Profile cover photo
Profile photo
Salman Company
About
Posts

Post has attachment
نیاز به دانش تکنولوژی انواع بتن با توجه به جایگاه ویژه ای که در صنعت ساختمان دارد ، برای طراحان و همچنین عوامل اجرایی امری ضروری به نظر می رسد. چرا که استفاده فراوان بتن در ساخت و تولید سازه های گوناگون و گستردگی کاربردهای آن، از گذشته تا به امروز، گوی سبقت را از دیگر مصالح ساختمانی ربوده است. تاریخچه استفاده از بتن به حدود 2000 سال قبل یعنی زمانی که مصریان از ترکیب مواد مختلف جهت احداث ساختمان های خود استفاده می کردند بر می گردد.
در این نوشته به بررسی انواع بتن از سازه تا معماری ، از مقاومت تا زیبایی می پردازیم.
#انواع_بتن
#تکنولوژی_بتن

Post has attachment
اکثر سازه های بتن مسلح به مرور زمان و ناشی از شرایط محیطی و یا تاثیر بارهای خارجی وارد بر آنها مانند زلزله، بار ترافیک، انفجار و سایر منابعی که در سازه ارتعاش ایجاد می نمایند دچار زوال و آسیب می شوند. علاوه بر آن، عواملی همچون خوردگی میلگردها، پدیده جداشدگی مصالح و واکنش قلیایی سنگدانه ها از جمله ساز و کارهای داخلی ایجاد آسیب در سازه های بتن مسلح می باشند. به منظور شناسایی نقایصی که ممکن است به مرور، سلامت سازه را تهدید نمایند و یا منجر به خرابی آن شوند باید شرایط و سلامت سازه در طول زمان مورد پایش قرار گیرد. در این نوشته به پایش سلامت سازه ها می پردازیم.

#پایش_سلامت_سازه
#تکنولوژی_بتن

Post has attachment
در این نوشته به بهینه سازی طرح اختلاط بتن به کمک الگوریتم های فرا ابتکاری پرداخته می شود. هدف از بهینه سازی طرح اختلاط کاهش هزینه تمام شده در عین رعایت قیود مورد نظر است.

#بهینه_سازی
#طرح_اختلاط
#تکنولوژی_بتن

همزمان با نمایشگاه روز ملی بتن که در تاریخ 15 و 16 مهرماه 1397 در مرکز تحقیقات وزارت راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد از اولین دستگاه تعیین مقاومت الکتریکی بتن ساخت ایران با نام تجاری رزیمان رونمایی شد.
دستگاه رزیمان قادر به تعیین مقاومت الکتریکی بتن به دو صورت حجمی و سطحی بوده که توسط پژوهشگران و محققان شرکت دانش بنیان توسعه پایدار سلمان بومی سازی شده و کشور را از واردات این دستگاه بی نیاز می کند.
#دانش_بنیان
#مقاومت_الکتریکی_بتن

جزییات دستگاه به همراه نحوه انجام آزمایش را در لینک زیر بخوانید.
https://goo.gl/vPo6t1

Post has attachment
فرهیخته ارجمند
شرکت دانش بنیان توسعه پایدار سلمان شما را به بازدید از اولین دستگاه مقاومت الکتریکی سطحی و حجمی ساخت ایران با نام تجاری رزیمان دعوت می کند.
مکان: غرفه 48 نمایشگاه روز ملی بتن - مرکز تحقیقات وزارت راه، مسکن و شهرسازی
زمان: 15 و 16 مهرماه سال 1397برای کسب اطلاعات بیشتر از جزییات دستگاه لینک زیر را باز کنید.

#تکنولوژی_بتن
#مقاومت_الکتریکی
#ساخت_ایران
#رزیمان

Post has attachment
واژه زئولیت در زبان یونانی از معنای سنگ جوشان اقتباس شده است زیرا هنگامی که در برابر فوتک کانی شناسی قرار می گیرد و گرم می شود، آب آن به صورت بخار بیرون می آید و منظره ای مانند جوشیدن پدید می آورد.

این کانی از نظر ترکیب و محل پیدایش با همدیگر همسانی چشمگیر دارند. این کانی ها دربردارنده مقدار زیادی آب هستند و سختی آن ها از 3.5 تا 5.5 و جرم حجمی آن ها از 2 تا 2.4 گرم بر سانتی متر مکعب متغیر است.

این کانی ها بزرگترین گروه تکتوسیلیکات ها را تشکیل می دهند و 35 نوع توپولوژی مختلف در آن ها شناسایی شده است که احتمالا انواع بیشتری نیز وجود خواهد داشت. تاکنون بیش از 40 نوع زئولیت طبیعی و بیش از 150 نوع مصنوعی شناخته یا ساخته شده است.
#زئولیت
#تکنولوژی_بتن

Post has attachment
در اقلیم های سرد، آسیب دیدگی روسازی های بتنی، دیوار حائل، عرشه های پل ها و نرده ها، که به عمل یخ زدگی (دوره های یخ زدن و آب شدن) نسبت داده می شوند، یکی از مشکلات اصلی است که نیاز به هزینه سنگین برای تعمیر و تعویض دارند. از راهکار های مقابله با این پدیده بتن هوازایی شده است.
در لینک زیر با این نوع بتن آشنا می شویم.
#بتن_هوازایی
#بتن_هوازا
#تکنولوژی_بتن

Post has attachment
از نظر شیمیایی اجزای اصلی سیمان شامل ترکیبی از سیلیکات کلیسیم و و مقدار کمی کلسیم آلومینات است که با آب واکنش داده و سخت می شود.
کلسیم به عنوان منبع سیلیس و آلومینا از سنگ آهک و رس، یا خاکستر و شیل حاصل می شود.
ترکیب این مواد با اضافه کردن ۵ درصد ژیپس برای دیرگیر کردن، سیمان را به وجود می آورد.
در ادامه با مراحل تولید سیمان در دو حالت مرطوب و خشک آشنا می شوید.
#سیمان
#تکنولوژی_بتن

Post has attachment
افزودنی بتن چیست؟
افزودنی بتن مواد شیمیایی خاصی هستند که به بتن اضافه شده تا خواص آن ها را با توجه به نوع پروژه تغییر دهند.
انواع افزودنی ها به چند دسته تقسیم می شوند.
۱- فوق روان کننده ها
۲- شتاب دهنده ها
۳- کند گیر کننده ها
۴- مواد افزودنی کاهنده آب
در ادامه با کارکرد هریک از این افزودنی ها آشنا خواهیم شد.
#بتن
#افزودنی_بتن
#تکنولوژی_بتن

Post has attachment
یکی از آزمایش های بررسی خاصیت روانگرایی یا ویسکوزیته بتن آزمایش جعبه U شکل است. در لینک زیر به بررسی و شیوه انجام این آزمایش پرداخته ایم.
#روانگرایی
#تکنولوژی_بتن
#رئولوژی
#توسعه_پایدار_سلمان
Wait while more posts are being loaded