Profile cover photo
Profile photo
Ewa Serenity Iwaniec
23 followers
23 followers
About
Posts

Post has attachment
Wracam po dłuuuuuugiej przerwie (wiem, że czekaliście i pewnie nadal czekacie na niektóre teksty; tak, nadrobimy) i wracam oczywiście z podsumowaniem miesiąca. A raczej kwartału, bo ostatnio filmów oglądamy troszkę mniej niż uprzednio, dlatego noteczki w tej serii pojawiają się dość rzadko (a co rzadko się u nas ostatnio nie pojawia, pewnie zapytacie – odpowiem: wolny czas i ochota na napisanie coś na bloga). Ale żeby nie przedłużać to zapraszam do przeglądu.
Add a comment...

Post has attachment
Zawsze, kiedy piszę o urban fantasy, podkreślam, że jeszcze nie spotkałam się z idealną powieścią w tym podgatunku literatury fantastycznej. Idealną, czyli taką, która umiejętnie będzie dawkowała ilość magicznych/fantastycznych stworzeń na arkusz wydawniczy. Przyznam bez bicia – moja nadzieja na znalezienie takiej pozycji umarła. Dlatego tym większym zaskoczeniem było dla mnie „Post Scriptum” Mileny Wójtowicz, polecone przez Ćmę Książkową.
Add a comment...

Post has attachment
Jeśli po długim czasie od zakończenia lektury nie wiedzieć co powiedzieć o książce, to jest kilka opcji. Albo była tak dobra, że wciąż staracie sobie ułożyć w głowie pochwalny pean na jej cześć. Albo była tak dziwna, że nie wiecie jak ją interpretować. Albo i jedno, i drugie. Tak właśnie jest w przypadku „Niepełni” Ani Kańtoch.
Add a comment...

Post has attachment
Nie ma nic lepszego na upały niż książka – a to powachlować się można, a jak się ma ich odpowiednio dużo – można zbudować z nich stos i ukryć się w jego cieniu. A skoro już mowa o stosach książek, to trochę udało mi się tych książek ostatnio zgromadzić.
Add a comment...

Post has attachment
Pisząc ten tekst, mam świadomość, że być może dolewam oliwy do prawie wygasłego już ognia. Albo paliwa rakietowego, bo znając środowisko, o którym za moment napiszę i temat, który poruszę, mogę się spodziewać, że nie obejdzie się bez ofiar. Ale nie mogę przejść bez komentarza obok tego, co się w fandomie wydarzyło i nie mogę nie udzielić odpowiedzi na kilka zasadniczych pytań, które się pojawiło przy tej okazji.
Add a comment...

Post has attachment
Warszawskie Targi Książki w tym roku miały do zaoferowania trochę więcej niż niekończące się kolejki i mnogie stoiska z książkami. W tym roku bowiem, po raz pierwszy na targach pojawiły się panele dyskusyjne i prelekcje poza główną kanapą literacką.
Add a comment...

Post has attachment
Minął tydzień odkąd wróciłam z The Witcher School, larpowej superprodukcji i cóż, prawdopodobnie jednej z najlepszych przygód mojego życia. Minął tydzień, a ja wciąż przeżywam, emocjonuję się, wciąż myślę tylko o tym, co działo się na zamku Grodziec… przepraszam w wiedźmińskiej twierdzy Kaer Marter.
Add a comment...

Post has attachment
Już 16 kwietnia premierę mieć będzie antologia “Fantazmaty”. Z tej okazji postanowiłam zadać kilka pytań jej głównemu pomysłodawcy oraz koordynatorowi całego projektu, Dawidowi „Fenrirowi” Wiktorskiemu.
Add a comment...

Post has attachment
Ja się nie będę kajać, okej? Po prostu wciąż nie mogę się zebrać i skończyć recenzji “Niepełni” Anny Kańtoch, więc odwlekałam notkę jak mogłam, bo materiału nie było. Ale teraz już jest. Bo mam już komplet prezentów świątecznych.
Add a comment...

Post has attachment
Od kilku dni mamy nowy 2018 rok, ale zanim przejdę do podsumowania roku poprzedniego to podsumuję trochę filmy, które obejrzałam w ostatnich dwóch miesiącach roku 2017. Ilość obejrzanych filmów pod koniec roku zdecydowanie nam spadła w stosunku do poprzednich miesięcy, ale to też trochę było wynikiem przedświątecznej bieganiny. A więc przed wami – filmowe podsumowanie listopada i grudnia.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded