Profile cover photo
Profile photo
Dietetyk Warszawa, Poradnia dietetyczna | JeszFresh.pl
32 followers
32 followers
About
Dietetyk Warszawa, Poradnia dietetyczna | JeszFresh.pl's posts

Post has attachment
Dbaj o odpowiednią ilość wapnia w diecie. Badania wykazują, że około 15% masy kostnej ulega wymianie na nową prze okres 1 roku. Duże ilości wapnia znajdziesz nie tylko w produktach mlecznych, ale również w sezamie, pomarańczach, migdałach, brokułach, słodkich ziemniakach czy soczewicy.
Photo

Post has attachment
Choroby dietozależne mogą być odwracalne przy odpowiedniej modyfikacji diety i stylu życia! To naprawdę działa. Już po pierwszym miesiącu od wprowadzenia zmian w swojej diecie nasza nowa pacjentka po wizycie u lekarza mogła odstawić leki na nadciśnienie tętnicze. Przy czym straciła 5 kg samej tkanki tłuszczowej! Uhu! Gratulujemy i zachęcamy innych do pozytywnych zmian!
Photo

Post has attachment
Czy wiecie, że w naszym przewodzie pokarmowych żyje tysiące bakterii, a ich odpowiedni skład ma znaczący wpływ na nasze zdrowie?
Różną florę bakteryjną może dać już naszym dzieciom cesarskie cięcie, inną – poród naturalny. Bakterie „nabywane” podczas porodu są czymś w rodzaju szczepionki, która w dalszych etapach życia dziecka wpływa na trawienie, wzmacnia odporność oraz chroni przed patogenami. Odpowiedni sposób żywienia mam karmiących wpływa na kształtowanie się odpowiedniej flory bakteryjnej po porodzie. Właściwy ekosystem bakterii jelitowych stanowi naturalną barierę ochronną, umożliwia tworzenie się witamin, usuwanie toksyn oraz spełnia istotną rolę w kształtowaniu układu immunologicznego dzieci, co ma ogromne znaczenie w rosnącej liczbie alergii pokarmowych w tej grupie wiekowej.
Photo

Post has attachment
Polecamy wszystkim nasz stary materiał promocyjny - jeszcze ze starego lokalu. Niedługo aktualizacja bo nasz gabinet zmienia się w centrum dietetyczne.

Post has attachment
Nawet gdy temperatury spadają i zimą odczuwacie mniejsze pragnienie pamiętajcie o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Oprócz wody o tej porze roku świetnie sprawdzają się rozgrzewające herbaty np. malinowa, imbirowa, zielona czy mięta. Już nieduży ubytek wody niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji dla organizmu. Niedobór wody rzędu 1-2% objawia się uczuciem pragnienia, a 2-4% ubytek powoduje ogólne osłabienie, trudności w koncentracji oraz bóle i zawroty głowy.
Photo

Post has attachment
Jeśli jeszcze nie zaglądaliście na naszą stronę spieszymy donieść o Świątecznej Promocji, trwającej do końca grudnia 2014 roku! Uwaga taka okazja zdarza się tylko raz w roku! 

Post has attachment
Wiele osób słysząc termin GMO od razu nastawia się negatywnie, czy słusznie? O tym nie dzisiaj. Dziś chciałam napisać o nowelizacji ustawy dotyczącej GMO w Polsce, która została uchwalona 28 listopada. Ustawa ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo społeczeństwa i środowiska w kontekście organizmów genetycznie zmodyfikowanych. Najważniejszym faktem jest, to że w Polsce nadal obowiązuje zakaz uprawy GMO!
Photo

Post has attachment
Chcesz zapisać się na wizytę do poradni? Znamy łatwy i szybki sposób - zamiast dzwonić i szukać wspólnych terminów, zapisz się online dzięki wizyta.pl (https://jeszfresh.wizyta.pl/) i wybierz dogodny termin u jednego z naszych dietetyków!

Post has attachment
Zielona herbata jest niezwykle bogata w polifenole m.in. katechiny, które chronią organizm przed nowotworami - ograniczają rozwój nowych naczyń krwionośnych potrzebnych nowotworowi do wzrostu oraz tworzenia przerzutów. Dodatkowo zielona herbata jest antyoksydantem i przyspiesza śmierć komórek rakowych. Ważna jest technika parzenia herbaty. Najlepiej jest parzyć 2 g zielonej herbaty przez 10 minut i wypić w ciągu godziny. Warto pić 6 takich filiżanek dziennie (filiżanka ma około 150-200 ml). Na zdrowie!
Photo

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded