Profile cover photo
Profile photo
Infolek
6 followers -
Informácie v lekárenstve
Informácie v lekárenstve

6 followers
About
Posts

"Toto by sa za Stíva nestalo." - indikácia, že firma o ktorej sa takto hovorí, nikdy nebola zdravá veľká firma, maximálne tak prerastený živnosťák.

Indikácia, že taká firma nebola nikdy korporáciou, ale príjemnou rodinnou firmou s osobnými emóciami. 

Oboje je správne. Dôležité je nechcieť od živnosťáka korporátne istoty.  Haba-fúru applistom sa to práve stalo (rozčarovanie nad iOS6). 

Akcionári/majitelia firiem sa tak môžu v priamom prenose dozvedieť, čo sa stane keď zanedbajú spätné väzby vo vnútorných procesoch svojej firmy. Čo sa stane, keď firma stojí a padá na  osobách a nie na funkciách. 

(Toto je len taká poznámočka, bude spracované podrobnejšie na mojom firemnom blogu.)
Add a comment...

Post has attachment
Dokonca aj pol slzy zatlačím za Lékárny Lloyds. Nejeden rok som tam odpracoval. Od lekárnika po interného audítora.

Keď sme boli (niekoľko manažérov) nemeckým krízovým manažmentom odídený, bolo tam viac ako 110 lekární v sieti. Do pár dní sme boli rozobratí konkurentami. Naše pozície medzičasom tam zas vytvorili. Hovorili sme svorne, že to takto dopadne. Trvalo to necelých 8 rokov.

Jo, skúsenosti.

S odstupom 8 rokov môžem povedať, že mi to ten nemecký krízový manažment dobre urobil. Také skúsenosti s fungovania lekárenských sietí (5 kúskov), ako mám dnes, by som za 8 rokov len u nich ťažko získal.
Add a comment...

Post has attachment
Nuž, mrknen sa na to z pohľadu skutočného podnikania.

Takže je tu nejaká túžba po nejakom čine. Je tu nejaký právny rámec. Také tie sprostosti ako ochrana duševného vlastníctva, ochrana osobných dát a že z nepráva nevyplýva právo.

Po nakreslení si procesného modelu, ktorý odráža prvotný impulz a prvotné túžby je hneď zrejmé, že túžba narazí na právny rámec. (Toto je hovado zlodej vyhlásiť pred odsúdením je chvalabohu v civilizovanej krajine trestné.)

Sú dve možnosti: Alebo mám na to zmeniť právny rámec (nejakého lobistu načúvajúceho vo ventile od radiátora). Alebo si prekreslím ten procesný model.

Skvelé, po prekreslení procesného modelu už len stačí ho dodržať. Takže stačilo dať fotku najprv policajtom, tí by ju obratom poskytli "verejnosti" a on by ju zverejnil...

Podnikanie je práca ako každá iná. A pri práci sa odporúča myslieť.
Add a comment...

Firemný kanál pre komunikáciu medzi mnou a mojimi zákazníkmi. Texty sú zdielané primárne práve a len s fanúšikmi tejto stránky.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded