Profile cover photo
Profile photo
Özgür Şahin
193 followers -
Kimdir Özgür Şahin?
Kimdir Özgür Şahin?

193 followers
About
Özgür's posts

Post has attachment
Hiç Akla Gelmeyen 25 Hızlı Para Kazanma Yolu

Bugün #parakazanmak üzerine birçok farklı yol olduğunu biliyoruz. Geçmiş yıllarda #para kazanmak denince akla birkaç meslek gelirdi ve bu mesleği yapan insanların zengin olabileceği kanısı vardı. Hayat bizi öyle bir noktaya getirdi ki “40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi!” dediğiniz iş modelleri ile hızlı para kazanma yolları mevcut. Elbette bu nesilden nesile değişen bir konudur. Örneğin; bugün #blog yazarlığı yaparak para kazanan bir kişiyi ailesinin anlamaması, çok normaldir. Çünkü ailesinin yaşadığı dönemde böyle bir iş modeli söz konusu değildi. Bugün teknolojinin ve diğer yaşam koşullarının gelişmesiyle birlikte yeni iş modelleriyle tanıştık. Günümüz olanaklarından haberdarsanız ve girişimci bir ruhunuz varsa para #kazanmak için birçok kişinin aklına gelmeyen yöntemler olduğunu göreceksiniz.

YAZININ TAMAMI : http://www.kendinigelistir.com/hic-akla-gelmeyen-25-hizli-para-kazanma-yolu/

Post has attachment
#IKEA Kurucusu Ingvar Kamprad Başarı Hikayesi

Dünyanın en büyük mobilya mağazaları denince zihninizde hemen canlanan markalardan birisi İKEA. İsveçli iş adamı ve girişimci Kamprad 70 yıldır dünyanın en büyük mobilyacılarından birisi. Aynı zamanda 48 milyar dolarlık bir serveti yönetiyor. İkea nasıl doğdu, #ikea başarı hikayesi içindeki sır neydi, #Kamprad neyi erken gördü ve girişimciliğe nereden başladı?

Yazının Tamamı : https://goo.gl/TwejSD

Post has attachment
RİSK ALABİLMEK : VAR mı CESARETİN?

“Sadece; riski göze alabilen kişi hürdür…
#Gülmek; ”Saf” denme riskini göze almaktır.
Ağlamak ise; ”Duygusal” görünme riskini.
Birine yakınlaşmak; ”Kendini kaptırma” riskini,
Duygularını açmak; ”Kendini …ortaya koyma” riskini,
Hayalleri ve düşünceleri sergilemek ise;
“Onları başkalarına kaptırma” riskini göze almaktır.
#Sevmek; “Karşılık görememe” riskini…
#Yaşamak ise; ”Ölme” riskini göze almaktır.
Umutlanmak; “Hayal kırıklığına uğrama” riskini
Çabalamak ise; ”Başarısız olma” riskini göze almaktır…
Ama riskler yaşanmalıdır.
Çünkü hayatımızın en büyük riski, hiç #risk almamaktır.
Hiç risk almayan kişi, belki acı ve üzüntülerden korunabilir;
Ama Büyüyemez, Sevemez, Değişemez, Hissedemez, Öğrenemez.
Garanti arayışlarıyla zincirlenmiş bir köle olarak yaşarken,
Bedelini; özgürlüğünü kaybederek öder.
Sadece; riski göze alabilen kişi hürdür…”

YAZININ TAMAMI : http://www.kendinigelistir.com/risk-alabilmek-var-mi-cesaretin/

Post has attachment
HAYAL KUR ve HAREKETE GEÇ!

#Hayal kur, sonra da çocuklarına hayal kurmayı öğret; ama önce sen hayal kurmayı öğren desem…

İnsanlar kurduğu hayalleri kadar büyüktür desem mesela…

Şu an bu satırları okuyanların büyük bir çoğunluğunun: “Hocam bunlar boş işler. Hayatın gerçekleri var. #HayalKurmak karın doyurmuyor. Milletin kafasını karıştırma. Ülke sıkıntı içerisinde, sınır dışında askerimiz savaşıyor, şehitlerimiz var. Anaların, babaların içi yanıyor. Dolar aldı başını gitti. Ekonomik sıkıntı var. Geç bunları…” dediğini duyar gibiyim. Bu şekilde düşünenleri de anlıyorum. Çünkü onlarda, kendilerini sınırlayarak, kendi potansiyellerinin farkında olamadan, hayal kurmanın kötü bir şey olduğu kendilerine söylenerek büyüdüler.

Şimdi sevgili okur, “Hayal Kurmak” ile “Hayal Dünyası’nda” yaşamanın arasında ince bir çizgi vardır. Kurduğun hayallerini gerçekleştirmek için harekete geçmediğin her an hayal dünyasında yaşarsın. Sonra da “Ben hayal kurmayı sevmiyorum, çünkü gerçekleşmiyor” düşüncesi zihninin her bir hücresini sarar.

YAZININ TAMAMI : http://www.kendinigelistir.com/hayal-kur-hareket-gec/

Post has attachment
DİNLEMENİN 7 YOLU : HANGİ DİNLEME TERCİHİ FARK YARATIR?

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki insan 2 şey için #dinleme yeteneğini canlı tutuyor. İlki ihtiyaçlarımızı karşılamak ikincisi ise önemsediğimizi göstermek. Bir sonraki konuşmayı bitirdiğinizde kendinize şu soruyu sorun lütfen. “İstediğim sonucu alabildim mi?” Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra aslında daha fazlasını da alabileceğinizi öğreneceksiniz..

O halde, birini aramadan veya buluşmadan önce durun ve kendinize şunları sorun:

- Neden dinliyorum?
- Ne olmasını istiyorum?
- En iyi sonucu elde etmek için ne gibi bir değişiklik yapmam gerekiyor?

Bilinçli bir seçim yapmaya yönelik olarak, aşağıdaki dinleme amaçları ile zihniyet ve duygularınıza göre elde edebileceğiniz sonuçlar üzerinde biraz düşünün.

YAZININ TAMAMI : http://www.kendinigelistir.com/dinlemenin-7-yolu/

Post has attachment
Sabahları yataktan kalkıp işe gitmek için heyecanlandıracak 8 tüyo

Birçok kişinin yaşadığı şeylerden biridir sabahları yataktan çıkmak istememek ve yatağın tadını çıkarmak. Ancak bir noktadan sonra dışarıda bizi bekleyen hayatın getireceği #sürprizler ve #yenilikler daha cazip gelir ve kendimizi yataktan atıp güne başlarız.

Kimileri sabahları yataktan kalkıp işe gitmek için bu enerjiyi kendinde bulamıyor ve işinden, yaşadığı hayattan soğumaya başlıyor. Oysa böyle olmak zorunda değil. İşte size sabahları yataktan kalkıp işe gitmek için heyecan duymanızı sağlayacak tüyolar :

YAZININ TAMAMI : https://goo.gl/Hxfnyh

Post has attachment
RENAULT : İLK'LERLE DOLU BAŞARI HİKAYESİ

#Renault marka neden çok satıyor? Etrafınıza baktığınızda en eski modelinden en yeni üretilen Renault marka araçların satış hızının çok yüksek olduğunu görüyoruz. Her taraftalar. Halk arasında peynir-ekmek gibi satılıyor tabirini bu marka için kullanabiliriz. Renault başarı hikayesi içinde birçok macera, birincilik ve otomobil dünyasının ilkleri var. #LouisRenault ve kardeşlerinin ürettiği otomobilin #başarı hikayesi sizlerle:

Renault çıkardığı yeni modellerle hemen tutulan bir otomobil markasıdır diyebiliriz. Hatta biraz geriye gidecek olursak; eski polis arabalarının #Renault12‘lerden olduğu zamanları bilenler vardır. Bilmeyen birkaç eski Yeşilçam filmlerine bir göz atsınlar. Bu filmlerde polis arabaları bir yana, zengin delikanlıların altında bile görürsünüz Renault marka arabaları. Şimdilerde genellikle orta sınıf için üretilmiş bir araba olarak görülse bile tarihinde birçok ilke imza atan, çılgın fikirleri hayata geçiren kardeşlerin #başarıöyküsü yatar.

YAZININ TAMAMI : http://www.kendinigelistir.com/renault-basari-hikayesi/

Post has attachment
GERÇEK HİKAYELERİYLE GAZA GETİREN MOTİVE EDİCİ EN İYİ 50 FİLM

Bazı #kişiselgelişim filmleri izlendiğinde hayata karşı bakışınız açınız değişmeye başlar. Sizi motive eder. Genelde hepsinin teması zorlukların üstesinden gelen hikayeleridir. Zorluklarla dolu bir hayata sahip olsak da bazen mucizelerin de gerçekleşebileceğini gözler önüne seren #motive edici filmler, izlendiğinde ilham verip, gaza getiriyorlar. Genellikle gerçek bireylerin başarı ve azim konulu hikayelerinden uyarlanan bu filmler, bu insanların sıfırdan yükselişlerinin ya da zorluklara karşı sonuna mücadeleye devam edişlerinin öyküsünü etkileyici oyunculuklarla süsleyerek bizlerle buluşturuyorlar.

Zorluklarla boğuştuğumuz anlarda ya da “gaza” ihtiyaç duyduğumuzda yeniden ayağa kalkmamıza yardımcı olan motivasyon filmleri, gerçek hikayelerden uyarlandıklarında çok daha etkileyici hale geliyorlar. Biz de gerçek başarı ve azim öykülerinden oluşan en iyi 50 motive edici #film listesini huzurlarınıza getiriyoruz. Bu arada listemizde yer alan bu yapımların #IMDb puanlarının 7 ve üzeri rakamlardan oluştuğunu ve en düşükten yükseğe doğru sıralandıklarını da söylemeden geçmeyelim.

YAZININ TAMAMI : http://www.kendinigelistir.com/gercek-hikayeleriyle-gaza-getiren-motive-edici-en-iyi-50-film/

Post has attachment
KARİYER YOLCULUĞUNDA PENCERENİZİ AÇIN ve KENDİNİZİ AŞIN!

Sağlıklı #iletişimkurmak sadece özel hayatımızda değil iş hayatımızın da en önemli parçalarından biri. Çünkü aile hayatında kuracağınız iyi iletişimin ardından #huzur, sevgi, şefkat gelmesinin yanında iş hayatındaki iyi iletişim size tolerans sağladığı aşikâr.

Çalışma ortamında kurulacak olan iş ilişkisi duygusal iletişimden öte resmiyet taşır ve hedef işin yürütülmesine yöneliktir.

Doğru #iletişim kurmak için, öncelikle birey kendini tanımalı, kendi tutum ve davranışlarını bilmelidir. #Pozitif yaklaşımı #tercih etmeli, ön yargılardan uzak durmalı, dürüst olmalıdır. Sağlıklı bir iletişim kurmak adına doğru tercihlerde bulunmalı, örtülü mesajlar vermek yerine açık ve net olmalıdır. Doğru zamanda doğru kişiye kendini doğru bir şekilde ifade etmelidir.

YAZININ TAMAMI : http://www.kendinigelistir.com/kariyer-yolculugunda-pencerenizi-acin-kendizi-asin/

Post has attachment
YAPMADAN ÖNCE OL!

Buradan esinlenerek kendi adıma ben de bu kapsamda “olacaklar listesi (to be list)” üzerinde çalışıyorum. Her sabah yapılacaklar listemizi güncellemek ve gün içinde bunca uyaran arasında yoldan çıkmamak üzere güncellediğimiz yapılacaklar listemiz (#todo) öncesinde, olacaklar listesi (#tobe) yapsak ne güzel olmaz mı?

Hatta daha da ileri gidersek, yapmadan önce olmak daha önemli değil mi? Kendini gerçekleştirme yolculuğunda önce ne olacağımıza karar vermek gerek ki, sonrasında ne yapacağımıza bakalım… Oysa şu dijitalleşen dünyada #yapılacaklarlistesi yapıp güncellemekten, ne olacağımız ile ilgili bir türlü duramıyoruz. Ölmeden önce yapılacaklar listesi önemli ama yapmadan önce #olacaklarlistesi nasıl geliyor kulağa?

Anonim bir İngiliz deyişi yapmaktan önce olmanın değerini ne kadar güzel hatırlatıyor: “I’m a human being, not a human doing!”

YAZININ TAMAMI : http://www.kendinigelistir.com/yapmadan-once-ol/
Wait while more posts are being loaded