Profile cover photo
Profile photo
New Vision دیدگاه نو
30 followers
30 followers
About
Posts

Post has attachment
علی افشاری - ممانعت از حضور قانونی آقای سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد با تاسی به برداشت غیر قابل قبول از حکم فقهی عدم حاکمیت اقلیت مذهبی بر اکثریت مسلمانان از موضوعات مهم در هفته های اخیر بوده و به حق جامعه را به واکنش واداشته است. حکم ننگین دیوان عالی که پایه آن با نامه احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و درخواست وی در خصوص رد صلاحیت اقلیت های مذهبی در مناطقی که اکثریت مسلمان دارند، نسبت تعلق مذهبی با ایفای مسئولیت نمایندگی را چالشی کرده است . البته سوء استفاده کاندیدای ناکام اصول گرای شورای شهر یزد نیز در بروز این مشکل نقش داشته است.

-------------------------------------------
در تلگرام بخوانید: telegram.me/didgahenow
در توئیتر دنبال کنید: twitter.com/didgahenow
Add a comment...

Post has attachment
منصور غلامی وزیر علوم مورد نظر حسن روحانی، آنگونه که دانشجویان منتقد می گویند، رئیس بسیج اساتید را در دانشگاه بوعلی همدان به معاونت فرهنگی خود برگزیده است، دانشجویان را به سبب انتقاداتشان در موارد مختلف از جمله حضور انتقادی در برنامه مهرداد بذرپاش به کمیته انضباطی احضار کرده و برای برخی از آنها حکم تعلیق از تحصیل صادر نموده است. کارنامه غلامی به همینجا تمام نمی‌شود. او چنان بر دانشجویان فعال سیاسی در دانشگاه بوعلی سینا سخت گرفته که مراسم ۱۶ آذر این دانشگاه با عنوان “چگونه عواطف خود را کنترل کنیم” در کشور خبرساز شده است. کلیپی از برخورد تند رئیس دانشگاه با دانشجویان منتقد در فضای مجازی دست به دست می‌شد

https://goo.gl/n79Jia
Add a comment...

Post has attachment
طوس طهماسبی - رونالد ریگان شوروی را امپراتوری شیطان نامید و اعلام کرد حالا دیگر نه زمان دفاع در برابر کمونیسم بلکه زمان سرکوبی و نابودکردن آن است. ریگان گفت شوروی تا به حال با یک مسابقه تسلیحاتی تمام عیار روبرو نشده و نخواهد توانست از عهده آن برآید، تنها به این صورت است که می توان مسکو را از ادامه سیاست سلطه جویی و خدعه زیر عنوان صلح و تنش زدایی بازداشت. او برای اولین بار در دوران جنگ سرد خطاب به مردم آمریکا گفت اگر صلح می خواهید، باید رژیم شوروی را تغییر دهید.
Add a comment...

Post has attachment
مجتبی واحدی - آنچه که هر نوع تردید در خصوص دلبستگی رهبر جمهوری اسلامی به روسیه را بر طرف می کند سکوت” آتش بی اختیار ها ” در مقابل جنایت در میانمار است. وحشی گری این گروه در داخل سفارت عربستان – که به بهانه اعدام مرحوم شیخ نمر توسط رژیم استبدادی سعودی صورت گرفت – هزینه های فراوان برای کشور و مردم‌ایران ایجاد کرد . اما همین گروه، با بی تفاوتی عجیب از کنار فجایع میانمار عبور کرد تا مشخص شود گروههای ظاهرا خودجوش نیز کاری نمی کنند که به روابط ویژه جمهوری اسلامی با روسیه و چین‌صدمه بزند
Add a comment...

Post has attachment
علی افشاری - مواضع برخی از اعضای نهضت آزادی و من جمله خود مرحوم دکتر یزدی و شماری از ملی مذهبی ها در ارجحیت دادن مصلحت سیاسی ائتلاف با اصلاح طلبان و اعتدالی ها و نادیده گرفتن خطا های گذشته و حتی بیان روایت های خلاف واقع از وقایع سال های نخست انقلاب با هدف عملی حساسیت زدایی از نظام نیز در شکل گیری این رویکرد نقش داشته وباعث شده تهمت زنندگان و سرکوب گران دیروز با فراغت خاطر بیشتری مروری انتقادی بر مواضع نادرست گذشته خود را نادیده بگیرند.
Add a comment...

Post has attachment
محمد طبیبیان - در یک پژوهش در بررسى دلیل و علت مشاجره بین مسافران در داخل هواپیماهاى مسافربرى و یا بین مسافرین و کارکنان، اطلاعات در باره هزاران پرواز مورد بررسى قرار گرفته. نتیجه بدست آمده این است که مهم ترین عامل قابل تشخیص در رخداد مشاجره، وجود بخش درجه یک و عبور مسافرین اکونومى از این قسمت است! وجود بخش درجه یک احتمال وقوع در گیرى در بین مسافرین بخش اکونومى هواپیما را چهار برابر نسبت به پرواز هاى بدون بخش درجه یک افزایش مى دهد. اثر تنش زایى آن معادل تاخیرى برابر نه ساعت در پرواز است. همچنین وجود اختلاف منزلت بارز بین مسافرین بخش درجه یک، احتمال بروز در گیرى در این بخش را افزایش مى دهد.
Add a comment...

Post has attachment
مجتبی واحدی - مرداد سال هشتاد و سه. غلامعلی حداد عادل آخرین نشست سالانه سفرای دولت خاتمی در خارج از کشور پس از سخنرانی، از حاضران می خواهد چنانچه پرسشی دارند از او بپرسند. یکی از سفرا نگرانی خود بابت فرار مغزها و مهاجرت نخبگان را بیان می کند . بخوانید پاسخ حداد عادل را : ”ما تحصیل کرده، زیاد تولید کرده ایم و حفظ تنها پنجاه درصد نخبگان برای ما کافیست “.
Add a comment...

Post has attachment
علی افشاری - هیچگاه تیرگی روابط ایران و عربستان به نقطه جوش نرسیده و مناسبات حالت نوسانی داشته است. بعد از حج خونین سال ۶۶ و موضع سرسختانه آیت الله خمینی که مدعی شد اگر صدام را ببخشیم فهد را نمی بخشیم، کمتر کسی باور می کرد در کمتر از سه سال روابط دو کشور عادی شده و رو به گرمی می رود. اینکه مذاکرات پیش رو به نتیجه برسد ویا یک برجام منطقه ای نیز در پیش باشد، معلوم نیست
Add a comment...

Post has attachment
سازمان امنیت ملی ترکیه طبق تصمیمی که روز جمعه از سوی دولت اعلام شد از این به بعد به جای اینکه تحت نظارت نخست وزیر باشد زیر نظر اردوغان خواهد بود. نام آن نیز به «شورای هماهنگی اطلاعات ملی» تغییر می کند. این تغییرات در حال حاضر تنها منتظر دستور نهایی او است تا رسما تشکیل شود. به این ترتیب رئیس سازمان امنیت ملی نیز از سوی اردوغان تعیین خواهد شد. در حال حاضر ریاست سازمان امنیت ترکیه بر عهده هاکان فیدان، یکی از نزدیکان و معتمدان رجب طیب اردوغان است. از دیگر اختیاراتی که به موجب این اصلاحات به رئیس جمهور داده می شود لزوم کسب موافقت رئیس جمهور برای شهادت رئیس سازمان امنیت در دادگاه در موارد قضایی است.
Add a comment...

Post has attachment
مجتبی واحدی - سه ماه پس از افشاگری دوم روحانی علیه قالیباف و در حالی که اتهام معروف به “حمله گازانبری ” نیز در اذهان باقی است مراسمی برای تجلیل از خدمات قالیباف بر گزار شده است. بله! همان سردار گازانبری متهم‌به فساد بسیار گسترده.‌ جایزه قالیباف در این مراسم توسط کسی اهدا شده که اصلاح طلبان حکومتی و اعتدالیون به او عشق می ورزند و بوی “دوران طلایی” را از وی استشمام می کنند: آیت اله سیدحسن خمینی .‌ در این مراسم یکی از جدی ترین حامیان مطبوعاتی روحانی نیز حضور داشته
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded