Profile cover photo
Profile photo
Zarin Kafsabi
11 followers -
www.kafsabizarin.com
www.kafsabizarin.com

11 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment

Post has attachment

کفشویی چیست ؟

به شست شوی سنگفرش با استفاده از فرچه مخصوص و دستگاه کفسابی ، کفشویی می گویند،که تفاوت های زیادی با کفسابی دارد که در ادامه ذکر خواهیم کرد.

فرچه ای که به دستگاه کفسابی متصل میشود دارای ساختار خاصی است که تمامی چرک ها و کثیفی های سنگ را از بین میبرد و باعث میشود تا کیفیت متعادلی بر روی سنگ ایجاد شود.
تفاوت کفسابی و کفشویی

کفسابی و سنگسابی با کفشویی تفاوت های گسترده ای دارد به طوری که در کفسابی عملیات ساب زنی و صیقل دادن و همچنین لایه برداری سنگ انجام میشود و سنگ به بالاترین کیفیت خود می رسد و ماندگاری ان نیز افزایش می یابد اما در کفشویی این پارامتر کاملا متفاوت است و فقط کثیفی و چرک های سنگ به وسیله چرخش فرچه در دستگاه از بین میرود و لایه بردای انجام نمیشود.

بسیاری از افراد کفسابی و کفشویی را یکی می پندارند اما کفسابی یک کار بسیار تخصصی و زمان بر بوده و لقمه سنگ های مخصوص خود را طلب می کند اما شست و شو با فرچه در مدت زمان بسیار کمتر انجام میشود و در ان از لقمه سنگ استفاده نمیشود.

البته لازم به ذکر است که کف شویی نیز مزایای خود را دارد و می توان به صورت دوره ای این کار را بر روی سنگ فرش انجام داد.
تفاوت کفسابی ارزان و کفسابی تضمینی

معمولا اصطلاح کفسابی ارزان برای کفشویی به کار می رود و می توان با هزینه کمتر نسبت به کفسابی تخصصی با لقمه سنگ های مخصوص این کار را انجام داد.

در عوض اصطلاح کفسابی تضمینی با بالاترین کیفیت به ساب زنی سنگ و صیقل دادن و لایه بردای سنگ اطلاق می شود که سنگ را به بالاترین سطح خود می رساند.

توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر میخواهید به صورت کوتاه مدت و بدون لایه برداری و صیقل دادن و تنها برای تمیزی سنگ خود اقدام کنید از خدمات کفشویی زرین ساب استفاده کنید و اگر مایلید که سنگ های خود را به بهترین نحو تبدیل کنید از خدمات کفسابی تضمینی ما بهره مند شوید.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید
Add a comment...

کفسابی و نماشویی زرین ساب

وب سایت: http://www.kafsabizarin.com
Add a comment...

Post has attachment


در این بخش به معرفی ساب دوم با لقمه سنگ ۶۰ در عملیات کفسابی می پردازیم و نکاتی را ذکر میکنیم:

در کفسابی یا سنگ سابی دومین لقمه سنگی که مورد استفاده قرار می گیرد، لقمه سنگ ۶۰ می باشد که دارای کارایی مهمی در امر کفسابی می باشد

این سنگ برای تخت کردن کلی سنگ استفاده میشود و بعداز انجام زبر سابی با لقمه سنگ ۳۶ یا ۴۶ نوبت به کارگیری این سنگ است که زبری را که که در سنگ قبلی به جا گذاشته است را برطرف کرده و سنگ تخت و هموار میگردد.
نحوه عملکرد ساب زنی با لقمه سنگ ۶۰ در کفسابی:

بعد از انجام ساب زنی با لقمه سنگ ۳۶ یا ۴۶ استفاده از لقمه سنگ ۶۰ در کفسابی یا سنگسابی امری ضروری است زیرا با برداشتن یک لایه ناچیز ازسنگ فرش عمل تخت و هموار کردن را انجام می دهد و سطوح مختلف را از حالت زبری و خشن بودن خارج می کند.

کفسابی با لقمه سنگ 60
بتونه کاری بعد از ساب دوم در کفسابی:

بتونه کاری یا درزگیری بعد از ساب دوم انجام می پذیرد و در این عملیات کفساب، شیار ها و درزهای بین دوسنگ را پر می کند.

به وسیله بتونه کاری همسان سازی سنگ انجام میشود و زیبایی سنگ فرش را دوچندان می کند، به طورکلی بتونه کاری از چند نظر دارای اهمیت است:
یک دست شدن سنگها:

یکی از عمده مواردی که باعث میشود تا به کفسابی یا سنگسابی روی بیاوریم بحث همسان سازی سنگ ها و از بین بردن درزهایی است که در مرور زمان ایجاد شده است.

نکته قابل توجه این است که اگر بند ها ودرزهای بین سنگ ها پوشیده نشود علاوه بر زشتی که به کف زمین می دهد باعث میشود تا در هنگام شست شوی سنگ بع علت خالی بودن بین سنگها اب به زیر سنگ نفوذ کرده و باعث سست شدن و لق زدن شود و یا اینکه اب بین سنگها ساکن شده و کثیفی را به وجود اورد.

بندکشی به وسیله بتونی کاری باعث جلوگیری از ورود و خروج حشرات موزی نیز میشود که خود حائز اهمیت است.
مواد تشکیل دهنده بتونه:

سیمان سیاه، چسب بتن برای سنگ سیاه و سیمان سفید،چسب بتن و اب برای سنگ های سفید و در برخی مکان ها با سنگ های لوکس و به سفارش کارفرما از رزین استفاده میشود.

بین سیمان و چسب بتن و رزین تفاوت وجود دارد زیرا رزین بهتر و با دوام تر و مقاوم تر می باشد و عملیات بتونه کاری با رزین زمان بیشتری را طلب می کند اما از نظر کارایی تقریبا یکسان می باشند چون هر دو به یه میزان درزگیری می کنند.

وب سایت: http://www.kafsabizarin.com
Add a comment...

Post has attachment


در کفسابی یا سنگسابی، عملیات ساب زنی سنگ ، با لقمه سنگ ۳۶ یا ۴۶ اغاز می شود، که نقش بسیار اساسی در ادامه کار دارد و دلیل این اهمیت این است که برای یک دست شدن و بعد پرداخت عالی سنگ در ادامه کار تاثیر به سزایی دارد،این لقمه سنگ که با نام زبرساب نیز شناخته میشود برای از بین بردن ناخنک یا پستی و بلندی مورد استفاده قرار میگیرد.

همان طور که در بخش کفسابی و سنگسابی ذکر کردیم، ممکن است بر روی سنگ فرش سیمان یا ماسه باقی بماند و یا با شست شوی سنگ به وسیله مواد شوینده شیمیایی ظاهر زشت و ناپسندی به سنگ داده شود، در این مورد با کفسابی به وسیله لقمه سنگ ۳۶ یا ۴۶ از این حالت خارج میشود.

اگر بخواهیم به طور کلی بیان کنیم، نقش این لقمه سنگ در عمیات کفسابی از بین بردن پستی و بلندی است که باعث بازگشت رنگ سنگ میشود.

کفساب باید ساب اول را با دقت بالایی انجام دهد تا در ساب های بعدی به مشکل نخورد و در پایان کار، کیفیت و زیبایی سنگ به بهترین شکل بازگردد.
عملکرد ساب اول در کفسابی:

ساب زنی با لقمه سنگ ۳۶ یا ۴۶ با برداشتن یک لایه ۱ تا ۵ میلی متری از سنگ انجام می پذیرد، البته لازم به ذکر است که این لایه برداری بستگی به نوع سنگ دارد برای مثال: در سنگ تراورتن برداشتن لایه به اندازه ۴ تا ۵ میلی متر صورت میگرد، ولی در سنگ گرانیتی این لایه برداری بسیار کمتر است و حدود ۱ تا ۲ میلی متر می باشد.

صیقل دادن سنگ رسالت اصلی کف سابی است و ساب اول کیفیت این کار را تضمین می کند.

کفسابی با لقمه سنگ 36 یا 46
تفاوت لقمه سنگ ۳۶ و ۴۶ در کفسابی:

لقمه سنگ های ۳۶ و ۴۶ هر دو زبر ساب هستند و در عملیات کف سابی یا سنگ سابی به عنوان ساب اول به کار می روند و تفاوت ان ها در مواردی است که ذکر می کنیم:

در لقمه سنگ ۳۶ خاصیت زبر بودن کمی بیشتر از لقمه سنگ ۴۶ است و اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم،عملیات ساب زنی با لقمه سنگ ۳۶ نسبت به ۴۶ سریع تر انجام میشود و به عبارت دیگر برش سنگ با لقمه سنگ ۳۶ در کفسابی کمی بهتر از سنگ ۴۶ است.

نکته ای که وجود دارد این است که برای کفسابی همه سنگ های فرش شده در کف ساختمان ها یا پارکینگ و سوله،هتل، رستوان و تالارها و… در مرحله اول از ساب ۳۶ یا ۴۶ استفاده می شود به غیر از سنگ گرانیت و سنگ های امثال ان.

حالا ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که برای سنگسابی گرانیت از چه نوع لقمه سنگی استفاده می شود:

گرانیت از جمله سنگ هایی است که بسیار سخت و محکم بوده و معمولا در مکان های پرتردد و شلوغ استفاده میشود و به علت مقاوت بالا و زیبایی منحصر به فرد در ادارات و سازمان ها در بخش پله و پاگرد استفاده می شود.

برای ساب زنی گرانیت در مرحله اول به ندرت از لقمه سنگ ۳۶ یا ۴۶ استفاده می شود، زیرا زمانی زیادی را طلب می کند تا لایه بردای سنگ انجام شود، به همین دلیل از الماس زبر برای لایه برداری استفاده میشود که در بخش کفسابی سنگ گرانیت به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

وب سایت: http://www.kafsabizarin.com
Add a comment...

Post has attachment


تیم کاری زرین ساب با بهترین امکانات ممکن و استفاده از دستگاه های پیشرفته نماشویی و با مصالح عالی و استفاده از مواد نانو در پایان کار برای دوام و تمیزی بیشتر و تحویل کار به بهترین شکل در سراسر تهران و کرج و استان های دیگر خدمت شما می باشد.

سابقه فعالیت تیم کاری ما در متراژها و مکان های مختلف و استفاده از نیروی کار متخصص باعث شده است تا همواره به تضمین خدمات خود بی اندیشیم.

نماشویی اصطلاحی است که برای شست شوی نمای ساختمان استفاده میشود،امروزه با وجود الاینده های موجود در هوا ،دود و گرد و غبار و همچنین کاهش کیفیت نمای سنگ ساختمان ها و کدر شدن در گذر زمان، لزوم شست شوی دوره ای نمای ساختمان ها در کلان شهرها احساس میشود.

در بسیاری از ساختمان های نوساز نیز مشاهده میشود بعد از پایان پروژه عمرانی ،نما چهره ی زشت و ناپسندی به خود میگیرد و دلیل آن باقی ماندن سیمان در هنگام سنگ کاری است و در این هنگام بهترین کار استفاده از نماشویی است تا زیبایی و جذابیت را به ساختمان بازگرداند.

یکی از مزایای مهم نماشویی ترمیم سنگ نمای ساختمان است که ترک خورده ویا در طول سالها از بین رفته است.

یکی از عمده مشکلاتی که در صورت به تعویق انداختن نماشویی دوره ای رخ می دهد ریزش سنگ های نما و از بین رفتن کیفیت ان است زیرا الودگی هوا ، جرم و وجود الاینده ها باعث میشود تا سنگ ها شکننده شده و با گذر زمان هزینه ترمیم افزایش یابد.
انواع نماشویی و روند کار

به طور کلی نماشویی با دستگاه سندبلاست(واتر سندبلاست)،واتر جت و…انجام میشود و افراد با توجه به وضعیت ساختمان از روش های زیر برای نماشویی استفاده می کنند:

استفاده از داربست برای شستن نما
به کارگیری طناب در نماشویی
استفاده از کمربند محافظ

لازم به ذکر است که نماشویی یکی از سخت ترین کارهای دنیاست زیرا علاوه بر حساسیت کار، تجربه و احتیاط لازمه کار است و افرادی که عملیات نماشویی را انجام می دهند باید دارای تخصص باشند.

در روش های که ذکر شد،استفاده از داربست امنیت بالاتری نسبت به دو روش فوق دارد زیرا علاوه بر تکیه گاهی که داربست ایجاد می کند یک کمربند محافظ نیز به کار گرفته می شود تا تعادل به وسیله کمربند حفظ شود.
روش ها شست شوی نما

در نماشویی سه روش به کار گرفته میشود که به اختصار توضیح خواهیم داد:

در روش اول شست شو با اب انجام میشود زیرا جرم و کثیفی زیادی وجود ندارد و با استفاده از اب، نما زیبایی خود را به دست می اورد.

در روش بعدی استفاده از اب و سیلیس است که لکه ها و جرم های سخت را با ان شست شو می کنند.

روش سوم که کارایی ان برای از بین بردن ماسه شسته و تمیزی گرانیت و برخی از سنگ ها می باشد ودر ان از اسید استفاده میشود و در اصطلاح به ان اسیدشویی می گویند.
پیچ و رول پلاک نمای ساختمان

بحث دیگری که در نما مطرح است پیچ و رول پلاک کردن سنگ است اگر بخواهیم به طور عامیانه بیان کنیم این کار برای نگه داشتن سنگ در نما استفاده میشود و سنگ به وسیله پیچ مخصوص در داخل نما سفت و مستحکم می شود.

پیچ و رول پلاک زمانی استفاده می شود که احتمال سقوط سنگ از نمای ساختمان وجود دارد و در بسیاری از ساختمان ها این مشکل مشاهده می شود و تنها راه حل ان استفاده از پیچ و رول پلاک سنگ در ساختمان است.

دقت کنید که بعد از عملیات پیچ و رول پلاک در سنگ با استفاده از بتونه کاملا هم رنگ سنگ شده و هیچ اثری از پیچ و رول پلاک مشاهده نمیشود و زیبایی نما کاملا حفظ میشود.

تیم کاری ما در زمینه های نماشویی ساختمان و کفسابی در خدمت شما می باشد برای مشاوره و حضور در محل تماس بگیرید.

وب سایت: http://www.kafsabizarin.com
Add a comment...ارائه خدمات کفسابی یا سنگسابی در تهران و کرج و استان های دیگر توسط تیم کاری زرین ساب انجام میپذیرد،تیم کاری زرین ساب متشکل از افراد باتجربه و متخصص که سالیانه متوالی در زمینه کفسابی هر نوع سنگ،موزائیک و… فعالیت داشته و با به کارگیری دستگاه های پیشرفته کفسابی و نیز استفاده از بهترین لقمه سنگ های بازار و بهترین کفساب ها نقش به سزایی را ایفا کرده است.

۱۵ سال سابقه درخشان تیم کاری ما و انجام پروژه های فراوان از جمله:اماکن دولتی و تجاری،دانشگاه ها،تالار و هتل ها،منازل و…نشان دهنده اعتماد مردم عزیز و پیمانکاران و مهندسان به گروه زرین ساب می باشد.

تیم کفسابی زرین ساب علاوه بر انجام پروژه های متعدد به بهترین شکل و بالاترین کیفیت و نداشتن هیچ گونه نارضایتی در طول این سال ها همواره کوشیده است تا با تضمین خدمات در این حیطه پیشرو باشد.

برای مشاوره و حضور در محل با ما تماس بگیرید.
کفسابی یا سنگسابی چیست

کفسابی یا همان سنگسابی در اصطلاح صیقل دادن سنگ است که با برداشتن یک یا چند لایه (به اندازه یک تا پنج میلی متر)انجام می پذیرد.

درعملیات کفسابی به وسیله ساب های پی در پی سنگ تا مرحله صیقلی شدن و شفافیت بی نظیر و شیشه ای شدن پیش می رود که به طور کلی در هر مرحله به پرداخت شدن سنگ و نیز درخشش بیشتر نزدیک تر می شود.
چرا باید کفسابی کنیم

دلایل فراوانی برای انجام کفسابی وجود دارد ولی مهمترین عامل آن زیبا جلوه دادن سنگ فرشی است که با هزینه زیاد اجرایی شده است،زیرا اگر سنگی که بر کف منزل،اداره و کارخانجات،مغازه یا … فرش کرده ایم را به وسیله عملیات کفسابی ساب نزنیم و صیقل ندهیم یک چهره ناپسند در سنگ ایجاد می شود و با گذر زمان رسوبات و چرک و کثیفی روی سنگ افزایش یافته و پستی و بلندی نامطلوبی را ایجاد می کند.

یکی از عمده مشکلاتی که برای سنگ پیش می اید این است که بعضی افراد به اشتباه برای تمیز کردن سنگ یا موزاییک آن را با مواد شیمیایی شست شو می دهند که این کار باعث رسوب کردن مواد شیمیایی داخل سنگ می شود که علاوه بر اسیب به سنگ، رنگ آن را مات و کدر نشان می دهد.

همچنین در اکثر مواقع دیده می شود که بین سنگ فضای خالی وجود دارد که این مشکل نیز با کفسابی و بندکشی رفع شده و باعث یک دست شدن کف زمین میشود.

کفسابی باعث میشود تا نظافت سنگ اسان تر شود.
مزایای کفسابی

۱)یک دست و یکپارچه شدن سنگ بعد از اتمام کفسابی یا سنگ سابی

۲)درزگیری یا بندکشی بین سنگ ها که این عملیات به وسیله چسب بتن و سیمان و در بعضی مکان ها رزین مورد استفاده قرار میگیرد و فضاهای خالی پر میشود و باعث ماندگاری بیشتر سنگ شده و از لق زدن آن جلوگیری می کند.

۳)نظافت اصولی سنگ با کفسابی که موجب زیبایی منحصر به فرد و جذاب تر شدن محل میشود و درخشندگی سنگ جلوه زیبایی را به منزل یا محل کار می دهد.

۴)یکی از مزایای مهم و اساسی کفسابی صاف شدن کف زمین است که با لمس دست نیز قابل تشخیص است،با پوشیدگی کامل بندها و تمیز شدن سنگ در اثر ساب دادن همه چیز برای لذت بردن از سنگ فرش مهیا میشود.

۵)انسان موجودی است با ذات و روح لطیف که طالب کمال و زیبایی است، کفسابی یا سنگ سابی بهترین ابزار برای پاکیزگی نمای سنگ است که از نظر روانشناسی تاثیر فراوانی در شادابی ذهن دارد.
عمده مشکلاتی که برای سنگ به وجود می اید و نیاز به کفسابی یا سنگسابی دارد:

ریختن رنگ،سیمان یا گچ و از این قبیل موارد در عملیات ساختمانی بر روی سنگ
ایجاد پستی و بلندی پس از پایان سنگ فرش
شست شو با مواد شیمیایی و ایجاد رسوب بر روی سنگ
کثیفی و چرک روی سنگ که در مرور زمان ایجاد میشود
وجود بند و فضای خالی که با شست شو با اب در مرور زمان موجب تضعیف مصالح استفاده شده وسنگ کارایی خود را از دست داده و لق میزند.
و موارد دیگری که چند نمونه از ان را ذکر کردیم

مراحل کفسابی یا سنگ سابی

روندکار و مراحل کفسابی یا سنگ سابی مطابق با نوع سنگ متغییر است و عملیات ساب زدن با توجه به جنس و نوع سنگ فرش صورت میپذیرد.

به طور کلی ساب اول با لقمه سنگ ۳۶ یا ۴۶ انجام میشود این دو سنگ فرق چندانی باهم نمیکنند و تنها تفاوت ان در زبری سنگ ۳۶ نسبت به ۴۶ است،کفساب ساب اول را برای از بین بردن ناخنک یا همان پستی و بلندی انجام می دهد.

کفساب یا سنگ ساب باید دقت کند که ساب اول را با بالاترین دقت انجام دهد زیرا اهمیت زیادی در ادامه کار دارد.

ساب دوم با لقمه سنگ ۶۰ انجام میشود که برای از بین بردن بار یا خط زبر ساب اول مورد استفاده قرار میگیرد.

پس از ساب دوم کفساب با تعویض سنگ دستگاه وارد فاز سوم شده و لقمه سنگ ۱۲۰ را به کار میگیرد.

لازم به ذکر است که عملیات بتونه کاری در کفسابی پس از ساب دوم و یا بعد از ساب سوم انجام می پذیرد اما معمولا کفساب بعد از ساب دوم اینکار را انجام می دهد اما برای بتونه کاری سنگ تفاوتی در ساب دوم و سوم وجود ندارد.

در بتونه کاری دو روش وجود دارد که به اختصار ذکر میکنیم:

در روش اول کفساب با استفاده از سیمان و چسب بتن، بند بین سنگ و فضاهای خالی را پر می کند ولی امروزه در اغلب مکان ها از روش دوم استفاده میشود.

در روش دوم کفساب با استفاده از مواد رزین و شل کن مخصوص و مواد سفت کننده، عملیات درزگیری سنگ را انجام می دهد.

ساب بعدی که کفساب بعد از ساب ۱۲۰ اجرایی می کند ساب ۲۲۰ است که رویه خط ساب سوم را بر میدارد و لقمه سنگ بعدی ۳۲۰ است و سپس ساب زدن با سنگ ۴۰۰ انجام میپذیرد.

بعد از ساب های ذکر شده در عملیات سنگ سابی یا کفسابی نوبت به لقمه سنگ ۶۰۰ میرسد

و در نهایت برای شفافیت و درخشندگی و شیشه ای شدن سنگ از لقمه سنگ سیناکس استفاده میشود.

نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که ساب ایتالیایی برای براقیت و شفافیت سنگ فوق العاده کارساز است، به همین منظور بهترین سنگ های موجود در بازار سنگ هایی تحت عنوان ایتالیایی است.

میزان ساب خوردن و نیز مدت زمانی که طول میکشد تا کفسابی در حد ایده ال انجام شود بستگی به جنس سنگ دارد،برای مثال کفسابی سنگ موزائیک با گرانیت تفاوت دارد و ساب زدن اصولی تاثیر فراوانی در براقیت و شفافیت هر کدام دارد.

برای مثال موزائیک را معمولا سه بار ساب میزنند اما گرانیت معمولا بین ۱۰ تا ۱۷ بار ساب میخوردو همین امر نیز بستگی به جنس گرانیت و نحوه فرش شدن ان دارد.
دستگاه های کفسابی و سنگسابی:

به طور کلی دستگاه های ساب زنی سنگ به چهاردسته تقسیم میشوند:

دستگاه کفسابی سه فاز

این دستگاه معمولا در مناطقی به کار گرفته میشود که علاوه بر دارا بودن برق سه فاز نیاز به قدرت بیشتری برای ساب زدن است،همچنین به کارگیری این دستگاه علاوه بر راحت تر کردن برش ، پرداخت سنگ و کار کفساب،زمان کار و همچنین نتیجه کار ساب زنی را بهینه تر و بهتر میکند.
دستگاه کفسابی تک فاز

دستگاه کفسابی تک فاز نیز دقیقا کارکرد دستگاه ساب زنی سه فاز دارد با این تفاوت که از برق معمولی برای راه انداختن ان استفاده میشود و قدرت کمتری نسبت به دستگاه ساب زنی سه فاز دارد و پیش روی کار سنگسابی تا حد زیادی کاهش می یابد.
دستگاه ساب پله

این دستگاه مخصوص کفسابی سنگ پله ساختمان می باشدکه با دومیله ثابت ولی چرخشی در پشت ان، کار ساب زنی پله ها را اجرایی میکند،لازم به ذکر است که دستگاه کفسابی مخصوص پله همان دستگاه تک فاز است اما در ابعاد و کارایی کوچیکتر.
دستگاه ساب زنی دستی

این نوع دستگاه کفسابی و سنگسابی مخصوص ساب زدن کنار دیواره ها و چهارچوب و همچنین برای ساب دیوارهای سنگی مورد استفاده قرار میگیرد.

تیم کفسابی زرین ساب با دارا بودن بهترین و جدیدترین دستگاه ها در خدمت شما می باشد.

وب سایت: http://www.kafsabizarin.com
http://kafsabizarin.com/%DA%A9%D9%81%D8%B3%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%88-%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%B3%D8%A7%D8%A8%DB%8C/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded