Profile cover photo
Profile photo
Mariana Taraun
25 followers
25 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Молодіжний обмін в Норвегії скінчився, залишивши багато позитивних емоцій, нових знайомств і ідей для майбутніх проектів.
Програма «Молодь в дії» надала можливість активістам з різних країн обмінятися думками з приводу сучасної європейської політики та зробити спробу намалювати можливі сценарії розвитку подій як в окремих країнах Європи, так і в ЄС взагалі. За допомогою таких методів, як SWOT-аналіз, Mind mapping та ін., учасники проекту проаналізували і доповіли про свої роздуми стосовно слабких і сильних сторін об’єднаної Європи і загальних цінностей європейської цивілізації. Треба підкреслити, що учасники дуже поважно ставилися один до одного і толерантно реагували на аргументи опонентів. Неформальне спілкування і досвід інших у сфері соціальних проектів став дійсно корисним для всіх учасників обміну.
Цікавою була зустріч активістів з мером міста Драммен Тором Опдал Хансеном, де саме й проходила конференція. Він відповів на усі питання, зокрема зазначивши, що сьогодні імміграція – це болюче питання для Європи (так у Драммені близько 23% населення не є корінними норвежцями). Мер замовкає і не хоче більш розвивати цю тему. На дай Боже, ще звинуватять в дискримінації. Що ж, на мою думку, мультикультуралізм вже був випробуваний і доказав свою непрацездатність. Значна частина іммігрантів з країн Азії, Близького Сходу, Африки, не асимілюються, а продовжує жити відповідно до законів своєї релігії і культури, розбиваючи соціальний порядок на дрібненькі шматочки. Проте я мабуть повинна зупинитися. Політ коректність все ж таки…
Пан мер також вважає, що Норвегії пощастило, що сьогодні вона не є членом в ЄС. Маючи деякі переваги, наприклад, відкриті кордони, Норвегія тримається на відстані від кризи ЄС і Єврозони. Німеччині, яка тягне на собі країни-баласт, пощастило менш. Приблизно 75% процентів норвежців вважають саме так.
Приємне враження від зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Норвегії Оніщенко Юрієм Володимировичем українська делегація привезла з собою додому. Нас дуже гостинно зустріли в посольстві і Юрій Володимирович розповів багато цікавого про двосторонні відносини Україна-Норвегія, а також про менталітет, культуру,економіку, політику і освіту в Норвегії.
Отже, молодіжний обмін, як говориться, вдався!
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded