Profile cover photo
Profile photo
TotalCopywriting.pl
49 followers -
Oficjalna strona Google+ bloga Total Copywriting. Aby mieć dostęp do szczegółowych informacji i najświeższych aktualizacji, dodaj tę stronę do swoich kręgów.
Oficjalna strona Google+ bloga Total Copywriting. Aby mieć dostęp do szczegółowych informacji i najświeższych aktualizacji, dodaj tę stronę do swoich kręgów.

49 followers
About
TotalCopywriting.pl's posts

Post has attachment
Dlaczego błędem jest pytać klientów, czego chcą

Post has attachment
„Nie chcę słyszeć, że tekst, który piszę do reklamy, został uznany za odkrywczy. Chcę, żeby był na tyle interesujący, aby skłonił do zakupu produktu, który reklamuję. Bo jeśli reklama nie sprzedaje produktu, to nie jest kreatywna.” ~David Ogilvy
Photo

Post has attachment
„Copywriting to sztuka sprzedawania poprzez tekst.” ~John E. Kennedy, ojciec reklamy

Sformułował dwie ponadczasowe koncepcje, które całkowicie odmieniły oblicze reklamy i którymi ustanowił fundamentalne reguły zawodowego copywritingu.

To był majowy wieczór, 1904 roku …

Do Lord & Thomas — trzeciej co do wielkości w tamtych czasach agencji reklamowych na świecie — dostarczono wiadomość zaadresowaną do dyrektora, A. L. Thomasa.

Pan Thomas wręczył wiadomość swojemu młodemu partnerowi — Albertowi Laskerowi, który siedział wtedy w swoim biurze. Wiadomość brzmiała następująco:

„Jestem w salonie na parterze. Mogę Panu powiedzieć, czym jest reklamowanie. Wiem, że Pan tego nie wie. I będzie to miało dla mnie wielkie znaczenie, jeśli będzie Pan wiedział, co to jest… również dla Pana będzie to wiele znaczyło. Jeśli chciałby Pan wiedzieć, czym jest reklamowanie, proszę przysłać po mnie hotelowego. Zjawię się w Pańskim biurze.” ~John E. Kennedy

John E. Kennedy? Ani pan Thomas, ani pan Lasker nie znali tego człowieka.

Chociaż Kennedy nie miał o tym pojęcia, Lasker poszukiwał odpowiedzi na powyższe pytanie od siedmiu lat.

Spragniony odpowiedzi wezwał Kennedy’ego do swojego biura. Był to moment narodzin reguł reklamy i copywritingu znanych i aktualnych do dzisiaj. To, co usłyszał od Kennedy’ego, było bowiem bardzo proste w swej istocie i raz na zawsze odmieniło całą branżę:

„Reklamowanie to sztuka sprzedaży w druku.”

Po spotkaniu dwóch panów, Kennedy dołączył do Lord & Thomas i został najlepiej opłacanym copywriterem na świecie, między innymi dzięki swojej koncepcji sztuki sprzedaży w druku.

Każdy, kto chce być copywriterem — kto chce się nauczyć pisać teksty reklamowe — zanim zacznie się uczyć o nagłówku, o retoryce, o gwarancji, o post scriptum, czy o tym, jak robić research, aby poznać produkt, potencjalnego klienta i rynek … najpierw powinien opanować sztukę sprzedaży, a następnie adaptować jej reguły do poziomu tekstu.

Aktualizując definicję Kennedy'ego, to też sztuka sprzedaży w Internecie za pomocą słowa pisanego. Czyli sprzedaż zwielokrotniona.
Photo

Post has attachment
„W ekonomicznie dobrych czasach ludzie chcą się reklamować. W słabych — muszą.” ~Bruce Barton (1886-1967), copywriter dawnych dni
Photo

Post has attachment
Ostatnio wywiązała się krótka, ale użyteczna dyskusja pod tym artykułem. Warto zajrzeć, bo fajne wskazówki dla tych, co żyją lub chcą żyć z pisania tekstów reklamowych…

Post has attachment
Nie trzeba kupować amerykańskich gazet i wyszukiwać specjalistycznych artykułów z zakresu pisania tekstów marketingowych. Wystarczy wejść na Total Copywriting …

Post has attachment
Jest rano, jest poniedziałek, a to oznacza NOWY artykuł na Total Copywriting! Co dziś ciekawego? Cóż, jeśli chciałbyś pisać bez wysiłku ... szybciej ... bardziej przyjemnie ... i bardziej skutecznie ... i bez tzw. „blokad twórczych” ... i WIĘCEJ ... to wyłącz wszystko, zamknij wszystko i zanurz się w tym krótkim tłumaczeniu tekstu jednego z najlepszych, najbardziej produktywnych copywriterów świata —

Post has attachment
Jakiś czas temu napisał do mnie Bartek, który chciałby na poważnie rozpocząć swoją karierę jako copywriter. Jego pytanie było proste. Co robić, by dobrze zacząć?

Pytanie to dało pomysł, aby stworzyć nową kategorię. I jest: „kariera copywritera”. Od dziś będę pisał teksty nie tylko poświęcone stricte pisaniu, ale takie, które mają pomóc wystartować ze swoim małym biznesem jako autor tekstów reklamowych. Nie w agencji, lecz jako freelancer.

Praca w większości podrzędnych agencji jest mało rozwojowa, a żeby dostać się do czołówki, trzeba mieć już się czym pochwalić. I to nie byle czym, bo osiągnięciami.

Stąd najprościej i najpewniej zacząć jako freelancer.

W kolejnych artykułach podpowiem, jak rozpocząć BEZ konieczności rejestrowania działalności gospodarczej. Tak, jest firma, która ci w tym pomoże. Podpowiem, skąd czerpać najlepszą, praktyczną, sprawdzoną wiedzę techniczną. Podpowiem, jak szlifować własne umiejętności. Podpowiem, jakie książki przyspieszą twoją karierę… i jakie cofną cię w rozwoju — a zaufaj mi, tych drugich jest mnóstwo na polskim rynku. W tej profesji nie tylko liczyć się co czytasz, ale i czego nie czytasz!

Ponieważ jest to pierwszy artykuł w tej kategorii, to zacznijmy od ZERA — od początków, fundamentów, podstaw …

Post has attachment
Kolejny poniedziałkowy MEGA art! Kto kojarzy Elmera Wheelera? W swoich czasach był to najlepszy sprzedawca na świecie. No, jeden z najlepszych. Ukuł pięć punktów, które są kwintesencją jego rzemiosła. Poznasz je dziś w kontekście copywritingu — pisania mocnych, sprzedażowych tekstów. Co najlepsze, zrobiłem cztery screeny z mojego prywatnego „swipe file”, czyli zbioru tekstów legend copywritingu, żeby łatwiej było pojąć każdy z punktów i użyć w praktyce — zapraszam ...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded