a comment...

Post has attachment
Jaluzi perdelerin hammaddesi alüminyum olup 16mm ve 25mm bant genişliğindedir. Genellikle iş yerlerinde tercih edilen micro jaluzi perdeler işlevsel olarak diğer perdelere göre daha fazla özelliğe sahiptir. Toplama payının az olması tavan mesafesi sınırlı olan yerlerde dahi sorunsuz kullanılmasını sağlar. Bantların hareket kabiliyetleri, içeri giren ışığı dilediğiniz ölçüde ayarlamanıza yardımcı olur. Bantların bombeli formları ise tam bir örtücülük sağlar. Kısacası kullanıldığı yerde tek başına kullanıcının tüm ihtiyacına cevap verir özelliktedir. Çeşitli montaj şekilleri vardır; örneğin zıgıl sistemi, açılır kanatların üstüne monte edilebilir, aynı zamanda perdenin sallanmasını da engeller. Eğer perde hareket etmeyecek ise alttan sabitlenerek oynaması engellenir. Ayrıca iki cam arası jaluzi sistemleri de mevcuttur. Bantların hareket kabiliyeti sayesinde ışık girmesi önlenir. Eğri yüzeylerde de jaluzi uygulamaları yapılabilir. Nemli bezle alüminyuma zarar verilmeyecek şekilde silinebilir.
Add a comment...

Post has attachment
Stor Perde

Stor perde, kullanımı ve tamiri en kolay mekanizmalı perdedir.Ortalama ömrü 4 yıldır. Temiz – Tozsuz mekanlarda ve amacınma uygun kullanımda bu ömür 5 – 6 yıla kadar çıkabilir.Her ne Kadar büro / ofis perdesi olarak bilinsede, evlerde de rahatlıkla kullanılabilir.

Oldukça fazla renk ve kumaş seçeneği vardır. Stor perde kumaşları ham kumaş değildir. Üzerinde bayanların işleme ve dantellerinde kullandığı, sertleştirici madde olan kola nın sanayi tipi olan, apre vardır. Apre işleminde kumaş, pvc akrilik bir maddeyle kaplanır. Bu sertleştirme işleminin yapılmasının sebebi, kumaş boruya sarılırken, sağa – sola yalpalamamasını sağlamasıdır.

Kumaş seçenekleri arasında, “Karartma”, “Güneş Isısını Kırıcı” ve “Tül” seçenekleri vardır.
Stor perdeler, büyük yapı marketlerde standart ölçülerde satılabilir. Ancak ülkemizde belirli bir pencere standardı olmadığından dolayı, bu ölçülerin büyük bir bölümü pencerelere uygun değildir. Bu imalat biçimi, ancak pencere standartlarına uygun olan ülkeler için geçerlidir. Ayrıca sadece bu standartlara uygunluk da yeterli değildir. Bu tarz standartları yakalamış ülkelerin bir çoğunda, evlerde ve villalarda atelyeleri vardır. Ve yine, ufak tamirat ve kesim işlerinde pratik becerileri gelişmiştir.

Bu perdeler 2. Dünya Savaşı nda cumbalı evlerde karartma perdesi olarak kullanılmıştır…
Stor perdelerin tümü motorlu – motorlu uzaktan kumandalı olarak çalışabilir.
Stor perdenin ingilizce adı ” Roller Blind ” dir.
Halk arasında yazılışı ” Store Perde ” olarak bilinse de doğrusu ” Stor Perde ” dir.

Stor Perde Temizliği

Stor perdeler, mekan umumi veya çok tozlu olmadıkça kolay toz ve leke tutan perdeler değildir. Apre ( Sertleştirici ) tozun, kumaş içeri nufus etmesini önler. Haftalık yapılacak nemli bezle temizlik, kumaşın uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Ufak lekeler ise, kurşun kalem silgisiyle rahatlıkla yok edilebilir.

Stor perde yıkanabilen kumaşlar, polyester ve sun screendir.
Polyester ve pamuklu kumaş 4 – 6 yıllık ömrü boyunca en fazla 2 – 3 defa yıkanabilir. Yıkama düz bir zemine kumaşı yatırarak yapılmalı ve fazla yıpratılmamalıdır. Ayrıca kumaşın kırılmamasına özen gösterilmelidir.

Stor Perde Kumaşları

Polyester Kumaş
En ekonomik ve sun screen den sonra en dayanıklı stor perde kumaşıdır. Aprelidir. Ömrü boyunca ( 3 – 5 yıl ) 2 – 3 defa düz bir zemine yatırarak yıkanabilir. Bir çok desen ve renk çeşidi vardır.

Pamuklu Kumaş
Pamuklu kumaşlar da, dayanıklı kumaşlar sınıfında sayılabilir. Yıkanması tavsiye edilmez.

Keten Kumaş
Özellikle bayanların rağbet ettiği bir kumaştır. Etek süslerini, dantel ve makromeleri de çok iyi taşımasına rağmen, en dayanıksız stor perde kumaşıdır. Güneşin yüksek ısısına dayanıklı değildir. Bu sebeple az güneş alan yerlerde tercih edilmelidir.

Şantug Kumaş
En eski stor perde kumaşıdır. Polyester ve screen kumaş gibi dayalıklı kumaşlat arasında sayılabilir. Uzun yıllar kullanılan apreli santug kumaş, güneşin de ektisiyle kemikleşir. Bu kumaşın basit durmasına sebep olabir.

stor perde
Add a comment...

Post has attachment
Zebra perdeler stor perde grubunda yer alan görünümünden ötürü zebra ismini almış çizgili mekanik perde sistemleridir.

Zebra perde sistemleri hem gece hem gündüz kullanılabilen perde çeşididir. Son dönemlerde en çok tercih edilen perde çeşidi zebra perdedir. Gerek evlerde, gerek iş yerleri ve ofislerde oldukça yaygın kullanım alanına sahip olan zebra perdelere budak Perde kalitesiyle ulaşabilirsiniz.

En kaliteli kumaşlardan üretilip en profesyonel işçilikle hazırlanmış zebra stor perdeleri en uygun fiyatlarla müşterilerine sunan firmamız zebra stor perdelerde mekanizma arızalarına karşın 5 yıl garanti vermektedir. Zebra perdeler hakkında detaylı bilgi almak için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.
Add a comment...

Post has attachment
Hastanelerde Acil, Ameliyathane, yoğun bakım,  yeni doğan ünitelerinde, Hasta Yatan Servislerde Polyester kumaş , Sağlık bakanlık logolu, Anti bakteriyel ve su geçirmez kumaşlardan  yapılmaktadır. dokulu perdeleri

Alev almaz perdeler

 konforludur ve hastanelerde güvenle kullanılabilir.
 Zor alevlenebilir bir dokuya sahiptir ve daima etkilidir.
 mükemmel kullanım özellikleri göstermektedir, doğaldır ve maddi açıdan büyük avantajlar saglamaktadır:
 Hızlı temizlenir, hızlı kurur uzun ömürlüdür ve yanmaz özelliğe sahiptir.
 bugün beş kıtada zor alevlenebilen kumasları temsil etmektedir.
 Bu marka konfor ve güvenligi Hoechst AG tarafından tescil edilmistir.
 dünyaca tüm yangın testlerini basarıyla geçmis ve tüm endüstri ülkelerinin yangın denetim normlarına uygundur.
 Kumasa islenmis sirket logosu  kumasa ilisik size  güvencesini garantilemektedir.
antibakteriyel etkisi bulunmaktadır. Fizyolojik ve dermatolojik olarak herhangi bir etkiye sahip degildir
perdeleri 60°C kadar dezenfektanla yıkanabilir.
 

Trevira ® CS textured curtains

Flameproof curtains.

 Trevira ® CS are comfortable and can be used safely in hospitals.
 Hard tissue has a flammable and always effective.
 Trevira ® CS excellent handling characteristics shows, it is natural and financially major advantages are:
 Quick to clean, dries quickly is long lasting and has the fireproof feature.
 Trevira ® CS today to five continents represents ignitable fabrics.
 This brand of comfort and safety Hoechst AG has been registered by.
 Trevira ® CS world all fire tests success of the past and all the industrial countries fire control norms are.
 ROPIMEX been committed to the company logo ® Fabric and attached to the fabric Trevira ® CS ® you ROPIMEX assurance guarantees.
 Trevira ® CS antibacterial effect is located. physiological and no effect dermatologically It is not the owner.
 Trevira ® CS curtains up to 60 ° C with disinfectant washable.
**********************************************************************************************************************Alev almaz perdeler

 ıslak ortam kumaşıdır.
 Patentli bu kumas: antibakteryel, zor alevlenir / kendi kendine söner, antistatik, su geçirmez, cilde zararsızdır, ıslak durumda cilde yapısmaz.
 Kir ve lekelere karsı etkisiz ve uzun ömürlüdür. Küf ve küf leke olusumuna izin vermez.
 Piyasada satılan temizlik ürünleri ve süngerle kolay bir sekilde temizlenebilir.
 Renkler: mavi, beyaz, sarı, bej yada açık yesil rengi.
 kumasları Çevre Kurumunda kayıtlıdır.
 

 Ray Sistemleri

Siparisi kolay: Çiziminiz yeter!

Üzerinde genislik ve uzunluk boylarının belirtildigi, arzu ettiginiz bölmeleri gösteren elden bir çizim hazırlamanız, tavan

yüksekligini ve istenilen geçis yüksekligini belirtmeniz yeterlidir.

Oda ortasında serbest duruşlu: Perdeyi durdurmak için bitis kapağı 
Add a comment...

Post has attachment
Perde Aksesuarları
Perdelerinizi aksesuarlar ile tamamlayın.

Perdenizi daha da güzel gösterecek olan, doğru seçilmiş perde aksesuarlarıdır. Perde çubukları, perde topuzları ve korniş çeşitlerini  bulabilirsiniz.

 perde asma sistemi ile ihtiyacınız olan ölçüye ve beğendiğiniz perdelere göre kendi perde asma sisteminizi oluşturabilirsiniz.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded