Profile cover photo
Profile photo
Polska Szkoła STL
7 followers -
Polish School in St. Louis, Missouri
Polish School in St. Louis, Missouri

7 followers
About
Posts

W sobotę 2 maja 2015 roku uczniowie Polskiej Szkoły im. św. Jana Pawła II w St. Louis, Missouri pożegnali kolejny rok szkolny.  Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., do której dzieci zostały przygotowane przez siostry zakone ze zrgomadzenia Misjonarek Chrystusa Króla. Po Mszy św. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dypolmów, na które dzieci tak bardzo zasłużyły. Panie nauczycielki Maria Więcko, Kasia Niedźwiedzka, Ewa Urbańczyk-Wochniak, Kasia Sandoval i Renata Collett podziękowały swoim wychowankom za ich systematyczność i zangażowanie w polskiej szkole.  Ks. Proboszcz Hubert Zasada również podziękował dzieciom za pilną naukę wręczając im specjalne dyplomy z lekcji religii. Dzieci pamiętały o wdzięczności wobec swoich wychowawców i obdarzyły ich kwiatami i słodkimi prezentami. Dyrektor szkoły Małgorzata Moll podziękowała dzieciom, radzie pedagogicznej i rodzicom za ofiarną współpracę podczas roku szkolnego 2014/2015.  Podkreśliła również, że jednym ze wspólnch zadań rodziców i wychowawców jest kontynuacja wzmacniania poczucia dumy z bycia Polakiem i jej ważności wśród dzieci wychowujących się na obczyźnie.  Następnego dnia, w niedzielę 3 maja, wszystkie rodziny z polskiej szkoły po Mszy św. o godz. 11:00 spotkały się na rodzinnym pikniku, na którym nie zabrakło atrakcji.  Dorośli mieli okazję zrelaksować się w cieniu w gronie najbliższych i przyjaciół posilając się smacznym obiadem przyrządzonym na grilu, a dzieci miały okazję pobawić się m.in. na dmuchanej zjeżdżalni, wybrać zabawy przy stole z różnymi zadaniami, pomalować twarz i obejrzeć przedstawienie z żywym króliczkiem.  Pogoda nam dopisała i wszyscy z zadowoleniem i uśmiechem powitali wakacje. 
 

Post has attachment
Polska Szkoła im. św. Jana Pawła II została założona w 2011 roku.  Siedziba szkoły znjaduje się przy polskiej rzymsko – katolickiej parafii pod wezwaniem św. Agaty w St. Louis, Missouri. 
Szkoła oferuje zajęcia od przedszkola po klasy licealne dla uczniów w wieku od 4 do 18 lat i realizuje Program Nauczania dla polonijnch szkół dokształcających w USA, który został opracowany przez Komisję Oświatową Kongresu Polonii Amerykańskiej.  Uczniowie szkoły zdobywają wiedzę w zakresie języka polskiego, historii Polski, geografii Polski i religii.  
Rada Pedagogiczna szkoły składa się z sześciu wolontariuszy z księdzem proboszczem parafii Hubertem Zasadą na czele, dyrektorem szkoły Małgorzatą Moll, i wychowawcami klas Renatą Collett, Katarzyną Sandoval, Ewą Urbańczyk – Wochniak i Marią Więcko. W skład rady doradczej szkoły wchodzi Konsul Honorowy Polski Pan Robert Ogrodnik i Pani Ewa Dyk.  W sprawach administracyjnych szkoły pomaga Pani Anna Barringer, a wszelkie sprawy organizacyjne wspierane są przez wolontariacką pracę rodziców jak również młodzież polonijną St. Louis. 
Photo
Wait while more posts are being loaded