Profile cover photo
Profile photo
MoroSystems
51 followers -
Vyvíjíme software s genem úspěchu.
Vyvíjíme software s genem úspěchu.

51 followers
About
Posts

CZJUG do Hradce Králové přinášíme i v novém akademickém roce! První setkání hradeckého CZJUG v tomto akademickém roce se uskuteční ve středu 19.10.2016 od 17:30 hod. v posluchárně J3 na Fakultě informatiky a managementu, Univerzita Hradec Králové. Přednáškou na téma Reaktivní programování s Java EE a Payara Micro nás provede Ondrej Mihályi, který působí jako lektor a nezávislý konzultant vývoje Java EE aplikací.
https://goo.gl/U1IluW
--
Java EE je moderný framework, ktorý poskytuje veľkú podporu pre vytváranie reaktívnych aplikácií. V najnovšej verzii prináša v spojení s Java 8 ešte viac asynchrónneho API pre uľahčenie ich vývoja. Niektoré implementácie Java EE, vrátane Payara Micro, idú ešte ďalej a poskytujú rozšírenia pre ešte ľahšie písanie a nasadenie vysoko škálovateľných aplikácií.
V prednáške priblížim ako šikovne využiť všetkých týchto možností pri tvorbe reaktívneho kódu a na čo si dať pozor pri vnášaní reaktívnych prvkov do existujúcich aplikácií. Na záver urobím demo využitia možností Payara Micro runtime pri nasadení reaktívnej aplikácie zloženej z niekoľkých microservice komponent.
--
Payara Server je opensource projekt, ktorý vznikol na báze Java EE serveru GlassFish. Okrem početných opráv chýb v GlassFIsh obsahuje ďalšie vylepšenia pri zachovaní spätnej kompatibility. Payara Micro je flexibilný aplikačný runtime, ktorý je súčasťou toho istého projektu a umožňuje spúšťať Java EE aplikácie z príkazového riadku bez inštalácie serveru.
--
Po ukončení štúdia na matfyze v Prahe ho zaujal zvrat vo vývine platformy Java EE, ktorá sa po dlhom čase začala uberať sľubným smerom. Postupne sa od vývoja Java EE aplikácií pre viaceré finančné inštitúcie dostal k práci na voľnej nohe a pôsobí ako lektor a konzultant. Dlhodobo sa venuje dianiu v Java EE komunite a snaží sa aktívne podieľať na popularizácii a rozvoji tejto platformy, mimo iného aj príspevkami na blogu Payara (blog.payara.fish) či osobnom blogu (itblog.inginea.eu).
--
Text včetně jednotlivých odkazů naleznete na našem blogu: https://goo.gl/U1IluW
Add a comment...

Post has attachment
A nepřestáváme na sobě makat ani v pátek. Dva z našich testerů jsou na konferenci CzechTest v Praze, kde hledají inspiraci a nové podněty. Vladi, Marku, už se těšíme, co přivezete za novinky.
Photo
Photo
20.05.16
2 Photos - View album
Add a comment...

Už příští středu přinášíme do Hradce další skvělý CZJUG! Přijďte si poslechnout super přednášku Petra Ferschmanna na téma GraphQL a Relay.
Po přednášce plánujeme menší posezení v jednom z okolních podniků, na které všechny účastníky srdečně zveme. Pokud s námi půjdeš posedět, dej nám prosím info přes krátký formulář: http://goo.gl/forms/efADQwkvmlfKuVqK2

O čem přednáška bude a kdo je přednášející? Všechny detaily se dozvíš na stránce události: https://plus.google.com/b/107417237229301465890/events/ct28u57asuqvjr2i7gq0a7c9quc
Add a comment...

Post has attachment
Přinášíme do Hradce další CZJUG! Můžete se těšit na přednášku na téma GraphQL a Relay, která proběhne ve středu 25.5. od 17:30 v posluchárně J3 na Fakultě informatiky a managementu, Univerzita Hradec Králové. Přednáškou nás provede Petr Ferschmann, jeden z autorů Kafemlejnek.TV a spoluzakladatel cloudového ekonomického systému FlexiBee.
--
REST API JE MRTVÉ - AŤ ŽIJE GRAPHQL A RELAY
REST se stal standardem pro API. Poslední dobou se ale ukazuje, že není vhodné pro uživatelské rozhraní. Facebook nám nabídl GraphQL a skvělou knihovnu Relay, která usnadňuje a zrychluje práci s daty v aplikacích.
--
PETR FERSCHMANN
Počítače byly vždy jeho koníčkem, ale místo "jak věci fungují" jej spíše zajímalo, "proč takto fungují". Od roku 2004 začal podnikat, aby tuto svoji vášeň mohl lépe rozvinout. Je jedním ze zakladatelů cloudového ekonomického systému FlexiBee, kterou v roce 2014 prodal skupině ABRA Software. Od roku připravuje novou firmu na propojení cloudových aplikací. Linux používal od roku 1996, počítačové sítě a škálování aplikací jsou jeho koníčkem.
V roce 2004 absolvoval Softwarové inženýrství na Fakultě aplikovaných věd Západočeské univerzity. Má tři děti a k jeho koníčkům patří běh, kajakářství a skálolezectví, i když většinu času tráví spíše v práci.
--
Text včetně jednotlivých odkazů naleznete na našem blogu:http://goo.gl/AzK1Qm
Add a comment...

Post has attachment
:-)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Regina vložila do administrace timelines v eBay systému nesmazatelný znak. Jak ho smazat vymýšleli tři programátoři. Čtvrtý se smál.

A Regina se tiše styděla... :-)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Můžeme se pochlubit, že máme kolegy aktuálně na třech kontinentech, kde pracují na projektech přímo u klientů. Zveme všechny na rychlou cestu kolem světa se zastávkami v Asii, Austrálii a Americe…http://goo.gl/bPF9pE
Add a comment...

Post has attachment
Jedeme na konference! Nejblíž do Olomouce, nejdál do Barcelony.
Add a comment...

Post has attachment
"Scrum Master" and "Testing in production" are the best. :-D
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Tohle by nebylo ani trošku vtipný, kdyby to nebyla úplná pravda. :-)
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded