Profile cover photo
Profile photo
GDG České Budějovice
9 followers -
Google Developer Group in České Budějovice (Budweis) for students and developers interested in Google technologies.
Google Developer Group in České Budějovice (Budweis) for students and developers interested in Google technologies.

9 followers
About
Posts

Post has attachment
Mini fotodokumentace (dev) #Čtvrtkon #61, ještě jednou děkujeme oběma přednášejícím a všem co přišli! + gratulace výhercům :)
Photo

Pozvánka na Čtvrtkon #61 – 7. září 2017

Tentokrát se podíváme na to, jak si vybrat vývojový technologický stack a co je to reaktivní programování i s příklady. Podařilo se nám k tomu sehnat dva výborné místní řečníky, které jistě není třeba nikomu dlouze představovat.

Termín: 7. září 2017 od 18:00
Místo: CoWo CB
Přihlášení: https://www.facebook.com/events/1870799223237954/ / http://srazy.info/ctvrtkon/7447

Post has attachment
7. #codingdojoCB s novým konceptem a KATou od Michala Hatáka a Honzi Liláka je úspěšně za námi, těšíme se na pokračování po prázdninách :)
Photo

Post has attachment
Dev Čtvrtkon #56 – JavaScriptový 11.5.2017 od 18:00

Tentokrát si posvítíme na svět moderního JavaScriptu. Podařilo se nám sehnat dva výborné řečníky, které jistě není třeba nikomu dlouze představovat. S Ondrou Žárou se podíváme na možnosti webových prohlížečů z pohledu JS a Danem Steigerwaldem zase téma blízké Reactu, či budoucnosti jeho devstacku Este.

Ondřej Žára

Popis řečníka: Ondřej Žára se už nehorázně dlouho zaobírá JavaScriptem a souvisejícími webovými technologiemi v Seznamu, krom toho o těchto věcech přednáší na FEL ČVUT a minulý rok napsal knihu o JavaScriptu pro středně pokročilé.

Popis přednášky: Věděli jste, co všechno váš prohlížeč dovede? Pojďme se podívat na méně známá a moderní JS API, kterými disponují současné webové prohlížeče.

Daniel Steigerwald

Popis řečníka: Daniel je angel developer a praxeológ. Přes deset let pomáhá firmám i jednotlivcům. Dělá školení JavaScriptu. Je autorem jednoho z nejpopulárnějších React starter kitů Este.js.

Téma: cokoliv vás zajímá o Reactu, s možností rozšíření o: funkcionálním programování, anarchii, CSS in JS, a zlý peněze.

Přijďte!

Termín: 11. května 2017 od 18:00
Místo: STAGE club&restaurant
Registrace: http://srazy.info/ctvrtkon/7237 / https://www.facebook.com/events/1697752403859854/

Post has attachment
Added photos to Pojďme holky naučit programovat aneb Czechitas v Budějovicích.

Post has attachment
Beseda s Ditou Přikrylovou. Holky do IT rozhodně patří, jen jich tam je žalostně málo. Dita Přikrylová se tohle rozhodla změnit. Založila Czechitas (www.czechitas.cz), pomocí kterého úspěšně vzdělává holky právě v IT. Díky svým aktivitám byla označena jako 76. nejvlivnější žena Česka a dostala se do žebříčku Forbes 30 pod 30. Táňa le Moigne, ředitelka českého Google, jí označila za jednu z nejzajímavějších digitálních žen současnosti.

Šikovné holky máme i u nás a proto jsme se rozhodli uspořádat s Ditou setkání, abychom si popovídali o možnosti rozšíření Czechitas do jižních Čech. Vítáni jsou i IT kluci!

Post has attachment
Tajný host dev Čvrtkonu #53 odhalen: je jím Štěpán Zikmund ze Zootu a krásně doplní (viz aktualizovaný popis) naše stanovené OOP téma... Tak se registrujte, pokud ještě nejste a hlavně přijďte, budeme se těšit :)
Photo

Post has attachment
Další Coding Dojo ČB #6 je venku, 15.2. od 17:00 klasicky v Kavkárně + tentokrát speciální KATa od Michala Hatáka, registrace na: http://srazy.info/coding-dojo-cb/7081

Post has attachment
Pozvánka na: Dev Čtvrtkon #53 - OOP, dne 2. únor v 18:00–20:00, v STAGE club&restaurant (Široká 15, 37001 České Budějovice).

Objektově orientované programování je v informatice specifické programovací paradigma, které ho odlišilo od původního procedurálního. Výkonný kód je v objektovém programování přidružen k datům (metody jsou zapouzdřeny v objektech), což umožňuje snadnější přenos kódu mezi různými projekty (abstrakce a zapouzdření). Propojení umožnilo zavést dědičnost, ale kvůli zjednodušení si vyžádalo zavedení polymorfismu. To říká Wikipedie (https://cs.wikipedia.org/wiki/Objektově_orientované_programování), a všem nám je to jistě důvěrné známé, ale jak si OOP stojí doopravdy v dnešní době?

Registrace na: http://srazy.info/ctvrtkon/7071 / https://www.facebook.com/events/372818799749039/
Photo

Post has attachment
Po 5. a tentokrát v menší skupině s novou výzvou, převodník římských číslic nám dal celkem slušně zabrat, ale zase další cenné zkušenosti pro příště :) Ještě že máme Kavkárnu, kde nám vycházejí maximálně vstříc... https://github.com/GDGCB/coding-dojo
Photo
Wait while more posts are being loaded