Profile cover photo
Profile photo
Život dětem
24 followers -
Naším posláním, již od roku 2000, je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé ČR, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí.
Naším posláním, již od roku 2000, je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé ČR, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí.

24 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
Děkujeme, že jste s námi!
I díky vám jsem od roku 2000 rozdělili, mezi vážně nemocné děti, více jak 200 000 000 Kč.

Pomáhat můžete i nadále, například zasláním jakékoliv částky v aplikaci app.srdcedetem.cz/chci-pomoci nebo zakoupením drobného předmětu v našem eshopu zde www.shop.zivotdetem.cz.

#ZivotDetem #Od2000 #200milionu #Pomoc #Detem
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Na webu www.energiedetem.cz můžete aktuálně hlasovat pro Vojtíška s kombinovaným postižením, pro Ondráška s těžkým dětským autismem a pro Elišku, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Všem můžete věnovat svou energii.

Postupně, jak kdo bude získávat 100 % energie, bude náš milý partner Bohemia energy, se kterým realizujeme celý projekt, poskytovat potřebnou pomoc. Jaké pomůcky jsou přesně potřeba a velmi těžké příběhy těchto dětí najdete přímo zde www.energiedetem.cz/dat-energii. Budeme moc rádi, pokud se také zapojíte a pošlete i dál svým kamarádům. Děkujeme!

#EnergieDetem #ZivotDetem #KonkretniPomoc #KO #autismus #DetskyAutismus #rehabilitace #terapie #asistence #BohemiaEnergy
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Letošní rok žijeme symbolikou osmiček a historických událostí a kontextů, které naši zemi ovlivnily. Jsme hrdí, že se i my k významnému číslu můžeme přidat osmým ročníkem na pomoc potřebným dětem se sbírkou Srdce dětem, i letos v partnerství s Lidl Česká republika. Právě v jeho prodejnách si můžete zakoupit srdce, kterým pomáháte minimální částkou 30 Kč dětem s mentálním, tělesným i kombinovaným postižením. Jsou mezi nimi drobečci s dětskou mozkovou obrnou, nemocí motýlích křídel, s onkologickým onemocněním, svalovou atrofií a dalšími velmi životně závažnými nemocemi.

Neumíte si představit, jak moc si vážíme vaší pomoci. Vidíme totiž, že se proměňuje v dětské úsměvy. A nejen to. Je hmatatelná. Jsou za ní doteky terapeutů, speciální chodítka, kočárky, vozíčky, léčební pomůcky, nákladné léky, výživa a mnoho dalšího. V neposlední řadě mnohdy také úlevné slzy a radost rodičů, s nimiž sdílíme jejich zátěž i hlubokou lásku k jejim dětem.

Zapojte se prosím. Můžete pomoci hned několika způsoby. Ať už si zakoupíte během nákupu v Lidl své srdíčko (v době od 5. 11. do 18. 11. 2018), nebo si zakupte online srdíčko zde app.srdcedetem.cz/chci-pomoci, případně pošlete jakoukoliv částku na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234. Děkujeme za všechny děti, které vám nejsou lhostejné a přejeme vám krásný a po šech stránkách barevný podzim. ❤

#ZivotDetem #PomocDetem #Podekovani #Dekujeme #SrdceDetem #Lidl #Pribeh #Aktualne #Pomoc #Srdce #Srdicko #Samolepka #Autismus #DetskyAutismus #Onemocneni #KO #DMO #CystickaFibroza #Nador #MotyliKridla #NemocMotylichKridel #EpidermolysisBullosa #SMA #Mukopolysacharidoza #ADHD
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Když se Matyášek narodil, odebrali mu z patičky kapku krve na tzv. novorozenecký screening. Rodiče věřili, že jde pouze o formalitu, že jejich syn je určitě zdravý. Ale screening odhalil, že malý Matyášek trpí nevyléčitelnou nemocí – cystickou fibrózou.

Do té doby o ní vůbec nic neslyšeli. Nevěděli, co všechno jejich syna čeká. Postupně se dozvídali, že se jedná o nemoc tzv. slaných dětí a to proto, že děti s cystickou fibrózou produkují mnohonásobně více potu než děti zdravé. Nefungují jim správně plíce, velmi rychle se zahleňují a musejí několikrát denně inhalovat, aby se plíce pročistily.

Každé nachlazení či virové onemocnění je pro ně velkým nebezpečím. Nejhorší zpráva, kterou se rodiče dozvěděli, byla skutečnost, že lidé s cystickou fibrózou žijí poměrně krátce, přibližně 35 let. S takovou informací se nikdo z rodičů nechce smířit. Nakonec to jejich vztah úplně rozbilo. Ale o syna se oba starají společnými silami a snaží se, aby prožil spokojený, i když relativně krátký život.

Doma musejí dodržovat přísný hygienickoepidemiologický režim, protože čistota je pro Matyáška zásadní. Protože chlapečkovi kvůli cystické fibróze špatně funguje slinivka, musí před každým jídlem polykat enzymy. Rodiče pro syna potřebují mnoho vitamínů, musí pít energeticky bohaté multidrinky a jíst vysoce kalorické jídlo. To všechno je finančně velmi nákladné.

Matyáškovi a dalším dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234. Nebo zaslat sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM mezera 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč). A nebo pomocí platební karty si zakoupit virtuální srdíčko pomoci, za min. 30 Kč – pomáhat můžete zde app.srdcedetem.cz/zvolte-castku. Děkujeme!

#ZivotDetem #PomocDetem #KonkretniPomoc #Pribeh #Aktualne #Podekovani #Dekujeme #SrdceDetem #Lidl #Pribeh #Aktualne #Pomoc #Srdce #Srdicko #Samolepka #Autismus #DetskyAutismus #Onemocneni #KO #DMO #CystickaFibroza #Nador #MotyliKridla #NemocMotylichKridel #EpidermolysisBullosa #SMA #Mukopolysacharidoza
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nemoc motýlích křídel. Bez zkušenosti navozuje tak něžné sousloví, jakým jsou křídla motýlů, představu elfí, nadpozemské bytosti, okřídlené víly nebo Malého prince, který onemocněl svými ideály a toulkami po hvězdách... Tahle nemoc do pohádek nepatří. Málokdo ví, jaká bolest je dennodenně s jejími následky spojená a jak moc trápí mysl a deformuje lidské tělo...

Lidé s diagnózou EB, jak se podle latinského názvu zkracuje, jsou velmi stateční a trpěliví, obzvlášť přístup dětí je v jejich situaci obdivuhodný, protože žijí v neustálé bolesti a trvalém strachu, že se udeří, nebo udělají příliš rychlý pohyb. Bolest cítí na nohou, rukou, po trupu, v ústech i ve tváři. Všude.

Proč je tomu tak? Nevyléčitelné kožní onemocnění epidermolysis bullosaje způsobeno mutací jedenácti genů. Kůže a sliznice lidí, kteří žijí s nemocí motýlích křídel, jsou plné puchýřů, ran, odřenin a trhlin. Stačí přitom tak málo, například tričko s pevnými švy na rubu nebo tvrdší kůrka chleba, aby se struktura kůže a tkání narušila. Lidé ztrácejí vlasy, nehty i zuby. Stačí jít někdy jen několik kroků a na chodidlech se jim tvoří puchýře a rány, v ústech po pár soustech taková bolest, že nejsou schopni ani naprázdno polknout.

Malinká Eliška naštěstí nemá nejhorší stupeň této nelítostné nemoci. Nikdo ale neví, co ji čeká. Velkou roli hraje v jejím životě a zásluhu na jejím stavu má starostlivá a pečlivá maminka, která dodržuje důsledně velice náročný režim. Obvazuje holčičce kolínka a další části těla, upravuje jí stravu, dbá na velkou hygienu a hlídá každý její pohyb. Stojí to mnoho úsilí i financí. V naší sbírce je právě tato rozkošná blonďatá dívenka ambasadorem své nemoci a prosí vás společně s dalšími dětmi o pomoc.

Velmi vás prosíme, pomozte Elišce, protože potřebuje podporu a vědět, že na svou nemoc není sama. Sdílejte její příběh proto také svým přátelům. Teď hned jí můžete zakoupením srdíčka pomoci, ze sbírky Srdce dětem poslat finanční příspěvek. Minimální částka za tuto virtuální samolepku je 30 korun. Vše zaplatíte platební kartou přímo zde app.srdcedetem.cz/chci-pomoci. Můžete také poslat jakoukoliv částku na sbírkový účet číslo 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234. Děkujeme za pomoc všem lidem s dobrým srdcem!

#ZivotDetem #PomocDetem #KonkretniPomoc #SrdceDetem #Lidl #Pribeh #Aktualne #Pomoc #Srdce #Srdicko #Samolepka #MotyliKridla #NemocMotylichKridel #EpidermolysisBullosa

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Eliška je mladá slečna, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Potřebuje naplnit svých 100 % energie, abychom jí mohli zajistit přítomnost asistentky, bez které se neobejde.

Ela to neměla lehké už od narození. Maminka ji porodila předčasně a už po pár měsících poznala, že její holčička není jako ostatní, stejně staré děti. Byla zpožděná ve vývoji, a i když doktoři maminku ubezpečovali, že se to může ještě zlepšit, opak byl pravdou. Celý nelehký příběh Elinky najdete na www.energiedetem.cz. Děkujeme, že také dáte svou energii Elišce, která potřebuje naši pomoc.

#EnergieDetem #ZivotDetem #KonkretniPomoc #BohemiaEnergy
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Filípek trpí vzácnou nemocí, která mu nedovolí být jako ostatní děti. Mukopolysacharidóza je metabolické onemocnění způsobené neschopností těla štěpit mukopolysacharidy. Problémy, které děti s touto nemocí mají, neustále s věkem přibývají a jsou velmi širokého a závažného charakteru. Postihují jejich pohybový aparát, klouby, oči, slezinu, játra, mozek, srdce i plíce. Na základě procesů v těle se mění struktura jejich tkání, ...bohužel nevratně. Proces lze ale zmírnit a dítěti dát šanci na život. Právě Filípek patří vzácně mezi jedno z těchto dětí a vše závisí na pomoci štědrých dárců, kteří by mu umožnili léčbu.

Sdílejte, prosím, příběh jedenáctiletého chlapce svým přátelům. V rámci sbírky Srdce dětem si můžete koupit online samolepku a nalepit jí na virtuální tablo pomoci. Online koupíte hned min. za 30 Kč zde app.srdcedetem.cz/chci-pomoci. Případně pošlete jakoukoliv částku na konto 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234. Děkujeme za všechny děti, které vám nejsou lhostejné a které díky vám poznávají, co je to naděje na život. Výsledek Srdce dětem vyhlásíme 8. prosince na krásném, velkém koncertě na Staroměstském náměstí a jako poděkování pro vás vystoupí opravdové hvězdy. Ze srdce děkujeme! <3

#ZivotDetem #PomocDetem #KonkretniPomoc #SrdceDetem #Lidl #Pribeh #Aktualne #Pomoc #Srdce #Srdicko #Samolepka #Mukopolysacharidoza
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Jmenuji se Filípek, je mně jedenáct let a má nemoc má velmi dlouhý a komplikovaný název: Mukopolysacharidóza.

Za devíti slabikami se schovává vzácné genetické onemocnění, které postihuje můj imunitní systém. Nedokážu odbobuárat mukopolysacharidy. Pro jiné děti je to naprosto samozřejmá věc, ale pro mě je to obroský problém. Vidím často ve tváři maminky, co to znamená, protože má o mě velký strach. Jednou totiž třeba přestanu chodit, nebo mně selže srdce, nebo taky plíce. Přesto se snažím já i má rodina s nemocí bojovat.

Do školy chodím s ostatními dětmi, ale sám se o sebe nepostarám. Potřebuji neustálou asistenci. To mně ale nebrání mít samé jedničky. Prodělal jsem řadu operací kyčlí. Jezdím teď na kapání do Prahy, mám lepší dech, vlasy, zuby, lépe se mně chodí a nejsem tak unavený. Mou nemoc to sice nevyléčí, ale může ji zpomalit a zmírnit. Budu vám vděčný za pomoc, protože ji potřebuji.

Filípek je velmi statečný a vrací lásku svým rodičům a sestře stejnou měrou. Pomozte mu, prosím. Potřebuje uhradit velmi drahé prostředky na udržení svého stavu, včetně vytvoření bezbariérového bydlení. Celý příběh Filípka najdete na www.srdcedetem.cz.

Sdílejte Filípkův příběh svým přátelům. V rámci sbírky Srdce dětem si můžete koupit své srdíčko. Minimální částka za něj je 30 korun a zakupit můžete přímo zde app.srdcedetem.cz/chci-pomoci a online. Případně pošlete jakoukoliv částku na konto 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234. Děkujeme za všechny další děti, které vám nejsou lhostejné. Výsledek srdíčkové sbírky vyhlásíme 8. prosince na krásném, velkém koncertě na Staroměstském náměstí a jako poděkování pro vás vystoupí opravdové hvězdy. Ze srdce děkujeme! <3

#ZivotDetem #PomocDetem #KonkretniPomoc #SrdceDetem #Lidl #Pribeh #Aktualne #Pomoc #Srdce #Srdicko #Samolepka #Mukopolysacharidoza
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Příběh 10 měsíční Sofinky, kterou trápí nejtěžší forma spinální svalové atrofie už znáte...

Do sbírky pro tuto malou holčičku, jejíž dojemný příběh zasáhl stovky lidí, se doposud zapojilo 958 laskavých dárců. Všichni máme obrovskou radost, kolik z Vás má dobré srdíčko a pomohlo. Sofince ale stále chybí ještě 360 000 korun k dosažení cílové částky, potřebné na nezbytné rehabilitační pobyty a pomůcky na následující 2-3 roky.

Nemoc, kterou Sofinka trpí postupně postihuje všechny svaly. Bez léčby by velmi brzy začaly ochabovat také její dýchací a polykací svaly a nedožila by se ani dvou let. Sofinka měla velké štěstí v současné době podstupuje speciální léčbu v rámci ojedinělé studie v Bostonu. Samotný lék je v SMA měřítku zázrak a vědci předpokládají, že zastaví progresi nemoci. Pro další pozitivní vývoj a pokroky potřebuje Sofinka spoustu kompenzačních pomůcek a velmi drahé rehabilitace.

Z celého srdce Vás prosíme, pomozte, připojte se ke stovkám laskavým dárcům, aby měla holčička dostatek finančních prostředků na stěžejní dva až tři roky léčby.

Sdílejte Sofinčin osud a přispějte jakoukoli částkou na transparentní účet 1117771700/5500, s variabilním symbolem 1616 a do zprávy připište Sofinka. Více informací o aktuálním stavu holčičky, ale i o závažnosti její nemoci najdete na www.nadejeprosofinku.cz. Za rodiče, starší sestřičku Anetku a především za Sofinku samotnou, srdečně děkujeme za jakoukoliv pomoc <3
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Martin. Sympatický chlapec, který má syndrom krátkého střeva. Jde o jednu z nejčastějších příčin selhávání střeva - zkrácení délky střeva a plochy pro vstřebávání živin. Váže se k tomu řada dalších nutností, které je potřeba dodržovat.

Martin bohužel nemůže chodit na klasickou výuku. Proto jsme mu zakoupili notebook, který mu bude pomáhat studovat, komunikovat s lektorem a speciální doučování mu pomůže s přímačkami na střední školu. Moc mu držíme palce!

Dobrý den,
chtěli bychom Vaši nadaci poděkovat za dar pro našeho syna Martina. Váš dar mu velmi pomůže k dostudování ZŠ ve Slavkově a zároveň mu bude velkým pomocníkem Při dalším studiu.

Martin se nebude moci zúčastňovat klasické výuky, takže notebook bude pro něj sloužit Jako studijní pomůcka.
Děkujeme zároveň za prostředky pro lektora, který se mu bude moci věnovat při přípravě na přijímací zkoušky na střední školu.
S pozdravem rodina Hrudíkova

#ZivotDetem #PomocDetem #KonkretniPomoc #Pribeh #Aktualne #Podekovani #Dekujeme #pomoc #notebook
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded