Profile cover photo
Profile photo
KVH Tommy & Yankee z.s. Plzeň
29 followers -
IČ: 26566273
IČ: 26566273

29 followers
About
KVH Tommy & Yankee z.s. Plzeň's posts

Post has attachment
Již ve středu se vypravíme do Křižíkových sadů a Proluky, kde budeme připravovat projekt PLZEŇ 1945 v rámci Slavností svobody 2017. Veřejnosti bude přístupný od pátku 5. do pondělí 8. května.

Připravíme zde prezentaci dobového tábora americké 2. pěší divize, konkrétně jejích týlových jednotek (vojenské police a zdravotnictva), a chybět samozřejmě nebude ani náš vlastní kulturní program na dobovém pódiu.

Bližší informace naleznete na webových stránkách www.plzen1945.cz a na Facebooku. Těšíme se na Vás!

Post has attachment
Dnes, 22. 4. 2017, se od 13:00 uskuteční v Plzni-Křimicích pietní vzpomínka na oběti první a druhé světové války z řad křimických občanů a na padlé americké letce, kteří byli sestřeleni během posledního amerického náletu na Plzeň v roce 1945.

Přijďte společně s námi uctít jejich památku. 
Photo

Post has attachment
Máte-li rádi umění i reenacting, doporučujeme navštívit výstavu našeho kamaráda Jana Wolfchena Vlčka v Galerii města Plzně "Time Travel: Historical Reecatment".

Jan Wolfchen Vlček pracuje s historickou pamětí novodobých dějin evropského kontinentu. Umělec se pohybuje mezi nejrůznějšími výtvarnými medii; poslední dobou se však věnuje převážně malbě. Ve své tvorbě se umělec bez jakéhokoli náznaku námahy pohybuje od téměř realistické malby, přes komiks, důmyslně použité a dokonale zpracované znaky a symboly k rozvolněnému rukopisu a konceptuálně laděné abstrakci zahrnující použití střelného prachu, výbušnin a pyrotechniky. Svým tématům se Jan Vlček věnuje kontinuálně, po dobu několika let, dokud, jak tvrdí, sama neodezní.

O autorově tvorbě více zde: http://janvlcek.blog.cz/.
Photo

Post has attachment
Přinášíme vám malé fotografické ohlédnutí za poslední únorovou sobotou, kdy členové našeho spolku absolvovali celodenní taktické cvičení zaměřené na průzkum vytyčené oblasti a postup v případě přímého střetu s nepřítelem. Tematicky jsme akci zasadili do února roku 1945, kdy hlídky americké 2. pěší divize opět pomalu ale jistě postupovaly německým územím v oblasti Herhahn – Gemünd skrývající mnohá nebezpečí a všeho schopného protivníka. Za posílení našeho mužstva a účast na akci děkujeme rovněž kolegům z 612th Tank Destroyer Battalion CZ a ztvárnění zdatného soupeře děkujeme kolegům z KVH Soldaten.


Fotografie: Štěpánka Skálová
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
11.04.17
20 Photos - View album

Post has shared content
Náš člen se na projektu Libuše volá Londýn také podílí. Doporučujeme sledovat facebookovou stránku https://www.facebook.com/LibusevolaLondyn/.

#libusevolalondyn #SilverA
Přiblížit 75. výročí operace Silveru A mladé generaci - to je hlavní cíl projektu "Libuše volá Londýn". To je název facebookových stránek, které mapují činnost Silveru A, jednoho z nejúspěšnějších výsadků z Velké Británie na území protektorátu Čechy a Morava. 

Post has shared content
Sdílíme pozvánku na vzpomínkovou akci k uctění jednoho z obránců Sokolova z roku 1943, Jana Kudliče, kterou již tradičně pořádá Klub vojenského muzea v Rokycanech. 

Post has attachment
V sobotu 18. 2. 2017 jsme se zúčasnili vzpomínky na sestřelený americký bombardér B-24, který se zřítil na vrchu Dubeč u Nepomuku v únoru 1944.

#wwii #nepomuk

Post has attachment
Added photos to VII. ročník projektu PLZEŇ 1945 v rámci Slavností svobody 2017.

Post has attachment
KVH Tommy & Yankee z.s. Plzeň ve spolupráci s dalšími sdruženími, muzeem Patton Memorial Pilsen a dalšími partnery připravují další ročník projektu PLZEŇ 1945 v rámci tradiční plzeňské akce Slavnosti svobody - oslav osvobození města a konce druhé světové války v Evropě v květnu 1945.

Projekt PLZEŇ 1945 bude zahrnovat prezentaci dobového vojenského tábora, dobový kulturní program, prezentaci originální vojenské techniky, hrané scénické ukázky, módní přehlídky ale i další akce.
Scénou projektu budou Křižíkovy sady, včetně tzv. Proluky. Uniformovaní účastníci projektu budou představovat příslušníky americké 2. pěší divize, která letos oslaví sté výročí vzniku. Zaměří se především na vojenskou policii a další týlové jednotky.

Bližší informace naleznete po aktualizaci na webových a facebookových stránkách www.plzen1945.cz a www.facebook.com/plzen1945. Pro rychlejší sdílení krátkých zpráv je také připraven twitter profil www.twitter.com/ProjektPlzen45.


#plzen1945   #slavnostisvobody   #osvobozeni1945   #liberation1945  

Post has shared content
Sdílíme smutnou zprávu o smrti válečného veterána Karla R. Lindquista, který nás na Slavnostech svobody několikrát navštívil. 
S lítostí sdílíme smutnou zprávu o skonu Karla R. Lindquista, jednoho z bývalých příslušníků americké Třetí armády, který se podílel na osvobozování jihozápadních Čech v květnu 1945.

Karl Robert Lindquist se narodil 7. května 1925 ve městě Nantucket, ve státě Massachusetts. V roce 1943 nastoupil službu v armádě Spojených států amerických. Stal se příslušníkem roty G II. praporu 104. pěšího pluku americké 26. pěší divize, nejprve na pozici prvního průzkumníka (first scout). Po vyléčení válečného zranění působil do konce války jako zdravotník. Druhou světovou válkou prošel od bojů v Normandii přes boje v Ardenách. Konec války jej zastihl v jižních Čechách, když oslavil své dvacáté narozeniny. Za svou vojenskou službu byl několikrát dekorován, byl držitelem Bronze Star Medal a Silver Star Medal.
Své válečné vzpomínky sepsal do knihy "Youth Interrupted: A Nantucket Boy at War in Europe", která vyšla v roce 2012. Několikrát se zúčastnil plzeňských Slavností svobody.
Zemřel 30. prosince 2016.

Čest jeho památce.

#wwiiveteran #pilsen1945
Photo
Wait while more posts are being loaded