Profile cover photo
Profile photo
Ewa Serenity Iwaniec
22 followers
22 followers
About
Ewa Serenity's posts

Post has attachment
Jest coś niesamowitego w tym, że czasami zupełnym przypadkiem odkrywamy serial, w którym grają nasi ulubieni aktorzy. Albo użyczają w nim swoich głosów. I zaczynamy go oglądać, a potem tak się wciągamy, że zapominamy, że właściwie zaczęliśmy go oglądać z powodu aktora, który się gdzieś tam pojawia.

Post has attachment
Ja wiem, że dwa tygodnie bez notki to dużo czasu, ale ostatnio nie bardzo był czas na pisanie – najpierw pełen stresu ostatni tydzień kwietnia, potem Pyrkon, a potem weekend-nie-weekend, który też sprawił, że nie miałam nastroju na pisanie. Więc podsumowanie dopiero teraz pod koniec pierwszego tygodnia maja. Kwiecień filmowo był pustynią – filmów nas interesujących w kinie jak na lekarstwo i pierwszy raz odkąd mamy CCU byliśmy w kinie tylko raz, resztę produkcji oglądając w domowym zaciszu.

Post has attachment
Moja znajomość z Jurajem Cervenakiem i jego prozą zaczęła się… dziwnie, bo od analizy. I to nie analizy samego dzieła, a od analizy recenzji tegoż. I kiedy przeczytałam ten tekst – stwierdziłam, że nie chcę mieć z autorem czy jego prozą do czynienia, bo to nie mój target, albo już nie mój target[1]. I na długie lata o „Władcy Wilków” zapomniałam. Przypomniała mi o nim znajoma, która przyszła do mnie po opinię o owym dziele (tak więc dzieje się – jesteśmy opiniotórczy!).

Post has attachment
Wydaje się, że wszyscy powiedzieli już wszystko w temacie Iron Fista. Niektórzy spisali ten serial na straty już po pierwszych sześciu odcinkach, a po finale utwierdzili się w przekonaniu, że było bardzo źle. Inni mieli mniej radykalne opinie, a część oglądających potrafiła najnowszy serial kooperatywy Marvel/Netflix docenić.

Post has attachment
Przy okazji premiery drugiej części „Obecności” twórcy zapowiedzieli powstanie kolejnego spin-offu, który miał się skupiać, jak wynikało ze wszystkich informacji, na Valaku. Jednakże… okazuje się, że zanim doczekamy się filmu z demonem w roli głównej (o ile można to tak ująć), powróci pewna znana nam już dobrze lalka.

Post has attachment
Marzec był wyjątkowym miesiącem pod względem filmowym – jak się okazuje widzieliśmy masę fajnych produkcji. Lepiej pod tym względem wypada tylko jeden miesiąc – maj roku 2015. Co ciekawe ten rok ma tendencję zwyżkującą – filmowy styczeń był bardzo słaby, potem był średni luty, teraz mamy bardzo dobry marzec. Co przyniesie kwiecień? Aż jestem ciekawa. 

Post has attachment
Lubię oglądać seriale. I choć nie potrafię ostatnio binge-watchować to od czasu do czasu marzy mi się, żeby mieć tydzień albo dwa wolnego i móc nadrobić wszystkie serialowe zaległości, wrócić do niedooglądanych serii, przerwanych i porzuconych.

Post has attachment
Na moją półkę wskoczyło kilka fajnych książek, więc postanowiłam je zebrać i zorganizować w stosik. Tym razem jest to stosik dość nietypowy, bo po raz pierwszy znalazły się w nim pozycje w języku obcym. Możliwe, że będzie ich przybywać, chociaż zależy to głównie również od dostępności papierowych egzemplarzy. 

Post has attachment
Na „Kong: Skull Island” wybierałam się pełna obaw – trochę rozwianych przez bardzo ładne trailery, ale nadal nie do końca pewna finalnego efektu. Bo to przecież był film tego samego studia, co „Godzilla”, która była mocno krytykowana

Post has attachment
Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. W związku z tym, chciałabym opowiedzieć wam o moich ulubionych kobiecych postaciach – silnych kobietach, które zapadły mi jako czytelniczce w pamięć. Z życzeniem sobie i Wam, aby literaci nie bali się tworzyć silnych żeńskich protagonistek.
Wait while more posts are being loaded