Profile cover photo
Profile photo
Život dětem
22 followers -
Naším posláním, již od roku 2000, je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé ČR, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí.
Naším posláním, již od roku 2000, je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé ČR, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí.

22 followers
About
Život dětem's posts

Post is pinned.Post has attachment
Pomocí DMSky si můžete vybrat jak moc chcete pomoci. Stačí poslat sms ve tvaru:
DMS TRV ZIVOTDETEM 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777

Každý měsíc vám bude automaticky odečteno 30, 60 nebo 90 Kč. Příjemce Vaší pomoci pak vždy obdrží 29, 59 nebo 89 Kč. Číslo platí pro všechny mobilní operátory.
Dětský svět potřebuje hodně LÁSKY. A právě VY můžete být skutečnými přáteli pro nemocné, opuštěné a handicapované DĚTI. Děkujeme

#ZivotDetem #PomocDetem #moznosti #pomoc #DMS #nove #dlouhodobe
Photo

Post has attachment
Pomáhat nemocným dětem můžete také trvale. Stačí si nastavit dlouhodobou DMS pomoc, zasláním dárcovské sms ve tvaru "DMS TRV ZIVOTDETEM 90" (nebo 60, 30) na číslo 87777.

Každý měsíc vám bude stržena částka 90, 60 nebo 30 Kč, příjemce vaší pomoci získá pak 89, 59 nebo 29 Kč. Děkujeme, že se také zapojíte.

#ZivotDetem #PomocDetem #moznosti #pomoc #DMS #nove #dlouhodobe
Photo

Post has attachment
Ještě stále trvá sbírka pro 7letého Honzíka, který trpí spinální svalovou atrofii, typ I. - II.
Má již za sebou injekce v belgickém Lutychu, kde pobýval v rámci absolvování léčby Nusinersenu.

S jeho léčbou souvisejí ještě další náklady na nejrůznější pomůcky a rehabilitace, které bude Honzík potřebovat po léčbě. Proto vás prosíme ještě o pomoc pro Honzíka. Do konce července můžete posílat jakoukoliv částku přímo na bankovní účet číslo 83297339/0800 pod variabilním symbolem 1414 (ten je přímo Honzíkův)

Další informace o Honzíkovi najdete na www.nadejeprohonzika.cz. Děkujeme všem, kdo pomohli!

#ZivotDetem #KonkretniPomoc #Moznosti #Pomoc #NadejeProHonzika #Honzik #Pribeh #Aktualne #PomocDetem
Photo

Post has attachment
Filípek má DMO - spastickou kvadruparézu, epilepsii a mitochondriální poruchu (více o tomto onemocnění najdete zde bit.ly/2swKXV0).
Zakoupili jsme mu sportovní vozíček Junior Country, v ceně 41 350 Kč. Kočárek mu pomáhá jakékoliv výlety. Je velmi komfortní, proto si Filípek užívá jakýkoliv dlouhý výlet.

Přečtěte si také milé poděkování:
Děkuji nadaci ŽIVOT DĚTEM za zakoupení vozíku benecykl. Je to moc pohodlný kočár a já si v něm krásně odpočinu a někdy se i prospím. Nemusím mít skrčené nohy a dokonce mohu jezdit i v atlanta dlahách, s kterými se do jiného vozíku nevejdu. Jsem bohužel pouze ležící a toto je pro mě super dárek.
Děkuji moc Filípek

#ZivotDetem #PomocDetem #KonkretniPomoc #Pribeh #Aktualne #Podekovani #Dekujeme #DMO #Epilepsie #Kocarek
Photo

Post has attachment
Nellinka má mentální retardaci a ADHD. Jde o pocity vnitřního neklidu, převládá impulzivita a poruchy pozornosti (více najdete zde bit.ly/2rdCwdc).
Pro další její vývoj bylo potřeba, aby s nemocemi bojovala, posilovala své svalstvo, naučila se komunikovat se svým okolím a mohla se učit ve škole i mimo ni. Díky vám jsme jí zakoupili tablet s ochranným obalem, do kterého si může stahovat speciální aplikace, které jí v tom pomohou.

Přikládáme krásné poděkování od maminky:
Tímto bych chtěla za svoji dceru Nelly poděkovat za dar, který včera od Vás obdržela - Tablet iPad Air 2 Wi-Fi 32GB Space Grey včetně ochranného obalu a ochranného skla.

Nelly je z daru nadšená, nemůže se vůbec od tabletu odtrhnout. Ihned jsem jí do něj nahrála naučné a logické hry, např. Dopravní výchovu nebo První pomoc pro děti. Učení je nyní pro Nelly zábava, vlastně ani neví, že se učí. Tablet jí přinesl ohromnou radost a mě vědomí, že se naučí spoustu užitečných věcí do života. V příloze zasílám fotografie Nelly s tabletem.

Ještě jednou děkuji a přeji krásný den.
Jindřiška Riesnerová

#ZivotDetem #PomocDetem #KonkretniPomoc #Pribeh #Aktualne #Podekovani #Dekujeme #MentalniRetardace #ADHD
Photo

Post has attachment
Sylvinka. Roztomilé devče, které má dětskou mozkovou obrnu. Díky vaší pomoci jsme jí uhradili léčebný program Klim Therapy v ceně 55 565 Kč. Intenzivní rehabilitace jí pomohli jak fyzicky s jejím vývojem, tak i psychicky. Více se směje, má větší zájem o své okolí a o život. Děkujeme za vaši pomoc.

Moc děkujeme Vám, celému týmu spolupracovníků a v neposlední řadě všem štědrým dárcům. Díky vaší nadaci mohla naše Sylvinka absolvovat speciální rehabilitační program Klim-Therapy. Cvičení bylo zaměřeno na lepší koordinaci pohybu a zkvalitnění chůze.

Sylva velice ráda cvičí a tak jí tato intenzivní rehabilitace prospěla nejen fyzicky, ale i psychicky.
Ještě jednou moc děkujeme.
Sylvinka a její pěstouni.

#ZivotDetem #PomocDetem #KonkretniPomoc #Rehabilitace #Aktualne #Klimkovice #Podekovani #Dekujeme
PhotoPhotoPhotoPhoto
19.07.17
4 Photos - View album

Post has attachment
7letý Honzík: Díky vám jsem začal dostávat léčbu!

V Německu nám to nevyšlo, protože program EAP přestal nabírat nové pacienty, ale máma s tátou to nevzdali a nakonec nás pozval Dr. Servais do belgického Lutychu ke konzultaci k možnosti zařazení mě do EAP s lékem Nusinersen (Spinraza).

V pátek 9. 6. 2017 jsem vyrazil na dalekou cestu s mezipřespáním u kamarádů v Norimberku. V sobotu jsme dorazili do belgického Lutychu a v pondělí nás čekala schůzka s moc sympatickým panem doktorem Servais, který rozhodl, že první injekci Nusinersenu dostanu v pátek. Máma s tátou byli moc šťastní a příšerně nervózní, jestli se aplikace povede napoprvé (mám bohužel velkou skoliozu, a protože se lék aplikuje do páteřního kanálu, může to být problém) a jestli mě to nebude bolet. Ve čtvrtek jsme se ubytovali v nemocnici v pokojíku, vzali mi krev - a předtím mi předloktí namazali kouzelnou mastičkou, aby mě to nebolelo, takže jsem v podstatě skoro nebrečel. A mohli jsme se vyspat na velký pátek.

Sestřičky mi ráno namazaly záda tou kouzelnou mastičkou a po hodině a půl mě máma odnesla do místnosti, kde se injekce měla píchnout. No to si nepřejte ty nervy, hrozně jsem křičel, když jsem tam viděl asi osm lidí v rouškách, ale jedna hodná paní doktorka mi dala na pusu masku s veselým plynem, jak tomu říkali, a když jsem ho dýchal, tak jsem byl najednou úplně v pohodě, v klidu, a díky mastičce jsem píchnutí do zad v podstatě necítil. Asi dvě hodiny po píchnutí injekce jsem musel ležet v posteli, aby mě nebolely potom záda a hlava, tak jsem koukal na pohádky a byl jsem připojený na monitor, aby mě sestřičky mohly sledovat, pak jsem se mohl najíst a napít a odpoledne si pro nás přijel tatínek a jeli jsme do hotelu.

Další dvě injekce se budou opakovat po 14 dnech a čtvrtá po měsíci. Takže se teď v Belgii budu vyskytovat celkem často. Další injekce se opakují vždy po čtyřech měsících a léčba je doživotní.

Ještě jsem vám všem dárcům chtěl moc a moc poděkovat za to, že jste mě podpořili v tom, abych se mohl začít léčit. Jste úžasní! Peníze, které jste poslali, na začátek mé léčby v EAP programu v Belgii stačí, léčba je zde levnější než v Německu. Nevíme ovšem, jakým směrem se bude ubírat schvalování Nusinersenu (Spinrazy) v ČR, takže jsem rád, že nějaké peníze navíc nasbírané mám a ty budou použity dále buď na mou léčbu nebo na následné rehabilitace, kompenzační a rehabilitační pomůcky, vitamíny, služby osobní asistence a jiné pro mě tolik potřebné věci. Sbírka uzavřená není, takže pokud by mi chtěl někdo ještě přispět na pokračování léčby a další věci, které budu potřebovat v souvislosti s léčbou, budu rád a moc za to děkuji. Účet číslo 83297339/0800, variabilní symbol 1414.

Honzík

#ZivotDetem #KonkretniPomoc #Moznosti #Pomoc #NadejeProHonzika #Honzik #Pribeh #Aktualne #PomocDetem
Photo

Post has attachment
Přečtěte si také příběh Zdendy, který potřebuje vybudovat před vchodem do domu nájezd pro invalidní vozík. Pro něj teď hledáme pomoc ve spolupráci s OC Olympia Teplice.

Můžete se také zapojit - na letáčku najdete sběrná místa, kam můžete přinést svou nepotřebnou kabelku nebo kabelky. Ideální je ke kabelce přidat i určitý příběh, co zažila :-)

Následně jsou kabelky umyty a ošetřeny a 4. a 5. 8. je dražba všech nasbíraných kabelek přímo v OC Olympia Teplice. Každá cena bude začínat na 80 Kč. Pak už bude na vás, kam až se dostane. Výtěžek z celé dražby je určen Andrejce, Zdendovi a Matějovi, kteří potřebují naši pomoc.

A až do 1. srpna 2017 probíhá on-line dražba kabelek, od Katky Průšové a Elišky Bučkové, přímo na Facebooku OC Olympia Teplice​.
Více informací o celém projektu najdete zde bit.ly/2sUTH6P.
Budeme rádi, pokud se také zapojíte a nebo pošlete alespoň kamarádce, která by se zapojila. Děkujeme

#ZivotDetem #PomocDetem #moznosti #pomoc #olympia #OlympiaTeplice #drazba #kabelka #kabelky #KonkretniPomoc #EliskaBuckova #KaterinaPrusova
Photo
Photo
14.07.17
2 Photos - View album

Post has attachment
Terezka je moc milá slečna. Bohužel má dětskou mozkovou obrnu, se kterou válčí, jak to jen jde. Díky Vaší pomoci jsme jí zakoupili speciálně upravenou tříkolku za 42 800 Kč. Ihned si na ni zvykla, začala jezdit, protahovat a posilovat. Její samotný vývoj jde tak obrovským směrem kupředu. Děkujeme, že s námi pomáháte dětem, které potřebují naši pomoc!

Dobrý den,
Moc rádi bychom touto cestou poděkovali úžasné nadaci Život dětem a všem, kdo prostřednictvím této nadace přispívají a pomáhají dětem, které nemají tolik štěstí býti zdravé. Velké poděkování patří Vám všem za finanční pomoc, díky které jsme mohli naši dcerce Terezce pořídit speciální lehotříkolku. Díky této lehotříkolce Terezka nejen aktivně posiluje a protahuje nohy ( což je pro dítě trpící dětskou mozkovou obrnou velmi důležité), ale také prožívá aktivní a zážitkové projížďky v přírodě a dokonce v tomto krásném počasí jezdí na lehotříkolce i do školy.

Ještě jednou Vám všem patří velké poděkování za možnost mít takovouto skvělou pomůcku doma a vidět tu radost a štěstí co Terezka na tříkolce prožívá.
Přejeme krásné dny
všichni Votavovi

#ZivotDetem #PomocDetem #KonkretniPomoc #Pribeh #Aktualne #Podekovani #Dekujeme #DMO
Photo

Post has attachment
Tomášek má dětskou mozkovou obrnu. Uhradili jsme mu terapii Kosmík na neurorehabilitační klinice Axon, v ceně 53 973 Kč. Moc mu to pomohlo, už teď udělal obrovské kroky kupředu ve svém vývoji.
Přečtěte si také krásné poděkování od srdce:

Ráda bych Vám poděkovala za poskytnutí nadačního příspěvku na terapii Kosmík pro našeho syna Tomáše. Tomáš absolvoval terapii v termínu duben - květen 2017 na neurorehabilitační klinice Axon. Terapie byla zaměřena na samostatnou chůzi a posílení nohou. Opět jsme zaznamenali posun vpřed. Tomáš sám více samostatně chodí a posílil celé tělo. Z celého srdce bych ráda poděkovala Vaší nadaci, že jsme terapii, díky Vám, mohli absolvovat.

Ještě jednou Vám moc děkujeme
S pozdravem
Rodina Tomíka

#ZivotDetem #PomocDetem #KonkretniPomoc #Rehabilitace #Aktualne #Axon #Podekovani #Dekujeme #DMO
PhotoPhotoPhotoPhoto
12.07.17
4 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded