Profile cover photo
Profile photo
Chmielnik Jakubowy - blog o piwie
7 followers -
Recenzje piw, newsy, zapowiedzi piwnych wydarzeń ze Szczecina i okolic, ale także i z całej Polski, ponadto teksty na tematy okołopiwne.
Recenzje piw, newsy, zapowiedzi piwnych wydarzeń ze Szczecina i okolic, ale także i z całej Polski, ponadto teksty na tematy okołopiwne.

7 followers
About
Chmielnik Jakubowy - blog o piwie's interests
View all
Chmielnik Jakubowy - blog o piwie's posts

Post has attachment
Aż 448 piwa zostały zgłoszone do tegorocznego, jubileuszowego XV Konkursu Piw Domowych organizowanego w Cieszynie przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Teraz piwowarzy, którzy chcą wziąć udział w rywalizacji muszą do 28 maja opłacić wpisowe i wysłać swoje piwa na adres podany przez organizatorów.

http://www.chmielnik-jakubowy.pl/xv-kpd-pspd-zgloszono-448-piw/

Post has attachment
Spotkania z piwowarami, teoretyczne pogadanki na temat warzenia piwa w domu, prelekcja pt. „Piwo. Fakty i mity”, a także degustacje piwa uświetnią obchody Dnia Piwowara, który zostanie zorganizowany 25 maja przez szczeciński browar restauracyjny Stara Komenda we współpracy z Zachodniopomorskim Oddziałem Terenowym Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

http://www.chmielnik-jakubowy.pl/dzien-piwowara-szczecinskim-browarze-stara-komenda/

Post has attachment
Dziś zaprezentuję Wam ostatnie z nadesłanego mi przez Browar Czarna Owca zestawu pięciu piw. Będzie nim Koźlak, który bardzo dobrze wpisze się w miniserię opublikowanych ostatnio wpisów na temat piw mniej lub bardziej powiązanych z Niemcami. Zapraszam :)

http://www.chmielnik-jakubowy.pl/232-czarna-owca-kozlak/

Post has attachment
Dziś na blogu po raz pierwszy pojawia się niemieckie, nowofalowe i rzemieślnicze piwo - sour ale Seepferd z Insel-Brauerei​ z Rugii. Sprawdźcie, jak z brettami poradzili sobie Niemcy :).

http://www.chmielnik-jakubowy.pl/231-rugener-insel-brauerei-seepferd/

Post has attachment
Szczecin Beer Fest​ coraz bliżej – do drugiego pełnoprawnego szczecińskiego piwnego festiwalu zostały już tylko dwa tygodnie. Najwyższy czas zatem, aby przyjrzeć się, co oprócz degustacji piwa czeka nas na tej największej na Pomorzu Zachodnim tego typu imprezie. 2-3 czerwca na Łasztowni nie zabraknie koncertów, ale także okołopiwnych prelekcji, dyskusji, czy też warsztatów.

http://www.chmielnik-jakubowy.pl/wystapi-szczecin-beer-fest/

Post has attachment
Póki co Browar Okrętowy ani razu mnie nie zawiódł. Dziś swoją szansę dostało kolejne piwo uwarzone w ramach tej inicjatywy. Szkuta to również kolejny już komercyjny produkt, w którym swoje palce maczał Maciek Hus z blogu No to po piwku. Jaki tym razem efekt przyniosło grzebanie w annałach historii piwowarstwa? Zapraszam do lektury!

http://www.chmielnik-jakubowy.pl/230-ksiezy-mlyn-browar-okretowy-szkuta/

Wpis we współpracy ze szczecińskim sklepem Chmiel - Świat Piwa.

Post has attachment
Jeden srebrny i dwa brązowe medale zdobył Wyszak - Browar Rodzinny​ ze Szczecina podczas tegorocznej edycji konkursu IBEERian Awards 2017 w Aveiro. Oprócz szczecińskiego browaru pośród nagrodzonych znaleźli się również inni polscy producenci piwa - Browar Łąkomin​, Browar Widawa​, Browar Warmia​, Browar Nepomucen​ oraz PiwoWarownia​.

http://www.chmielnik-jakubowy.pl/szczecinski-wyszak-wsrod-medalistow-ibeerian-awards-2017-aveiro/
Photo

Post has attachment
W "Bydgoszczu" trwa Beergoszcz, w związku z czym polskie browary przygotowały kilka naprawdę fajnych ciekawostek. Zapraszam do aktualnego zestawienia piwnych nowości :)

http://www.chmielnik-jakubowy.pl/wiesci-mijajacego-tygodnia-64/

Post has attachment
Parę dni temu otrzymałem od Browaru Faktoria jedno z ich ostatnich piw - Belle Starr, określone jako session american pale ale. Czy było bardziej sesyjne od regularnego apa? Dowiecie się z dzisiejszej recenzji :).

http://www.chmielnik-jakubowy.pl/229-zodiak-faktoria-belle-starr/

Post has attachment
Ruszyły zapisy do IV edycji Szczecińskiej Ligi Piwowarów​. Choć finał poprzedniej odsłony jest jeszcze przed nami, to już teraz, do 16 czerwca 2017 r., drogą mailową można zgłaszać się do udziału w nowym sezonie rywalizacji.

http://www.chmielnik-jakubowy.pl/ruszyly-zapisy-szczecinska-lige-piwowarow/
Wait while more posts are being loaded