Profile cover photo
Profile photo
‫ד"ר סוזנה הורוביץ‬‎
אורטופדית-מנתחת בכירה, מומחית בטיפול וניתוחי ברכיים ופגיעות ספורט.
אורטופדית-מנתחת בכירה, מומחית בטיפול וניתוחי ברכיים ופגיעות ספורט.
About
Posts

חוות דעת אורטופדית

ד"ר סוזנה הורוביץ מוכרת כאחת האורטופדים המנוסים בארץ המתמחים בעריכת חוות דעת רפואיות בתחום האורטופדי, וקביעת אחוזי נכות.

ד"ר סוזנה הורוביץ צברה ניסיון רב שנים בהערכה ראשונית ומהירה של אחוזי נכות, ובעריכת חוות דעת אורטופדיות.
 
ד"ר סוזנה הורוביץ היא כירורגית-אורטופדית בכירה במערך האורטופדי של בית החולים ע"ש שיבא, תל השומר, והיא ממונה כמומחית אורטופדית על ידי בתי המשפט, על ידי בתי הדין לעבודה בכל רחבי הארץ, ועל ידי עורכי הדין של הצדדים, לצורך הגשת חוות דעת רפואיות בדבר נכותם האורטופדית של תובעים, והשאלות האחרות הכרוכות בכך.
 
במקביל לעריכת חוות הדעת, ניתן ייעוץ רפואי מקיף שמטרתו מיצוי הזכויות הנובעות ממצבך הרפואי.

הערכת אחוזי נכות

יש חשיבות רבה לקבלת הייעוץ והערכת הנכות עוד בטרם ההחלטה בדבר נקיטת הליכים בעלי אופי משפטי.

המומחיות הרפואית והניסיון המצטבר של ד"ר סוזנה הורוביץ בתחום זה, מקטינים בדרך כלל לאין שיעור את הסיכון, בכך שבמקרים מסוימים מתאימים, נמנע מהנפגע פתיחה בהליך משפטי מיותר.

מאידך, מאובחנות במקרים רבים אצל הנפגע פגימות רפואיות בעלות משמעות רבה לעניין הנכות הרפואית, שהחולה לפעמים אינו מודע לקיומם או שאינו מיחס להם חשיבות בשל חוסר ניסיונו וחוסר ידע רפואי.

אם הנך סובל מנכות כללית, או מנכות שנגרמה בתאונת עבודה, או מנכות מעבודה שנגרמה אט אט במשך השנים עקב תנאי עבודה שאינם הולמים (מיקרוטראומה), או ממחלת מקצוע, או שאתה סובל מנכות שנגרמה בתאונת דרכים בזמן או בדרך אל ו/או מהעבודה, הנך זכאי לקבלת לקבלת גמלה מביטוח לאומי.

לקבלת ייעוץ בעניין חוות דעת רפואית, נכות, אחוזי נכות או תביעה לנכות,תוכל לפנות בטל. 03-6347038.

ד"ר סוזנה הורוביץ
אורטופדית מנתחת
וייצמן 14, קומה 14, תל אביב
03-6347038
clinic@knees.co.il
 
 
 
Add a comment...

Post has attachment
קרע ברצועה צולת קדמית בברך  ACL

קריעת רצועה בברך יכולה להיגרם בפתאומיות בזמן סיבוב פתאומי של הברך מלווה בהתכווצות פתאומית חזקה של השריר הארבע ראשי (ה-Quadriceps). הנפגע ירגיש תחושת קריעה, כאילו הברך "ברחה". בזמן הטראומה יכול להיווצר גם נזק למניסקוס או לסחוס בברך. מדובר בנזק קשה לברך, nמלווה לעיתים במים בברך, שאינו מאפשר לספורטאים לחזור לפעילות הרגילה.
 

ניתוח שחזור רצועה צולבת קדמית בברך- הטכניקה החדשה All- Inside

ניתוח שחזור רצועה צולבת קדמית, שחזור acl, מתבצע גם הוא בשיטה ארטרוסקופית, עם חתכים זעירים בלבד בעור, וללא פתיחה של מפרק הברך. 
במקום רצועה קרועה, יש צורך לחבר שתל במקומה. קיימים 2 סוגי שתלים: שתל מהחולה עצמו בדרך כלל מאותה הרגל. או שתל המתקבל מבנק איברים.
בשנה האחרונה הוצגה בעולם על ידי חב' Arthrex טכניקה ניתוחית מתקדמת לשחזור רצועה צולבת קדמית, הקרויה All-Inside.
טכניקה זו מאפשרת לד"ר סוזנה הורוביץ להמעיט בפגיעה בעצם השוק ובשרירי הירך, לעומת הטכניקה שהייתה מקובלת עד כה, מבלי לפגוע באיכות השחזור האנטומי של הרצועה הקרועה. ליתרונות שיטה חדשה זו יש השפעה של ממש על התאוששות החולה מהניתוח וחזרתו לפעילות רגילה לחיי היום יום.
התוצאה של ניתוח מינימלי זה, היא התאוששות קלה יותר למנותח לעומת התאוששות לאחר שחזור בטכניקה הקודמת, הפחתה משמעותית ברמת הכאב לאחר הניתוח, וחזרה מהירה יותר לפעילות היום יומית.
 

 
שיקום הברך לאחר ניתוח שחזור צולבת קדמית ACL

אחר הניתוח יישאר המנותח ללילה אחד באשפוז של בית החולים, כששקית קירור מצננת את הברך המנותחת.
לאור שיכלול הטכניקה הניתוחית והמכשור הרפואי המשוכלל הקיים כיום, ד"ר סוזנה הורוביץ מאמינה בתהליך שיקום מואץ של הברך, באופן שמאפשר לחולה לחזור לחיים פעילים בתוך זמן קצר יחסית. בהתאם, כבר למחרת יום הניתוח יתחיל החולה בטיפולי פיזיותרפיה בליווי פיזיותרפיסט מוסמך, כדי להגיע לתוצאות המקסימליות לברך לפי פרוטוקול שיקום מסודר.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
מהו ניתוח החלפת חצי ברך?

ניתוח החלפת ברך מהווה את פתרון השכיח ביותר לברך ארטריטית אשר סובלת משחיקת סחוס משמעותית. החלפת כל מפרק הברך הוא ניתוח משחזר משמעותי, כשצידי הברך הנגועים נכרתים והעצמות נעטפות בתותבת המורכב ממתכת ומחומר פלאסטי קשיח. 
כעת, קיימת אפשרות טיפולית נוספת- החלפת ברך חלקית. זוהי למעשה החלפה של חצי ברך, במקום החלפת כל הברך.


לאיזה חולים מתאים ניתוח החלפת ברך חלקית?

לחלק מצומצם של חולים הסובלים משינויים שחיקתיים של הברך, השינויים פוגעים רק במדור אחד (צד אחד) בברך, בצד הפנימי או החיצוני של הברך. בחולים אלה יכולה ד"ר סוזנה הורוביץ לבצע ניתוח משקם המשמר חלק ניכר מהברך המקורית של החולה, והוא כרוך בטראומה קטנה יותר מאשר בהחלפת כל מפרק הברך, וכך גם כל מהלך ההחלמה והשיקום הינם קלים יותר, עם סיכויי הצלחה והסתגלות טובים יותר.


מיהם החולים שמצבם מאפשר להם להנות מהחלפה חלקית של הברך?

באופן טיפוסי, מצבם של חולים אלה בא לידי ביטוי בכך שהפיקה שלהם בברך כמעט ולא נפגעה, ציר הרגל תקין למדי , טווח התנועה כמעט מלא, הרצועות והגידים בברך אינם פגועים, בריאותם הכללית תקינה בסך הכל, והם אינם סובלים ממשקל יתר משמעותי. אך למרות זאת, חולים אלה סובלים מכאבים ניכרים ומקשיי תיפקוד עקב שינויים ניוונים שהופיעו רק בצד אחד של הברך, והם זקוקים להתערבות ניתוחית.
לעומתם, חולים הסובלים מפגיעה שחיקתית קשה יותר בברך, ממחלת מפרקים דלקתית, מהגבלה ניכרת בתנועות הברך, מקרע ברצועות של הברך, או שהם סובלים ממשקל עודף משמעותי, אינם מתאימים לניתוח זה.


ניתוח החלפת ברך חלקית

בשביל חולים שמתקיימים בהם המאפיינים שפרטנו לעיל,  קיים משתל מלאכותי המחליף רק צד אחד של הברך. זהו
  knee arthroplasty .unicompartmental 
באיור המובא כאן, מודגמת ברך בה בוצע החלפת כל מפרק הברך (מעל הכיתוב: Total), וברך בה בוצעה החלפת ברך חלקית (מעל הכיתוב Unicompartmental).

 
יתרונות מובהקים של החלפת ברך חלקית

בניגוד לניתוח בו מוחלף כל מפרק הברך, ניתוח החלפת ברך חלקית אינו משנה את ציר הברך, אינו מקריב את הרצועות למען השתל, וד"ר סוזנה הורוביץ נזקקת לביצוע חתך קצר יותר, שתוצאתו צלקת קטנה יותר, ודמם מופחת.

בשל מעורבות קטנה יותר של חלקי הברך בניתוח ההחלפה, כל ההתאוששות מהניתוח קצרה הרבה יותר, וטווחי התנועה המתקבלים לאחריו מלאים יותר וטובים יותר, לעומת מאשר לאחר החלפת כל פרק הברך. כמו- כן, השיקום וחזרה של כח השרירים ברגל, מהירה יותר, מה שמאפשר לחולה חזרה מהירה יחסית לפעילות תקינה ורגילה.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhoto
2013-07-15
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
על קרע במניסקוס וארטרוסקופיה ברך
 
ניתוחי ארטרוסקופיה של ברך מתבצעים בשל מגוון של סיבות, כשאחת השכיחות ביותר היא  קרע במניסקוס הנמצא בתוך הברך. קרע במניסקוס גורם לכאבים בברך, להצטברות נוזלים בברך, להגבלה בתנועות הברך, ולעיתים אף ל"נעילה" של הברך.
הטיפול בקרע במניסקוס בברך הינו בניתוח ארטרוסקופיה של הברך. להבדיל מניתוחים "פתוחים" בברך שבהם מבוצע בעור חתך ארוך יחסית הגורם לפגיעה משמעותית לרקמות, בניתוחי ארטרוסקופיה ברך מתבצע בעור בקדמת הברך חתך זעיר באורכו מילימטרים ספורים בלבד. הטראומה המינימלית הנגרמת לגוף מחתך כה זעיר בעור, גורמת לכך שהטראומה הניתוחית כולה הינה מינימאלית, מידת הכאב הכרוכה נמוכה יחסית, המטופל מסוגל ללכת על הרגל המנותחת ללא קביים מיד לאחר ניתוח, והוא חוזר לביתו כבר ביום הניתוח לאחר מספר שעות.
דרך החתך הזעיר מוחדרת לאזור הפגוע מצלמה פייבר-אופטית בקוטר ובאורך של קשית שתייה לערך. מצלמה זעירה זו מורכבת מעדשות זעירות וממערכת תאורה המבוססת על סיבים אופטיים, שמאירים ומגדילים את התצוגה של המניסקוס הפגוע בברך.
התמונה המתקבלת מוגדלת ומועברת ומוקרנת על מסך טלוויזיה, והיא מאפשרת למנתחת לראות על המסך את כלל תמונת הברך הפגועה, כולל את הקרע במניסקוס, וכל זאת, עם עירוב ופגיעה מינימאליים של הרקמות באזור שמסביב לברך, או של הרקמות שבתוך הברך. טכנולוגיה רפואית זו מאפשרת כיום למנתחת לטפל בפגיעות, לרבות בקרע של המניסקוס, בטכניקה ארטרוסקופית, במקום בניתוח פתוח שבו מבוצע חתך גדול בעור וברקמות מסביב לברך הפגועה.
הטיפול הארטרוסקופי בפגיעה בברכיים מבוצע דרך חתך זעיר דומה נוסף, דרכו ניתן להכניס לתוך הברך הפגועה מכשירים כירורגיים עדינים , שבאמצעותם ובאמצעות צילום הברך המוקרן על מסך הטלוויזיה, ניתן לפתור ולרפא את הפגיעות הנוספות בברך, ללא צורך בניתוח פתוח, ובדרך כלל גם ללא צורך בחתכים נוספים.
לאחר הניתוח בו מטופל הקרע במניסקוס, מומלץ בדרך כלל למטופל לחזור באופן מיידי להליכה בדריכה מלאה על הרגל המנותחת, תוך הפעלת עומס רגיל על הרגל כבר ביום הניתוח, וללא עזרת קביים.
מומלץ גם למטופל להתחיל מיד בהפעלה עצמית של הברך למירב טווחי התנועה, במהירות המרבית שניתן. תרגול עצמי זה כולל תנועות ליישור מלא של הברך, ולכיפוף מקסימלי שלה, באופן רצוני ויזום. 
החזרה לחיים פעילים היא לא רק מטרתו של כל חולה העומד בפני ניתוח ברך, אלא בסוג זה של התערבות ניתוחית-מינימלית, היא מהווה גם חלק חשוב מהטיפול שלאחר הניתוח. הקפדה על כללים אלה לא רק תאפשר לחולה לחזור לחיים פעילים בתוך זמן קצר, אלא היא גם חשובה על מנת לאפשר לספורטאים שבינינו לחזור בהקדם לפעילות ספורטיבית מלאה.

ד"ר סוזנה הורוביץ
אורטופדית-מנתחת
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded