Profile cover photo
Profile photo
Kanada Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
17 followers
17 followers
About
Posts

Post has attachment
Ülkelerin refah seviyeleri ele alındığında, ABD, İngiltere gibi ülkelerle aynı safta yer alan Kanada, üniversite eğitimini tamamlamış bireylere prestijli bir diploma ve üst düzey kariyer vaad ediyor. Kanada’da üniversite eğitimini tamamlamak isteyen bireyler, eğitimin her aşamasında devlet kontrolü ve güvencesinde hizmet veren kurumlarca güçlü bir referansa sahip olabiliyor. Her yıl onlarca milletten yüzbinlerce öğrenciye ev sahipliği yapan Kanada, tercih edilebilecek uygun maliyetli, yüksek yaşam standartlarına sahip bir ülkedir.

Post has attachment
Kanada dil okulları her yaş öğrencisine eğitim verirken yaş grubuna göre eğitim şeklini ayarlamaktadırlar. Durum böyle olunca, yaşın ilerlemiş olması ya da genç olması İngilizce öğrenmeye engel olmaktan kalkıyor. Tercih yaparken dikkatli bir şekilde tercih yapmanız çok önemlidir

Post has attachment
Kanada’da vatandaşlığına başvurmak için Kanada’da Permanent Resident yani kalıcı oturum statüsünde bulunan ve vatandaşlık için gün sayan kişilerin beklediği C-6 isimli yasa 3 Mayıs 2017 itibari ile 45 Evet ve 29 Hayır oyu ile onayı alarak faaliyete geçti.

Post has attachment
Kanada dil okulları yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından dikkatli değerlendirilmesi gereken ülkelerden biri. Kanada’da refah düzeyi oldukça yüksektir ve tüm eğitim alanlarıyla birlikte dil eğitimi de Kanada devletinin garantisi altındadır. Dil eğitim programlarında dil okulu pazarındaki payı artırabilmek için Kanada Devleti tarafından büyük kampanyalar ve indirimler uygulanmaktadır. Yapılan indirimler ve kampanyalar yüzünden birçok öğrenci Kanada’da dil eğitimini tercih etmeye başlamıştır. Özellikle Toronto ve Vancouver şehirlerinde yoğunlaşan dil okulları, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için geniş kapsamlı eğitim fırsatları sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için http://www.eduvizyon.com/kanada-dil-okulu-fiyatlari/ web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Post has attachment
Kanada Üniversitelerinde Eğitim

Kanada’da lise sonrası eğitim ikiye ayrılır.İlk seçenek, üniversiteler ve ikinci seçenek Yüksekokullardır ( Teknik ve Sanat eğitimi ) Üniversiteler akademik , mesleki eğitimler vermektedir . lisans ve üzeri diploma dereceleri bu şekilde alınmaktadır.(BA, BSc, MA, MSc, PhD, vb). Yüksek okullar ise çeşitli sanat dallarında ve teknolojik alanlarda eğitim vererek iş alanı sunmakadır. Aynı zamanda yüksek okullardan sonra üniversitelere geçiş de mümkündür. Kayıt şartları ve kolay kabul açısında 2 yıllık bir okula, sonra 3 vede 4. yıllar için istediğiniz başka bir üniversiteye geçip üniversite eğitiminizi tamamlayabilirisiniz.Aynı zamanda Kanda’da yüksekokullar , Kanada üniversitelerine göre kıyasla daha ekonomik fiyatlara sahiptirler.

http://blog.eduvizyon.com/kanadada-universite-egitimi/

Post has attachment
Kanada’da Lise Eğitimi

Tüm dünyada belki de en iyi lise eğitimini veren ülke olan Kanada, yabancı öğrencileri de ağırlamaktadır. Üniversite eğitiminden önce sağlam bir temel oluşturmak ve daha nitelikli bir yüksek öğretim almak için hem Kanadalı öğrenciler hem de yabancı öğrenciler tarafından sadece yüzde 10’luk bir kesim özel liseleri tercih etmektedir. Devlet okullarını tercih etmedeki bu çok yüksek oran tamamıyla okulların çok kaliteli olmasından kaynaklanmaktadır. Teknik olarak bir analiz yapmak gerekirse acaba Kanada’da Lise Eğitimi nasıldır?

daha fazla bilgiye : http://www.eduvizyon.com/kanadada-egitim/

Post has attachment
Kanada’da Yüksek Lisans

Dünya’dan her yıl binlerce öğrencinin yüksek lisans için başvuruda bulunduğu Kanada, ekonomik eğitim imkanları, yüksek eğitim kalitesi ve oldukça geniş imkanları ile dikkat çekiyor.

Prestij Sahibi Bir Diploma

Kanada’da eğitimin her alanında çok sıkı bir denetim ve kontrol mekanizması var. Bu nedenle de tüm okullardaki eğitim kalitesi Dünya geneli ile kıyaslandığından oldukça üst seviyelerde. Kanada’dan alınan bir yüksek lisans diploması ile tüm Dünya genelinde iş başvurusu yapmak mümkün.

daha fazlası için : http://blog.eduvizyon.com/neden-kanadada-yuksek-lisans/

Birleşmiş Milletler verilerine göre, Kanada uzun yıllardır "dünyanın en yaşanılır ülkesi" olarak tanımlamıştır. Ülke dünya'da ki en barışçıl ülkelerden biri olup her düşünce sistemine sahip insanların rahatlıkla yaşadığı nadir ülkelerden biridir.

Kanada İngilizce ve Fransızca'nın resmi dil olduğu tek ülkedir. Fransızca konuşan Kanadalı nüfusu %75 ile Quebec eyaletinde yaşamaktadır.

10 farklı eyalette 10 farklı eğitim sistemi bulunan Kanada’da temel eğitim 10 yıl sürer. Merkezi bir eğitim sistemi yoktur. Her eyalet kendi eğitim sistemini oluşturur.Her eyaletin bir eğitim bakanlığı bulunur.Devlet okulları yanı sıra özel okullarda bulunan Kanada’da okullar Eylül ayında açılır ve Mayıs ayında da eğitim tamamlanır.

Kanada’da yaklaşık 90 tane üniversite bulunur.Bu üniversitelerin yanı sıra lisans ve sertifika eğitimi veren üniversite’ye bağlı kolejlerde bulunur. Kanada üniversitelerine müracaat ( Ontorio eyaleti dışında ) doğrudan üniversitelere yapılır. Her üniversite kendi kriterlerine göre öğrenci yerleştirir. Kanada üniversitelerinin kendi aralarında oluşturmuş olduğu bir birlik vardır. “Association of Universities and Colleges of Canada” olarak bilinen bu kuruluş üyesi tüm okullar Türkiye’de YÖK tarafından tanınmıştır.

Kanada Üniversiteleri hakkında şu linkleri izlemenizi tavsiye ederiz.

Kanada'da Eğitim : http://www.eduvizyon.com/kanadada-egitim/

Kanada’da Master Başvuru ve Kabul Koşulları : http://www.eduvizyon.com/kanada-master-basvuru-ve-kabul-kosullari/

Post has attachment
Kanada dil okulları yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından dikkatli değerlendirilmesi gereken ülkelerden biri. Kanada’da refah düzeyi oldukça yüksektir ve tüm eğitim alanlarıyla birlikte dil eğitimi de Kanada devletinin garantisi altındadır. Dil eğitim programlarında dil okulu pazarındaki payı artırabilmek için Kanada Devleti tarafından büyük kampanyalar ve indirimler uygulanmaktadır.

Yapılan indirimler ve kampanyalar yüzünden birçok öğrenci Kanada’da dil eğitimini tercih etmeye başlamıştır. Özellikle Toronto ve Vancouver şehirlerinde yoğunlaşan dil okulları, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için geniş kapsamlı eğitim fırsatları sunmaktadır.

Dünya'nın en yaşanabilir ülkelerinden biri hiç şüphesiz Kanada, suç oranı en düşük ve en güvenli ülkelerinden biridir. Dolayısi ile bu detaylar Kanada'yı uluslararası alanda bir cazibe merkezi haline getirmiş ve dünyanın bir çok ülkesinden her yıl binlerce insan eğitim için Kanada'yı tercih etmiştir. Düşük yaşam maliyetleri ve düşük eğitim harcamaları, göçmenlik fırsatı, doğal güzellikleri, sıcak insanları, çok kültürlü yapısı, Kanada'yı eğitim alanında bir çok ülkeye göre cazip kılmaktadır.

Post has attachment
Yurtdışı dil okulları başvuru süreci

Yurtdışı dil okullarında başvuru süreci nasıl işler ? Dil okulu başvurularında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir ? İşte Yurtdışı Dil Okulları Başvuru Süreci hakkında tavsiyelerimiz.

devamı : http://www.taksitleyurtdisiegitim.com/8/yurtdisi-dil-okullari-basvuru-sureci.html
Wait while more posts are being loaded