Profile cover photo
Profile photo
Pieniądze i Prawo
6 followers -
Tutaj znajdziesz pożyteczne informacje na tematy prawne związane ze zobowiązaniami pieniężnymi.
Tutaj znajdziesz pożyteczne informacje na tematy prawne związane ze zobowiązaniami pieniężnymi.

6 followers
About
Pieniądze i Prawo's posts

Post has attachment
22 lipca br. wchodzi w życie ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Jest to pierwsza szczegółowa ustawa regulująca zawieranie umów o kredyt hipoteczny w polskim prawie. Z najnowszej publikacji na blogu dowiesz się jakie rozwiązania wprowadza. 

Post has attachment
Wszyscy jesteśmy konsumentami zawierającymi rozmaite umowy z różnymi przedsiębiorcami. Dlatego warto wiedzieć jakie prawa i możliwości przysługują nam w przypadku sporu wynikającego z takiej umowy. Od 10 stycznia br. obowiązuje ustawa z dnia 23 września 2016 r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. W najnowszym wpisie na blogu przybliżam regulacje w niej zawarte. Serdecznie zapraszam do lektury :)


Post has attachment

Zawarcie umowy pożyczki za pomocą smsa lub maila od niedawna jest tak samo dowodowo skuteczne jak w formie papierowej umowy.

http://pieniadzeiprawo.pl/umowa-pozyczki-powyzej-1000-zl-a-forma-dokumentowa/

Post has attachment
Od października 2015 r. Rzecznik Finansowy ma za zadanie dbać o interesy klientów podmiotów finansowych takich jak banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne, zakłady ubezpieczeniowe czy towarzystwa emerytalne. Na blogu o tym, kiedy można zwróć się do Rzecznika Finansowego w swojej sprawie.

Post has attachment
Dziś weszła w życie ustawa, na podstawie której osoby spłacające kredyt hipoteczny znajdujące sie w trudnej sytuacji finansowej mogą starać się o przyznanie wsparcia finansowego w jego spłacie. Szczegóły na blogu.

Post has attachment

Post has attachment
Bankowy tytuł egzekucyjny został usunięty z systemu prawnego. Ustawa uchylająca stosowne przepisy w prawie bankowym weszła dzisiaj w życie. Więcej na blogu:
http://pieniadzeiprawo.pl/bankowy-tytul-egzekucyjny-to-juz-jest-koniec/
Photo

Od dzisiaj milczące przyjęcie spadku skutkuje ograniczoną odpowiedzialnością za długi spadkowe

http://pieniadzeiprawo.pl/milczace-przyjecie-spadku-a-dziedziczenie-dlugow-zmiany/

Wait while more posts are being loaded