Profile cover photo
Profile photo
ASBA Yurtdışı Eğitim Danışmanlık
3 followers -
ASBA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Master MBA Üniversite Dil Okulu
ASBA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Master MBA Üniversite Dil Okulu

3 followers
About
Posts

Post has attachment
City University London 🇬🇧

Okul Hakkında: City University Londra’da konumlanmış olan ve dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilere ev sahipliği yapan bir devlet araştırma üniversitesidir. Üniversite mezun olan öğrencilerin iş bulma oranındaki başarısı ile sıralarda yer almaktadır.

Şehir Hakkında: City University Northampton Square’de konumlanmış olup, merkeze metro ile yalnızca 10-15 dakika uzaklıktadır. Bu bölgede öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri mağazalar, restoranlar ve marketler bulunur. Öğrenci kolaylıkla Londra’nın merkezine ulaşabildiği için rahatlıkla hareketli hayata ayak uydurabilir.

Ranking: Guardian University Guide 2017 tarafından İngiltere’nin en iyi 17. üniversitesi seçilmiştir. Aynı zamanda Teaching Exellence Framework alanında silver award denilen bir ödül almıştır.

City University London’a başvurmak isteyen öğrenciler için birçok program seçeneği sunulmaktadır.

Popüler Lisans Programları:
🎓Accounting and Finance
🎓Business Management
🎓Business Management, Digital Innovation and Entrepreneurship
🎓Business with Finance
🎓Business with Marketing
🎓International Business
🎓Actuarial Science
🎓Banking and International Finance
🎓Finance
🎓Investment and Financial Risk Management

Popüler Yüksek Lisans Programları:
🎓Business Management
🎓Actuarial Science
🎓Risk Management
🎓International Business
🎓Marketing
🎓Business Analytics
🎓Charity and Philanthropy
🎓Creativity and Innovation
🎓Entrepreneurship
🎓Finance
🎓Insurance and Risk Management
🎓Quantitative Finance
🎓Supply Chain Management

International Foundation Year:

City University, Lisans eğitiminde direk 1. sınıfa geçebilmek için gerekli İngilizce yeterlilik puanını tutturamayan ve ya akademik gereklilikleri yerine getiremeyen öğrenciler için International Foundation Programme sunar.

Programın süresi en fazla 4 dönemdir. Öğrencinin yeterlilik durumuna göre dönem sayısı değişkenlik gösterir. INTO City Foundation, Cass Business School’a geçişi garanti eder.

Foundation programına katılabilmek için gerekli koşulları karşılayamayan öğrenciler Pre-Sessional Course denilen İngilizce programına katılabilir.

Kabul Şartları:

Lisans eğitimi için:
🎓Lise bitirme diplomasında iyi bir not ortalaması ve en az 6.5 UKVI IELTS skoruna sahip olunmalıdır. Bölüme göre değişkenlik gösterebilir.

Yüksek Lisans eğitimi için:
🎓İyi bir not ortalaması ve IELTS’den en az 7.0 skoruna sahip olunmalıdır.

(INTO) International Foundation Year:
🎓Bu programa katılabilmek için en az 5.0 IELTS ve iyi bir lise not ortalamasına sahip olunmalıdır.

Yıllık Eğitim Ücreti:
🎓Lisans programları yıllık 17,000 £ civarındadır.
🎓Yüksek Lisans programlarına göre okulun uluslararası öğrenciler için belirledikleri fiyat yıllık £20.000 ile £30.000 arasında değişkenlik göstermektedir
🎓International Foundation Year: 16,995 £ veya daha yüksek olabilir.
🎓Eğitim dönemi genellikle Eylül ayında başlar ancak bazı bölümlerin Ocak başlangıçları da bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Adres: Bağdat Cad. Yenel Apt. 350/8 Şaşkınbakkal, İstanbul 34728
Telefon: +90 216 363 1160
E-posta: bilgi@asba.com.tr
Add a comment...

Post has attachment
Okul Hakkında: Anglia Ruskin University’nin Cambridge, Chelmsford ve Peterborough olmak üzere üç farklı şehirde kampüsü bulunmaktadır. Her kampüsün ulaşımı tren ve ya otobüs ile Londra’ya çok kolaydır.

Şehir Hakkında: Peterborough her ne kadar küçük bir şehir olsa da, ihtiyacınız olan her şeyi bir arada sunar. Peterborough Norman katedralinin hâkimiyeti altındadır. Aynı zamanda Flag Fen (Bronz Çağı arkeolojik parkı), birkaç müze ve büyüleyici Burghley House’a ev sahipliği yapmaktadır.

Chelmsford’da bulunan kampüs modern bir yapıya sahiptir ve şehir merkezine sadece kısa bir yürüme mesafesindedir. 1899 yılında dünyanın ilk kablosuz ağ fabrikasını açan Guglielmo Marconi ile bağlantısı sayesinde, radyonun doğduğu yer olarak biliniyor. Chelmsford şehri aynı zamanda ünlü müzik festivalleri ile tanınmaktadır. Şehir merkezinde bütün olanaklara sahiptir aynı zamanda Londra’ya sadece 35 dakika uzaklıktadır.


Cambridge tarihi, zarif mimarisi ve kültürel cazibesi ile dünya çapında ünlüdür. Cambridge şehri ile ilgili en güzel özellik; kompakt olup, yürüyerek veya bisiklet ile kolaylıkla gezilebilmesidir. Etrafta ortaçağ sokakları, bahçeler, köprüler, kiliseler, küçük kafeler, restoranlar, sevimli mağazalar ve kitapçılar bulunur. En önemlisi de yıl boyunca öğrenci ve profesyonel sanatçılar tarafından gösterilere ev sahipliği yapan Ruskin Gallery bulunur.

⭐Popüler Lisans Programları⭐

☑️Abnormal and Clinical Psychology
☑️Accounting and Finance
☑️Applied Computer Science
☑️Applied Nutrition Science
☑️Biomedical Science
☑️Business and Human Resource Management
☑️Computer Gaming Technology
☑️Drama and Film Studies
☑️Economics
☑️Psychology

⭐Popüler Yüksek Lisans Programları⭐

☑️Accounting and Finance
☑️Applied Positive Psychology
☑️Clinical Nursing
☑️Computer Science
☑️Engineering Management
☑️Electronic and Electrical Engineering
☑️Human Resource Management
☑️International Business
☑️Marketing
☑️Sport and Exercise Science

International Foundation Year:

A level ve ya IB okuyan öğrenciler koşulları karşıladıkları sürece direk 1. sınıfa geçebilirler. Ancak bunun dışındaki öğrenciler Foundation programına katılmalıdırlar ( Başka bir okulun programında olabilir). Foundation programını başarı ile bitiren öğrenciler 1. sınıfa geçmeye hak kazanır.

Kabul Şartları:
Lisans eğitimi için:
– En az 65% not ortalaması ve IELTS’den en az 6.0 gerekmektedir.
Yüksek Lisans eğitimi için:

-Genellikle üniversite eğitimini tamamlamış öğrencilerden beklenen not 2.5 GPA ve üstüdür. IELTS’den ise en az 6.5 skoruna sahip olunması gerekmektedir. Bölüme göre değişkenlik gösterir.
International Foundation Year:

Bu programa katılabilmek için en az 5.0 IELTS ve en az 60% not ortalamasına sahip olunmalıdır.
Yıllık Eğitim Ücreti:

Lisans ve yüksek lisans programları 13,000 £civarındadır, bölüme göre artış gösterir.
International Foundation Year: 12,000£ civarındadır.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Adres: Bağdat Cad. Yenel Apt. 350/8 Şaşkınbakkal, İstanbul 34728
Telefon: +90 216 363 1160
E-posta: bilgi@asba.com.tr

https://goo.gl/BmRoCc
Add a comment...

Post has attachment
ASBA Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık

⭐ ASBA Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak, öğrencilerimizin her türlü kişisel istek, ihtiyaç ve bütçelerini göz önünde bulundurarak, her bir öğrencimize kişiye özel okul ve fiyat alternatifleri sunuyoruz. Sadece bütçenize göre veya sadece akademik ihtiyacınıza göre bir yol belirlemekten ziyade, tüm imkânlarınızı, akademik ve kişisel ihtiyaçlarınızı dinliyor, bütçenize, beklentilerinize her anlamda en uygun olan okulu ve kursu sizlerle beraber belirliyoruz.

⭐ ASBA Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak Amerika, İngiltere ve Kanada’da resmi temsilcisi olduğumuz yüzlerce okulun yaz okulu, lisans ve yüksek lisans programları için ücretsiz danışmanlık veriyor, öğrencilik hayatınızı en mutlu ve başarılı olacağınız ülke ve okulda okumanıza destek oluyoruz.

⭐ ASBA Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak Avrupa’nın incileri İtalya, Macaristan, Polonya, Almanya ve Hollanda’da yerel dil ve İngilizce programlarda yıllık 6.000 – 12.000€ arası olan lisans ve yüksek lisans programları için danışmanlık veriyor, öğrencilik hayatınızı en mutlu ve başarılı olacağınız ülke ve okulda okumanıza destek oluyoruz.

⭐ İngilizce dil eğitimi programları için Amerika, Kanada, İngiltere ve İrlanda’da uzman kadromuzla ücretsiz danışmanlık veriyor, sizi eğitiminizin başlangıcından bitimine kadar büyük bir titizlikle takip ediyoruz.

⭐ Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Fransızca dil eğitimi programlarında uzman kadromuzla ücretsiz danışmanlık veriyor, sizi eğitiminizin başlangıcından bitimine kadar büyük bir titizlikle takip ediyoruz.

⭐ Yurtdışında eğitim alan öğrencilerimizi yıl içerisinde belirli aralıklarla ziyaret ediyor, herhangi bir ihtiyaç ve isteklerini doğrultusunda yardımcı oluyoruz.

⭐ Dil eğitimi programlarında okul ve kurs belirleme sürecinden, kaydınıza, konaklamanızın istekleriniz doğrultusunda ayarlanmasına, seyahat planınızın yapılmasına, havaalanı transferlerinizin ister okuldan ister dışarıdan ayarlanmasına, vize dosyanızın en titiz ve profesyonel bir biçimde ayarlanmasına kadar tüm işlemlerinizi ücretsiz olarak sunuyoruz.

⭐ Amerika, İngiltere ve Kanada’daki lisans ve yüksek lisans programlarında en güncel burs imkânlarını anında öğrencilerimizle paylaşıyor ve burs fırsatlarından yararlanmanıza yardımcı oluyoruz.

⭐ Dil okullarımızın en güncel kampanyalı ücret bilgilerini öğrencilerimizle paylaşıyor ve indirimli ücretlerden yararlanmanızı sağlıyoruz.

🏚: Bağdat Cad. Yenel Apt. 350/8 Şaşkınbakkal, İstanbul 34728
☎: +90 216 363 1160
📧: bilgi@asba.com.tr

#akademikvekişiselihtiyaçlarınız #almanca #Almanya #ASBAYurtdışıEğitimveDanışmanlık #bursfırsatları #bursimkânlarını #Dileğitimiprogramlarında #Dilokulları #Fransızcadileğitimi #Hollanda #İngilizceprogramlar #İspanyolca #italya #İtalyanca #Kanadalisans #kişiyeözelokulvefiyatalternatifleri #lisansveyüksek #lisansprogramları #Macaristan #Polonya #ÜCRETSİZDANIŞMANLIK #Yazokulu #yükseklisansprogramları #yurtdışındaeğitim
Add a comment...

Post has attachment
Amerika’da Master’a alternatif pek çok güzel diploma programları var. Bu programların çoğunluğu Amerika’da California eyaletinde, bunun dışında Amerika’nın doğusunda New York’ta Baruch College, Zicklin School of Business’in 11 aylık işletme, finans, pazarlama alanında sertifika programı ve Boston’da Northeastern University’nin 8 aylık bir işletme programı var.

Bu programlar, üniversite mezuniyeti şart koşar, bazı programlar üniversite mezuniyet sonrası full time iş tecrübesi şart koşar. Tabii ki İngilizce yeterlilik için IELTS 6.5 veya TOEFL 87 kağıt üzerinde gösterilmesi gerekir, bir kompozisyon yazılmasını isterler. Bazı programlar için üniversite mezuniyet diploma notu kriterleri de koyabilir.

Master’a alternatif bu programların değerlendirilmesinin en büyük sebebi; programlar bu üniversitelerin kampüsünde, bu üniversite öğretmenleri tarafından verilir, mezuniyet sonrası Amerika’da 1 yıl full time çalışma elde edilir, ilgilendiği alanla alakalı özellikle piyasaya yönelik iş tecrübesi edinir.

Maliyet olarak baktığımızda da bu tip diploma programları 7.600 USD’den – 13.000-14.000 USD’ye yapılır. Master ücretlerine baktığımızda ortalama 40.000- 45.000 USD gibi maliyetlerle karşımıza çıkıyor.

İş başvurularında her iki program da öğrenci için avantaj. Her ikisi de mezuniyet sonrası öğrenciye çalışma hakkı veriyor. Master programlarına başvuru için öğrencinin bir sene evvel bu sürece girmesi ve sınavlara hazırlanması gerekirken, diploma programı öğrencisi program başlangıcından 3 ay önce başvuru yaparsa bir sonraki döneme eğitime başlanır.
Add a comment...

Post has attachment
Türkiye’de devlet üniversitesinde okumanın da önemli bir maliyeti vardır. Özellikle başka bir şehirde devlet üniversitesi okumanın maliyetiyle Almanya’da eğitim maliyeti çok yakındır.

KKTC üniversitelerinde eğitim almanın maliyeti Almanya’da alınacak eğitimin maliyetten çok daha fazladır.Vakıf üniversitelerinde ki maliyet ise yaklaşık 2 katından fazladır.

Devlet Universiteleri imkanlarından faydalanıyor olmanın avantajı okul harcı en pahalı eyalette bile dönemlik 500€ yu geçmeyecektir. Aylık yasam maliyetleri ise harçlık, sosyalleşme ve tüm yasam giderleri dahil büyük şehirlerde aylık 1000-1100€ ,küçük şehirlerde 700-800€ civarındadır.

Almanya’da devlet okullarında ücretsiz üniversite eğitimi için öğrencinin 12 yıllık lise eğitimini bitirmiş olması gerekiyor, ardından Türkiye’deki üniversite sınavına girmek ve 4 yıllık örgün eğitim veren bir bölüme yerleşmek gerekiyor. Almanya’da hangi bölümü okumak istiyorsanız Türkiye’deki sınavda da o bölüme yerleşmeniz gerekiyor, bazı okullarda aynı fakülte içerisinde farklı bir bölüme de geçiş yapabilirsiniz. Örneğin; mühendislik fakültesi içerisinde bölüm değiştirebilme şansınız olabilir.

Almanya’da eğitim dili Almanca, bazı bölümlerde İngilizce eğitim alma şansınız da var ancak kısıtlı sayıda bölüm İngilizce olarak eğitim veriyor ve bölümlerde ki kontenjanlarda oldukça az. Almanca dilinde eğitim seçeneğinde bölüm yelpazesi çok fazla. Almanca akademik eğitime geçiş için yeterli olmayan öğrenciler için Almanca hazırlık almaları mümkün. Belli bir düzeyde Almancası olan öğrenciler üniversitelerin hazırlık okullarındaki dil hazırlık programına katılabilirler. A1 veya A2 düzeyde veya hiç Almancası olmayan öğrencileri, özel dil okullarında 6 ay, 9 ay veya 1 yıl yoğun Almanca kursuna katılabilirler.

Almanya’da devlet üniversitelerinde eğitim ücretsiz, okullar sadece yıllık bir eğitim harcı alırlar 0 ile 500 Euro arasında değişir bu ücret.
Türkiye’deki lise süresince aldığımız notlar, liseyi kaç ortalama ile bitirdiğimiz de üniversite kabullerinde önemli.
Kısaca özetlemek gerekirse: Almanya’da üniversite eğitimi için;

12 yıllık lise eğitimini bitirmiş olmak,
4 yıllık örgün eğitim olan bir bölüme yerleşmiş olmak yeterlidir.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Adres: Bağdat Cad. Yenel Apt. 350/8 Şaşkınbakkal, İstanbul 34728
Telefon: +90 216 363 1160
E-posta: bilgi@asba.com.tr

#almanyadaegitim #almanyadayurtdisiegitim #almauyadauniversite #almancaogren #almanyadaokul #asbayurtdisiegitim
Add a comment...

Post has attachment
🎬 Dünyanın en önemli film ve animasyon merkezi olan Vancouver’ın kalbinde olan Vancouver Film School, film okulları endüstrisinin en önemli isimlerinden bir tanesi olup 2018-2019 ön kayıtlarında öğrencilere %50’ye varan burs imkânı sunuyor!

👉 1 Sene Süren Program Seçenekleri 👈

🎥 3D Animation and Visual Effects
🎥 Animation and Concept Art
🎥 Classical Animation
🎥 Digital Design
🎥 Acting for Film and TV
🎥 Film Production
🎥 Make-up Design
🎥 Sound Design
🎥 Writing for Film and TV
🎥 Game Design
🎥 Programming for Games
🎥 Web + Mobile

🎓 Eğitim alan öğrenciler mezuniyet sonrası Universal Studios, Warner Bros., Pixar, Paramount Pictures, Sony Pictures, Dreamworks, Warner Bros., Walt Disney, HBO, AMC, Lucasfilm, Blizzard, Ubisoft, BioWare, Apple, Google ve Microsoft gibi firmalarda iş imkanı sunmaktadır.

🇨🇦 VFS’nin işe yerleştirmedeki başarı oranı son 10 yıl için %92’nin üzerindedir. Animation Career Review’a göre VFS Kanada’nın en iyi, dünyanın ise en iyi ikinci medya okuludur.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Adres: Bağdat Cad. Yenel Apt. 350/8 Şaşkınbakkal, İstanbul 34728
Telefon: +90 216 363 1160
E-posta: bilgi@asba.com.tr

#vfs #vancouverfilmschool #pixar #paramount #sony #dreamworks #warnerbros #waltdisney #hbo #amc #lucasfilm #bizzard #ubisoft #bioware #apple #google #microsoft
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
University Of West Scotland – University London Campus (Çalışma İzinli)
Add a comment...

Post has attachment
Başarılı bir Üniversite başvuru kompozisyonu yazmak için tavsiyeler…
Application Essay Kabusu

Şu sıralarda 11. Sınıfta iseniz ve Yurtdışında Eğitim düşünüyorsanız, hele hele başvuracağınız okul listesinde, Harvard, Yale, Princeton, Cornell, Columbia, Brown, Darthmouth, University of Pennsylvania gibi IVY League okullar var ise yazacağınız kompozisyonlarla ilgili şimdiden karın ağrısı çekmeye başlamışsınızdır.

Bugün US News da okuduğum bir makale sayesinde aklıma gelen bu yazı ile sizi biraz da olsa rahatlatmak istedim.

Okullar seçici olabilmek adına bu kompozisyonlarda öğrencilerin sınırlarını zorlayacak boyutlara ulaştılar. US News’un verdiği örneğe göre University of Chicago “How do you feel about Wednesday?’’ diye sormuş gençlere hadi buyur bakalım, düşün dur. Kızıma sorsalar belki de Çarşambanın uzun okul günü olmasına dair bir kompozisyon karalayabilirdi. Bir çok kişiye yavan gelse de aslında konu ile ilgili hisleri ve bu yazıyı yazarken kendi ile ilgili verebileceği bilgiler, konu ile alakasız, sadece şık ve etkileyici dursun diye yazılmış bir kompozisyondan daha doğal ve başarılı bulunabilirdi.

Bir diğer örnek ise University of Pennsylvania nın “300 sayfalık otobiyografinizi tamamladınız ve şimdi bize 217. Sayfada neler olduğunu yazın” veya Tufts Üniversitesinin “Yalnız mıyız?” essay konusu. Konu ne olursa olsun adaylar hem yazmaktan hem de yazdıkları ile değerlendirilecek olmaktan fazlası ile gerginler.

US News Eğitim, tavsiyelerini San Francisco Üniversite Lisesi’nin Üniversite danışmanı ve eski Stanford Üniversitesi kabul direktörü olan Jonathan Reider’den almış. Ona göre;

✔️Gerektiği kadar kısa ve öz yazın.
✔️Dürüst olun
✔️Birey olarak öne çıkın
✔️Net olun
✔️Bilgilerin doğruluğunu kontrol edin
✔️Canlı ve hissedilir şekilde yazın
✔️Sevilesi biri olduğunuz ve uyumlu olabileceğiniz hissini verin
✔️Espri yeteneğinizi kullanırken dikkatli olun
✔️Fikirlerinizle karşı duruş sergilemekten çekinmeyin
✔️Zekanızı hissettirin

Ben de bu başlıklar altında 25 yılı aşkın süredir Türkiye’de yapılan birkaç hatayı paylaşmak istiyorum.

Başkalarının kazandıran kompozisyonlarını okuyup kendinizi daha büyük bir çıkmaza sokmayın. Bu kompozisyonlar bilin ki o an ve durum için geçerli olabilir ve yine bilin ki diğer okulların kabul yetkilileri de bu kompozisyonlara hakimdirler. Bir sene markette alışveriş deneyimini anlatan bir kompozisyon dünya çapında ün kazansa da bu ün orijinallik, yalınlık ve detaya önem vermek gibi başka özellikleri sergilediğinden dolayı o adayın başvurusu içinde yansıttığı durumdan ötürü özel olmuştur.

Yazarken net, sizi olduğunuz gibi anlatabilen, abartıya kaçmayacak şekilde yazın. Eğer bir cümle ile anlatın diyor ise bir sayfa dolusu yazmayın. Kısa ve öz anlatabilme yeteneğinizin olduğunu gösterin. Cesur olmaktan ve karşı fikirleri savunmaktan çekinmeyin, ancak sırf farklı olamaya çalıştığınızdan değil hakikaten bu şekilde hissediyorsanız yazın.

Lafı uzatmadan etkileyici net bir giriş sizi daha ilk paragrafta sonuca ulaştırabilir. Bilin ki bu noktaya gelene kadar çok engel aştınız. Notlarınız, sınav sonuçlarınız genel başvurudaki görünümünüz kabul için uyumlu bulundu ve şimdi kompozisyon belirleyici olacak. Ve yine bilin ki binlerce öğrenci bu durumda ve yetkililer binlerce kompozisyonun tümünü baştan sona okumayacaklar sadece ilk paragraf dikkatlerini çeker ise okuyacaklar.

Kompozisyonunuzu mutlaka fikrine güvendiğiniz bu konuda deneyimli kişilere okutun ve fikir alın. Ancak size ait ve orijinal olmasına özen gösterin.

Okullar kompozisyonlarda kendi kampüs ve kültürlerine uyum sağlayabilecek, başvuruda ve CV’de bahsedilen kişiliği yansıtan karakterleri arayarak okurlar. Hiçbir Üniversite sadece akademik başarıda öne çıkan ama başka hiçbir yönü ile farklılık yaratmayan öğrencilerle dolu olmak istemez. Bu nedenle başvurduğunuz okula akademik başarı dışında getireceğiniz zenginliği de bu fırsatla anlatmış olun.

Herkese şimdiden başarılar dilerim…..

Adres: Bağdat Cad. Yenel Apt. 350/8 Şaşkınbakkal, İstanbul 34728
Telefon: +90 216 363 1160
E-posta: bilgi@asba.com.tr
Add a comment...

Post has attachment
Malta’nın En İyi Okullarından Linguatime’dan Yıl Sonu Kampanyası

30 Aralıktan önce yapacağınız tüm başvurularda ÜCRETSİZ hafta fırsatını kaçırmayın.

10 HAFTA KAYIT OL, +2 HAFTA BEDAVA OKU

20 HAFTA KAYIT OL, +4 HAFTA BEDAVA OKU

Bu kampanya sadece 30 Aralıktan önce kayıt olan ve 2017-2018 döneminde eğitim alacak olan öğrenciler için geçerlidir.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded