Profile cover photo
Profile photo
EURO CERT CZ, a.s.
7 followers -
Certifikační orgán a středisko firemního vzdělávání
Certifikační orgán a středisko firemního vzdělávání

7 followers
About
Posts

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhoto
2014-02-13
4 Photos - View album

Post has attachment
Sjednocená struktura norem systémů managementu (myšleno např. ISO 9001, ISO 14001 či ISO/IEC 27001) vychází z nového požadavku vyplývajícího z potřeb praxe, definovaného v dokumentu ISO/IEC Directives, Part 1: „Consolidated ISO Supplement — Procedures specific to ISO“, konkrétně jeho části – Annex SL - která zavádí pro systémové normy jednotnou strukturu. Ta bude v budoucnu použita ve všech normách definujících požadavky na systémy managementu.
Systémové normy, tak, jak budou postupně revidovány (nyní se například připravuje revize ISO 9001, ISO 14001, vyšla revize ISO/IEC 27001), by měly nadále mít ve smyslu této směrnice jednotnou strukturu a členění, což přinese uživatelům zcela jistě výhodu zejména při implementaci tzv. integrovaných systémů řízení.

Post has attachment
Smyslem společenské odpovědnosti firem je přispívat k trvale udržitelnému rozvoji celé společnosti (jedná se o odpovědnost firem za dopady jejich rozhodnutí na společnost). V praxi se jedná o dobrovolné propojení sociálních, ekonomických i ekologických hledisek do podnikání organizace včetně vztahů s investory, obchodními partnery a dalšími zainteresovanými stranami s cílem splnit nejen očekávání zákazníků, ale i ostatních stran při zabezpečení dlouhodobé prosperity. Již v minulosti upravovala oblast společenské odpovědnosti firem celá řada nejrůznějších standardů a norem, a to jak mezinárodních, tak národních norem a normativních dokumentů. Jedná se např. o mezinárodní standard SA 8000 – „Social Accountability 8000“, vydaný organizací SAI (Social Accountability International), nebo normu ISO 26000, která vyšla v české verzi jako ČSN ISO 26000:2011 – „Pokyny pro oblast společenské odpovědnosti“, ale i další. Více v části: ČSN 01 0391

Jsme i na Google+ a rádi Vás informujeme o nově nabízených a plně vybavených školících prostorách k pronájmu v Roztokách u Prahy.
Wait while more posts are being loaded