Profile cover photo
Profile photo
dr shafii
About
dr's posts

Post has attachment
نکاتی درباره ی جراحی سینه

قبل از آن که به نکاتی درباره ی جراحی سینه بپردازیم قابل به ذکر است تا بدانید عمل سینه چیست و چگونه انجام می شود . عمل جراحی پلاستیک سینه یکی از محبوب ترین جراحی ها در بین بانوان است . در این نوع جراحی ها فرد بسته به سلیقه ی خود اندازه های مختلفی را می تواند برای سینه ی خود انتخاب کند . جراحی پلاستیک سینه در افرادی که سینه های افتاده ایی دارند به طور شگفت انگیزی تغییر می کند و اعتماد به نفس فرد را بالا می برد .

نکاتی درباره ی جراحی سینه

عمل زیبا سازی و ترمیم سینه برای افزایش اندازه و شکل این عضو از بدن انجام می شود و معمولاً با قرار گیری موادی به نام سیلیکون در بافت سینه انجام می شود . هدف بیش تر افراد برای انجام این عمل ، افزایش حجم بافت سینه و ایجاد فرمی متقارن و زیبا می باشد . افرادی که به عمل جراح پلاستیک سینه روی می آورند ممکن است دلایل بسیارمتعددی داشته باشند اما ، معمولاً افراد برای زیبایی و افزایش سایز این عمل را انجام می دهند در ادامه ی مقاله بیش تر راجع به این جراحی توضیح خواهیم داد .

Post has attachment
اقدامات قبل از پروتز سینه

در ابتدای مقاله پیش از آن که ، به اقدامات قبل از پروتز سینه بپردازیم بهتر است راجع به خود پروتز سینه اطلاعاتی کسب کنید . امروزه پروتز سینه و عمل های زیبا سازی یا اصلاح سازی طرفداران زیادی به خصوص در بین خانم ها پیدا کرده است . این نوع جراحی معمولاً با خواست بیمار صورت می گیرد . افرادی که متقاضی این عمل هستند درصد بیش تری از آن ها برای بزرگ کردن سینه این جراحی را انجام می دهند و افرد کمی خواهان کوچک کردن سینه هستند . اصلاح کردن و یا زیبا سازی یک جراحی پلاستیک به حساب می آید و ممکن است عارضه هایی را با خود به دنبال داشته باشد . پروتزها پوششی سیلیکونی دارند که قبلاً داخل آن ها را با سرم های نرماسالین پر می کردند . فواید سیلیکون آن بوده که جراح پلاستیک می تواند پوشش سیلیکونی را لوله کرده ( بدون وجود داشتن مایعی در آن ) و با ایجاد کردن سوراخی کوچک بر روی پوست سیکیکون را داخل سینه کرده و پس از وارد کردن آن در سینه ، محافظه سیلیکونی را با مایع پر می کنند . این نوع سیلیکون ها یک معایبی که دارد این است که بیمار هنگام حرکت احساس می کند داخل سینه اش مشکلی وجود دارد و از آب پر شده است و با تکان خوردن آب حس ناخوشایندی در بیمار ایجاد می شود . در ادامه ی مقاله چگونگی اقدامات قبل از پروتز سینه به شما گفته خواهد شد .

Post has attachment
مراقبت های پس از جراحی فک

در ابتدا قبل از آن که به مراقبت های پس از جراحی فک بپردازیم در رابطه با این عمل توضیحات مختصری برایتان خواهیم داد .

مراقبت های پس از جراحی فک
جراحی فک و یا ( ارتوگناتیک) چیست ؟

ارتوگناتیک یک واژه ی یونانی است که ” ارتو ” به معنی مستقیم و ” گنانوس ” به مفهوم فک است . جراحی یک فکی و یا دو فکی به منظور جابجایی فکین است .
از مزایای جراحی فک در ادامه ی مطلب توضیح داده شده است :

جراحی فک ، فکین و دندان های شما را به موقعیتی حرکت می دهد که از تعادل ، سلامت و عمل کرد بالایی برخوردار هستند . این جراحی در حالی که هدف اصلی آن بهبود رابطه ی دندان با فک و زیبایی صورت است اما در برخی از بیماران ایجاد بهتر شدن تکلم و حتی تنفس نیز دیده شده است .

Post has attachment
تفاوت جراحی بینی کج و انحراف بینی :

برخی از افراد به اشتباه فکر می کنند ، کجی بینی همان انحراف بینی می باشد ، در این مقاله توضیحاتی در خصوص ، تفاوت جراحی بینی کج و انحراف بینی ، به شما داده می شود .

تفاوت جراحی بینی کج و انحراف بینی

در داخل بینی یک صفحه ی نازک به نام ( سیپوم ) ، وجود دارد . این صفحه حکم ستون چادر را در بینی اجرا می کند ، یعنی بینی با وجود این صفحه پا بر جا است .

زمانی گفته می شود بینی دچار انحراف است که ، تیغه ی داخلی بینی ، کج باشد نه خود بینی . فردی که دچار انحراف بینی است به این منظور نیست که ظاهر بینی او مشکل دارد ، منظور از انحراف بینی کج بودن تیغه ی داخلی بینی است نه هرم بینی .

افرادی که انحراف بینی دارند دچار مشکلاتی مانند : گرفتگی بینی ، سر درد ، خون ریزی بینی ، مشکلات تنفسی ، هستند .
عمده ترین تفاوت جراحی بینی کج و انحراف بینی ، در هزینه ی درمان آن است :

زمانی که فرد ، تیغه ی داخل بینی آن کج باشد و در تنفس دچار مشکل شده باشد ، به دلیل انحراف بینی ، جهت درمان آن ، بیمه هزینه را پرداخت می کند .

Post has attachment
جوانسازی پیشانی به روش آندوسکوپی

بسیاری از افرادی که متقاضی لیفت پیشانی هستند ، بر این باورند که این عمل موجب باز شدن چشم و نگاه تعجب زده خواهد شد . باید گفت که این موارد ناشی از عدم جراحی صحیح و بالا کشیدن بیش از حد ابرو ها می باشد . جوانسازی پیشانی به روش آندوسکوپی یک روش پیشرفته با هدف لیفت پیشانی است که دوران نقاهت آن کوتاه تر بوده و با حداقل برش ممکن این عمل انجام خواهد شد .

جوانسازی پیشانی به روش آندوسکوپی
جوانسازی پیشانی به روش آندوسکوپی

در این روش بالا کشیدن ابرو ها به وسیله آندوسکوپ انجام می شود . ابتدا سه برش خیلی کوچک که به منظور وارد نمودن آندوسکوپ در قسمت رستنگاه موی پیشانی ایجاد می شود . با قطع نمودن عضلات ناحیه مربوطه چروک های مربوط به خط اخم ، پیشانی از بین می رود .

مدت زمان این جراحی در حدود 2 ساعت می باشد و نیاز به بستری ندارد و فرد پس از اتمام جراحی در همان روز ترخیص می شود .

جوانسازی پیشانی به روش آندوسکوپی را می توان تحت بی هوشی عمومی و یا به کمک داروی بی حسی همراه با داروهای خواب آور وریدی انجام داد .

Post has attachment
انتخاب جراح پلاستیک

پیش از این که بخواهیم برای هر نوع عمل جراحی اقدام کنید ، لازم است تا بدانید جراح پلاستیک کیست . در این صورت می توانید در انتخاب جراح پلاستیک دقت کافی را داشته باشید .

انتخاب جراح پلاستیک

جراح پلاستیک ، بعد از آن که مدرک دکتری پزشکی را اخذ نمود ، در رشته جراحی عمومی شرکت می نماید و پس از آن نیز به مدت سه سال در مراکز دانشگاهی دوره ی فوق تخصص جراحی پلاستیک را خواهد گذراند . انتخاب جراح پلاستیکجراح پلاستیک با گذراندن دوره فوق تخصصی آموزش های پیچیده و با اهمیتی را خواهد دید ، که در انجام جراحی های مربوطه بسیار حائز اهمیت است .
چگونه می توان در انتخاب جراح پلاستیک درست عمل کرد ؟

Post has attachment
اقدامات قبل از جراحی بینی

افرادی که تصمیم دارند تا عمل زیبایی بینی انجام بدهند ، پیش از هر چیز باید با اقدامات قبل از جراحی بینی آشنا شوند .

اقدامات قبل از جراحی بینی

مهمترین اقدامی که هر فرد متقاضی عمل جراحی بینی باید انجام بدهد ، انتخاب یک جراح بینی ماهر و با تجربه است . برای این کار می توان در ابتدا با تحقیق و پرسش از اطرافیان و جستجو در سایت های پزشکی ، چند جراح بینی را انتخاب نمود و پس از آن با مراجعه به مطب وی و دیدن نمونه های واقعی ( افرادی که به تازگی توسط جراح مورد نظر عمل زیبایی بینی ، انجام داده اند ) حراح خود را انتخاب نمایید .

پس از انتخاب جراح بینی در جلسه مشاوره ، کلیه توقعات و انتظارات خود را از نتیجه عمل بینی با پزشک ، در میان بگذارید .

Post has attachment
چه مشکلات ونواقصی در جراحی بینی ترمیمی قابل برطرف کردن است ؟

چنانچه قوز بینی کامل برطرف نشده باشد و امکان برداشتن آن وجود داشته باشد .
ناقرینگی در سوراخ های بینی که باعث کاهش چشمگیر زیبایی کل چهره خواهد شد .
بزرگ بودن پره های بینی
مواردی که نیاز به جاگذاری غضروف یا گراف باشد .در صورتی که نیاز به تهیه غضروف از سایر اندام ها باشد ، این غضروف را معمولاً از لاله گوش ، دنده یا گیجگاه تهیه می نماییم .
زمانی که نیاز باشد تا انحراف تیغه بینی اصلاح بشود .

بهترین زمان انجام جراحی بینی ترمیمی چه موقع است ؟

پیشنهاد می شود که به منظور انجام عمل ترمیمی بینی ، صبور باشید و جراح بینی خود را تحت فشار نگذارید . بهترین زمان انجام جراحی بینی ترمیمی یک سال پس از جراحی بینی اولیه می باشد ، چرا که در این مدت میزان ورم ناشی از جراحی تا حد زیادی کاهش یافته و فرم بینی نیز به میزان قابل قبولی تثبیت شده است .

Post has attachment
جراحی بینی در افراد مسن :

امروزه اکثر داوطلبان انجام جراحی بینی در سنین بالا قرار دارند . افراد مسن معمولا از شرایط بیهوشی و عوارض پس از جراحی بینی احساس نگرانی می کنند . هم اکنون تمام تاثیرات سن بر زیر ساخت بینی شناسایی شده است و عمل جراحی بینی در افراد مسن شایع شده است . معمولا پشت بینی در نوزادان به شکل مقعر می باشد و نوک بینی نیز بالاتر قرار گرفته است اما افراد مسن معمولا پشت بینی شان به حالت محدب می باشد و نوک بینی شان نیز افتاده تر است . جراحی بینی در افراد مسن امروزه به طور گسترده انجام می شود زیرا بر اثر افزایش امید به زندگی و بهبود فرهنگی ، افراد ظاهر خود را بیشتر مورد توجه قرار می دهند . از لحاظ عملکرد ایجاد تغییرات در بافت های غضروفی اکثرا سبب تضعیف عملکرد دریچه ی بینی و انسداد پیشرونده ی بینی خواهد شد . ناشی از جدا شدن غضروف نوک بینی از سپتوم در افتادگی بینی ، شکل سوراخ های بینی دستخوش تغییر می شود . کم شدن پشتیبانی لبه ی پایینی غضروف بالایی موجب کاهش زاویه ی دریچه ی داخلی شده و به علاوه از همه مهم تر در افراد مسن غضروف بینی تغییر موقعیت داده و ضعیف می شود و ممکن است فرو ریزش عمیق تا متوسط اتفاق بیفتد . آتروفی گشاد کننده ی سوراخ بینی توانایی پشتیبانی از دریچه ی بینی را در بیمار کم می کند و خشکی مخاط بینی نیز بر اثر تغییرات زیاد الگوی گردش هوا در بینی موجب انسداد بینی خواهد شد .

Post has attachment
جراحی زیبایی پلک

عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک باعث ایجاد تغییرات چشمگیری در چهره ی به ظاهر خسته ی افراد که پلک های افتاده ای دارند می گردد . طی عمل جراحی زیبایی پلک کیسه های چربی و پوست اضافی پلک های بالا و پایین چشم برداشته می شوند . خیلی از بیماران همزمان با جراحی زیبایی پلک درمان های دیگری همچون تزریق ژل یا بالابردن ابرو انجام می دهند تا پلک ها دیگر افتاده به نظر نرسند . با استفاده از این روش ظاهر چشم ها بهبود پیدا می کند و چین خوردگی های مغولی اصلاح می شوند .

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک نسبتا عمل ساده ای به حساب می آید که موجب جوان تر شدن چهره ی افراد می شود . افرادی که افتادگی پلک بالایی شان به میزانی است که موجب مسدود شدن دیدشان شده است ، می توانند تحت عمل جراحی پلک بالایی قرار گیرند . حال آن که بالا بردن پلک پایین برای اصلاح افتادگی یا پف آلود بودن پلک های پایین انجام می شود . چربی و بافت اضافی در جراحی زیبایی پلک برداشته می شود تا بیمار چهره ای جوان تر و زیباتر به دست آورد . در بعضی موارد برای انجام جراحی بلفاروپلاستی بیمار تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد اما می توان بنابر تمایل بیمار تحت بیهوشی این عمل را انجام داد .
Wait while more posts are being loaded